PDA

Zobacz pełną wersję : Canon G9



chrisowaty
06-09-2007, 19:29
W Polsce oficjalnie jeszcze go nie ma, ale newsy już na jego tam są:
http://www.fotoclub.pl/canon/canon-powershot-g9-powrot-formatu-raw.html
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6238

I poprawili się oddając format RAW.

Kolaj
06-09-2007, 19:35
E, tam, zaraz nie ma... http://www.komputronik.pl/Aparaty_cyfrowe/Canon/PowerShot_kompakty_/Canon_PowerShot_G9/pelny,id,45538,s,1/

TomS
06-09-2007, 19:43
Ale zabrali tym razem karty CF, co może się wielu nie spodobać. Bo mając lustro i chcąc mieć jakąś cyfrówkę to muszą kupić kartę MC albo SD. A tak to się tylko przekłada kartę.

chrisowaty
06-09-2007, 19:55
E, tam, zaraz nie ma... http://www.komputronik.pl/Aparaty_cyfrowe/Canon/PowerShot_kompakty_/Canon_PowerShot_G9/pelny,id,45538,s,1/


Tyle że na zamówienie, a czas oczekiwania - znając komputronik do 40 dni ;).

Kolaj
06-09-2007, 20:13
Tyle że na zamówienie, a czas oczekiwania - znając komputronik do 40 dni ;).
Piszą, że 2-3 dni. W każdym razie jest w Polsce chyba oficjalnie.

Przy obecnych cenach kart to rezygnacja z CF nawet dla posiadacza DSLR-a nie jest dramatem.

chrisowaty
07-09-2007, 18:12
są już pierwsze testy:

http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_g9-review/gallery.shtml

rolaj
07-09-2007, 19:15
A ma ruchomy wyświetlacz? Jego brak od #7 to największa wada nowych "G".

Kolaj
07-09-2007, 19:22
A ma ruchomy wyświetlacz? Jego brak od #7 to największa wada nowych "G".Google Twoim przyjacielem jest:
http://www.dpreview.com/news/0708/07082005canong9.asp

rolaj
07-09-2007, 22:18
Google Twoim przyjacielem jest:
http://www.dpreview.com/news/0708/07082005canong9.asp
Znam Googla i Dpreview. Znałem też odpowiedź, na pytanie które zadałem. A chodziło mi o to, że chrisowaty napisał powyżej, że "poprawili się oddając format RAW". Jasne, ale brak tego formatu to moim zdaniem nie jedyna, a w każdym razie nie największa wada. Ruchomy wyświetlacz był najwiekszą zaletą pierwszych powershotów z serii G. O rozczarowaniu, jakie sprawił jego brak, od siódemki licząc, napisano mnóstwo, również na forum Dpreview.

chrisowaty
08-09-2007, 12:11
Znam Googla i Dpreview. Znałem też odpowiedź, na pytanie które zadałem. A chodziło mi o to, że chrisowaty napisał powyżej, że "poprawili się oddając format RAW". Jasne, ale brak tego formatu to moim zdaniem nie jedyna, a w każdym razie nie największa wada. Ruchomy wyświetlacz był najwiekszą zaletą pierwszych powershotów z serii G. O rozczarowaniu, jakie sprawił jego brak, od siódemki licząc, napisano mnóstwo, również na forum Dpreview.

Teraz chyba trzeba czekać na G11, może oddadzą jeszcze ruchomy wyświetlacz. Choć ciężko sobie wyobrazić ruchome 3" Jako że jestem użytkownikiem G5, brakuje mi większego zoom'a i szybkości w ostrzeniu. Poza tym nie mam uwag.

vica77
18-09-2007, 17:28
Witam!
No właśnie wiele sklepów ogłasza się z tym aparatem, jednak nikt go nie sprzedaje. Na allegro jest juz 5 modeli do kupienia, no ale nie jestem pewny źródła. Czy ktos zna jakieś miejsce gdzie tę zabawke mozna kupić? zależy mi na czasie ponieważ potrzebuje aparat do wyjazdu poza granice kraju. Inaczej bym poczekał.... z góry dzięki za info...:)

Skipper
19-09-2007, 15:47
kup za granica... bedzie taniej i byc moze pewniej :)

vica77
19-09-2007, 16:37
http://www.allegro.pl/item246656114_canon_g9_super_mega_pakiet_nowosc_f_ vat_pl_22_.html

w cenie karta SD2gb i inne dodatki.... co Wy na to?

chrisowaty
20-09-2007, 22:53
http://www.allegro.pl/item246656114_canon_g9_super_mega_pakiet_nowosc_f_ vat_pl_22_.html

w cenie karta SD2gb i inne dodatki.... co Wy na to?

Skoro czas Cię nagli, to propozycja jest jak najbardziej sensowna. Oczywiście będę oczekiwał kilku słów na temat tego aparatu ;)

vica77
25-09-2007, 21:28
kto się orientuje gdzie mozna zdobyc szczegółową instrukcję do g9 bo w zakupionym zestawie jest tylko ogólnikowa....

sail0r
25-09-2007, 21:37
sorki ale nie lepiej dozucic 150zl i kupic 350D?? przeciez lustro z kitem bedzie zawsze lepsze od g9....

Kolekcjoner
25-09-2007, 21:58
sorki ale nie lepiej dozucic 150zl i kupic 350D?? przeciez lustro z kitem bedzie zawsze lepsze od g9....

Oj tu się bardzo mylisz.

Mac
25-09-2007, 22:42
Kompakt rozleniwia a lustro stawia wymagania...

Antolll
26-09-2007, 15:01
Poza tym troche sie różnia wielkoscia co dla mojej cioci (której wlasnie g9 poleciłem) ma ogromne znaczenie. I 3cale ekranu to też ważny (dla niej, ja mam 10d) argument.

Atris
30-09-2007, 14:49
dla zainteresowanych, review G9:

http://www.digitalcamerainfo.com/content/Canon-G9-Digital-Camera-Review-15723.htm

Kolekcjoner
29-10-2007, 00:29
I review na dpreview ;):):
http://www.dpreview.com/reviews/canong9/

mefhistoo
27-11-2007, 00:46
Posiadam od kilku dni Canona G9 ( obecnie przechodzi faze testów) jeśli ktoś ma jakies pytania co do tego sprzętu chętnie odpowiem.

Vitez
27-11-2007, 15:19
( obecnie przechodzi faze testów)

A po co?

Sempoo
27-11-2007, 18:51
Po miesiącu strzelania G9 mogę powiedzieć, że jest to udany aparat. Przy odrobinie chęci da się nim zrobić bardzo dobre fotografie, zwłaszcza te bardziej statyczne. Oczywiście zakładając, że używamy RAW, a nie jpg. Jest np. opcja self-timera, w którym można ustawić nawet do 10 ekspozycji następujących w jednym ciągu. To jest bardzo przydatne szczególnie w fotografii nocnej - używając techniki uśredniania można osiągnąć obraz o znikomym szumie, jak na kompakt. W pomieszczeniach przy świetle żarowym, dzięki IS - daje się fotografować ludzi (ISO 800). Wprawdzie szum jest bardzo silny, ale są to jeszcze użyteczne foty (po zmniejszeniu, na monitorze nie są złe). Ostrość i rozdzielczość oceniam wysoko - na surowych rawach przy ISO 80 jest rejestrowanych sporo detali. Daje się we znaki szum w cieniach. Aparat ma bardzo przyjemną ergonomię - zwłaszcza pokrętło regulacji się przydaje, budowę i uczucie trzymania go w dłoni też należy ocenić wysoko.
Gdy tylko był jeszcze mniejszy...

Ogólnie duży plus.

m_o_b_y
29-11-2007, 01:59
Po miesiącu strzelania G9 mogę powiedzieć, że jest to udany aparat. Przy odrobinie chęci da się nim zrobić bardzo dobre fotografie, zwłaszcza te bardziej statyczne. Oczywiście zakładając, że używamy RAW, a nie jpg. Jest np. opcja self-timera, w którym można ustawić nawet do 10 ekspozycji następujących w jednym ciągu. To jest bardzo przydatne szczególnie w fotografii nocnej - używając techniki uśredniania można osiągnąć obraz o znikomym szumie, jak na kompakt. W pomieszczeniach przy świetle żarowym, dzięki IS - daje się fotografować ludzi (ISO 800). Wprawdzie szum jest bardzo silny, ale są to jeszcze użyteczne foty (po zmniejszeniu, na monitorze nie są złe). Ostrość i rozdzielczość oceniam wysoko - na surowych rawach przy ISO 80 jest rejestrowanych sporo detali. Daje się we znaki szum w cieniach. Aparat ma bardzo przyjemną ergonomię - zwłaszcza pokrętło regulacji się przydaje, budowę i uczucie trzymania go w dłoni też należy ocenić wysoko.
Gdy tylko był jeszcze mniejszy...

Ogólnie duży plus.


Jak wynika z dostępnych publikacji, w poprzedniku tego modelu pewnym problemem były szumy.
Decydenci firmy Canon zadali więc sobie pytanie:
- Czego oczekuje nabywca po następnym modelu ?
Odpowiedzieli sobie sami bardzo logicznie:
- Nabywca oczekuje większej liczby pikseli !
I tak zwiekszyli liczbę pikseli, a efekty nie dały na siebie długo czekać, co widać w przypadku G 9.:mrgreen:
Amen.
Pozdrówka

mefhistoo
29-11-2007, 12:04
A po co?

