PDA

Zobacz pełną wersję : Canon S5 IS



lukzak
13-09-2007, 14:02
Witam! Udało mi się zdobyć szczegółową instrukcję do S5-ki DZIĘKI JAREK!!! Jeśli ktoś potrzebuje służę pomocą. Mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś posiada podstawową instrukcję w pdf-ie? Proszę o kontakt lukasz49@interia.pl , i jak włączyć datę i godzinę tak żeby była na zdjęciu???
lukzak is offline Reply With Quote

ecki74
14-09-2007, 11:31
A tak dla ciekawości czy aparat ten jest godny uwagi jako tzw "małpka" do wszystkiego i wszedzie ?? Jaką macie opinię o tym aparacie ??

Marcin Bajor
14-09-2007, 13:13
... i jak włączyć datę i godzinę tak żeby była na zdjęciu???
Jeśli nie napisali w instrukcji, to się nie da. W S3 is się nie dało. Datę masz zapisaną w zdjęciu, w "jotpegu" i w razie potrzeby możesz sobie z zrobić kopię zdjęcia z datą przy pomocy jakiegoś programu.
Głupotą jest robienie zdjęć z datą, bo po pierwsze - szpeci zdjęcie, po drugie - już jej nie usuniesz.

silver76
14-09-2007, 13:39
Niektóre Canony (jak mój) mają możliwość włączenia daty na fotkach wyłącznie w formacie pocztówkowym. Nie wiem jak to jest w S5 :)

Yarpen
14-09-2007, 22:45
A tak dla ciekawości czy aparat ten jest godny uwagi jako tzw "małpka" do wszystkiego i wszedzie ?? Jaką macie opinię o tym aparacie ??

Troche już o S5 napisałem - niekoniecznie pozytywnie do tej pory.
Natomiast po paru tygodniach użytkowania go jako back-up do DSLR (zwłaszcza w kontekście wakacyjnym), chyba musze troche zmienić opinię.
Moje pierwotne podstawowe zastrzeżenie pozostaje bez zmian: S5 IS SZUMI. Powyżej ISO 200 SZUMI OKROPNIE.
Natomiast jako point and shoot do odbitek 10x15 nadaje się znakomicie. Nawet nocne zdjęcia z wbudowaną lampą wyszły całkiem OK. Zakres ogniskowej jest super, niestety na długim końcu wyraźnie widać PF - ale tylko przy podglądzie 100%. Aparat jest szybki i dobrze wykonany - IS działa OK, a zakres ustawień manualnych pozwala na sporą swobodę.

Zawsze miałem w niejakim lekceważeniu wszelakie funkcje video sprzętu cyfrowego, ale muszę przyznać, że teraz na każdą imprezę rodzinną chyba będę zabierać S5 - warto.
W sumie: jako back-up superzoom jest OK. Żeby tak jszcze robił w RAW-ach...
A gdyby Canon poprawił IQ w tym aparacie, sprzęt klasy EOS 300d z kitowym szkłem miałby prawie że konkurencję.


Pozdrawiam,
Y