PDA

Zobacz pełną wersję : Ankieta 20D



Kubaman
01-04-2005, 20:39
Ponieważ dyskusja osiągnęła temperaturę zapalną :wink: zgodnie z propozycją zapodaję ankietę. Bardzo proszę ewentualnych dowcipnisiów i trolli o nie zabieranie głosu :mrgreen:

Jac
01-04-2005, 21:13
mam lekki (7mm) FF i mam ostre odbitki 20x30 to co mam zaznaczyc ??? :twisted:

Kubaman
01-04-2005, 21:29
no jak robi ostre odbitki 20x30 to chyba jednak bym powiedział tak :wink: Ale FF to już cos, przynajmniej wiadomo co jest grane.

KuchateK
01-04-2005, 22:12
A gdzie odpowiedz "A co mnie to obchodzi, zdjecia mam ladne"?? :mrgreen:

Vitez
01-04-2005, 22:49
U mnie nieostrosc wynikala ze spudlowania sytuacyjnego. W spokojnych, domowych warunkach czy ze statywu - 100% celnosci. Tak wiec zanzaczylem opcje nr1 skoro nieostrosc wnikla z bledu fotografa i krotkiej GO.

Ted
02-04-2005, 10:04
Wyniki dosc interesujace. jednak pewnie dla paru osob sprzydalaby sie odpowiedz "nie mam juz/nie kupilem 20D bo robil nieostre zdjecia" :)

TomekD
02-04-2005, 12:39
Mój ostrzy a nieostre zdjęcia wynikają wyłącznie z błędów i owszem zdazają mi się takie zdjęcia, ale nie mam wtedy pretensji do aparatu...
Nie trudno o nie ostre zdjęcie jak się ustawia mimnimalne iso, robi zdjęcia na długim czasie i duzym owtorze.... np 1/30 i f4, wtedy minimalny rych aparatem, albo ustawienie ostrości na punkt minimalnie nie w płaszczyźnie wymaganej ostroście daje nam mydełko.
A potem lamenty że aparat jest zły...:))

Kubaman
02-04-2005, 16:03
Myślę, że to możliwość dobrego wykorzystania tej ankiety - pomóc tym, którzy mają jakieś problemy (nawet jeśli taka pomoc ograniczy się do pokazania, że to ich błędy :wink: :D ). Dlatego wszyscy, którzy mają problemy powinni w wym wątku zaprezentować przyłady - może kupą uda nam sie coś zaradzić 8)

Jurek Plieth
02-04-2005, 17:03
Nie trudno o nie ostre zdjęcie jak się ustawia mimnimalne iso, robi zdjęcia na długim czasie i duzym owtorze.... np 1/30 i f4, wtedy minimalny rych aparatem, albo ustawienie ostrości na punkt minimalnie nie w płaszczyźnie wymaganej ostroście daje nam mydełko.
Niesotrość wynikająca z ruszenia, a nieostrość wynikająca za złego ustawienia AF to są dwie różne nieostrości, które nawet gołym okiem są rozpoznawalne i mam nadzieję, że dostrzegasz różnicę :wink:

Kubaman
02-04-2005, 19:22
Jurek, to chyba nie do końca jest takie oczywiste.
Robiąc zdjęcia ptakom ciężko mi przychodziło odróżnienie, czy to ptica się poruszyła, czy moja ręka - efekt w piórach jest podobny, jeśli poruszenie ręką jest niewielkie.

Jurek Plieth
03-04-2005, 12:29
Robiąc zdjęcia ptakom ciężko mi przychodziło odróżnienie, czy to ptica się poruszyła, czy moja ręka - efekt w piórach jest podobny, jeśli poruszenie ręką jest niewielkie.
Spróbuj porobić więc takie zdjęcia "testowe", kiedy oprócz głównego motywu istnieje tak przed nim jaki za nim cała "głębia" motywów pomocniczych. Przy poruszonym zdjęciu wszystkie one będą nieostre.

Kubaman
03-04-2005, 13:25
ale ja nie mówiłem o zdjęciach "testowych", tylko o tym, że czasem trudno jest to odróżnić!

Ale a propos naszej ankiety - właśnie jestem po lekturze podobnej na dpreview.com dotyczącej tak ukochanej przez niektórych :wink: Minolty D7D. 20% użytkowników zgłosiło problemy. Czyli jak na razie Canon negatywnie sie nie wychyla :roll:

Nie żebym się cieszył, ale widać takie czasy nastały...