Choćby po to bym sie z nim bliżej poznał

mefhistoo
29-11-2007, 13:15
Mam "jedną" uwage co do materiałów z jakich zrobiono obudowe G9. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. jednak przy bliższym zapoznaniu sie...hmm.
Obudowa magnezowa pokryta plastikiem. Ta czść plasiku która znajuje sie od frontu uważam, że jest niezbyt dobrze zespolona ze szkieletem aparatu.
Jako, że to zaawansowany kompakt, ma możliwość zamontowania dodatkowej optyki (konwerterów) np. szerokokątny WC-DC58B 0,75x szkło jest sporych rozmiarów (97mm średnicy) i zarazem wagi 365g oraz tele TC-DC58C podobnej wagi. Oba szkła bardzo solidnie wykonane, nie można się do niczego przyczepić, jednak wspomniane konwertery mocuje się do korpusu za pomocą adaptera LA-DC58H który to jest wykonany z PLASTIKU:-) w efekcie podczas trzymania takiego zestawu słychać trzaski adapter wygina sie, minimlnie ale jednak, dodatkowo ocierając o plastik wokół "bagnetu" dodatkowo trzeszczy jak stare krzesło :-)... za sam adapter canon sporo sobie liczy jednak jego praktyczne zastosowanie (moim zdaniem) jest raczej mówiąc delikatnie średnie. Ogólne wrażenia z mechanicznego połączenia tego zestawu negatywne.
Rozwiązaniem może być zaminnik dla LA-DC58H, konkurencja robi je z solidnego aluminium. Może nie jest tak estetyczny jak orygina ale przynajmniej sztywny bo z metalu.
Jeśli już jestem przy temace mocwania dodatkowego osprzętu do G9... uzywam G9 wraz z lampą 580EXII ok 450g z 4 akumulatorami. Stopka w tej lampie jest jak wiadomo metalowa, więc daje to bardzo solidne połączenie z małym korpusem G9, nie mam w tym punkcie żadnych zastrzeżeń.
Noszenie jednak G9 z tak dużą lampą na pasku na szyi jest kłopotliwe, grawitacja robi swoje a wysoko położony środek ciężkości obraca zestaw lampą do dołu. No ale to tylko kompakt:-)

Sempoo
29-11-2007, 13:31
Jak wynika z dostępnych publikacji, w poprzedniku tego modelu pewnym problemem były szumy.
Decydenci firmy Canon zadali więc sobie pytanie:
- Czego oczekuje nabywca po następnym modelu ?
Odpowiedzieli sobie sami bardzo logicznie:
- Nabywca oczekuje większej liczby pikseli !
I tak zwiekszyli liczbę pikseli, a efekty nie dały na siebie długo czekać, co widać w przypadku G 9.:mrgreen:
Amen.
Pozdrówka
Wszystkie kompakty szumią, generalnie z powodu małej matrycy. A tu jeszcze 12Mpx... Ale niskie ISO są ok, a rozdzielczość świetna!

Pozostaje nadzieja, że w G10 nie będzie sensu zwiększania liczby pikseli - polepszą więc matrycę zmniejszając szumy. Ale ja wtedy będę już przy DSLR :P

Vitez
29-11-2007, 16:25
Choćby po to bym sie z nim bliżej poznał

To rób zdjęcia a nie testy :roll: .

mefhistoo
30-11-2007, 01:13
To rób zdjęcia a nie testy :roll: .

Robienie zdjęć jest formą testu.

zby
30-11-2007, 02:42
Ci kolesie w canonie niezle potrafia manipulowac. dalem sie nabrac. ta kamera wyglada na prawde uczciwie, wzbudza zaufanie...spodziewalem sie namiastki jakosci jaka moge dostac powiedzmy ze starego poczciwego miu II, spodziewalem sie kamery ktora moglbym miec zawsze w kieszeni po to zeby zawsze moc zrobic zdjecie i nie zalowac tego ze to cyfra i nie bede mogl potem powiesic na scianie...
no i klapa. kompletna. szumy nie do zaakceptowania. lagi takie ze chyba tylkomartwa nature mozna fotografowac. gupio mi przed moja mamą ze jej ten aparat polecilem no :)
jesli macie okazje to sprawdzcie fuji fz50. wyglada jak zabawka i nie ma rawow, ale jakosc obrazowania jest z troche innej bajki...

Sempoo
30-11-2007, 23:35
Zdaje się, że miałeś na myśli model Fuji FinePix F50fd, bo FZ50 to Panasonic.
Na stronie http://www.photographyblog.com/reviews_fujifilm_finepix_f50fd_3.php są przykładowe fotografie z F50fd, i jeśli chcesz powiedzieć, że to inna bajka w dziedzinie obrazowania - to masz rację, ale to nie ta lepsza bajka, a wręcz odwrotnie. Ponadto zapewne wiesz, ile można wyciągnąć z RAWa.

m_o_b_y
01-12-2007, 00:01
Zdaje się, że miałeś na myśli model Fuji FinePix F50fd, bo FZ50 to Panasonic.
Na stronie http://www.photographyblog.com/reviews_fujifilm_finepix_f50fd_3.php są przykładowe fotografie z F50fd, i jeśli chcesz powiedzieć, że to inna bajka w dziedzinie obrazowania - to masz rację, ale to nie ta lepsza bajka, a wręcz odwrotnie. Ponadto zapewne wiesz, ile można wyciągnąć z RAWa.


Chyba producenci sprzętu trochę się pogubili.
Słynąca z nowatorskich rozwiązań firma Panasonic, zamiast wprowadzić mniej szumiącą matrycę zwiększyła liczbę megapikseli kładąc na łopatki skądinąd dobrą kamerę kompaktową LX1 i zastępując ją LX2, o większej liczbie megapikseli.
Fuji miał świetny aparat f 30/f31 fd, który zbierał same najlepsze recenzje, więc dołożył megapkseli i teraz f40/f50 już nie nadaje się do niczego i nikt go nie chce kupić.
Nawet Canon uległ temu absurdalnemu wyścigowi megapikseli i zamiast ulepszyć G7, dołożył megapikseli czyniąc zakup G9 bardzo problematycznym.
Chciałbym kupić jakiś dobry kompakt, jako dyżurny zastępca DSLR, wożony w schowku auta, ale zupełnie nie wiem, co kupić.
Ostatnio myślałem o G9, ale po przeczytaniu ostatnich recenzji już mi przeszło.:mrgreen: :mrgreen:
Pozdrówka

Sempoo
01-12-2007, 00:10
...jako zastępca DSLR, a do czego konkretnie? Bo ja np. spokojnie trzaskam z ręki foty moim współpracownikom przy ISO 800, we wnętrzach przy świetle żarowym i rezultaty są dobre.

Wchodzi powoli kompakt Sigmy DP1, z matrycą APS-C, może być ciekawie :)

Obiektyw
01-12-2007, 00:37
No to niekoniecznie Sigma, bo i Ricoh w klasie "pseudo-Leica" tez zaproponowal kompakt. Sigma-oczywiscie znam tylko rozne testy-swoja kosmiczna matryca nie powala.

Najnowsza lustrzanke widzialem w prasowych testach zestawiona z 20D... i byly conajmniej porownywalne. Foveon nie przeklada sie na matryce 14Mpix a raczej na 8. Ale zgadzam sie, ze mala Sigma robi szum w prasie photo... ale jezeli wspierana jest softem tak dupnym jak w lustrze, to moze wydajac wieksze pieniadze juz lepiej Leica?

...jezeli nie chodzi o wielkosc aparatu to jednak lepiej lustro.

Sam wciaz mam od 2004r G5 i wiem, ze do martwej natury i makro to naprawde fajny aparat.

m_o_b_y
01-12-2007, 01:39
...jako zastępca DSLR, a do czego konkretnie? Bo ja np. spokojnie trzaskam z ręki foty moim współpracownikom przy ISO 800, we wnętrzach przy świetle żarowym i rezultaty są dobre.

Wchodzi powoli kompakt Sigmy DP1, z matrycą APS-C, może być ciekawie :)


Nie o to mi chodziło.
Mam na myśli kompakt do noszenia w kieszeni, albo do wożenia w schowku auta, do czego DSLR zupełnie się nie nadaje.
Nie zawsze mogę i chcę nosić ze sobą mój 30D i obiektywy.
Pozdrówka

zby
01-12-2007, 01:53
sempoo - tak, ryplo mi sie z nazwą. a co do sampli z netu..wiesz, wole jednak polegac na opinii opierajacej sie na wlasnym doswiadczeniu. a moje doswiadczenie jest takie, ze szumy w fuji od 400 w gore sa znosne i maja ladna analogowa fakture. w g9 nihuhu. jasne, zapewne wiem co mozna wyciagnac z rawa, tyle ze C1 PRO raczej nigdy nie bedzie saportowac G9 a ACR nie byl jeszcze uaktualniony zeby hulac z tym mikrusem....wiec poki co zostaje gdybanie w stylu ogladania sampli z netu. czego nie znosze.
jako ze na prawde ogromnie potzrebuje czegos co sie miesci w kieszeni bez konecznosci liczenia sie z milionem kompromisow poki co zostane przy duecie contax t2 + minolta dimage 5400:)

Sempoo
01-12-2007, 03:27
@zby
Najnowszy ACR supportuje już G9. Szumy z G9 z RAWów przy ISO >400 po Noise Ninja są akceptowalne, oczywiście to nie jest Nikon D3, ale jest dobrze. A jpg to ja serdecznie dziękuję :neutral:

@Obiektyw
A mógłbyś przylinkować do tych testów Sigmy DP1 ?

