PDA

Zobacz pełną wersję : tilt do canona...



Conik
08-09-2007, 23:20
jakis czas temu przewijal sie temat tilta i lensbabies oraz roznych wynalazkow na bazie przetykacza do zlewu;)...otoz idac tym tropem udalo mi sie zdobyc fabryczna ruska przejsciowke z tiltem do ktorej mozna wlozyc obiektywy od pentacona sixa i zamocowac to wszystko pieknie do eosa:)
Zaleta takiego patentu w stosunku do np lensbabies jest stabilnosc konstrukcji i powtarzalnosc oraz znacznie wyzsza jakosc optyki jaka mozna stosowac.
przejsciowka dziala w zakresie 0-8 stopni co w zupelnosci wystarczy do zrobienie np efektownego portretu....plaszczyzne ostrosci mozna ustawic w zasadzie w dowolnym miejscu poniewaz przejsciowka umozliwia rowniez obrot o 360stopni. Jutro postaram sie wrzucic kilka zdjec wykonanych z tym przedziwnym urzadzeniem.

A oto kilka obiecanych fotek...ruska vega 90mm
http://www.digifoto.pl/tilt/1.jpg
http://www.digifoto.pl/tilt/2.jpg
http://www.digifoto.pl/tilt/3.jpg

popmart
09-09-2007, 10:07
bardzo przyjemna rzecz....

bez problemu mozna dostać takiego tylko shifta (nowej produkcji za ok 299 pln)

(tilta widzę pierwszy raz takiego !)

znacznie drozsze sątakie ustrojstwa T/S bo nawet 800 pln sobie życzą ludziki na allegro ... i to sporadycznie

BTW ile kosztowała ?

stdanielo
09-09-2007, 10:09
właśnie, ile kosztowała?

Cichy
09-09-2007, 10:12
Hmm. mnie te fotki wyglądają na takie, na których ostrość jest tylko w jednym miejscu kadru i bynajmniej nie wynika to z głębi ostrości..

Conik
09-09-2007, 10:46
bo nie wynika;)
ustrojstwo moge miec za ok 300-400 zl jeszcze pertraktuje z dostawca

popmart
09-09-2007, 10:49
zeby był T/S to super cena ale sam tilt to już sporo ;) ale zastanawiałbym się ...

Conik
09-09-2007, 10:51
niestety sa albo shift albo tilt
shifty sa juz na allegro od pewnego czasu
tilt jak sadze pierwszy w polsce;)

fret
09-09-2007, 10:53
Bo to ma tak wyglądać :)

ewg
09-09-2007, 11:18
Hmm. mnie te fotki wyglądają na takie, na których ostrość jest tylko w jednym miejscu kadru i bynajmniej nie wynika to z głębi ostrości..

Nikt nie napisał, że to wynika wyłącznie z GO (choć GO nie jest tu bez znaczenia!). Ale odchylenie płaszczyzny (lub sfery) ostrości od płaszczyzny matrycy daje spontanicznie bardzo podobny efekt co GO - wyostrzenie szczegółu i rozmycie tła. Laik nie odrózni od razu GO od PO.

Zastanawia mnie tylko sens sprzętowego manipuloiwania ostrością skoro można to tanio i wygodnie uzyskać programowo...

ps Aha, zapomniałem o analogowcach ;-)

Bagnet007
09-09-2007, 11:32
Zastanawia mnie tylko sens sprzętowego manipuloiwania ostrością skoro można to tanio i wygodnie uzyskać programowo...

ps Aha, zapomniałem o analogowcach ;-)

Nie, nie zapomniałeś.
http://www.luminous-landscape.com/tutorials/movements.shtml
Drugie zdjęcie od góry.
Umiesz zrobić w PS'ie tak, aby wszystko od kilku cm do kilku/kilkudziesięciu kilometrów znajdowało się w głębi ostrości ?

ps Poza tym pod powiększalnikiem zrobienie tego co w PSie nie jest problemem. Papier wcale nie musi leżeć prostopadle do osi optycznej powiększalnikowego obiektywu ;-)

Conik
09-09-2007, 11:49
gwarantuje ci ze nie usyskasz w procesie obrobki efektow takich jak z uzyciem tego adaptera czy aparatu z poklonami
przyklady? prosze bardzo poloz przyslowiowa linijke i zrob zdjecie pod katem powiedzmy 30 stopni i przyslonie np 4 (a jeszcze lepiej mniejszej zeby widziec efekt lepiej) z odleglosci pol metra (przyklad nie bez znaczenia dla tych ktorzy robia np zdjecia reklamowe produktow)
glebia ostrosci jaka otrzymasz bedzie smiesznie mala jesli to samo zrobisz z tiltem (te same parametry) a obiektyw bedzie "wygiety" odpowiednio w dol bedziesz mial ostra cala plaszczyzne linijki co wynika z zasady scheimpfluga

www.digifoto.pl/tilt/pilot.jpg jpg ilustrujacy to co napisalem powyzej parametry dla obu zdjec byly takie same, zdjecie z prawej -8stopni w dol

ewg
09-09-2007, 12:03
No tak, zapomniałem o efekcie odwrotnym. Oczywistym jest, że programowo można ostrość jedynie zmniejszać i o tym efekcie pisałem poprzednio. Dzięki za zwrócenie mojej uwagi. ;-)