Vitez
03-04-2005, 14:42
Nie żebym się cieszył, ale widać takie czasy nastały...

Czasy krzykaczy, ktorzy na sile chca zaprezentowac odwrotne fakty ("calosc modelu 20D ma problemy a nie pojedyncze sztuki" ) niz chociazby ta ankieta.
Na szczescie brutalna statystyka temu przeczy, choc koronnym argumentem krzykaczy bedzie to ze satystyke i wyniki ankiety mozna falszowac.
Ano mozna, a ONI (obcy, zydzi, masoni i cyklisci ;) ) tez sa, jak zwykle, wszedzie 8) .

Tomasz Golinski
03-04-2005, 14:54
Vitez, 20% wadliwych egzemplarzy to nie jest dla Ciebie ogromna ilość? Czemu niby przeczy ta statystyka? Wyobraź sobie, ze np. 20% nowych samochodów nie ma hamulców, też byłoby ok?

BTW. Piszesz o Kingstonie w innym wątku, że bywają z nim problemy. To rozumując tak, jak tu wyżej, niestety zostałeś rasistą i xenofobem, bo mój działa doskonale. Wyobraź sobie, że 20% zdjęć z pleneru Ci nie wychodzi.

WWo
03-04-2005, 15:31
Vitez, Ty chyba masz problem ze zrozumieniem sytuacji, albo Ci "cos" w tym przeszkadza :twisted: - nie wnikam.

Tak jak powiedzialem dla mnie to malo interesujace ile tych sztuk procentowo jest wadliwych niech bedzie ze 10% - to i tak znaczy ze 10% kupujacych kupuje bubel (z tym ze niektorzy nawet tego nie zobacza oczywisciel) i co sie dzieje jak juz kupia? -Ha, wiedzac ze sa sztuki ktore sa bez zarzutu ida do serwisu firmowanego przez producenta, i co sie dowiaduja? - W normie przecież! - ciekawie... prawda? a tak poza tym Vitez ile procentowo dla Ciebie musialo by byc tych "wadliwych" zebys stwierdzil ze canon 20d ma z tym problem?(chociaz tak jak mowie mi osobiscie akurat nie o to chodzi aby to udowadniac, ale i tak, tak uwazam :twisted: ) powiem jeszcze tyle ze pewna firma produkujaca monitory kiedy byl problem z 4% serii(wada byla wlasciwie nie do zauwazenia dla "przecietnego" uzytkownika) wycofala je do sprawdzenia a ludzie przychodzacy doserwisu poprostu dostali inne egzemplarze.

BTW oczywiscie taka ankieta jest malo miaro dajna (do Viteza: i nie mowie jest za malo tych "zlych", zeby nie bylo niedomowien), ale dobrze ze wogole jest...

Vitez:"Na szczescie brutalna statystyka temu przeczy, choc koronnym argumentem krzykaczy bedzie to ze satystyke i wyniki ankiety mozna falszowac.
Ano mozna, a ONI (obcy, zydzi, masoni i cyklisci Wink ) tez sa, jak zwykle, wszedzie Cool ."

A co do tego to proponowalbym czasem naprawde sie zastanowic co sie pisze, a jak sie nie rozumie sprawy......to moze trzeba ja troche bardziej przemyslec, albo poprostu pozostawic ja bez komentarza...ech


:twisted:

Vitez
03-04-2005, 18:20
A co do tego to proponowalbym czasem naprawde sie zastanowic co sie pisze, a jak sie nie rozumie sprawy......to moze trzeba ja troche bardziej przemyslec, albo poprostu pozostawic ja bez komentarza...ech

I po tych twoich slowach naprawde dziwie sie ze sie tak rozpisales zamiast sie zastanowic :roll: .

tiberek
03-04-2005, 18:48
I po tych twoich slowach naprawde dziwie sie ze sie tak rozpisales zamiast sie zastanowic .

