PDA

Zobacz pełną wersję : Karta do G5



miszka
31-03-2004, 13:41
Witajcie,

Trafilem na to forum przez zupelny przypadek, ale od razu poczulem sie jak w domu ;)
Mysle, ze to spora skarbnica wiedzy o moim nowym zabytku (G5), dokonalem skoku technologicznego z Sony P31 ;) i rozpoczela sie moja przygoda z fotografia cyfrowa (wczesniej wygrana z Zenitem:)

Przymierzam sie do zakupu wiekszej niz standardowa karty.
W zwiazku z tym mam pytanko co polecacie ? W miare szybka (zdjecia seryjne) ale i w miare tania ;)
Najlepiej by bylo gdyby byla to jakas karta z Allegro ;)

Pozdrawiam,
Mikolaj

Vitez
31-03-2004, 16:15
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23378307

lub

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23032363

A jesli ciut mozesz dolozyc to zdecydowanie polecam
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23144361

Uzywalem ponad rok z G3, uzywam z 10D i zadnych problemow, a miejsca mnooostwooo.

Mniejszych sie nie oplaca bo moze kiedys na RAW przejdziesz albo dluzszy wyjazd/wieksza impreza i bedziesz potrzebowal wiecej miejsca...

miszka
31-03-2004, 16:19
Łooops ;)

Sie mi zapomnialo :D

Nie ten rzadzik wielkosci :D

128 lub 256 :)

Sorxxx.


A tak z innej beczki, czy pomoze mi czy raczej zaszkodzi tuleja i uv+ cos tam za ~170 na allegro ?

Czy moze cosik innego, lepszego mozna kupic ?

Mikolaj

mroczny
31-03-2004, 23:48
A tak z innej beczki, czy pomoze mi czy raczej zaszkodzi tuleja i uv+ cos tam za ~170 na allegro ?

Czy moze cosik innego, lepszego mozna kupic ?
Cosik, to raczej ogranicz się do samej tulejki, a w filterki zaopatrz sięgdzie indziej, gdyż King'i to nie jest jakaś extra jakość, polecam Hoya, tudzież Hama.

Vitez
01-04-2004, 03:52
Nie ten rzadzik wielkosci :D

128 lub 256 :)


Napisalem ci cos o wielkosci. Nie oplaca sie kupywac 128, 256 bo szybko ci zabraknie... pozbieraj jeszcze z miesiac i poszukaj 1 GB Microdrive - naprawde za ok 600zl mozna znalezc... zamiast wydawac ok 250zl (niecale 3 razy mniej) za 4 razy mniejsza pojemnosc (256 CF).

Ale jesli sie naprawde upierasz przy 128 albo 256 to kup dowolna ale lepiej tych firm co linki podalem (Kingston, Sandisk).

tru
17-08-2007, 12:06
Witam !

Szukałem szukałem aż znalazłem forum :) pisze tego posta gdyż wybieram sie na dłuższe wakacje i chciałem wziasc swoja poczciwa G5 jednak pamięć jaką w niej mam jest zabujcza całe 256 mb ... i postanowiłem kupic jakaś wieksza karte pamięci tj: 1gb - 2gb (Kingstone lub Sandisk) tyle że problem jest taki że nie bardzo się orientuje w tych wszystkich nowych gadżetach pamieciowych typu Ultra II , Extreme III , Elite Pro itd itp.. i mam zapytanie do użytkowników G5 jaka karta bedze dobrze pracowała z G5 bo niestety w instrukcji obsługi (2003) nic nie jest napisane jakie karty obsługuje ten model aparatu..

Bardzo proszę o pomoc jaka kartę wybrać która na 100% będzie działać i aparat wykorzysta jej możliwości...

podaje jeszcze przykładowe ceny ze sklepów w Rzeszowie bo byłem dzisiaj sie zorientować jak wygląda to cenowo oczywiscie w gre wchodzi także allegro tylko tak jak mowie nawet nie wiem za czym mam patrzec...

ZETO Rzeszów (sklep komputerowy)
SD EXTREME III - 95 zl 1gb

FOTOJOKER
SD EXTREME III - 119 zl 1gb

MEDIAMARKT
SD EXTREME III - 129 zl 1gb

VOBIS
SD ULTRA II - 75 zl 1gb

kart KINGSTONE nie było w żadnym z ww. sklepów

jak widać Rzeszowskie ceny są rozstrzelone jak g..... po polu :) a co najlepsze to wszystkie te sklepy znajduja sie praktycznie kolo siebie w promieniu 1km..