Obiektyw
01-12-2007, 18:04
@Obiektyw
A mógłbyś przylinkować do tych testów Sigmy DP1 ?[/QUOTE]

Zaraz dostane bana, ale skoro dyskutujemy o modelu innej marki porownywalnym z G9

To niestety bylo na papierze w Reponses Photo w numerze 182 z maja.
I jak pisze w poscie chodzilo o lusttrzanke SD14, ktory jakoscia zdjec i ergonomia nie powala (no ale DP1 dziedziczy po niej matryce to pisze).

jako minusy wymieniono:
-powolnosc aparatu
-niewiele funkcji jak na aparat walczacy w kat.semi pro
-spadek jakosci zdjec powyzej 400iso
-bardzo slabej jakosci JPGi koniecznosc korzystania z RAW (jpg w SD14 produkowany jest jakism kiepskim algorytmem zaskakujacym plackami kolorow i kolorowymi artefaktami)
-brak opcji RAW+JPG
-ekranik o slabych parametrach wyswietlania
-wspolczynnik cropa az 1,7

Dorzucono jeszcze jakies uwagi co do ogolnej ergonomii np przy zmianach opcji przyciskiem FUNC trzeba rownoczesnie krecic pokretlem... a jak puscisz niechcacy FUNC jestes juz w innym menu itd

Generalnie 14Mpix to bajka. Raczej odpowiednik 8Mpix. Zreszta rzuccie okiem na duze reklamy SD14 w prasie. Pory naskorze modelki iskrza juz nterpolacja.

Sempoo
02-12-2007, 05:18
Czyli że Sigmy słabawe...

Ciekawe, kiedy doczekamy się semi-pro kompatku z prawdziwego zdarzenia - małego ale z porządną, niskoszumną matrycą.

Może w G11? :lol:

Kolekcjoner
02-12-2007, 17:19
Czyli że Sigmy słabawe...

Ciekawe, kiedy doczekamy się semi-pro kompatku z prawdziwego zdarzenia - małego ale z porządną, niskoszumną matrycą.

Może w G11? :lol:

Podejrzewam że już bardzo niedługo. Canon w końcu po coś buduje tę fabrykę CMOS-ów :).

renes
25-12-2007, 13:32
Wszystkie kompakty szumią, generalnie z powodu małej matrycy. A tu jeszcze 12Mpx...


Czy zmniejszenie ilości pikseli z 12Mpx do 8Mpx poprawia cokolwiek w szumach - ich zmniejszeniu?

Sempoo
25-12-2007, 23:10
Czy zmniejszenie ilości pikseli z 12Mpx do 8Mpx poprawia cokolwiek w szumach - ich zmniejszeniu?
Tak - mniejsza matryca / więcej Mpx = mniejsze komórki matrycy (piksele), co daje większe szumy.
Analogicznie: mniejsze soczewki = gorsza jakość z powodu zbliżania się do barier fizycznych (rozmiar soczewki vs długość fali światła).

renes
26-12-2007, 14:10
Czyli w Canonie G9 który ma matrycę 1/1.7" z maksymalną rozdzielczością 12Mpx, po ustawieniu rozdzielczości na 8Mpx na zdjęciach powinno być dużo mniej szumów? Jesli tak jest, to nie rozumiem dalczego w róznych testach nie wspominają w ogóle o tym i nie mierzą/pokazują tej różnicy? Biorąc pod uwagę że 8Mpx to naprawdę sporo i wystarczająco - dla wielu potrzeb - ocena aparatu byłaby o wiele wyższa.

photographus
26-12-2007, 19:07
Czyli w Canonie G9 po ustawieniu rozdzielczości na 8Mpx na zdjęciach powinno być dużo mniej szumów?

Mógłby kolega jaśniej? :???: Szczególnie ten fragment o ustawianiu rozdzielczości na 8 Mpx. Chciałbym to ustawić w swoim G9 i za cholerę nie wiem jak ;)
Pozdrawiam

renes
27-12-2007, 00:04
Dwa dni temu ustawiałem to w kuzyna G9, jak pamiętam to wciskasz przycisk FUNC, na samym dole ustawiasz na M1 (wyświetla się 8Mp), co odpowiada wielkości 3264 x 2448. L to 12Mp - 4000 x 3000.

m_o_b_y
27-12-2007, 01:38
Dwa dni temu ustawiałem to w kuzyna G9, jak pamiętam to wciskasz przycisk FUNC, na samym dole ustawiasz na M1 (wyświetla się 8Mp), co odpowiada wielkości 3264 x 2448. L to 12Mp - 4000 x 3000.


I pomyśleć, że ten aparacik na dpreview otrzymał notę "highly recommended; just".
Wszędzie kręcą i kombinują.
Czytałem na innym forum opinię, że w przypadku kompaktów najlepiej obniżyć liczbę Mpx o połowę i dopiero nad takim materiałem dalej pracować.
Takie zdjęcia z G9, obrobione na PS wyglądały całkiem, całkiem.
Pozdrówka

MARANTZ
27-12-2007, 04:28
Problem jest taki, że przy mniejszym formacie nie można używać RAW-ów. Jest on dostępny tylko z największym jpg. A ja na ten przykład dla RAW-ów właśnie wybrałem G9 a nie G7.

renes
27-12-2007, 20:57
A może ktoś z właścicieli G9 robił porównania zdjęć przy ustawieniu 12Mpx i 8Mpx (przy zerowym ustawieniu wyostrzania) ?

photographus
27-12-2007, 21:44
Problem jest taki, że przy mniejszym formacie nie można używać RAW-ów. Jest on dostępny tylko z największym jpg. A ja na ten przykład dla RAW-ów właśnie wybrałem G9 a nie G7.

Dzięki kolego. U mnie jest to samo. Jakbym robił w jpegach to kubiłbym coś 5-7 MPx-owego za cztery stówki i byłoby aż nadto :)
To że sie w sofcie ustawi wykorzystanie 8 z 12 milionów pikseli to wcale nie znaczy, że sie zmniejszy fizyczny rozmiar matrycy :)
Nie uważacie koleżeństwo, że to jedynie gadżet?
Mając G9 róbcie w RAW-ach i walczcie z szumem (jeżeli wam przeszkadza) za pomocą odszumiaczy. Napewno będzie to lepsze niż sztuczne 8 milionów pikseli.
Pozdrawiam

Sempoo
27-12-2007, 21:48
A może ktoś z właścicieli G9 robił porównania zdjęć przy ustawieniu 12Mpx i 8Mpx (przy zerowym ustawieniu wyostrzania) ?
hm... :???:
Bawił się ten, kto robił foty w jpg. A raczej nie po to kupuje się takie maszynki, jak G9. Ponadto po wywołaniu RAWa 12Mpx i zmniejszeniu go do np. 8Mpx a jeszcze wcześniejszym odszumieniu - logiczne jest, że szumy będą mniejsze. I są.

Workflow jest tutaj następujący:
1. wywołanie RAWa
2. odszumianie
3. korekcja dystorsji obiektywu
4. dokadrowanie
5. rozmiar docelowy
6. wyostrzanie

Przy G9 za maksymalne uzyteczne ISO uważam 800.

photographus
27-12-2007, 23:48
Przy G9 za maksymalne uzyteczne ISO uważam 800.

Święte słowa, chyba że ktoś lubi zdjęcia z gatunku: makowiec:wink:

m_o_b_y
28-12-2007, 01:30
Problem jest taki, że przy mniejszym formacie nie można używać RAW-ów. Jest on dostępny tylko z największym jpg. A ja na ten przykład dla RAW-ów właśnie wybrałem G9 a nie G7.

Nie bardzo rozumiem. RAW, to RAW, a JPG to JPG.
Chyba nie musisz robić zawsze RAW+JPG.
Chyba lepiej używac tylko RAW, bo to właśnie największa zaleta tego kompaktu.
RAW obrobiony w PS daje niezłe foty na tym aparacie.
Widziałem i mogę podać link.
Pozdrówka

MARANTZ
28-12-2007, 02:14
Nie bardzo rozumiem. RAW, to RAW, a JPG to JPG.
Chyba nie musisz robić zawsze RAW+JPG.
Chyba lepiej używac tylko RAW, bo to właśnie największa zaleta tego kompaktu.
RAW obrobiony w PS daje niezłe foty na tym aparacie.
Widziałem i mogę podać link.
Pozdrówka

Odruchowy skrót myślowy i nieprecyzyjnie wyszło. Chodzi o to, że RAW może mieć tylko 12 MPx. A co do zdjęć to odruchowo robię RAW plus jpg (tak robię w lustrzance), tylko w takim 5D można sobie zdjecie jpg zmniejszyć a w G9 trzeba walić maksymalny rozmiar. A robię z jpg bo jak zdjęcie będzie dobre (z G9) to wystarczy mi taki gotowiec. Kompaktem nic poważnego nie robię. W lustrzance najmniejszy jpg służy mi do podglądu na kompie.

Co do ISO w G9... ISO 800 to już raczej masakra, jak muszę (koncert) to zrobię, ale raczej dla mojej lubej niż dla siebie. Moje poczucie estetyki wytrzymuje maks ISO 400. Tak to już jest jak się "normalnie" strzela piątką :wink:

renes
28-12-2007, 11:54
To że sie w sofcie ustawi wykorzystanie 8 z 12 milionów pikseli to wcale nie znaczy, że sie zmniejszy fizyczny rozmiar matrycy :)
Mając G9 róbcie w RAW-ach i walczcie z szumem (jeżeli wam przeszkadza) za pomocą odszumiaczy. Napewno będzie to lepsze niż sztuczne 8 milionów pikseli.

Pytanie pozostaje wciąż aktualne: czy po przełączeniu w G9 na 8Mpx będzie na zdjęciu mniej szumów, niż przy 12Mpx (mówimy o jpg)? Bo jeśli tak, to dobrze mieć te "sztuczne" 8mln.

Sempoo
28-12-2007, 16:27
Pytanie pozostaje wciąż aktualne: czy po przełączeniu w G9 na 8Mpx będzie na zdjęciu mniej szumów, niż przy 12Mpx (mówimy o jpg)? Bo jeśli tak, to dobrze mieć te "sztuczne" 8mln.
My podajemy Ci rozwiązania na tacy, ale Ty chesz, żeby Ci wcisnąć wprost do ręki :-|

renes
28-12-2007, 21:52
W tym przypadku na tacy.
Sam swoją 30D robię tylko w Rawach i odszumiam w Camera Raw, do Raw nie trzeba mnie przekonywać.
G9 poleciłem kuzynowi, który zdjęcia robi w jpg, ale aparat ma wiele innych rzeczy które mu się spodobały. Ustawiłem mu na 8mln bo 12 mu nie potrzeba, i tu pojawiło się pytanie czy w tej wielkości zdjęcia wyjdą w tym aparacie mniej zaszumnione i czy ktoś robił porównania.

kiszkurniak
28-12-2007, 23:22
Pytanie pozostaje wciąż aktualne: czy po przełączeniu w G9 na 8Mpx będzie na zdjęciu mniej szumów, niż przy 12Mpx (mówimy o jpg)? Bo jeśli tak, to dobrze mieć te "sztuczne" 8mln.

Fizyczna wielkość pixela pozostanie taka sama, a więc i szumy również.

photographus
29-12-2007, 03:36
Pisałem już o tym wcześniej kolego renes. Ale może nie dla wszystkich było to jasne. Powtórzę więc najprościej jak to możliwe: jeżeli matryca ma 12 MPx to gdy ustawisz 8 MPx wcale nie znaczy, że wyskrobiesz (usuniesz) z matrycy 4 MPx. Duży szum przy wysokich ISO powoduje głównie owe 12 MPx zamkniętych w małej matrycy. Gdyby matryca miała fizycznie 8 MPx - szum byłby mniejszy.
Jeżeli to jeszcze cię nie przekonuje poproś kuzyna żeby pstryknął w 12-tce i 8-ce przy zbliżonych warunkach (1600 ISO, obrazek bogaty i w światła i w cienie). Porównasz zdjęcia i sam się przekonasz, a potem zapewne z przyjemnością podzielisz się swoimi spostrzeżeniami w tym wątku ;)
pozdrawiam

pepe32
30-12-2007, 09:17
ostatno wpadł mi w łape taki programek NeatImage Pro Plus v5.6 co onim sądzicie

MARANTZ
30-12-2007, 15:33
ostatno wpadł mi w łape taki programek NeatImage Pro Plus v5.6 co onim sądzicie

To chyba nie jest właściwe miejsce na takie pytanie...:evil:

Vitez
30-12-2007, 16:28
ostatno wpadł mi w łape taki programek NeatImage Pro Plus v5.6 co onim sądzicie


To chyba nie jest właściwe miejsce na takie pytanie...:evil:

A najlepiej po prostu wpisać "Neat Image" i "NeatImage" tu:
http://canon-board.info/search.php

I przejrzeć wątki mające jakieś szumy w tytule.

Juriko
30-12-2007, 19:52
Pytanie pozostaje wciąż aktualne: czy po przełączeniu w G9 na 8Mpx będzie na zdjęciu mniej szumów, niż przy 12Mpx (mówimy o jpg)? Bo jeśli tak, to dobrze mieć te "sztuczne" 8mln.
Jeśli nie potrzebujesz tylu megapikseli, to droga prowadząca do mniejszej widoczności szumów jest taka: trzaskaj w 12Mp, a w kompie reskaluj do 8 lub niżej Mp.

WaldekA
04-01-2008, 13:33
Pytanie pozostaje wciąż aktualne: czy po przełączeniu w G9 na 8Mpx będzie na zdjęciu mniej szumów, niż przy 12Mpx (mówimy o jpg)? Bo jeśli tak, to dobrze mieć te "sztuczne" 8mln.

Nie, nie będzie.

mar-kos
09-01-2008, 22:21
Czy w tym aparacie przy iso 100 też widać szumy?

photographus
10-01-2008, 00:09
Czy w tym aparacie przy iso 100 też widać szumy?

Aż mi palce zaświerzbiały aby odpowiedzieć ostrzej, ale odpowiem grzecznie: nie - w normalnych warunkach fotografowania.

Ale taki wniosek wyciągnąłbyś sam, gdybyś uważnie i/lub ze zrozumieniem przeczytał ten wątek:twisted:
Pozdrawiam

eko-mar
18-01-2008, 10:17
Jako dodatek, który jest przypięty stale do paska, posiadam S80 i ostatnio zastanawiałem się nad sensem zmiany na G9 lub Coolpix P5000. Co do dugiego to mam już zdanie wyrobione ponieważ miałem okazję przez dłuższy czas sprawdzić, natomiast nie wiem czy jest istotna różnica miedzy S80 a G9
(8 MP vs 12 MP). Jeżeli ktoś to sprawdził to będę wdzięczny za podpowiedź.
Pozdrawiam

jureczek88
03-02-2008, 13:47
zastanawiam sie nad kupnem g9 ,zastosowanie-do wszystkiego,czy po waszych doswiadczeniach mozecie polecic z czystym sumieniem ten aparat? zainteresowal mnie ten model ze wzgledu na rozbudowany manual,ale czy jakosc zdjec zadowoli wymagajacego amatora laika ??:) pozdrawiam...

m_o_b_y
03-02-2008, 13:53
zastanawiam sie nad kupnem g9 ,zastosowanie-do wszystkiego,czy po waszych doswiadczeniach mozecie polecic z czystym sumieniem ten aparat? zainteresowal mnie ten model ze wzgledu na rozbudowany manual,ale czy jakosc zdjec zadowoli wymagajacego amatora laika ??:) pozdrawiam...

Mój znajomy kupił ten aparat i zachwalał jakość zdjęć, ale ostatnio narzeka, że puszka jest nieszczelna i w krótkim czasie nałapała zanieczyszczeń.
Z początku mi doradzał kupno, ale ostatnio już odradza.
Pozdrówka

jureczek88
03-02-2008, 16:13
jesli mi nie zalezy na raw to czy a650 is bedzie lepszym zakupem od g9 czy sie myle ?

photographus
03-02-2008, 22:21
G9 to świetny kompakt. Powtarzam: kompakt, więc o efektach pracy jakie można osiągnąć lustrem generalnie trzeba zapomnieć.
Jako alternatywę rozważ Ricoh GX100. Ostatnio miałem go w łapkach i dziś wybrałbym jego a nie G9 :)
Pozdrawiam

jureczek88
03-02-2008, 23:14
to ze g9 jest kompaktem to wiem :P przegladalem sample z RICOH CAPLIO GX 100 i jakosc jest naprawde dobra,ale czy lepsza od g9 ? jedno mnie troche odpycha od gx100 to brak polskiego menu i nie wiadomo ( na stronkach nic o tym nie ma ) czy jest polska instrukcja obslugi,przyznam ze zainteresowal mnie gx100,photographus mozesz powiedziec cos wiecej na temat gx100,male porownanie tych dwuch modeli,co na plus co na minus,pozdrawiam...(bielsk podlaski :) )

zonk
08-02-2008, 20:37
A jak G9 radzi sobie z "pseudo makro"? Może ktoś zamieścić fotkę na AV i największym otworze?

photographus
08-02-2008, 21:22
photographus mozesz powiedziec cos wiecej na temat gx100,male porownanie tych dwuch modeli,co na plus co na minus,pozdrawiam...(bielsk podlaski :) )

Nie mogę, gdyż tego porównanie nie przeprowadzałem. Gx-a miałem w ręku ale nim nie fociłem. Postaram się wykonać taki test na identycznych obiektach w zbliżonych warunkach i wtedy dam znać. Pozdrawiam Bielsk P.:)


A jak G9 radzi sobie z "pseudo makro"? Może ktoś zamieścić fotkę na AV i największym otworze?
A co to jest pseudo makro? Proszę o wyjaśnienie, bo ciągle jestem na etapie odkrywania niuansów fotografii.

zonk
08-02-2008, 21:53
Wydaje mi się, że prawdziwe makro to skala odwzorowania przynajmniej 1:1 Jestem bardzo początkujący więc mogę się mylić za co przepraszam.

photographus
08-02-2008, 22:59
Wydaje mi się, że prawdziwe makro to skala odwzorowania przynajmniej 1:1 Jestem bardzo początkujący więc mogę się mylić za co przepraszam.

Tu masz na bardzo szybko, bez statywu, z podparcia, przysłona 2.8 czas 1 sek tryb makro. To jest więcej niż 1:1 a więc chyba nie "pseudo" makro.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img402.imageshack.us/my.php?image=klawiathw9.jpg)
pozdrawiam

zonk
08-02-2008, 23:14
photographus
Dzięki bardzo! Właśnie o takie zdjęcie mi chodziło. Widać, że dziewiątka bardzo ładnie sobie radzi.
Pozdrawiam!
P.S. Klawiatura to pewnie Toshiba bo dość podobna do mojej;-)

photographus
08-02-2008, 23:42
photographus
Klawiatura to pewnie Toshiba bo dość podobna do mojej;-)

Yes, sir! :)

jureczek88
09-02-2008, 19:40
jak to jest naprawde z lapaniem brudu przez g9 ?

photographus
09-02-2008, 22:06
Jak już złapie to się wyczyści :)
Noszę go od 2 miesięcy non stop przy sobie. Zabrudzenia nie zauważyłem.

Ps
Polecam 1Ds Mark III - jest nieźle uszczelniony.

jureczek88
09-02-2008, 23:21
cena 1Ds Mark III az mi oczy uszczelnila :)

brzdyk
18-02-2008, 17:47
czy ktos ma instrukcje obslugi do g9?

jureczek88
18-02-2008, 17:50
znajdziesz na emule plik ma 13.6 mb

photographus
19-02-2008, 22:33
czy ktos ma instrukcje obslugi do g9?