Oj tobie coś powiedzieć to obrazu obraza... :evil: :P Niestety Tomek Goliński i WWo mają generalnie rację. Czy to 10% czy 2%, nie ma znaczenia. Ważne jest, że to nie pojedyńczy egzemplarz, a konkretna ilość (nawet 1% to może być sporo). A mając na uwadze, że to nie sprzęt za 100zł to jest to poważne uchybienie na etapie kontroli jakości. Jak w samochodach wykryją, że jakaś usterka jest poważna to na wszelki wypadek wzywają wszystkich właścicieli do wymiany części. Owszem, w samochodzie to kwestia bezpieczeństwa (a więc i życia), a tutaj... no cóż, fotka się nie uda. Poprawny AF to dosyć ważny element składowy działania sprawnego aparatu. Nie dziwię się, że ludzi to martwi. :|

Zawsze może się trafić wadliwy egzemplarz. Jeśli jednak masz spore szanse, że przy zakupie nowego aparatu dostaniesz wadliwy aparat, bo dział kontroli jakości ma wolne, to coś jest nie tak i to dotyczy 20D jak i innych aparatów. No niestety, wygląda na to, że Canon w tej mierze się nie przykłada za bardzo :?

Powtórka za Tomkiem Golińskim: chciałbyś świadomie kupować samochód, o którym wiadomo, że co 10 albo nawet co 100 ma poważne problemy z hamowaniem? :twisted:

Kubaman
03-04-2005, 20:44
I ja zgadzam się w zupełności w tej materii z Tomkiem i WWo. Zastanawiam się, czy jeśli Canon, Nikon i Minolta idą łeb w łeb w traceniu zaufania klientów, to może ten produkt jest dla nich zbyt skomplikowany :roll: Ale wtedy na pudełku powinni pisać - "Jesteś beta testerem , daj znać jak coś nie wypali" :lol:

Zupełnie inną sprawą jest, że mimo tych wadliwych egzemplaży zdecydowana większość tych aparatów działa OK, czyli histeria w sieci jest podbijana przez kogoś, komu na tym bardzo zależy (czyżby wywiad konkurencji :roll: ). Zasada jest prosta - kupuj tylko uprzednio sprawdzając :!:

A jeśli popełniłeś błąd i masz problem, to może to forum ci pomoże 8) .

KuchateK
03-04-2005, 21:40
Do hamolcow w samochodzie to tego af'a nie porownujcie... Bo bez hamulca to katastrofa zwykle, a jak sie AF machnie pare mm to i tak na sporej ilosci zdjec tego moze byc wogole nie widac... To juz lepiej calkowity pad kingstonow do tego pasuje...

Nie ma padajacych hamolcow za czesto, bo dwuobwodowe ciezko zabic w dzisiejszych czasach... Ale w jednych takich samochodach ostatnio (pomine marke celowo) gdzies czytalem (na onecie) ze tempomat sie slicznie blokuje... Kilka przypadkow bylo... Producent sie nie poczuwa do winy... Milo tak pedzic na autostradzie ponad setke i nie miec mozliwosci sie zatrzymac? O tych pomniejszych problemach z alarmami, radiami, pekajacymi szybami, zamkami to nawet nie warto wspominac bo to na pozadku dziennym prawie... To 20D porownujac do tego wszystkiego procentowo jest bez wad...

Kto dostal nie dzialajacego 20D?

A zreszta af jest do wyregulowania. To nie jest kompletna wada eliminujaca aparat z uzytku... Nie blokuje to tez mozliwosci zrobienia zdjecia, i to calkiem poprawnego... Chcecie tanich lustrzanek to niestety... nikt nie bedzie siedzial nad kazda godzine i sprawdzal AF bo przy przerobie kilkudziesieciu tysiecy miesiecznie nie da sie tego tanio robic...

Vitez
03-04-2005, 23:11
Ja tylko chcialem wspomniec ze sa ludzie co krzycza ze ogolnie 20D jest do d* bo ma skopana ostrosc, podczas gdy wg mnie tylko niektore egzemplarze tak maja a nie ogolnie 20D jako model. Ankieta potwierdza moje zdanie a nie tych krzykaczy co odradzaja kupno 20D.
To samo by wyszlo przy 300D czy 10D na ktore rowniez narzekali i jako remedium co niektorzy radzili 20D :lol: .

I tyle ze mnie 8)

WWo
03-04-2005, 23:46
Jeżeli ludzi dzielacych sie problemami ze sprzetem lub probujacych rozwiac swoje watpliwosci, nazywasz krzykaczami to gratuluje... to po co to forum??

