PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto kupić szybką kartę do Pro1?



Przemobron
10-09-2007, 08:35
Witam!
Mam pytanie do użytkowników Pro1.Czy warto kupować do tego aparatu jakąś szybką kartę np. Sandisk II lub III . Czy aparat wykorzysta ich szybkość. Pytam bo np. Canon 300D nie wykorzystuje potencjału szybkich kart, więc lepiej kupować do niego standardowe-po co przepłacać kilkadziesiąt złotych.

TomS
10-09-2007, 08:41
Jak będzie działać to nie wiem. Ale odniosę się do tego co wcześniej napisałeś i nie zgodzę się, że 300D nie wykorzystuje szybszych kart. Wrzuciłem kiedyś z kolegą z forum moją kartę i on sam powiedział że teraz to szybciej chodzi.

rolaj
10-09-2007, 14:59
A szybkość z jaką zrzucasz zdjęcia na komputer nie ma dla Ciebie znaczenia?

Przemobron
11-09-2007, 08:27
Powiedzmy, że szybkość zrzutu zdjęć do komputera nie ma znaczenia.;) Chodzi mi raczej o komfort pracy z szybką kartą, jak np. podgląd zaraz po zrobieniu zdjęcia czy też robienie zdjęć seryjnych. Czy szybka karta w tym modelu pomoże? Używał ktoś najpierw zwykłej karty, a póżniej przesiadł się na jakąś szybką High Speed? Jakie były odczucia?

MacGyver
11-09-2007, 08:33
Jak będzie działać to nie wiem. Ale odniosę się do tego co wcześniej napisałeś i nie zgodzę się, że 300D nie wykorzystuje szybszych kart. Wrzuciłem kiedyś z kolegą z forum moją kartę i on sam powiedział że teraz to szybciej chodzi.
Potwierdzam :-) Po wrzuceniu tomkowego Sandiska do mojego trabanta ewidentnie szybciej chodził podgląd i minimalnie przyspieszył się zapis. W wyniku tego testu dokupiłem sobie taką kartę i gdy czasami wrzucam swoje stare Kingstony to odczuwam spowolnienie pracy aparatu.
Fps-ów oczywiście od tego nie przybędzie, w sytuacji gdy robi się dużo zdjęć w krótkim czasie to ta wydawałoby się drobna różnica ewidentnie podwyższa komfort fotografowania.

akustyk
11-09-2007, 08:35
nie no... panowie Trabanciarze... nie robmy sobie jaj z pogrzebu :) Maluch z silnikiem 650 jest owszem szybszy niz 600, ale uzywanie slowa "predkosc" nadal jest tu niestosowne :) to jakby, nie przymierzajac, porownanie ktora Holenderka jest ladniejsza :)

EDIT: czy raczej mniej szpetna

MacGyver
11-09-2007, 09:19
...ale uzywanie slowa "predkosc" nadal jest tu niestosowne :)...
Fakt niepodwazalny :-) Po prostu szybka karta daje tyle że wk... się pół sekundy krócej ;-)

akustyk
11-09-2007, 09:36
Fakt niepodwazalny :-) Po prostu szybka karta daje tyle że wk... się pół sekundy krócej ;-)
ja tam nie wiem. chyba nietypowy jestem, ale w 10D (taki sam "zolw" co 300D) zdarzylo mi sie moze 2-3 razy zapchac bufor 9 RAW-ow :)

jedyne frustracje z powodu preeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeedkooooooooosci karty pamieci mialem przy pokazywaniu ludziom znaczkow pocztowych :) ale zawsze mozna bylo o pogodzie pogadac, polityce,... a w ciagu tych 15 minut obejrzec przy okazji z 10 znaczkow :mrgreen:

MacGyver
11-09-2007, 09:45
ja tam nie wiem. chyba nietypowy jestem, ale w 10D (taki sam "zolw" co 300D) zdarzylo mi sie moze 2-3 razy zapchac bufor 9 RAW-ow :)
Bo takie niuanse docenia się dopiero przy próbie wykorzystania trabanta do fotografowania sportu (tak, tak, wbrew panującym tutaj opiniom to się da zrobić , a konia w galopie można sfotografować aparatem słabszym od marka trzeciego) ;-)

akustyk
11-09-2007, 09:48
Bo takie niuanse docenia się dopiero przy próbie wykorzystania trabanta do fotografowania sportu (tak, tak, wbrew panującym tutaj opiniom to się da zrobić , a konia w galopie można sfotografować aparatem słabszym od marka trzeciego) ;-)

no...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.bobosklep.pl/images/259_konik.jpg)

chyba Ci sie wydawalo. bez pana marka to nie ma co podchodzic do niestatycznych tematow. przy AF w 5D i ponizej to zolwie sa "mistrz kierownicy ucieka" 8-) a w ogole to "poczekaj na nastepce marka III" 8-)

MacGyver
11-09-2007, 09:57
no...chyba Ci sie wydawalo...
No może, odkąd manualnym EF-Mem udało mi się sfotografować przejeżdżający pociąg coś mi się chyba rzeczywiście poprzestawiało pod sufitem, to musiało być przez przypadek, no bo przecież się nie da ;-)

P.S. Niniejszym składam samokrytykę i obiecuję nie wypisywać więcej takich herezji :mrgreen: