PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy nabytek - IXUS 70



Asta
03-09-2007, 23:44
Witam!

Właśnie stałam się szczęśliwą posiadaczką IXUSa 70 i chciałabym Was zapytać jakie doświadczenia mieliście z tym sprzętem? Jakieś problemy? Ja jak na razie jestem bardzo zadowolona, muszę go tylko jeszcze rozgryźć ;)
Mam też jeszcze jedno pytanie, czym różnią sie modele IXUSów, hmm jak by to ująć, załóżmy IXUS 70 i 700 - chodzi mi po prostu o różnicę w cyfrach - 3 i 2 cyfry w nazwie modelu - jak to się przekłada na parametry? Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje :)

pzdr.

o_andrzej
04-09-2007, 11:19
Właśnie stałam się szczęśliwą posiadaczką IXUSa 70 i chciałabym Was zapytać jakie doświadczenia mieliście z tym sprzętem? Jakieś problemy? Ja jak na razie jestem bardzo zadowolona, muszę go tylko jeszcze rozgryźć ;)

Niedawno kupowalem corce Ixus 60. Roznice w stosunku do Ixus 70 sa minimalne, matryca tego ostatniego ma nieco wieksza rozdzielczosc, ale posiada identyczna wielkosc: 1/2.5", a wiec poziom szumow jest zblizony. Wybralem aparat po dlugich porownaniach. Niezly, corka zadowolona :) Moja siostra posiada od kilku lat blizniaczy Ixus 50. Bardzo zadowolona, zadnych klopotow. Oczywiscie aparat nie jest pozbawiony wad: szumy przy wiekszych ISO, filmiki takie sobie przy gorszym oswietleniu (duzo gorsze niz np. w Canon A710), troche nieostro w rogach. Czas zycia baterii tez moglby byc wiekszy. Ale nie ma co narzekac biorac pod uwage male wymiary, wygode i "sympatycznosc" aparatu.


Mam też jeszcze jedno pytanie, czym różnią sie modele IXUSów, hmm jak by to ująć, załóżmy IXUS 70 i 700 - chodzi mi po prostu o różnicę w cyfrach - 3 i 2 cyfry w nazwie modelu - jak to się przekłada na parametry? Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje :)

Troche inna seria. Te 3-cyfrowe wyposazone sa w wieksza matryce 1/1.8". Przy wiekszych czulosciach (a wiec ogolnie biorac przy gorszym oswietleniu) zdjecia sa mniej zaszumione. Ale sa i wady. 700 jest nieco wieksza od 70-ki, ma mniejszy LCD (2" zamiast 2.5") i wezszy kat obiektywu. Cos za cos. A w Ameryce, Ixusy nazywaja sie SD..., np. SD500 zamiast Ixus 700. W Japonii jeszcze inaczej. Chyba dla zmyly. :)

Asta
04-09-2007, 13:28
Dzięki wielkie za odpowiedź :) Bawię się nim od rana i naprawdę są genialne efekty. Ma niesamowicie dużo funkcji, czasem mam tylko problem z ostrością, tzn. chciałabym więcej, ale w końcu to nie jest lustrzanka ;) Jak na razie jestem bardzo zadowolona, mam nadzieję, że nie spotkają mnie żadne dziwne przygody ;)

pzdr.

tra
04-12-2007, 16:55
Witam !
Jak możesz zapodaj jakieś fotki z niego, sam szukam czegoś podobnego.
pzdr.