PDA

Zobacz pełną wersję : eBay PL



Shadow
01-04-2005, 14:31
Strona rusza we wtorek. No ciekawe może tam znajdzie się sprzęt foto za trochę mniejszą kasę niż na allegro. Może jacyś kolesie z Niemiec będą wystawiać 8)

snow
01-04-2005, 14:38
Bardziej ciekawe czy PayPal będzie akceptował polskie karty płatnicze, bo czasem jak się chce coś w USA kupić to trzeba na kombinować z Money Order albo czymś innym. :roll:

Jurek Plieth
01-04-2005, 14:56
Strona rusza we wtorek. No ciekawe może tam znajdzie się sprzęt foto za trochę mniejszą kasę niż na allegro. Może jacyś kolesie z Niemiec będą wystawiać 8)
Chyba coś źle rozumiesz :cry: Mnie się wydaje, że z naszego punktu widzenia cała różnica polega wyłącznie na jakimś serwerze o adresie np. www.ebay.pl i związanym z nim spolonizowanym interfejsie użytkownika. Natomiast kupić i sprzedać będziesz mógł dokładnie to samo co na www.ebay.de www.ebay.co.uk itp.

robson
01-04-2005, 15:36
A mam takie pytanie: czy na sprzęt sprowadzany z UE jest nakładane cło, VAT, akcyza i inne tego typu obciążenia? Wydaje mi się, że juz nie... Ale wolałbym wiedziec NA PEWNO :mrgreen:

Shadow
01-04-2005, 17:44
Strona rusza we wtorek. No ciekawe może tam znajdzie się sprzęt foto za trochę mniejszą kasę niż na allegro. Może jacyś kolesie z Niemiec będą wystawiać 8)
Chyba coś źle rozumiesz :cry: Mnie się wydaje, że z naszego punktu widzenia cała różnica polega wyłącznie na jakimś serwerze o adresie np. www.ebay.pl i związanym z nim spolonizowanym interfejsie użytkownika. Natomiast kupić i sprzedać będziesz mógł dokładnie to samo co na www.ebay.de www.ebay.co.uk itp.

Przecież w Niemczech i Angli wystawiają rózni ludzie to nie są Ci sami globalni sprzedawcy to jak sobie to wyobrażasz ? To nie będzie polski podgląd tamtych aukcji tylko całkiem nowe nasze allegro bis.

Czacha
01-04-2005, 18:03
dokladnie jak pisze Shadow - co prawda raz zalozone konto dziala na wszystkich e-bay'ach.. to nie zmienia to faktu, iz aukcje sa oddzielne

ceny beda takie jak na allegro - nie wiem czego sie spodziewacie? :) nizsze ceny nadal beda na ebay.com oraz ebay.de ...

robson
01-04-2005, 18:33
Czyli to co zaśpiewa sprzedający plus shipping...?
To nawet opłaca się kupowac na angielskim ebayu...
Za sigmę 20/1.8 bez transportu wołają 165 funciaków

robson
01-04-2005, 19:13
A niech to !
Te niskie ceny to na towar, który idzie z Hong Kongu :evil:
Wtedy dowala tyle wszystkich oplat, ze juz na pewno sie nie oplaci, aaaaaaaa

KuchateK
01-04-2005, 19:16
No to tak (bo uzywam)...
Konto dziala na wszystkich e-bay'ach, wiec mozna do obserwowanych (allegro tego chyba nie ma) dorzucic aukcje i z niemiec i z anglii...

Na liscie mamy aktualna cene w euro czy funtach, lokacje przedmiotu, pod spodem przeliczona na macierzysta walute skad wchodzimy, czyli np. dolary, przy czym tylko jesli sie logujemy z ebay.com a nie bezposrednio .de...

Interfejs zalezy skad dokladnie wchodzimy, mozna podorzucac na niemieckim aukcje do ulubionych i potem bic juz "po angielsku"... W ojro... Wyszukiwarka niestety szuka aukcji z danego kraju a nie globalnie, tak samo katalog :( Sprawia to wrazenie osobnego, ale w rzeczywistosci razem dosyc mocno w wielu miejscach... E-bay zreszta sie czesto tez dosyc zmienia wiec nigdy nic nie wiadomo...

