PDA

Zobacz pełną wersję : Konferencja - jak kadrować



Rudi
01-04-2005, 11:13
Witam!

Najprawdopodobniej będę robił zdjęcia na konferencji, na której będą wręczane certyfikaty. Mam za zadanie wykonać zdjęcia w momencie wręczania tych papierów i nie mam pomysłu jak kadrować. Zastanawiałem się nad kadrem całej postaci, lub też "ucinania" w kolanach (na zdjęciu ma się znaleźć wręczający i otrzymujący). Może macie jakieś inne sugestie jakby to można było ująć.
Ma to być zdjecie, które potem otrzymujący certyfikat będzie sobie mógł powiesić obok tego papieru :). Z góry dzięki za wszystkie podopowiedzi.
Pozdrawiam
Rudi

muflon
01-04-2005, 11:27
Nie żebym się znał, ale chyba standardowe zdjęcie tego typu to: wręczający+otrzymujący frontem do fotografa, podający sobie ręce i prezentujący w środku certyfikat?

[ Dodano: 01-04-2005, 11:29 ]
A, i koniecznie urzędowy uśmiech :) Bez uśmiechu jest do d.. :mrgreen:

zabol
01-04-2005, 11:38
zależy jaki efekt chcesz otrzymać. Reporterka czy foto pozowane. Ja wziąłbym szeroki kąt i cykał bym fotki zza ramienia wręczającego, tak zeby było widać profil twarzy osoby która rozdaje te certyfikaty (poziomy kadr). Ręka wręczającego tworzyła by jakby skośną linie poprzez kadr. No ale decyzja należy do Ciebie

Vitez
01-04-2005, 14:45
A ja bym kadrowal szeroko i pozniej przycial wg gustu. Oczywiscie z umiarem 8)

Rudi
01-04-2005, 15:25
Panowie w krawatach raczej będą się do mnie ustawiać. tzn będę miał rozłożony statyw a oni będą podchodzić po kolei :D. To jest klepanie ok. 50 tych samych fotek tylko nie wiem jak kadrować.

muflon
01-04-2005, 15:35
Jesli to jest zlecenie tego typu, to ja podejrzewam, ze oni chca miec wlasnie takie "standardowe" fotki. Kadruj od przodu, troche z zapasem, zeby miec z czego wycinac.

Rudi
01-04-2005, 15:48
Tak to jest coś w rodzaju: Ręka, uśmiech, zdjęcie... następny i tak dalej i tak dalej

zabol
05-04-2005, 11:28
skoro to ma być ręka, uśmech, zdjęcie.... nastepny to kadrował bym pionowo z zapasem po bokach. Zawsze mozan coś wyciąć 8)


ps. jak bedziesz miał juz fotki to sie pochwal