PDA

Zobacz pełną wersję : Dioda [power ON] Canon 400d



Piotr Rymer
13-09-2007, 15:58
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img511.imageshack.us/img511/1697/diodenoo7.jpg)
Czy istnieje jakakolwiek inna możliwość wyłączenia tego oprócz zaklejania?

mattnick
13-09-2007, 16:19
tak...wystarczy rozkręcić i odlutować

Piotr Rymer
13-09-2007, 16:29
aha, no nie takiej oczekiwalem odpowiedzi, ale elektroników w ojczyźnie mamy wielu

mattnick
13-09-2007, 16:53
Czy istnieje jakakolwiek inna możliwość wyłączenia tego oprócz zaklejania?

Twój post tego jednak nie sugeruje

PS. Można zamalować

micles
13-09-2007, 17:16
Można rozwiercić :D

Tomasz1972
13-09-2007, 17:17
Wydłubać można :):):) Można też wyjąć baterie z aparatu , wtedy też przestanie świecić :)

Skipper
13-09-2007, 17:21
ja rozumiem iz ludzie namietnie sami sobie wymyslalja problemy ale sa chyba gdzies granice?

zadam wiec fundamentalne pytanie.... a na ch... ci to?

mattnick
13-09-2007, 17:27
można jeszcze aparat wyłączyć :)

Alzail
13-09-2007, 17:36
oj oj a ja tu widzę że ktoś robi zdjęcia na "P" :) - no offence

wyłączyć to raczej się nie da tej diody jakąś funkcją w menu czy coś...

APP
13-09-2007, 17:59
No i dlatego 400D to jest aparat dla amatorów i w ogóle do niczego się nie nadaje, bo jak można z taką świecącą się diodą pracować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Piotr Rymer
13-09-2007, 18:19
Masakra, same idiotyczne odpowiedzi, zawsze tutaj na forum tak macie? Co do pytania, chodziło mi raczej o jakies programowe rozwiazanie niz mechaniczne. No ale trudno, co forum to forum, nikomu wypowiedzi się nie zabroni.

Alzail
13-09-2007, 18:26
jeżeli byłaby taka funkcja to na pewno po przeczytaniu instrukcji wiedziałbyś jak wyłączyć tą lampkę.,..

mattnick
13-09-2007, 18:31
Co do pytania, chodziło mi raczej o jakies programowe rozwiazanie niz mechaniczne.

To trzeba było je tak zadać...


Masakra, same idiotyczne odpowiedzi...
Jakie pytanie taka odpowiedź...

Piotr Rymer
13-09-2007, 19:12
Oł maj gad, sami perfekcjoniści. Mam nadzieję że tobie w życiu udało się zadawać same perfekcyjnie sformuowane pytania. Szkoda czasu twojego nie uwazasz? Idź pofocić kwiatki może przejdzie ci.

Skipper
13-09-2007, 19:13
Masakra, same idiotyczne odpowiedzi, zawsze tutaj na forum tak macie? Co do pytania, chodziło mi raczej o jakies programowe rozwiazanie niz mechaniczne. No ale trudno, co forum to forum, nikomu wypowiedzi się nie zabroni.

wiesz pytasz o cos co nikomu do glowy nie przyszlo, nawet projektantom sprzetu...
bo jeszcze nie slyszalem o tym by w jakimkolwiek sprzecie byla opcja wylaczania diody zasilajacej wiec... nie dziw sie wiec iz malo kto traktuje cie powaznie tym bardziej ze nie sprecyzowales o co ci dokladnie chodzi...

nagor
13-09-2007, 19:16
to tak samo jak bys pytał jak wyłączyć diode oznaczającą zapis na CF..

Piotr Rymer
13-09-2007, 19:17
wiesz pytasz o cos co nikomu do glowy nie przyszlo, nawet projektantom sprzetu...
bo jeszcze nie slyszalem o tym by w jakimkolwiek sprzecie byla opcja wylaczania diody zasilajacej wiec... nie dziw sie wiec iz malo kto traktuje cie powaznie tym bardziej ze nie sprecyzowales o co ci dokladnie chodzi...