Poza tym nie zauważylem tu kogolwiek kto na powaznie odradzalbyl kupno 20d

SpydeRR
09-04-2005, 18:30
heh w koncu dzis odebralem :)
Made in Japan :D
Z kitem ostrzy idealnie. Zobaczymy z Lka co zrobi ;)

Kubaman
09-04-2005, 22:58
Poza tym nie zauważylem tu kogolwiek kto na powaznie odradzalbyl kupno 20d

heh, jest tu paru takich ... ale może masz rację, to chyba nie są poważne porady :)

Arkan
09-04-2005, 23:42
heh, jest tu paru takich ... ale może masz rację, to chyba nie są poważne porady :)
Hmm, tak w zgodzie z wynikami ankiety to powinni ich być coś ze 20%, bo trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś wydał 5-6 KPLN na sprzęt, który ma walniety AF może polecać jego zakup innym osobom. Ja osobiście miałem dwie 20-ki, a trzecią sprawdzałem. Wszystkie 3 źle ostrzyły (jedna BF/FF a dwie dawały nieostre zdjęcia). Dwie z nich były z tej samej dostawy (serii) trzecia z innej (to ta co dawała BF/FF). Skończyło się jak widać na 10D, który jest OK (po prostu sprzedawca nie miał chwilowo wiecej 20-stek i dał mi na weekend 10D, który sobie zostawiłem). Prawda jest taka - chcesz mieć większą pewność, że dostaniesz dobry egzemplarz to zbieraj na 1D Mark II lub 1Ds Mark II. Jeśli nie, to masz 80% szansy że trafisz, a 20% że kupisz bubla.

Arkan

SpydeRR
10-04-2005, 00:55
czyli widac ze mialem farta ;)

Kubaman
10-04-2005, 11:05
Arkan,
pomiędzy stwierdzeniem faktu, że ma się FF/BF lub tym podobne, a odradzaniem zakupu jest IMHO spora różnica :roll: . Rozumując podobnie można by wysnuć wniosek, że popełniłeś starszliwe głupstwo kupując 10D, bo statystycznie miał co najmniej tyle samo (a w pewnym okresie dużo więcej) negatywnych opinii na temat AF (i to nie tylko pod względem ostrości, ale również niesprawnego działania w gorszym świetle).

Z ankiety wniosek dla mnie jest inny, i zawsze go powtarzam - zanim kupisz -sprawdź dokładnie. Choćby tylko dlatego, że możesz trafić na zwrot z bardziej cywilizowanego kraju :evil: .

Auwo
13-04-2005, 11:01
w zwiazku z tym, ze stalem sie szczesliwym posiadaczem 20D informuje, ze moj egzemplarz jest w pelni OK i nie ma problemu FF/BF

Cychol
13-04-2005, 13:16
w zwiazku z tym, ze stalem sie szczesliwym posiadaczem 20D informuje, ze moj egzemplarz jest w pelni OK i nie ma problemu FF/BF

No to gratuluję :D muszę go przy okazji zobaczyć :lol:

Auwo
13-04-2005, 13:19
Spoko :) a 10-ka i tak lepiej lezy w rece :)

SpydeRR
13-04-2005, 18:40
a 10-ka i tak lepiej lezy w rece :)

hehe no to jak Ci z gripem 20tka w reku nie pasuje to mozesz mi grip oddac - nie bede musial kupowac.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Auwo
13-04-2005, 18:42
nie napisalem, ze nie lezy :) bo lezy - ale 10-ka chyba lepiej - ale moje zdanie moze ulec zmianie z czasem, przeciez 20-ke mam raptem 33 godziny z czego przez 18 mnie nie bylo i przez 4 spalem :)

SpydeRR
13-04-2005, 18:47
moze ulec zmianie, ale moze i nie ulec :D
Ja sie w 20tce juz zakochalem, a mam ja od soboty ;)

Vitez
13-04-2005, 21:19
Ja 10tke nadal kocham ;) , z gripem lepiej lezy w rece. Ale niestety dla 10D... na 20tce moge bardziej polegac (precyzja AF, nizsze szumy - bez obaw iso800, precyzja naswietlania/doswietlania z lampa, szybkosc AF, szybkosc zapisu, szybkosc serii, dlugosc serii i jej rownomiernosc nawet po zapchaniu bufora, review w czasie zapisywania bufora na karte) ... to powoduje ze 10d bede darzyl sentymentem ale czesciej na pewno uzywal 20D.