Paypal tez globalny do tej pory... Myto placi odbierajacy pieniadze w/g ich kursu w zaleznosci od sumy a nie lokacji...
Nie wiem jak przy aukcjach w innej walucie i slaniu za granice tak do konca, bo z 300D z anglii sie rozmyslilem ze wzgledu na przesylke i nikt mi datkow zza granicy nie dawal, ale mysle ze to moze byc niezla alternatywa dla przesylajacych pieniadze za granice... W cenniku oplat sa sumy a nie lokacje skad dostajemy pieniadze...
Mozna do PayPal'a podpiac konto bankowe czy karte... Mozna tez wplacic jakas sume wczesniej za pomoca czeku czy przekazu i potem dysponowac... Wyplaty sie robi z konta z paypal'a "recznie"... Dostac mozna czek, na konto, extra karte...

A co do wysylki... Na dole aukcji jest taka ladna ramka "Shipping, payment details..." i pisze Germany only, USA, Worldwide i akceptowane metody platnosci... Mozna sie dogadywac oczywiscie...

Gwarantuje wam ze przy kupnie zza granicy skarbowka czy celnicy beda chcieli na tym lape polozyc i jak to ruszy to napewno beda clic i vatowac te paczki... Tak samo jak przy zakupach ze sklepow zza granicy... Podatki tutaj dorzucaja glownie sprzedawcy ktorzy posiadaja sklepy i chca to rozliczac, wiec to dowolnosc... Rownierz na dole pisze czy podatek jest doliczany czy nie i dla jakich lokalizacji ile...

Nie wiem jak wyjdzie z PayPal'em... Mozliwe ze myto bedzie podle, ale do tej pory nie spotkalem sie z jakimis duzymi kosztami dla kupujacego czy przesylajacego pieniadze (wylicytowane + przesylka), poniewaz to sprzedawca/odbierajacy placi, jakies stale oplaty plus iles procent w zaleznosci od wielkosci kwoty, ale znosnie... A to czy na granicy nie dorzuca swoich bonusow to juz inna bajka...

Czacha
01-04-2005, 20:06
KuchateK, wszystko sie zgadza... tak jest tam gdzie ty jestes.

Paypal uwaza nasze banki za malo wiarygodne.. i nie chodzi o to ze sa duze stawki naliczane, tylko o to, ze wogle nie chca niczego naliczac!

Nie wiem o jakim cle mowisz i vacie - jesli kupujacy jest z Unii i sprzet ktory kupujesz rowniez jest w Unii to niczego nie nalicza.. bo w jego cenie jest juz podatek. Clo i vat dowala przy krajach spoza UE.. i ebay.pl nie ma tu nic do rzeczy.. bo przeciez i bez niego mozna bylo kupowac na innych ebayach.

Twoje informacje sa niewatpliwie cenne.. ale chyba nie do konca dla nas.. ;)

Jurek Plieth
01-04-2005, 20:08
Przecież w Niemczech i Angli wystawiają rózni ludzie to nie są Ci sami globalni sprzedawcy to jak sobie to wyobrażasz ? To nie będzie polski podgląd tamtych aukcji tylko całkiem nowe nasze allegro bis.
Dokładnie. Jednak allegro.pl ma zasięg lokalny (z wyjątkiem Czech bodajże), a ebay.pl, czy też allegro.bis jak je nazywasz, będzie miało zasięg totalny. To chciałem wcześniej wyrazić słowami :wink:

KuchateK
01-04-2005, 20:26
Narazie tam gdzie jestem... E-bay dopiero wchodzi w Polsce... Niezapominajmy ze E-bay i PayPal to jednosc...

Jesli wejdzie e-bay to i paypal zacznie akceptowac karty platnicze i klientow z Polski... Zasad napewno tak bardzo nie zmienia, bo sa w miare uniwersalne...
Moze nie byle pierwsza lepsza karta i dwoma kliknieciami, ale jak bedzie e-bay to paypal'a napewno dogna do naszych warunkow, bo z tego maja profit i to chyba wiekszy jak z prowizji na danej aukcji...
Zreszta prawie identyczny system PayU juz dziala... Skopiowali paypal'a totalnie prawie... Tez jest upierdliwy przy checi zapisu z zagranicy :P Jakies kopie dokumentow i inne cuda... Darowalem sobie ;D

Co do cla i vat'u to fakt... Ale e-bay to tez USA i chetnych na tanie rebele ibejowe z USA paru bedzie :D

Skarbowka juz tam szykowala ostatnio jakiegos haka na internetowych biznesmenow, wiec nigdy nic nie wiadomo... Przeciez wszyscy wiedza ze Polska to oaza genialnych przepisow ;D

Jurek Plieth
01-04-2005, 21:06
Skarbowka juz tam szykowala ostatnio jakiegos haka na internetowych biznesmenow, wiec nigdy nic nie wiadomo...
BTW, mam dwa pytania dotyczące Waszego rynku:
a) jaka jest w USA prowizja od ebay'owych aukcji,
b) czy od sprzedanych na ebay'u "items" płaci się w USA fiskusowi jakiś procent od zysku?

Krzychu
01-04-2005, 21:06
dokladnie jak pisze Shadow - co prawda raz zalozone konto dziala na wszystkich e-bay'ach.. to nie zmienia to faktu, iz aukcje sa oddzielne

ceny beda takie jak na allegro - nie wiem czego sie spodziewacie? :) nizsze ceny nadal beda na ebay.com oraz ebay.de ...

Otóż to.... Co nam po ebay'u jak sprzedający a co za tym idzie podaż będzie jaka była na Allegro... Może tylko jakiś pożytek z tego będzie jak PayPal zacznie wreszcie akceptować polaków, chociaż ja ostatnio za Mamiyę i kilka gratów na ebay.com płaciłem BidPay'em (polską kartą oczywiście) i poszło bez żadnych problemów...

KuchateK
01-04-2005, 21:45
Prowizja... hmm... Mniej wiecej od kilkudziesieciu centow za gole "nic"... Cos kolo dolara wychodzi aukcja z bonusami (extra podpis i ustalony czas rozpoczecia) z cena minimalna na jakies 30 dolarow do jakiejs dychy (cos ponad) za aukcje z tymi samymi bonusami i cena minimalna w granicach 8-9 setek. Zakupy i utrzymanie konta free oczywiscie. Tak samo PayPal. Placi generalnie sprzedajacy za wszystko :D Tyle ze ostatnio ceny sie zmienily... niektore w dol... niektore w gore...

O... co ja bede... cennik znalazlem :D
http://pages.ebay.com/help/sell/questions/seller-fees.html
A tutaj PayPal...
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-receiving-fees-outside

W USA fiskus mniej zaglada do kieszeni... Nigdzie do tej pory nie widzialem zadnego obciazenia czysto podatkowego ani sugestii ze trzeba cokolwiek oplacic przy sprzedazy/kupnie na aukcjach.
Placi sie tylko TAX jesli sprzedawca ma sklep (najczesciej fizycznie)... Wtedy dany stan w zaleznosci od lokalizacji sklepu placi tak jak przy normalnej wycieczce do sklepu czy zakupie via www, cala reszta wolna...

krecio
02-04-2005, 16:50
Czy SZANOWNI KOLEDZY nie zwrocili uwagi na date ( :lol: ) tego watku :mrgreen:

Jurek Plieth
02-04-2005, 16:55
Czy SZANOWNI KOLEDZY nie zwrocili uwagi na date ( :lol: ) tego watku :mrgreen:
Dzisiaj jest już 2 kwietnia, ale ja nadal potwierdzam co słyszałem w telewizorni od przedstawiciela ebay.pl. że serwis rusza na początku kwietnia :mrgreen:

krecio
02-04-2005, 17:00
No to zobaczymy :roll:
A ja tam nie bede wspomagal obcego kapitalu :mrgreen:
Wole nasze, polskie allegro. :lol: :lol: :lol:

