PDA

Zobacz pełną wersję : Capture One 4 LE za 19 zł....



justsomejoe
14-09-2007, 15:39
Cześć,

No niezupełnie ale chcę się z Wami podzielić następującą informacją :

Przedstawiciel firmy Phase One na liście dyskusyjnej potwierdził, iż :

1. darmowa wersja Capture One LE otrzymywana razem z kartami Sandisk III Extreme może być zarejestrowana do 27 marca 2008;
2. posiadacze tej wersji mogą wykonać jeden upgrade np. z wersji 3.77 do 4.0
3. updaty (obsługa nowych aparatów, oraz bug fixes są zawsze darmowe)

Dlaczego za 19 zł zapytacie, ano okazało się że w Media Markt można wymieniać punkty BP na kupony - 1000 pkt = 20 zł Ja akurat "służbowo" nazbierałem ponad 8000 pkt

Więc : 8000 pkt = 160zł, karta CF Sandisk III 2GB po 179 zł brutto = zatem dopłaciłem 19 zł i nie tylko mam kartę ale i Capture One 4 LE (kiedy się pojawi)

Pozdrawiam,

Vitez
14-09-2007, 18:50
Dlaczego za 19 zł zapytacie

Ja tam bym bardziej chcial zapytać dlaczego umiesciles ten watek w podforum Canon dSLR? (przenioslem)

Btw sa osoby co kupily kilka kart CF Sandiska i moga za rozsadna kwote odsprzedac niepotrzebny im kod.

iblip
14-09-2007, 20:30
no właśnie...
może ktoś chce odsprzedać kod za rozsądną kwotę? :D

Pirx
14-09-2007, 21:38
Z odkupionym kodem trzeba uważać.
Jeśli ktoś wcześniej zainstalował program z tym kodem na jakimś komputerze, to nie da się go zainstalować na innym komputerze bez odinstalowania go z poprzedniego.
Zawiłe zdanie mi wyszło, ale sprecyzuję na swoim przykładzie.
Kiedy zmieniałem komputer i próbowałem zainstalować C1 LE na nowym, zostałem poproszony o odinstalowanie wcześniej zainstalowanej wersji. Propozycja była z gatunku tych nie do odrzucenia :evil:

Przytargałem z piwnicy starą maszynę, podpiąłem do internetu, grzecznie przeprowadziłem deinstalację i dopiero wtedy mogłem zainstalować program na nowym komputerze przy użyciu otrzymanego z kartą kodu.

mrek
14-09-2007, 23:14
Przytargałem z piwnicy starą maszynę, podpiąłem do internetu, grzecznie przeprowadziłem deinstalację i dopiero wtedy mogłem zainstalować program na nowym komputerze przy użyciu otrzymanego z kartą kodu.

Milo mi to slyszec bo wlasnie bede zmienial dysk i instalacje systemu. Nie mial bym jak wrocic do starej wersji i pewnie stracil bym kod C1 LE

Don_Pedro_123
15-09-2007, 07:49
Ja mogę odsprzedać kod. Zainstalowałem C1, popróbowałem, ale mi "nie leży". Chętnie posłucham propozycji...

PiotrJ
15-09-2007, 21:11
cholera, a ja myslalem, ze juz po promocji i wyrzucilem moje dwa kody do smieci :???:

Hiv
16-09-2007, 13:27
Ja kupiłem 4GB miesiąc temu i raczej nie będe używał kodu... ;)

Relison
17-09-2007, 23:43
Ja również odstąpię za godziwą cenę mój nieużywany kod ważny do 27 marca 2008:) Propozycje na PM

pawelxx
18-09-2007, 21:48
Witam.
Mam pytanko czym dokladnie rozni sie wersja LE od Pro ?

I czy ktos moze wie kiedy bedzie dostepna ostateczna werscja C1 4 ?
Bo kurcze mi na WinxP 64-bit niestety nie chodzi wersja 3.7.x

Cichy
19-09-2007, 09:29
Na moich kuponach jest data 31 marzec 2007, mimo, ze karty kupowałem w ubiegłym miesiącu :|

Vitez
19-09-2007, 17:04
Na moich kuponach jest data 31 marzec 2007, mimo, ze karty kupowałem w ubiegłym miesiącu :|

Nie chodzi o to co jest na kuponie a co przedstawiciel twierdzi w pkt 1 post 1.