:confused: Czytasz trochę forum? Używasz wyszukiwarki? Nie? To wielka szkoda. Może wówczas nie byłoby problemu?:evil:

AK1
25-02-2008, 19:38
Witam forumowiczów!
Ten aparat strzela w takim tempie w trybie SCN, iso 3200. Fotki są w obniżonej rozdzielczości 1600x1200. Przy takim iso niestety są mooocno zaszumione:(
Czy ograniczenie takiej szybkości tylko do iso 3200 to zabieg marketingowy (np: ochrona rynku luster) czy jest to ograniczenie sprzętowe?
Czy jest szansa na upgrade softu i uzyskanie wysokiej szybkostrzelności przy niższym iso?

pozdrawiam

Sempoo
26-02-2008, 15:44
Ale zasuwa! Nie wiedziałem o tym, że taki szybki jest G9 wtym trybie! Można jeszcze użyć innych trybów SCN z nieco niższą szybkością (2-3fps?) - np. portret; szkoda też, że na AUTO nie działa seria zdjeć. Na iso3200 jakość jest fatalna - nie wiem, czy nie lepiej robić filmik 1024x768 z 15fps - w końcu to jeszcze szybciej ;)

AK1
26-02-2008, 21:36
Witam ponownie!
Właśnie o to chodzi, że w każdym innym trybie, niezależnie od rozdzielczości pstryka tylko 1,5 kl/s. A przydałoby się 3kl/s w rozdzielczości np: 1600x1200 ale z niskim iso!
Może canon ma coś w rękawie?
pozdrawiam

wojkij
26-02-2008, 21:55
Jeszcze sie chyba nie zdazylo by Canon dodal jakas swieza funkcje w nowej wersji oprogramowania wiec liczyc mozesz tylko na jakiegos zdolnego rosjanina...

MAZUR
11-03-2008, 18:50
Photographus
Czy była okazja "skosztowac" GX 100 i jak wypada w porównaniu z G 9, bo stwierdzenie że dziś wybrałbyś GX 100 trochę przewróciło moje zamiary. Przy okazji-gratuluję super galerii.

Riccardo
11-03-2008, 18:56
To jest więcej niż 1:1 a więc chyba nie "pseudo" makro.


niestety nie jest. 1:1 to jest wtedy gdy obiekt fotografowany, powiedzmy ze ma 1 cm, bedzie mial 1 cm rowniez na matrycy. To tak w skrocie, reszta w googlach :)

photographus
11-03-2008, 23:19
Photographus
Czy była okazja "skosztowac" GX 100 i jak wypada w porównaniu z G 9, bo stwierdzenie że dziś wybrałbyś GX 100 trochę przewróciło moje zamiary. Przy okazji-gratuluję super galerii.

Dzięki za miłe słowa. :) GX 100 macałem. Kolega w Pracy kupił. Robi wrażenie.
Poproszę go o sample i wrzucę.
To naprawdę sprzęt warty uwagi.
Pozdro

jureczek88
25-03-2008, 19:52
photographus no i jak wypadło poruwnanie jakosci zdjec g9 vs. gx100 ?

photographus
25-03-2008, 21:26
Niestety nawal roboty nie pozwolił mi na testy. Przy pierwszej nadarzającej się okazji spróbuję się wywiązać :)
Pozdrawiam

zonk
26-03-2008, 18:58
Witam!
Zastanawia mnie jak działa ten filtr szary w G9? To jest jakiś "logarytm" oprogramowania? Da się "zrobić" taki filtr szary na już zrobionym zdjęciu w jakimś programie? Czy to jakoś inaczej działa ten filtr szary niż softwerowo?

Kolekcjoner
27-03-2008, 00:34
Witam!
Zastanawia mnie jak działa ten filtr szary w G9? To jest jakiś "logarytm" oprogramowania? Da się "zrobić" taki filtr szary na już zrobionym zdjęciu w jakimś programie? Czy to jakoś inaczej działa ten filtr szary niż softwerowo?

Chyba - algorytm??? ;):)

zonk
27-03-2008, 00:42
Chyba - algorytm???
Właśnie o to mi chodziło ;-) jakiś skrót myślowy. Dzięki za uwagę ;-)
A wracając do pytania, czy to jest jakiś algorytm?? Da się "zrobić" taki filtr szary na już zrobionym zdjęciu w jakimś programie?

Riccardo
27-03-2008, 01:03
Witam!
Zastanawia mnie jak działa ten filtr szary w G9? To jest jakiś "logarytm" oprogramowania? Da się "zrobić" taki filtr szary na już zrobionym zdjęciu w jakimś programie? Czy to jakoś inaczej działa ten filtr szary niż softwerowo?

W G7 jest fizyczny filtr szary.

zonk
27-03-2008, 01:13
Riccardo
W G7 jest fizyczny filtr szary.
A jak się go wyłącza? Wyczytałem, że ... Wyjątkową cechą tego aparatu jest wbudowany filtr szary, który przepuszcza około 15% padającego światła...
z tąd http://optyczne.pl/62.3-Test_aparatu-Canon_PowerShot_G9_Użytkowanie.html
Czyli da się go jakoś wylączyć czy każde zdjęcie jest robione z szarym filtrem?? Niestety nie mam jak sprawdzić bo G9 dostanę dopiero w maju. Pozdrawiam

Vitez
27-03-2008, 02:47
Czyli da się go jakoś wylączyć czy każde zdjęcie jest robione z szarym filtrem?? Niestety nie mam jak sprawdzić bo G9 dostanę dopiero w maju. Pozdrawiam

Włącza/wyłącza się go na życzenie - jest opcja w menu.

Riccardo
27-03-2008, 10:35
Włącza/wyłącza się go na życzenie - jest opcja w menu.

A dokladnie w tym menu gdzie masz WB, Colors, Image Size...itd, Szary filtr jest pod ND. Po jego wlaczeniu bedziesz mogl zastosowac dluzszy czas/bardziej otwarta przyslone.

AndreasK
29-04-2008, 23:33
Nie wiem czy był ten temat, ale przeglądałem i nie doszukałem się.
Mam Canona G9 z Menu w języku angielskim oraz znaczków pochodzenia azjatyckiego. Chcialbym wgrać polskie Menu, ale szukałem i nie widze nigdzie w necie, moze ktoś już wgrywał, może jakies sugestie, skąd ściągnąć - jak wgrać itp. robiłem to z 400D, 40D itp, ale z kompaktem nie mam doświadczenia więc proszę o podpowiedź.

zonk
01-05-2008, 20:56
W G9 powinno być już wgrane polskie menu. Trzeba wejść w menu/ zakładka "nastawy ogólne (taki klucz i młotek) i tam szukasz wybór języka

AndreasK
03-05-2008, 19:38
Gdyby bylo to bym wlaczyl :)
niestety wersja MADE IN JAPAN w calej okazalosci, albo angielski albo znaczki, stad moje zapytanie o firmware z PL wersja.

kiszkurniak
25-05-2008, 14:40
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=562186243b75aa38
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f52b133c3f4d1359
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d925a15834534c80
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b50ef51198f7d562

trzeciafaza
28-05-2008, 14:38
Witam, jestem dość świeżym posiadaczem G9. Pierwsze fotki zrobione nim można zobaczyć tu: www.trzeciafaza.ownlog.com (wpisy od 5go maja). Mam kilka pytań dotyczących dokupienia lampy oraz konwerterów tele i szerokiego. Osobę kompetentą i chętna do odpowiedzi na kilka pytań, czasem podstawowych proszę o kontakt na priv, nie chce tutaj pisać bo się*zrobi bałagan, a i tak pewnie bym nie dostała odpowiedzi na połowę pytań.

zonk
28-05-2008, 19:29
trzeciafaza
Mam kilka pytań dotyczących dokupienia lampy oraz konwerterów tele i szerokiego.... proszę o kontakt na priv, nie chce tutaj pisać bo się*zrobi bałagan...
A czemu na priv? Ja też chętnie dowiedziałbym się czegoś o szerokokątnym konwerterze ( o tele też chętnie bym poczytał). Warto wydać te kilka stówek na konwerter + tuleje? Może ktoś ma zdjęcia zrobione z szerokokątnym konwerterem? Jeśli można to proszę o pochwalenie się.
Pozdrawiam

trzeciafaza
28-05-2008, 23:36
no w sumie
to zacznijmy od początku

1. tulejki z filtrami np polaryzacyjnym - czy warte zachodu? efekt piorunujący czy to samo zrobię w photoshopie?
2. osłona przeciwsłoneczna - w jakich warunkach przydatna czy więcej zamieszania nić*pożytku?
3. tele i szeroki - czy nie tracą zdjęcia na jakości nic przy ich użyciu?
4. osłona na ekranik - konieczna aby dbać*o aparat czy to tylko gadżet?
5. jaka lampa optymalna dla możliwości aparatu? wiem, że możliwe są od 220 do 580 ex?