Różne ludzie mają doświadczenia i o nich chciałem pisać. Na pewno istnieją urządzenia w których da się wyłączyć takie rzeczy. Mi np to przeszkadza i myślałem że jest jakiś programowy sposób. Dlaczego przeszkadza? W ciemności świeci to jak latarka, chociażby glupie zdjęcie przy szybie, to naświetliło się to.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

to tak samo jak bys pytał jak wyłączyć diode oznaczającą zapis na CF..

Od kiedy dioda CF jest u góry? może coś przeoczyłem? Po drugie w moim przypadku świeci się po zamknięciu migawki. No chyba że robisz seryjne zdjęcia w nocy, ale na ISO 40000 chyba.

Skipper
13-09-2007, 19:20
wypunktuj w Photoshopie bedzie latwiej albo zaklej... innej opcji nie widze i nie sadze by poza wojskowym gdzie maskowanie jest istotne dawalo sie cokolwiek takiego wysterowac :)

wojkij
13-09-2007, 19:28
czarny marker?

Slavko
13-09-2007, 19:30
Wyślij na Żytnią - tam Ci zamapują :)

Piotr Rymer
13-09-2007, 19:38
a propos żytniej, za ile tam mogą sprawdzić niewłączający się korpus nieobjęty gwarancją już?

Tomasz1972
13-09-2007, 19:39
W sumie każdy problem można rozwiązać :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img518.imageshack.us/img518/6720/diodenoo7uc5.jpg)

Dioda zgaszona :)

APP
13-09-2007, 19:40
(...)
nie slyszalem o tym by w jakimkolwiek sprzecie byla opcja wylaczania diody zasilajace
(...)

Ależ jest... w samolotach (przynajmniej bojowych), a chyba nawet w nowych autach Saab. A jak się czepiamy, to na maksa... a co! Co ta dioda zasila ?:twisted:

@ Piotr Rymer

Może odpowiedź kilku z nas nie do końca pokrywała się z Twoimi oczekiwaniami, ale temat faktycznie nieco prowokujący, bo pole dla domysłów i wyobraźni (a jak z nimi jest, to wiadomo), jest odwrotnie proporcjonalne do ilości podanych informacji.
W każdym razie bez przesady z tą powagą, de facto, po przeczytaniu wątku (a paradoksalnie wręcz wnioskując z jego dotychczasowego przebiegu) chyba już wiesz, jak brzmi precyzyjna i rzeczowa odpowiedź na Twoje pytanie. Przynajmniej na stan z dnia dzisiejszego.

Zaicev
13-09-2007, 19:48
a propos żytniej, za ile tam mogą sprawdzić niewłączający się korpus nieobjęty gwarancją już?

Z tego co pamietam ekspertyza jest na Zytniej za darmo. Dopiero jak poznasz cene decydujesz czy maja dalej dlubac czy oddaja Ci sprzet spowrotem :) Czytalem gdzies, ze zdarza im sie naprawic sprzet w nadziei ze zaplacisz, a pozniej juz im psuc nie wypada i dostajesz sprawny za friko. Ja u nich jedynie "czyscilem matryce" ale wrocila tak samo upaprana jak byla :/
A, i gratuluje zakupu :) Pozdr.

Piotr Rymer
13-09-2007, 19:52
Z tego co pamietam ekspertyza jest na Zytniej za darmo. Dopiero jak poznasz cene decydujesz czy maja dalej dlubac czy oddaja Ci sprzet spowrotem :) Czytalem gdzies, ze zdarza im sie naprawic sprzet w nadziei ze zaplacisz, a pozniej juz im psuc nie wypada i dostajesz sprawny za friko. Ja u nich jedynie "czyscilem matryce" ale wrocila tak samo upaprana jak byla :/
A, i gratuluje zakupu :) Pozdr.

Nie ma czego gratulować, tutaj wg niektórych to amatorska lustrzanka :mrgreen: no bo mam 350d padniętą, więc chyba podeślę jakoś im, skoro sprawdzą za darmo.

APP
13-09-2007, 19:58
(...) tutaj wg niektórych to amatorska lustrzanka (...)