Cichy
19-09-2007, 21:07
Więc odsprzedam jeden z kuponów :D

mrek
13-11-2007, 20:12
Z odkupionym kodem trzeba uważać.
Jeśli ktoś wcześniej zainstalował program z tym kodem na jakimś komputerze, to nie da się go zainstalować na innym komputerze bez odinstalowania go z poprzedniego.
Zawiłe zdanie mi wyszło, ale sprecyzuję na swoim przykładzie.
Kiedy zmieniałem komputer i próbowałem zainstalować C1 LE na nowym, zostałem poproszony o odinstalowanie wcześniej zainstalowanej wersji. Propozycja była z gatunku tych nie do odrzucenia :evil:

Przytargałem z piwnicy starą maszynę, podpiąłem do internetu, grzecznie przeprowadziłem deinstalację i dopiero wtedy mogłem zainstalować program na nowym komputerze przy użyciu otrzymanego z kartą kodu.

czy to byla deinstalacja przez panel sterowania???

Pirx
13-11-2007, 22:17
Chyba tak. Zdaje się, że C1 nie ma dołączonego oryginalnego deinstalatora.

grzbiet
17-11-2007, 13:53
Pawelxx:

Bo kurcze mi na WinxP 64-bit niestety nie chodzi wersja 3.7.x

Chodzi, i to bez zająknięcia... Przy instalacji wyskakuje informacja, że "sorry, ta wersja jest zgodna z poprzednimi windami", ale jak poklikasz to Ci wyskoczy okno z zapytaniem, czy instalować z zalecanymi ustawieniami, klikasz tak i się instaluje, nawet nie trzeba trybu administratora używać...
Oczywiście winda aktualizowana na bieżąco (automatycznie).

Testowałem też Vistę Ulimate x32 (wersja 30-dniowa) i ta wersja bez zbędnych ceregieli połykała C1 v.3.7.6. Dlatego też oczy mi wyszły ze złości przy próbie zainstalowania C1 na zakupionej Viście HP x64 i głupawym komunikacie o niekompatybilności, ale jak widać dałem radę i C1 hula... Pozdrawiam.

piszczal
26-12-2007, 22:30
jesli ktoś chce kod do C1 LE, oddam gratis, ja go nie używam i nie będę

zużyty już

jeśli ktoś skorzysta to niech napisze by usunąć wykorzystany kod

Kamyczek
26-12-2007, 23:14
jesli ktoś chce kod do C1 LE, oddam gratis, ja go nie używam i nie będę


jeśli ktoś skorzysta to niech napisze by usunąć wykorzystany kod

No i po ptokach:D Kod wykorzystany:p
piszczal, jak będziesz przypadkiem w Szczecinie, to masz u mnie browarka:wink:

Serdecznie pozdrawiam.

piszczal
27-12-2007, 10:22
No i po ptokach:D Kod wykorzystany:p
piszczal, jak będziesz przypadkiem w Szczecinie, to masz u mnie browarka:wink:

Serdecznie pozdrawiam.

dobrze, szkoda by się zmarnował.
kod, nie browarek ;-)
pozdrawiam

woyd
27-12-2007, 17:02
jak by ktoś jeszcze miał niepotrzebny kod to chętnie przyjmę ;)

grzbiet
30-12-2007, 17:23
Tak jak ktoś powiedział - że zobaczył foty wywołane tym softem i szybciutko zamówił go na aledrogo - ja również w trymiga grajtnąłem sie do sklepu po kartę CF SanDiska 2 Gb Extreme III. Nie dość, że za 119 zeta mam superowy soft do wywoływania RAW-ów, to jeszcze do tego kartę pamięci ... i jeszcze jeden soft Rescue Pro kosztujący jedyne 40 $.

woyd
31-12-2007, 12:40
jakoś nie mogę znaleźć na allegro kart z tym softem... Najchętniej kupiłbym 4GB. Kupon dołączony jest do każdej karty, czy tylko wybranych ??