Michu (Pentax)
29-05-2008, 17:42
Kilkuletnia zabawa cyfrowym lustrem przekonała mnie do tego, że estetyka zdjęć cyfrowych w żaden sposób mi nie podchodzi i postanowiłem pozostać przy analogu. DSLRa sprzedałem i w to miejsce zakupiłem cyfrowego kompakta, ot, by być postępowym mimo wszystko. Wybór padł na G9. Głównie ze względu na wizjer optyczny, niezłą jakość zdjęć (testy netowe), sporą funkcjonalność i chyba najładniejszy design wśród kompaktów.
Wrażenia.
No... lustro toto nie jest. Ale po kolei. Szkoda, że wizjer kryje tylko 80% kadru. Ale z tym da się żyć. Największą chyba bolączką jest brak jakichkolwiek wskazań w wizjerze (z monitora nie korzystam). Żeby choć przysłona, czas i potwierdzenie złapania ostrości były... Drugim (moim zdaniem) minusem, to ta cholerna plazma z tyłu. Nie mam pojęcia po co komu 3" wyświetlacz. Sam aparat jest dosć ciężki - jak na kompakt o tych gabarytach - ale do tego można się przyzwyczaić. Wymiary. Cóż, rozkapryszony jestem Pentaksowym analogiem *ISTem, od którego G9 jest mniejsza o ok. 1 cm z każdej strony, więc mimo wszystko uważam, że jest to spory kompakt. Ale to akurat do wad nie zaliczam - pasują mi te wymiary. Za to za cholerę nie potrafię zrozumieć (lub nie wiem gdzie to się inicjuje), dlaczego w trybie Av jest na wyświetlaczu pokazywana tylko wartość przysłony (analogicznie dla Tv tylko czas). Choć to może być specyfikacją kompaktów. Drugą bolączką jest to, że pomiar punktowy muszę ustawiać za każdym razem po włączeniu aparatu. Pomiar wielosegmentowy moim zdaniem ma tendencje do prześwietlenia sceny.
A poza tym, to już chyba same zalety. Aparat bardzo intuicyjny w obsłudze. Menu czytelne i nie sprawiające kłopotów - spokojnie można obyć się bez instrukcji. Solidne wykonanie. Stabilizacja działa rewelacyjnie. Do szybkości działania - jak na kompakt - nie mam żadnych zastrzeżeń. Podobnie do jakości zdjeć na niskich czułościach - ilość szczegółów robi wrażenie. Odwzorowanie kolorystyczne - stanowczo nie ma się do czego przyczepić. Za uchylnym LCD nie tęsknię, ale to pewnie dlatego, że nie korzystam z niego.
A! Przypomniało mi się. Jeszcze odnośnie wad: szeroki kąt. Jednak przydałoby się te 28mm.
Podsumowując. Z zakupu jestem zadowolony - to po prostu taki aparat do noszenia przy sobie. I w tej roli spełni się znakomicie.
Pewnie, że ideałem byłaby w nim matryca APS-C ze szkłem 28-90 chociażby przy zachowaniu tych gabarytów, ale zejdźmy na ziemię...

bartus455
02-06-2008, 23:34
Witam!

Gorąco się przyłączam do prośby AndreasKa, gdyż jestem w dokładnie tej samej sytuacji. Narazie doszedłem do tego, że na naszych aparatach w wersji japonskiej mamy firmware PowerShot G9 P-ID:315A NT D Firmware Ver GM1.00G , a potrzebujemy Canon PowerShot G9 P-ID:315A PAL D Firmware Ver GM1.00D.

Nie wiem tylko skąd dostać ten firmware. Może ktoś potrafi wyekstraktować ze swojego polskiego G9?

PS. Co myślicie o tym? http://chdk.wikia.com/wiki/G9

zonk
03-06-2008, 00:08
Soft chdk raczej nie da ci głównego menu po polsku, ponieważ jest to dodatkowy soft. Nie jestem pewny na 100% więc możesz to sprawdzić nic nie ryzykując, ponieważ chdk jest softem zczytywanym z karty pamięci i nie jest wgrywany do aparatu (tak jest w przypadku mojego A540).
Pozdrawiam

michobo
05-06-2008, 12:01
WItam wszystkich- jestem tu poraz pierwszy ale pstrykam amatorsko jzu od jakiegoś czasu. Nalezę obecnie do stajni Canona ale miałem także sprzęt Nikona którego bardzo miło wspominam
Wracajac do tematu.

Miałem G7 którego sprzedałem a od tygodnia posiadam model G9. Jak ktoś słusznie zauważył- praw fizyki nie da się nagiać. Duża matryca i jasna optyka z zakresem zoomu 6x to w konstrukcji typu G9 utopia. ALbo szkło będzie jasne, albo długie. Przy matrycy mamy dylemat pt ilość pixeli vs. czułość matrycy.
Jedni wolą zdjecia 12 Mpix bo focą na dworze /nie potrzebują wysokich iso/, inni będą psioczyć na wysokie szumy przy ISO 800 ponieważ pstrykają często o zmierzchu zdjecia w 5 Mpix.
Nie ma idealnego aparatu ;)... no, moze poza 3d markiem III ;)

Mimo wszystko - jestem z zakupu zadowolony- głównie dlatego że dokonywałem go świadomie. Miałem pełen obraz wszystkich + i - jakie oferuje ten model i w moim profilu użytkowania - G9 był tym czego potrzebuję.
Obecnie mam 3 aparaty - na różne okazje. SONY serii T czyli keiszonkowa, cieniutka "małpka" która znakomicie sprawdza się na wczasach, jest też lustro 40D Canona które nadaje się do bardziej ambitnego focenia ale ma ogromną wadę pt waga i rozmiary. Gdzieś pomiedzy tymi dwoma aparatami była luka którą doskonale wypełnia G9. Zdjecia robi wg mnie bardzo udane. Podoba mi się jego metalowy korpus, design a'la 80's, funkcje manualne. Matryca mogłaby mieć jednak rzeczywiscie 6-7 Mpix - byłoby to wystarczające dla 90% użytkowników tego modelu dając przy tym komfort korzystania z wyższych czułości ISO bez obaw o wysokie szumy jak to jest obecnie /wg mnie graniczne dla tego aparatu jest 400 iso/

Wiem że to co napiszę poniżej raczej nie powinno mieć miejsca (test porównawczy) z uwagi na to że dopusciłem się porównania sprzetu który należy do 2 różnych kategorii tj kompakt (to nic że zaawansowany) oraz lustrzanka z prawie 4 krotnie większym elementem światłoczułym. Test jednak postanowiłem zrobić z ciekawości- po rostu dla siebie
Otóż przy ISO 200 w G9 poziom szumów jest porównywalny do ISO1600 w 40D (wykres) Proszę to traktować wyłącznie jako ciekawostkę przyrodniczą ale być może pomocną dla tych posiadaczy G9 którzy chcą sobie sprawic także "poważny" sparat. Nigdy jednak nie będę nikogo zachecał do sprzedaży G9 i zamiany na lustro. To 2 zupełnie inne swiaty, rózne konstrukcje i rózne targety rynkowe - wzajemnie się uzupełniające. W G9 poważnym plusem jest na pewno możliwość kręcenia filmów w bardzo dobrej jakosci na coraz tanszych kartach pamieci. Obliczyłem że na karcie 32 GB da się zarejestrować ponad 2 godziny filmu w dobrej jakosci (640x480 30kl/sec) oraz parę tysiecy fotografii. Na wakacje jak znalazł. No i mamy kamerę i aparat w jednej obudowie.... :)

andalemono
18-06-2008, 20:25
Witam,

troche amatorki z G9 na czasie ;-)

http://www.lechu.ziew.pl/i/pol-aut/IMG_1520.JPG
Cała Polska widziała...
http://www.lechu.ziew.pl/i/ORF.JPG
http://www.lechu.ziew.pl/i/pol-aut/IMG_1497.JPG
http://www.lechu.ziew.pl/i/pol-aut/IMG_1494.JPG

... że nie mamy kim grać.
http://www.lechu.ziew.pl/i/pol-aut/IMG_1412.JPG

Żal chłopaków.
i http://www.lechu.ziew.pl/i/pol-aut/panoramka_m.jpg (http://www.lechu.ziew.pl/i/pol-aut/pano.jpg)
[^<< klik 8mb]

Szumi mocno, ale to wciąż udany kompakt i próżno szukać alternatywy w tej cenie. Potem są już tylko lustra.
No i przede wszystkim z 400/40d nawet z 18-55 nie chcieli wpuszczać i kierowali do depozytów. O obiektywach tele nie było co marzyć.

Jak jest potrzeba, to mam troche amatorskiego euro w surowym 4000x3000
jak tu po kliku: http://www.lechu.ziew.pl/i/pol-aut/IMG_1319_A.jpg (http://www.lechu.ziew.pl/i/pol-aut/IMG_1319.JPG)

Pozdr

trzeciafaza
21-06-2008, 13:22
na moje umiejetnosci to canon g9 starcza sto procent :) moze kiedys potem dojrzeje do lustrzanki...

tymczasem www.trzeciafaza.ownlog.com wiecej
a tu kilka przykladow jego pracy

http://i242.photobucket.com/albums/ff163/trzeciafaza/widoczek1.jpg
http://i242.photobucket.com/albums/ff163/trzeciafaza/vlazoko.jpg
http://i242.photobucket.com/albums/ff163/trzeciafaza/akcja.jpg
http://i242.photobucket.com/albums/ff163/trzeciafaza/aniol.jpg
http://i242.photobucket.com/albums/ff163/trzeciafaza/jelonekpaniczstoi.jpg

magenta
10-07-2008, 23:26
od dzis jestem posiadaczka G9. chcialabym napisac... szczesliwa..
Okazalo sie, ze jest to wersja amerykanska - ladowarka nie ma kabla a wtykana jest bezposrenio do gniazdka. Wtyczka jest amerykanska. Jest oczywiscie przejsciowka, a wiec to nie stanowi problemu. Dodam, ze menu i instrukcja sa w jezyku polskim.

Przy naciskaniu spustu aparat wydaje ciche turkutanie (chyba to najodpowiedniejsze okreslenie). Nie chodzi oczywiscie o odglos migawki. Nie wiem czy G9 tam ma, czy ja niefartownie trafilam....