Nie wiem czy masz tego świadomość, ale w pewnym sensie odkryłeś świętego graal'a tego forum - namacalny dowód :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zaicev
13-09-2007, 20:09
Ja mam 350D ktore zyje i nawet ma gwarancje :D Jestem chyba gorszym przypadkiem niz amator. Ech, powinno byc stworzone nowe forum, zachowujac hierarchie powinno znalezc sie nad "cyfrowymi kompaktami" i nazywac "dla posiadaczy kanonow xxxD". Dokonujacy wpisow oraz ogladajacy ww. forum powinni miec zablokowany dostep do pozostalych zasobow canon board...
Puszka puszka, ale moim zdaniem bardziej licza sie zdjecia :)

A swoja droga to 350d jest w sprzedazy od 2,5 roku, obowiazuje 2-letnia odpowiedzialnosc sprzedawcy za towar + 2 miesiace na "stwierdzenie usterki". Nie lapiesz sie?

Piotr Rymer
13-09-2007, 20:10
Heh, Phase One w rękach amatora też będzie zwykłym pstrykadełkiem. Raczej tylko my możemy uskrzydlić martwe puchy.

esteper
13-09-2007, 20:12
Trzeba było kupic drugie 350D :p Nie ma tej diody :]

Piotr Rymer
13-09-2007, 20:12
A swoja droga to 350d jest w sprzedazy od 2,5 roku, obowiazuje 2-letnia odpowiedzialnosc sprzedawcy za towar + 2 miesiace na "stwierdzenie usterki". Nie lapiesz sie?

Sam z siebie nie padł. Poszło przepięcie po kablu synchro.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Trzeba było kupic drugie 350D :p Nie ma tej diody :]

No nie żartuj, też byś tak zrobił, różnica 200 zł?

APP
13-09-2007, 20:14
(...) powinno byc stworzone nowe forum (...) "dla posiadaczy kanonow xxxD". Dokonujacy wpisow oraz ogladajacy ww. forum powinni miec zablokowany dostep do pozostalych zasobow canon board...

No to bylibyśmy we trójkę ugotowani :-| , ale z drugiej strony, jakież to barwne wątki w tej naszej sekcji by się znalazły! 8-)

Robi się silnie OT, ja się już nie odzywam.

esteper
13-09-2007, 20:18
No nie żartuj, też byś tak zrobił, różnica 200 zł?

W tej chwili ? Dopłaciłbym do 30D zamiast brac 400'tkę.
Ale wiesz denerwuje Cie ta dioda, to poza dodatkowymi 200zł za 400'tkę (w stosunku do 350D) to dodatkowo 2,5zł za taśmę klejącą/izolacyjną ;)

mattnick
13-09-2007, 20:34
Od kiedy dioda CF jest u góry? może coś przeoczyłem?

No przoczyłeś, bo kolega nic o jej umiejscowieniu nie pisał...kłania się CZZ

Zaicev
13-09-2007, 20:35
Sam z siebie nie padł. Poszło przepięcie po kablu synchro.

A do czego podpinales ten kabel synchro? Bo teraz to strach sie podpinac... :/
I nie zapomnij sie pochwalic co Ci powiedzieli na Zytniej :)

Piotr Rymer
13-09-2007, 20:37
W tej chwili ? Dopłaciłbym do 30D zamiast brac 400'tkę.
Ale wiesz denerwuje Cie ta dioda, to poza dodatkowymi 200zł za 400'tkę (w stosunku do 350D) to dodatkowo 2,5zł za taśmę klejącą/izolacyjną ;)
Ja nie miałem czasu by dozbierać całe 1000 zl, a w jakości zdjęcia i tak niezauważę różnicy.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

No przoczyłeś, bo kolega nic o jej umiejscowieniu nie pisał...kłania się CZZ
Aha to twój aprat fotografuje do tyłu? Bo mi ta lampka się jakoś w szybie nieodbija.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Czy na zytniej można to pocztowo załatwić czy trzeba osobiście?

Zaicev
13-09-2007, 21:01
Czy na zytniej można to pocztowo załatwić czy trzeba osobiście?

Niby wspolpracuja z jakimis kurierami, ale czy Ci zasponsoruja przewozy jak sie zdecydujesz tylko na darmowa ekspertyze to nie wiem... Najlepiej ich zapytac :) Niemniej wyslac im mozna, i odesla. Nie wiem tylko czy za darmo.