Jurek Plieth
02-04-2005, 17:05
No to zobaczymy :roll:
Wole nasze, polskie allegro. :lol: :lol: :lol:
Ono jest tak samo polskie jak ja mam rdzennie polskie nazwisko :mrgreen: :twisted:

Tomasz Golinski
02-04-2005, 18:33
A ja tam nie bede wspomagal obcego kapitalu :mrgreen:
Wole nasze, polskie allegro. :lol: :lol: :lol:
Ja też nie będę wspierał nikogo. Dlatego będę kupował tam, gdzie najtaniej. Sprzedawał, gdzie najdrożej. Choćby od dwóch garbatych Chińczyków.

akustyk
02-04-2005, 19:32
A ja tam nie bede wspomagal obcego kapitalu :mrgreen:
Wole nasze, polskie allegro. :lol: :lol: :lol:
Ja też nie będę wspierał nikogo. Dlatego będę kupował tam, gdzie najtaniej. Sprzedawał, gdzie najdrożej. Choćby od dwóch garbatych Chińczyków.

tylko czy QXL (wlasciciel Allegro) to na pewno polska firma? bo ja taki pewien nie jestem...

krecio
02-04-2005, 19:38
Ono jest tak samo polskie jak ja mam rdzennie polskie nazwisko :mrgreen: :twisted:

Jurek :shock: , ja sie nazwisk nie czepiam :oops: Miales w tym wzgledzie jakis wybor :oops: :?:
Ot, udziela mi sie atmosfera ostatnich lat juz chyba :twisted: :twisted: :roll: :oops:

[ Dodano: 02-04-2005 ]



tylko czy QXL (wlasciciel Allegro) to na pewno polska firma? bo ja taki pewien nie jestem...

Cyklisci :?: :?: :?: :!: :!: :!: :shock: :shock: :shock:

Krzychu
02-04-2005, 21:33
A ja tam nie bede wspomagal obcego kapitalu :mrgreen:
Wole nasze, polskie allegro. :lol: :lol: :lol:
Ja też nie będę wspierał nikogo. Dlatego będę kupował tam, gdzie najtaniej. Sprzedawał, gdzie najdrożej. Choćby od dwóch garbatych Chińczyków.

tylko czy QXL (wlasciciel Allegro) to na pewno polska firma? bo ja taki pewien nie jestem...

Ostatnio chyba jednak polska... Szczegółów dokładnie nie znam, ale zdaje się że polscy udziałowcy ostatnio wycwaniakowali kapitał zagraniczny i sprawa jest w sądzie...

Matias
05-04-2005, 13:35
jeszcze go nie ma, jak próbuję włączyć to pyta o hasło :)

AGO
05-04-2005, 13:48
a ja mysle, ze sie zawierucha zrobi ... no i daj boze obnizka prowizji :)
Zawierucha dlatego bo trzeba bedzie lukac na 2 serwisy.
Obnizka bo to zawsze konkurencja - do zwalczania :D .... no chyba, ze sie dogadali, ale watpie.

W calosci KuchateK dobrze podsumowal: mozecie sie rejestrowac na eBay obotejnie jakiego kraju, ale czy wysylaja do Polski .... do juz inna sprawa ...

krecio
05-04-2005, 19:19
Z wysylka to raczej nie ma problemow (e-bay usa), natomiast gorzej z platnosciami. Czesto nie mozna uzyc naszych kart, choc visa czy mc z hondurasu, dzibuti czy innych znanych cywilizowanych krajow "chodza". Wowczas pzostaje Western Union - a wtedy cala impreza staje sie malo oplacalna bo prowizja u nas jest okrutnie wysoka. Juz to cwiczylem z plecakiem Lowepro. Musial do mnie leciec z Montrealu via Sacramento.

pawell
05-04-2005, 20:19
na ebay.pl przyjdzie nam jeszcze troche poczekac

Link (http://www.medialink.pl/?internet/&kat=9&id=21662)

KuchateK
05-04-2005, 20:44
Nie tak wcale dlugo :D
Europejskie centrale ebayowe oplaca sie napewno bardziej jak USA pod wzgledem kosztow dodatkowych.