Dodatkowo zalaczona instrukcja nie jest oryginalna instrukcja Canon. Serwisem zajmuje sie firma MJ-Foto z Krzywickiego w Warszawie, ktora nie figuruje na stronie canon.pl jako serwis autoryzowany.

co o tym sadzicie? znacie taki serwis? co zrobic z takim aparatem? oddac poki jeszcze moge (zakup z sklepie internetowym)?
poradzcie prosze co zrobic bo jestem rozkosznie nieporadna :)))

MacGyver
11-07-2008, 00:50
MJ-Foto (http://www.mj-foto.pl/) to do niedawna największy dystrybutor detaliczny Canon Polska. Ale czasy się zmieniły, teraz nawet im się już nie opłaca. Firma ta jest właścicielem sieci sklepów ABfoto (http://abfoto.pl/kontakt.php) i można ją z powodzeniem traktować jako wiarygodną.

basala
11-07-2008, 01:02
Okazalo sie, ze jest to wersja amerykanska - ladowarka nie ma kabla a wtykana jest bezposrenio do gniazdka. Wtyczka jest amerykanska. Jest oczywiscie przejsciowka, a wiec to nie stanowi problemu. No dobra, dobra. Przejściówka przejściówką, ale co z różnicą napięcia?

wojkij
11-07-2008, 02:47
98% mainstreamowego sprzetu elektoronicznego jest przystosowana do obu napiec wiec nie siej paniki...

Roni
11-07-2008, 08:18
No dobra, dobra. Przejściówka przejściówką, ale co z różnicą napięcia?
Ladowarka jest impulsowa, zatem napiecie oraz czestotliwosc (o czym zapomina duuuzo ludzi) nie stwarza problemow.

janmar
11-07-2008, 08:47
Przy naciskaniu spustu aparat wydaje ciche turkutanie (chyba to najodpowiedniejsze okreslenie). Nie chodzi oczywiscie o odglos migawki. Nie wiem czy G9 tam ma, czy ja niefartownie trafilam....

....... jestem rozkosznie nieporadna :)))

Ciche a nawet b.ciche "turkutanie ' po nacisnieciu spustu słychac w moim G9 również.Cos sie tam uruchamia w srodku.IMHO żaden powód do niepokoju.Pozostałe wymienione problemy to też emocje pozakupowe.To dobry sprzet wiec bierz sie za zdjecia,nie ma powodów do zmartwienia.
To ostatnie zdanie najbardziej mi się podoba z Twojej wypowiedzi,no,no....:roll:
Pozdrowienia :-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

no w sumie
to zacznijmy od początku

1. tulejki z filtrami np polaryzacyjnym - czy warte zachodu? efekt piorunujący czy to samo zrobię w photoshopie?
2. osłona przeciwsłoneczna - w jakich warunkach przydatna czy więcej zamieszania nić*pożytku?
3. tele i szeroki - czy nie tracą zdjęcia na jakości nic przy ich użyciu?
4. osłona na ekranik - konieczna aby dbać*o aparat czy to tylko gadżet?
5. jaka lampa optymalna dla możliwości aparatu? wiem, że możliwe są od 220 do 580 ex?

1. tulejki z filtrami np polaryzacyjnym .....Efekt polaryzacji przy stosowaniu filtra zależy od niego oraz warunków w jakich robisz fotkę.B czesto zaskakuje i zachwyca.W photoshopie wszystko zależy od Ciebie i programu.[Prochu pewnie nie wymyślisz :-) ].Ale tulejka z filtrem przydaje sie bardzo w trudnych warunkach.Teleskopowo chowajacy sie [CZĘSTO] obiektyw zabiera ze sobą do wnetrza rózne rzeczy:deszcz,piasek na plaży,kurz itp.Przednia soczewka trudna do dokładnego czyszczenia .Ponadto ja noszę aparacik na pasku na ramieniu mniej więcej pod łokciem.[ nie widac bestii w ogóle ,wiec nie ploszy przeciwnika :lol: ]Delikatny obiektyw bez ochronnej tulejki łatwo uszkodzic przy uderzeniu o cokolwiek ,tulejka pracuje w pewnym stopniu jako osłona przeciwsłoneczna ,ktora na pewno warto mieć,to nie gadżet.Lampa,no cóż najlepsza pozostaje najlepsza, niezależnie od aparatu jakim fotografujemy.Kazda dodatkowa jest nieporęczna wiec spokojnie uzywam EX 580.Mam tele izdjęcia nieznacznie oczywiscie słabsze.To przecież bardziej soczewki nasadkowe niż drugi obiektyw.Ale dla mnie problem w tym że jesli mam zabierać do malutkiego kompaktu malą torbę z wyposazeniem to wolę wziąść 5d + 24-105 IS i przy podobnym bagażu mam sprzęt lepszy.Największą zaletą G9 jest jego kompaktowośc,jeśli zaczniemy robic z niego sprzet z oddzielnym systemem do noszenia to kompaktowość ,dyskrecja,szybkość znika.Pozdrawiam :-)

borkomar
01-08-2008, 22:55
Czy Koledzy porównywali przed zakupem G9 z S5IS bądź z produktami konkurencji:?:
Sam staje prze wyborem zabawki dla Kobiety i się głowie - bo ja inaczej na to patrzę (dla siebie dołożyłbym parę stówek i kupił lustro nawet używane) ale jak wiadomo nie o to chodzi.
Myślałem o Fuji S9600, Lumixach i innych takich :wink:.
Chdzi mi o to czy kupując najdroższy kompatk canona zauważę różnicę w jakość fot w stosunku do czegoś tańszego, czy AF będzie szybszy:?:.
Chcę kupić coś dobrego, ale nie chce wywalić kasy w błoto.Raw wiadomo że się przyda ale i tańsze cykadełka konkurencji go mają.
Użytkowników, bądź osoby które mają porównanie fizyczne prosiłbym o podpowiedź.
Dzięki z góry.

michobo
02-08-2008, 09:05
G9 to nie jest aparat do torebki czy keiszeni spodni. To raczej wymagający sprzęt- niekazdy bedzie zadowolony

gzak
05-08-2008, 15:27
^^
Dokładnie. Jeśli to aparat dla żony, który będzie używany głównie w "zielonym" trybie, to MZ lepiej kupić jakiegoś Ixusa. G9 to dość ciężka cegła, a żona nie doceni całej góry dodatkowych funkcji...
No chyba, że żona jest użytkownikiem zaawansowanym i szuka zaawansowanych manualnych trybów...

gietrzy
06-08-2008, 09:46
http://www.dpreview.com/news/0808/08080501microfourthirds.asp

Z Olkowego forum ktoś cytował Askeya: AF: ma być szybko, szkła: cool
I ostatni Panas (jak zawsze pewnie tylko szkło warte uwagi) z 24-60 f/2.0-2.8

G10 będzie musiało być naprawdę:

1. jasne --> f/2.0
2. szybkie --->AF
3. szeroko ---> 28mm to już wąsko przy nowych Panasach, Olkach, Nikonach
4. czyste na high iso ---> patrz A650 i inne potworki

ewa_olsztyn
06-08-2008, 10:38
Chcę kupić coś dobrego, ale nie chce wywalić kasy w błoto.
Nie wywalisz!

aaa
06-08-2008, 13:04
Czy ktoś mógłby pokazać kilka fotek jak prezentuje się głębia ostrości w G9? Jaka jest najmniejsza możliwa do uzyskania?

hekselman
06-08-2008, 14:35
Nie wiem dlaczego zakłada się że kobieta (nawet żona) nie doceni walorów aparatu...
Za to skazywanie jej na wyłącznie "zielonookienkowy" sprzęt - na pewno nie pomoże jej w rozwoju.
Mam G9 i 5IS.
Używam G9.
Przedw szystkim - bo RAW.
Potem - bo tak naprawdę nie zwraca uwagi.
Wepchnąłem go bez szkody z zapasem zasilania w tak małą torebkę - jak IXUSA!!!
Jest zdecydowanie foremniejszy bo i zamyka się samoistnie chroniąc obiektyw i pokrętło ISO na wierzchu i jest jak dla mnie - bardziej intuicyjny.
Zawsze twierdziłem że dostepność źródła zasilania (w S5is to bateryjki R6) to plus aparatu. Ale bateria G9 zadziwiła mnie trwałoscią a za to waga i gabaryty kompletu podstawowego i zapasu - kładą S5 na ringu...
Jak do tego dojdzie pancerność obudowy G9 - jo jo !!!

Lampa błyskowa S5(co prawda łatwo nadrobić kursem obsługio pokrętła ISO); "gibany" ekranik i rozbudowane podprogramy tematyczne dla niezaawansowanych - predystynują go bardziej dla...takich właśnie.
Zaletę teleobiektywu 5 da się wykorzystać - ale nie przez początkującego! Ten - najczęściej zwali długą ogniskową - poruszeniem.
Choć jak dla mnie - wciąż powtarzam - szerokiego kąta nic nie zastapi - i tu wygrywa G9.
Moim zdaniem: gdybym chciał mieć JEDEN aparat - wybrałbym S5is.
G9 to dla mnie drugi aparat uzupełniający lustro.

michobo
06-08-2008, 17:36
eee. dorabiasz ideologię do własnej tezy

Idź do Media, stan obok stoiska z aparatami i popatrz jakich aparatów szukaja kobiety, jakie są dla nich priorytety (zazwyczaj liczy się wygląd i rozmiar...i nic więcej) i czego szukaja w rozmowie z obsługą.
Zobaczysz ze życie pokazuje zupełnie cos innego niż próbujesz udowodnić
Są oczywiscie wyjątki ...ale nieliczne

borkomar
06-08-2008, 17:51
Dzięki wielkie - po rozmowie Żonka wybrała Expres do Kawy("Badziewnego cykacza nie chce") a jako aparat chcę jakieś lusterko - więc już wiem co będzie następne, ale obawiam że szkiełka będzie mi podbierać :rolleyes:

michobo
06-08-2008, 19:17
no to kup jej Nikona i po zawodach :)

hekselman
06-08-2008, 19:19
Domyslam się ze jak pod moim postem - to do mnie?
Odpowiadam!
Jasne że dorabiam! Kiepsko wygląda wygłaszanie opinii bez uzasadnienia - a własna opinia to własna - czyli dorobiona.
Dorobiona w oparciu o znajomość mojej kobiety i paru innych.
Widać nie tylko aparaty są różne?