SpydeRR
13-04-2005, 21:26
Auwo, Vitez - macie i 20D i 10D... Vitez sam pisze, ze czesciej uzywa 20D, w takim wypadku nie lepiej opylic 10D i kupic za to jakies szklo chocby? ;)

Vitez
13-04-2005, 22:03
Auwo, Vitez - macie i 20D i 10D... Vitez sam pisze, ze czesciej uzywa 20D, w takim wypadku nie lepiej opylic 10D i kupic za to jakies szklo chocby? ;)


Nie lepiej. 10D uzywany chodzi teraz po ok 2500zl. Kupilem go za 6500zl.
Wartosc sentymentalna zwiazana z tym body, oraz uzytecznosc jako body backupowe (np na reporterke - jedno body z szerokim kątem , drugie z tele - muflon juz to cwiczyl) - jest dla mnie wazniejsza niz 2500zl i strata 4tys zl wartosci.
Poza tym jak widac w podpisie - mam juz calkiem niezly komplet szkiel :mrgreen:

SpydeRR
13-04-2005, 23:14
np na reporterke - jedno body z szerokim kątem , drugie z tele

No tak, to ma sens ;)
A moze jak w analogu: 10D kolor, a 20D cz-b? :mrgreen:

Tomasz Golinski
14-04-2005, 00:05
Dyskusja o szumach 10d/20d ze wzgledu na lekki OT i wage zdjec trafila tu http://canon-board.info/showthread.php?p=35762

Auwo
14-04-2005, 00:09
spoko - dzieki za nowy watek i sorry za lekki OT :)

toni
14-04-2005, 00:15
ja mam w większości ostre zdjęcia (20D) czasami coś " schrzanie " i wtedy strach patrzeć , piszecie to o różnych problemach ja takich nie zauważyłem , jedyny problem to czasami fotograf słaby tzn. ja...... ale jestem zaskoczony 350D , połowa ceny a obrazki niegorsze , napewno lepiej szumi od 20D i trochę mniej prof. regulacji...
Mój kolega miał żeczywiście problem z 20D z ostrością ale okazało sie że jest uszkodzony...a po wymianie mówi ze jest wszystko OK
Ale mam inne pytanie ???
Mam 2 tele EF75-300USM i EF70-200L IS USM
i czy to jest możliwe że przywłączonej IS 2 obiektyw robi mniej ostre zdjęcia niż ....300
oba są na statywie ...jak się wyłaczy IS jest porównywalnie no L bardziej szczegółowa i jasna ???
pozdrawiam

Vitez
14-04-2005, 02:08
i czy to jest możliwe że przywłączonej IS 2 obiektyw robi mniej ostre zdjęcia niż ....300
oba są na statywie

Mozliwe i jest o tym w instrukcji do szkla 70-200. IS NIE uzywa sie na statywie bo moze miec negatywny wplyw na zdjecia, choc czasem po prostu nie zadziala IS, ale czasem zadziala nie tak jak trzeba.

Kubaman
14-04-2005, 17:53
było już o tym i nie do końca tak jak to opisuje Vitez. Mam jedno pytanie - po co na statywie właczać IS 2 służący do panningu :rolleyes: To może wyjaśnić sprawę.

ALE to jest zupełnie OT i proszę się dłużej na ten temat nie wywodzić.


Wracając to tematu wątku - bardzo proszę wszystkich, którzy zaznaczyli, że mają jakieś problemy z 20D o pokazanie lub napisanie na czym one polegają. Zwłąszcza interesują mnie osoby, które zaznaczyły p. 3 i 4, przy czym konkretne przykłady FF/BF też są mile widziane.

stiopa
07-06-2005, 17:07
Wracając to tematu wątku - bardzo proszę wszystkich...

Cieszę się bardzo za konstruktywną postawę w tej dyskusji. Proszę o zerknięcie na adres plikowni (http://fire.us.wroc.pl/a.z/test) jest tam kilka fotek o różnych formatach. Oceńcie proszę techniczną stronę samego problemu ostrości. Są to pierwsze z brzegu fotki więc na resztę proszę przymknąć oczy :-D. Czy jakość ich jest Waszym zdaniem zadowalająca? Czy też mam podjąć akcję reklamacyjną?
Pozdrawiam
stiopa