Eryk
31-12-2007, 12:43
Tutaj masz:
http://www.allegro.pl/item287709668_sandisk_cf_4gb_extreme_iii_20_mb_s_g w_10lat_fv.html


W zestawie z kartą znajdują się:
RescuePRO - oprogramowanie służące do odzyskiwania przypadkowo utraconych danych,
materiałowe etui na karty pamięci.
GRATIS: kod dostępu do programu Capture One LE - RAW (wartości 99$)

Wiecie może czym się głównie różni wersja Capture One LE, od Capture One 4?

woyd
31-12-2007, 13:22
ok, już zamówiłem

Eryk - a Capture One LE to nie to samo co Capture One 4 ?? A wersją wyższą nie jest Capture One Pro ??

Patrzyłem na stronie Phase One (po linku z fotopolis) i tam jako produkt promocji z SanDisk'iem był właśnie do pobrania Capture One 4 (nie znalazłem śladu po Capture One LE).

Eryk
31-12-2007, 13:37
Eryk - a Capture One LE to nie to samo co Capture One 4 ?? A wersją wyższą nie jest Capture One Pro ??
Szczerze mówiąc nie wiem.

Ściągnąłem triala - Capture One 4 i chciałbym się dowiedzieć jakie są ograniczenia w tej wersji z kartami.

Kolaj
31-12-2007, 13:45
ok, już zamówiłem

Eryk - a Capture One LE to nie to samo co Capture One 4 ?? A wersją wyższą nie jest Capture One Pro ??

Patrzyłem na stronie Phase One (po linku z fotopolis) i tam jako produkt promocji z SanDisk'iem był właśnie do pobrania Capture One 4 (nie znalazłem śladu po Capture One LE).
Czwórka jest nowym wcieleniem 3.7LE. Natomiast Pro jest faktycznie wyższą wersją ale z generacji 3. Po prostu nowa wersja Pro jeszcze nie wyszła.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Szczerze mówiąc nie wiem.

Ściągnąłem triala - Capture One 4 i chciałbym się dowiedzieć jakie są ograniczenia w tej wersji z kartami.Nie ma żadnych ograniczeń. To jest normalna pełna wersja.

Eryk
31-12-2007, 14:18
Oo... to ciekawe ;)

bebesky
31-12-2007, 14:26
hmm
czyli jeżeli ściągnę sobie teraz C1 4 to da się oto uaktywnić przy pomocy bonusa z extreme III??? Czy muszę ściągnąć Capture One LE 3.7.6 i to instalować a dopiero potem ewentualnie - o ile się da - upgradeować do późniejszej wersji. No i pytanie do której czy do 3.7.6 Pro czy do 4???

Czy jest ktoś kto znałby na to odpowiedź????
ktoś próbował czegoś takiego???

Musiałem dokupić 2 GB i trafiła się z promocją :)

Kolaj
31-12-2007, 14:30
Ja nie ściągałem wcześniejszej wersji. Kod z Sandiska leżał sobie nieużywany w pudełku. Ściągnąłem 4-kę, zainstalowałem, aktywowałem tym kodem i na stronie PhaseOne mam informację, ze został mi jeszcze jeden niewykorzystany upgrade do kolejnej wersji.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img216.imageshack.us/my.php?image=captureoneub4.jpg)

bebesky
31-12-2007, 14:44
Dzięki spróbuję od razu 4

Krzychu
31-12-2007, 14:45
Ja nie ściągałem wcześniejszej wersji. Kod z Sandiska leżał sobie nieużywany w pudełku. Ściągnąłem 4-kę, zainstalowałem, aktywowałem tym kodem i na stronie PhaseOne mam informację, ze został mi jeszcze jeden niewykorzystany upgrade do kolejnej wersji.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img216.imageshack.us/my.php?image=captureoneub4.jpg)

A zobacz co pisze program w Help - License Information ?

Kolaj
31-12-2007, 14:55
A zobacz co pisze program w Help - License Information ?Tam mam zero. Ale co mi za różnica. Zainstalowało się i aktywowało prawidłowo, kolejnej wersji raczej prędko nie należy się spodziewać, a jak już się pokaże, to się zobaczy, czy ten upgrade zadziała. Choć wydaje mi się, że informacja w profilu na stronie producenta powinna być bardziej wiarygodna.