PrzemeS
13-09-2007, 22:13
Niby wspolpracuja z jakimis kurierami, ale czy Ci zasponsoruja przewozy jak sie zdecydujesz tylko na darmowa ekspertyze to nie wiem... Najlepiej ich zapytac Niemniej wyslac im mozna, i odesla. Nie wiem tylko czy za darmo.

Towar po gwarancji wysyła się na własny koszt.

MacGyver
14-09-2007, 10:23
Czy istnieje jakakolwiek inna możliwość wyłączenia tego oprócz zaklejania?
Proponuje zmienić aparat, ta dioda ewidentnie dyskwalifikuje puszkę :-D

Slavko
14-09-2007, 11:24
Proponuje zmienić aparat, ta dioda ewidentnie dyskwalifikuje puszkę :-D

Nie tylko. Uważam, że ta dioda dyskwalifikuje całą linię aparatów EOS. Właśnie poczułem to "wewnętrzne fuj" mojego 5D. Muszę go sprzedać - ja nie wytrzymam dłużej ze świadomością, że jakiś EOS ma diodę. Zwróć uwagę - samo słowo "dioda" brzmi tak jakoś nieprzyjaźnie...

pmagdalena
14-09-2007, 12:27
Kurcze nie możecie normalnie odpowiedziec ?

Jak ci przeszkadza to ja bym zakleiła ja jakimś czarnym kawałkiem tasmy izolacyjnej i z głowy , nic nie zepsujesz a nie bedzie sie w oczy rzucało i bedzie git.

A co do 400d to trudno ze mam amatorkie body wazne jakie fory robie ja a nie puszka .
Cały czas powtarzam ze zdjecia robi fotograf a nie aparat i prawdziwy fotograf zrobi dobre zdjecie nawet na najprostrzym kompakcie

MacGyver
14-09-2007, 12:40
Kurcze nie możecie normalnie odpowiedziec ?
Jakie pytanie takie odpowiedzi. Jak by się dało to by było o tym w instrukcji napisane.


A co do 400d to trudno ze mam amatorkie body wazne jakie fory robie ja a nie puszka .
:mrgreen:

Cały czas powtarzam ze zdjecia robi fotograf a nie aparat i prawdziwy fotograf zrobi dobre zdjecie nawet na najprostrzym kompakcie
Polecam spróbować strzelić wschód słońca nad zalesionymi wzgórzami pstrykawką z telefonu komórkowego albo zrobić zdjęcie makro analogowym kompaktem bez zoomu :-)

Piotr Rymer
14-09-2007, 22:20
Polecam spróbować strzelić wschód słońca nad zalesionymi wzgórzami pstrykawką z telefonu komórkowego albo zrobić zdjęcie makro analogowym kompaktem bez zoomu :-)

Tak :mrgreen: to zapewne warte profesjonalnego body.



Wysłałem 350d na żytnią jak kogoś interesuje to w poniedziałek powinni to wycenić za ile naprawa i co poszło.

mabok
14-09-2007, 22:57
Temat chyba zasługuje na miano najmniej sensownego.
Nie ma co, świecenie diody może być poważnym problemem! Co będzie następne - 'dlaczego akumulator jest szary?', jaki jest odcień Twojego body przed niedzielnym wyjściem do kościoła?' a może 'porównanie masy korpusu 350D: rocznik 2005 vs rocznik 2006?'.

Litości panowie.

ewg
15-09-2007, 11:03
Spust palcem środkowym - wskazującym na diodzie.

agaj666
17-09-2007, 09:42
Nie tylko. Uważam, że ta dioda dyskwalifikuje całą linię aparatów EOS. Właśnie poczułem to "wewnętrzne fuj" mojego 5D. Muszę go sprzedać - ja nie wytrzymam dłużej ze świadomością, że jakiś EOS ma diodę. Zwróć uwagę - samo słowo "dioda" brzmi tak jakoś nieprzyjaźnie...
Ja,jako ociemniały....umysłowo , kupie od ciebie ten chłam za 9,99 zł żebyś się nie męczył, wstydził i stresował.Jako niezbędny gratis poprosze o grip i jakieś szkiełko"L".Może byc 1200/5,6L:lol:
Do usunięcia dyjody proponuyę uzyć walca drogowego.Przed tą operacyją trzeba wyłączyc sprzęta coby owa dyjoda nie oślepiła funkcyjonaryusza walcowego:)

Zaicev
18-09-2007, 23:11
Wysłałem 350d na żytnią jak kogoś interesuje to w poniedziałek powinni to wycenić za ile naprawa i co poszło.