Bardzo prosze o pomoc bo wyjazd za tydzien a ja mam 256 + 16 mb :)

opiotr
17-08-2007, 12:50
Z wymienionych żadna nie będzie działać, G5 jest na karty CF (compact flash) a nie SD (secure digital). Musisz szukać kart CF a nie SD. Te nazwy EXTREME III, ULTRA itp. tyczą się do szybkości karty, niestety G5 nie wykorzysta pędkości kart ULTRA II czy włożysz jakąś kartę 80x czy 133x czy nawet stare zwykłe CF bez żadnych ULTRA czy EXTREME na wszystkich prędkość zapisu na kartę czy transferu z aparatu się nie zmieni. Jedynie jak kupisz do tego czytnik to zależnie od karty będą się szybciej zdjęcia przegrywały na komputer przez czytnik. G5 'obsłuży' wszystkie karty CF ale nie będzie wykorzystywał możliwości tych szybkich.

tru
17-08-2007, 12:51
Wszystko spoko tylko posty troche stare 2004 a linki do allegro juz dawno usuniete ... ale ok ,

dzieki za pomoc
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
opiotr SD to skrot od SANDISK :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
opiotr więc którą byś wybrał ? chyba lepiej kupic tego CF ULTRA II za 75 zl niż EXTRME III za 95 skoro i tak rożnicy nie bedzie .. prawda ?

opiotr
17-08-2007, 13:01
Tak ULTRA II wystarczy i tak jest za szybka na ten sprzęt, ja mam dwie zwykłe karty kingstona (zwykłe) 64MB i 128MB do tego Kingston Elite Pro 1GB i Pretec Chetach x80 1GB na wszystkich aparat chodzi tak samo wolno niestety.

tru
17-08-2007, 13:35
opiotr mam jeszcze jedno pytanko ... tak w celu upewnienia sie czy jak piszesz ze karta ULTRA II jest "i tak za szybka na ten sprzęt" tzn ze moze się coś z nią dziać niepokojącego lub z aparatem ?

i jeszcze jedno pytanko , jaka inna karte byś polecil która była by adekwatna do G5 .. czy nie zawracac sobie głowy i kupic tą ULTRA II 1GB Sandisk-a ?

Pozdrawiam

opiotr
17-08-2007, 13:48
opiotr mam jeszcze jedno pytanko ... tak w celu upewnienia sie czy jak piszesz ze karta ULTRA II jest "i tak za szybka na ten sprzęt" tzn ze moze się coś z nią dziać niepokojącego lub z aparatem ?

i jeszcze jedno pytanko , jaka inna karte byś polecil która była by adekwatna do G5 .. czy nie zawracac sobie głowy i kupic tą ULTRA II 1GB Sandisk-a ?

Pozdrawiam
Wszystko będzie dobrze poprostu aparat nie wykorzysta prędkości karty.

tru
17-08-2007, 14:05
ale d..... Ci zawracam :) ale jeszcze jedna sprawa sie pojawiła ..
znalazlem w sklepie FOTOHURT zwykle karty Kingstona (standardowe Bialo - Pomaranczowe) z predkosciami 5/6mb cena to 69 zl i teraz pytanko czy nie lepiej kupiic tego kingstona ktory chyba jest najbardziej adekwatny do Canona G5 niż kupowac tego ultra II ktory i tak nie bedzie wykorzystany ...

pozdrawiam

opiotr
17-08-2007, 14:22
Wolałbym dołożyć 6zł i mieć szybszą kartę może w przyszłości się przyda.

tru
17-08-2007, 14:27
dziekuje Ci slicznie za pomoc naprawde bardzo mi pomogłeś , a ja wlasnie sie ubieram i zasuwam do vobisu po ultra II

:)

Pozdrawiam

Kajus
20-08-2007, 14:57
Ja kupiłam 1MB i w zupełności wystarcza. Większej nie polecam, bo po przekroczeniu 200 zdjęć aparat zaczyna zwalniac reakcje :).
W sumie wchodzi na kartę ponad 350 zdjęć w formacie Superfine Large