PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z 30D - zacinajacy sie AF



donald7000
16-09-2007, 13:30
Witam.
Problem polega na tym ze czesto zawiesza mi sie AF, tzn przestaje ostrzyc obiektyw i zaczyna migac wskaznik ilosci pozostalych zdjec do wykonania, swieci sie czerwona dioda przy pokretle.
Puszka zamiera, nie daje sie wylaczyc wylacznikiem pozostaje jedynie wyjecie baterii.
Nie ma znaczenia jakiego szkla uzywam, zawsze robie na kartach Extreem III, ale wydaje mi sie ze wystepuje ta przypadlosc gdy dlugo trzymam body w reku. Rece mi sie poca i chyba dlatego ten problem, tak mi sie przynajmniej wydaje.
Zastanawiajace jest rowniez czy nie wynika to w trakcie zapisu na karte?
Czy ktos z uzytkownikow 30D spotkal sie z popdobnym objawem ?

Czy jest gdzies w sici udostepniona aktualna wersja orpogramowania do 30D ? Moze upgrade softu pomoze?

SdoubleU
16-09-2007, 15:38
Firmware możesz sciągnąć z oficjalnych stron CAnona a co do objawów które opisałeś to diabli wiedzą co w nim jest. Upgraduj soft i zobaczysz a jak nie pomoże to Żytnia jedynie pozostaje

donald7000
16-09-2007, 21:40
Nie sadze zeby wgranie softu cos pomoglo ale to jedyna czynnosc ktora moge przeprowadzic. Wczesniej pokusilem sie nawet o przetarcie stykow miedzy szklem a puszka ale niestety nie pomoglo.

tombas
17-09-2007, 10:03
Nie ma znaczenia jakiego szkla uzywam, zawsze robie na kartach Extreem III, ale wydaje mi sie ze wystepuje ta przypadlosc gdy dlugo trzymam body w reku. Rece mi sie poca i chyba dlatego ten problem, tak mi sie przynajmniej wydaje.
wiesz to chyba jest to, mam podobny problem z "wilgotnymi" rękami no i podobne objawy na sprzęcie. Wyłączenie i odstawienie sprzętu (350D+17-85) na chwilę pomagało. Teraz mam 30D:grin: i zobaczymy jak będzie