I jak, wiadomo juz cos? Pytalem tez na PW ale nie odpisales - jak dokladnie usmazyles ta 350'tke?

CamelXP
25-09-2007, 11:15
A co do 400d to trudno ze mam amatorkie body wazne jakie fory robie ja a nie puszka .
Cały czas powtarzam ze zdjecia robi fotograf a nie aparat i prawdziwy fotograf zrobi dobre zdjecie nawet na najprostrzym kompakcie

no tak... Matejko potrafił stworzyć arcydzieło węglem, nie potrzebował do tego farb...

pmagdalena
25-09-2007, 11:26
no tak... Matejko potrafił stworzyć arcydzieło węglem, nie potrzebował do tego farb...

Tak to możemy się sprzeczac całymi dniami.
Ja na każdym kroku czytam że 350 nie da sie robić zdjęć ślubnych a sama widziałam takowe u dobrych fotografów. Wynika z tego że albo te zdjęcia są kiepskie bo zrobione nędzna 350 albo fotograf ma pomysł i umie współpracować ze sprzetem jaki posiada

MacGyver
25-09-2007, 11:35
...Wynika z tego że albo te zdjęcia są kiepskie bo zrobione nędzna 350 albo fotograf ma pomysł i umie współpracować ze sprzętem jaki posiada
Tyle że 350-tka, jako lustrzanka z wymienną optyką i E-TTL, posiada możliwość podpięcia dowolnego obiektywu, jak również dowolnej lampy więc trudno mówić tu o jakiś większych ograniczeniach (no, powiedzmy do fotografii sportowej, w świetle stawianych jej dzisiaj wymagań, nadaje sie średnio, z racji na AF i szybkostrzelność). Bardziej chodzi tu o komfort i szybkość pracy. O sprzęcie całkowicie amatorskim możemy mówić w odniesieniu do kompaktów i hybrydek, które mają tylko to co fabryka dała i niewiele więcej da się z nimi zrobić.

pmagdalena
25-09-2007, 11:36
Tyle że 350-tka, jako lustrzanka z wymienną optyką i E-TTL, posiada możliwość podpięcia dowolnego obiektywu, jak również dowolnej lampy więc trudno mówić tu o jakiś większych ograniczeniach (no, powiedzmy do fotografii sportowej, w świetle stawianych jej dzisiaj wymagań, nadaje sie średnio, z racji na AF i szybkostrzelność). Bardziej chodzi tu o komfort i szybkość pracy. O sprzęcie całkowicie amatorskim możemy mówić w odniesieniu do kompaktów i hybrydek, które mają tylko to co fabryka dała i niewiele więcej da się z nimi zrobić.

zgadza sie ale dyskusja zaczeła sie od 400d które dla niektórych do niczego sie nie nadaje

Panzer4
30-09-2007, 22:35
A ja o zgrozo już dwa śluby zrobiłem 400d... Do tego miałem kita, sonnara 135 i revuenona 55. Sam amatorski sprzęt. Aha, jeszcze Lubitel 166B.
Zgadzam się z MacGyverem. Trudno powiedzieć, że lustrzanka to sprzęt "amatorski", bo wystarczy taki aparat dać komuś kto używał amatorskiego kompakta i przełączyć wszystko na manual. Zobaczymy jak sobie poradzi z takim "amatorskim" sprzętem...

senner
02-10-2007, 23:22
. Trudno powiedzieć, że lustrzanka to sprzęt "amatorski", bo wystarczy taki aparat dać komuś kto używał amatorskiego kompakta i przełączyć wszystko na manual. Zobaczymy jak sobie poradzi z takim "amatorskim" sprzętem...


też się zgodzę ale to chyba nienajszczęśliwszy przykład.
dam komuś kto zawsze robił na lustrzance canona do ręki zenita E - (podkreślam - E! nie będąc sadystą nie dam modelu B :P) jestem ciekaw czy dałby radę poprawnie naświetlić zdjęcie :]
no chyba ze ma światłomierz na czole
to może i naświetli :]

ale to tak jak komuś kto całe życie jeździł samochodem na automacie dać malucha :]