Krzychu
31-12-2007, 15:03
Tam mam zero. Ale co mi za różnica. Zainstalowało się i aktywowało prawidłowo, kolejnej wersji raczej prędko nie należy się spodziewać, a jak już się pokaże, to się zobaczy, czy ten upgrade zadziała. Choć wydaje mi się, że informacja w profilu na stronie producenta powinna być bardziej wiarygodna.

Bo u mnie jest podobnie (wcześniej aktywowałem 3.7 LE) i raczej wierzyłbym temu co program wypisuje, ale w sumie zobaczymy....

piotrkap
05-01-2008, 07:40
Po sformatowaniu dysku w moim kompie (miałem na nim Capture One LE 3.7) wgrałem wersje Capture One 4. Nic z tego. Podczas rejestracji przy wpisaniu kodu pojawił się tekst: "user data retrieved from the profile", choć wyczytałem wcześniej informację o moim profilu na stronie producenta, że mam jeden upgrade. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi pomóc. Dlaczego nie moge zarejestrowac programu? Pomozcie!!!

woyd
06-01-2008, 20:43
Zrobiłem dzisiaj pierwszą dużą partię RAWów (ze ślubu) w Capture One i jestem pod dużym wrażeniem. Fakt, że może to być też jakości 40D, który także debiutował na ślubie w moich rękach - niemniej jakość podoba mi się bardzo. Nie znam innych programów tego typu (nie zainstalowałem jeszcze DPP), ale Capture One nawet LE (4.0) ma niemal wszystko, co podobało mi się w Lightroomie. Żałuje, że nie da się w nim korygować JPGów (kadrować itp), bo wtedy byłby chyba jak dla mnie ideałem.

Kamyczek
11-01-2008, 17:39
Za kilka godzin zabieram się za przekonstruowanie komputera. Zmiany będą polegały na wymianie płyty głównej, dołożeniu twardego dysku oraz przeniesieniu systemu na ten nowy, szybszy dysk. Kolega, który będzie mi te roszady robił, mówi, że nie będzie przeinstalowywał systemu, lecz "przeniesie" go jakimś programem, jak się wyraził "bit po bicie".

W związku z tym istotne pytanie: czy przed przystąpieniem do tej zabawy, powinienem odinstalować C1 i zainstalować po wszystkim?
Jeśli uważacie, że w wyniku tych zmian, istnieje realne ryzyko nieuruchomienia C1 bez konieczności ponownej jego instalacji, to jakoś przeżyję te dodatkowe xx minut. Choć, jak wiadomo: czas to pieniądz ;-)

Krzychu
11-01-2008, 18:04
Przy wymianie płyty głównej to moim zdaniem istnieje realne ryzyko że i tak system trzeba będzie przeinstalować, zresztą dla świętego spokoju i "czystości" systemu bym to zrobił...

grzbiet
11-01-2008, 19:13
U mnie po reinstalce OS-a jest tak:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img300.imageshack.us/img300/3783/captureoneleps3.jpg)

więc chyba nie ma obaw o format partycji z softem...

Zasadnicza różnica wersji Pro 3.7.x od 4-ki to brak:

Color Editor, w tym Color Edit Inspector (zasadnicza różnica - tu z kolorami można wszystko)

co nie oznacza, że 4-ka jest zła... tym bardziej, że promocja SanDiska to był/jest strzał w przysłowiową 10-tkę.

Kolaj
16-01-2008, 10:06
Kurcze, ubyło mi jednej aktywacji. Co to u diaska jest?! Jeszcze kilka dni temu byłem przekonany, że mam prawo aktywować C1 na 3 komputerach. Na potwierdzenie tego wystarczy spojrzeć na screenshot, który umieściłem kilka postów wyżej. Jedna instalacja aktywowana, dwie do wykorzystania.

Kilka dni temu aktywowałem soft na komputerze w pracy. Wszedłem sobie wczoraj na profil webowy i widzę "Activations left: 0"! Co jest? Wchodzę na License agreement na stronie PhaseOne i ku mojemu zdziwieniu jest tam napisane, że jedna licencja upoważnia do dwóch instalacji. Ale czy oni mają prawo takie zmiany wprowadzać wstecz? Jestem zły. Też tak macie?

woyd
16-01-2008, 18:14
Ja od razu miałem informację, że kod upoważnia do zainstalowania programu na 2 komputerach. CO aktywowałem w sobotę.