aaaa...zapomniałbym:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/6509/1660db7.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img134.imageshack.us/img134/9505/1663ry5.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img230.imageshack.us/img230/9227/1665ng9.jpg)

Zastanawiam sie nad zdjęciami porównawczymi z: PRO1, G9 i S5is - jest ktoś zainteresowany?

aaa
06-08-2008, 19:34
W jakim trybie robiłeś te zdjęcia? Makro?
A co do zdjęć porównawczych to takie porównanie troszkę zaskakuje:

http://www.thecleverest.com/photography/281

michobo
06-08-2008, 20:45
Nie zaskakuje- Dobrze ustawiona G9 ładnie foci ale strzelajac foty łeb w łeb tzw przy tych samych ustawieniach w kiepskim swietle, lusterko-nawet kiepskie- zjada ją na śniadanie. Porównywałem dla iSO800 focąc w kiblu przy zgaszonym swietle /to jedyne miejsce w domu gdzie nie mam okna/ :)

hekselman
06-08-2008, 21:20
Normalnie - nie makro: max ogniskowa no bo jak chcesz głębię oglądać na szerokim kącie?
Chyba się nie da? Wyszedłem do ogródka i z ręki: najpierw osrtość na jabłko - potem na pajęczynę przed nim. Bateria - kontrolnie :-)
Co do porównywania: nie zgłaszałbym porównywania nieporównywalnego - zaproponowałem: G9 contra PRO1 contra S5is - nie 5D :-)
...ale moge i jego dołożyć: z jakim szkłem?...

Kolekcjoner
06-08-2008, 21:55
Nie wiem dlaczego zakłada się że kobieta (nawet żona) nie doceni walorów aparatu...
(....)

Oj doceni, doceni :D. Moja do tego stopnia, że w tej chwili obiektywu bez czerwonego paska to nawet do ręki nie chce wziąć ;):mrgreen:.

BTW: Na pytanie czy będzie podbierać - oczywiście że tak :D.

aaa
06-08-2008, 22:36
Co do porównywania: nie zgłaszałbym porównywania nieporównywalnego - zaproponowałem: G9 contra PRO1 contra S5is - nie 5D :-)


Podałem to raczej jako ciekawostkę niż miarodajne porównanie.
Jeśli masz ochotę i czas to wrzucaj porównanie zawsze się przyda.

hekselman
07-08-2008, 11:05
Mam ochotę - ale czas dopiero we wrześniu :-(

Czytaliście?!
...."Some new P&S from Canon, G10/11/12 something...."
http://www.northlight-images.co.uk/cameras/Canon_5d2_3d_7d.html
Epidemia G?!
Fajnie by było móc wybierać!
Oby nie były przysłowiowego g... warte...

MarcinOKS
27-09-2008, 13:32
Witam,wpadl mi w rece g9,ale mam problem ze zrobieniem czarno bialych zdjec.Za cholere nie moge znalezc w menu(lamus ze mnie),jezeli ktos moglby pomoc byloby pieknie,pzdr.

zonk
27-09-2008, 14:41
Chyba kolega szuka na "auto" (w tym programie nie da rady robić zdjęć B&W).
Należy przełączyć program np na: P, Tv, Av, M, C1, C2,
następnie wcisnąć przycisk Func. set i w drugiej opcji od góry należy szukać BW
pozdrawiam

MarcinOKS
27-09-2008, 16:37
Dziekowa!Moze wiesz gdzie moglbym poczytac na temat tych programow,kiedy je uzywac i jak,bo totalny laik ze mnie,a to moj pierwszy aparat i kompletnie nie potrafie sie nim poslugiwac :).Wielkie dzieki za pomoc,pozdrawiam!

Vitez
27-09-2008, 19:03
Moze wiesz gdzie moglbym poczytac na temat tych programow,kiedy je uzywac i jak

W instrukcji :roll: .

Slider
27-09-2008, 20:43
W instrukcji :roll: .

Vitez jak zwykle powiedzial co wiedział8-) przy czym instrukcje nie są zawsze na tyle obszerne by udzielać rad fotograficznych, bo to tematy na 200-stronnicowe książki. Co nie zmienia faku, że warto ją przeczytać;-)

MarcinOKS
28-09-2008, 09:00
W instrukcji :roll: .

Bujaj...:???:

zonk
28-09-2008, 11:28
Bujaj...:???:
Odważny jesteś!
Jednak Vitez ma rację! Do poczytania w instrukcji od strony 93! Jeżeli nie masz instrukcji po polsku to znajdziesz ją na tym forum

Vitez
28-09-2008, 15:09
Odważny jesteś!

Zapewne przywilej wieku :roll: .
Może na komunię dostał aparat.

Vitez
29-09-2008, 15:28
Zapewne przywilej wieku :roll: .
Może na komunię dostał aparat.

Tak jak myślałem - w podziękowaniu za dobrą radę zostałem obluzgany na privie. Ban na 6 miesięcy. Choć może powinien być na 6 lat?

Slider
29-09-2008, 18:27
w podziękowaniu za dobrą radę zostałem obluzgany na privie. Ban na 6 miesięcy.

To tak ku przestrodze?:-) może inaczej.. w takich przypadkach ban powinien być zniesiony po wylegitymowaniu sie moderatorowi zdanym egzaminem dojrzałosci. Zazwyczaj w tym wieku ludzie zaczynaja pokornieć;)

photographus
29-09-2008, 21:17
Tak jak myślałem - w podziękowaniu za dobrą radę zostałem obluzgany na privie. Ban na 6 miesięcy. Choć może powinien być na 6 lat?

Powinien być dożywotnio. Chwasty trzeba rwać, bo kwiaty nie będą rosły.
Pozdrawiam

Slider
30-09-2008, 14:28
Powinien być dożywotnio. Chwasty trzeba rwać, bo kwiaty nie będą rosły.
Pozdrawiam

U ludzi można zastosować (uwaga: trudne słowo) "resocjalizację". Aż dziw bierze jaki może mieć to wymierny skutek. Trochę wiary w ludzi a nie chwastami się zasłaniać;)

xxkomarxx
19-10-2008, 10:19
Panowie nie ma co się denerwować, dzieci tak mają chcą pokazać kto jest naj naj naj. Popisy przed kolegami itp, królowie osiedli. Sam mam brata w wieku 9 lat i dostał w prezencie aparat (kompakcik) ciągle tylko jak to jak tamto a jak wspomnę o instrukcji to dostaje odpowiedz gówno wiesz i tylko się zasłaniasz instrukcją zamiast odpowiedzieć :) no niestety po co czytać esej skoro można zadać pytanie na forum (przecież każdy ma komputer i dostęp do internetu) bo nie potrafi poszukać w google( a swoją drogą jest fajnie opracowany pdf o zaawansowanych sposobach googleowania jak ktoś chce to pisać).

Slider
19-10-2008, 11:13
( a swoją drogą jest fajnie opracowany pdf o zaawansowanych sposobach googleowania jak ktoś chce to pisać)

Chyba nawet wiem o co Ci chodzi, bo też gdzies o tym słyszałem. Jak narazie nie mam problemow z google'ami i jak czegoś chce to to znajduje (udaje się bez wiekszych klopotow), ale jak możesz to zapodaj link:wink:

xxkomarxx
19-10-2008, 16:59
A bardzo proszę :) http://rs70.rapidshare.com/files/19730205/Google.Hacking.PL.rar

photographus
19-10-2008, 18:16
A bardzo proszę :) http://rs70.rapidshare.com/files/19730205/Google.Hacking.PL.rar

Oj, oj! Raz że sprzeczne (chyba :) ) z regulaminem, dwa, że usunięte z rapida.
;)

xxkomarxx
19-10-2008, 19:29
Nie no u mnie działa normalnie. Bez żadnego problemu. Materiał nie jest nielegalny oto wycinek z niego:


Wszelkie prawa zastrzeżone. Bezpłatne kopiowanie i rozpowszechnianie artykułu dozwolone
pod warunkiem zachowania jego obecnej formy i treści.

photographus
19-10-2008, 20:17
Ok. Zwracam honor i pozdrawiam. :)

AlfA_
19-11-2008, 21:18
Witam,
dotychczas nie miałam styczności z aparatami Canona a tym bardziej z serią G. Mogę prosić o kilka rad czy kupić G9 tak chwalone tu na forum czy G10 ?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

orrro
15-09-2009, 16:20
Witam,
dotychczas nie miałam styczności z aparatami Canona a tym bardziej z serią G. Mogę prosić o kilka rad czy kupić G9 tak chwalone tu na forum czy G10 ?


opis G9 - klik (http://www.foto-kurier.pl/archiwum_artykulow/pierwsze-opisy/pokaz-173-canon-powershot-g9-niewielkie-rozmiary-ogromne-mozliwosci.html#czytaj#czytaj#czytaj) :-D

christof
16-09-2009, 09:48
Witam,
dotychczas nie miałam styczności z aparatami Canona a tym bardziej z serią G. Mogę prosić o kilka rad czy kupić G9 tak chwalone tu na forum czy G10 ?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Możesz też poczekać na nowość - G11. Kluczowa różnica dla mnie pomiędzy G9 a G10 to szeroki kąt - odpowiednio ekwiwalenty 35 oraz 28mm, wiem bo mam G7 i chciałoby się troszkę szerzej.

yantar
16-09-2009, 20:35
Zastanawia mnie na ile pytanie z listopada zeszłego roku jest aktualne. :)

szpadryna
05-04-2010, 10:40
To co opowieści o G-9 zakończyły się -szkoda bo ja dalej wszystkiego nie wiem...

Sempoo
07-04-2010, 14:53
I tak najwięcej się dowiesz używając G9 w terenie... a manual tylko w razie wątpliwości. Ja focę G9 od 2,5 roku.