PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 400 D i Karta CF



schuvi
02-09-2007, 16:28
Witam was, mam pytanie. Otoz powiedzcie mi jaka najwieksza carte CF obsluguje 400D?? Mam 2 gb i chcialbym ja wymienic ale niewiem jaka mam sobie kupic.Jestem przygotowany na 8 gb ale niechce szczelic glupstwa.
Pozdro z wiednia

Diakon
02-09-2007, 16:57
Ja mam Kingstona 4GB i śmiga bez problemu. Co do większej pojemności to albo zajrzyj do instrukcji a jak masz możliwość to idź do sklepu z apratem i wsadź na moment karte 8GB i zobacz ew. strzel kilka fotek. Pozdrawiam.

nagor
02-09-2007, 17:46
z tego co było już pisane wynika ze obsługuje ale ktoś miał problem z numerowanie... ze numeruje do iluś tam zdjęc i później jest problem ale że tak zapytam na ile się wybierasz zę potrzebne ci aż 8 GB i jakiej wielkości robisz zdjęcia (ile MP) że potrzeb aaż tyle przestrzeni - podejrzewam zę w RAWie robisz...
A później jak to wywołasz...

Olszewski
02-09-2007, 18:16
Ja mam 350D i mam 4GB Sandiska Extreme III i działa bez problemu. Ale zawsze przecież możesz przed zakupem przetestować kartę pamięci, w czym problem? :)

nagor - ja czasami wyjeżdzam na odludzie na 3-4 tygodnie i robię zdjęcia w RAWie. Na 4GB mieści mi się 465zdjęć, a w 4 tygodnie to czasami można porobić zdjęcia. Tak więc duża pojemność może się przydać.

Obecnie mój problem na okres wyjazdu się skończył bo kupiłem Digimate III + HDD 100GB.

Vitez
02-09-2007, 20:09
Kup 2x4GB albo nawet 4x2GB. Jak ci ktoras padnie to bedziesz mogl focic dalej i/lub stracisz tylko polowe fotek. 8GB... 400D to nie wiem ale 5D ma z nia problemy - trzeba formatowac spod kompa bo sformatowanie spod aparatu zmniejsza jej pojemnosc do 4GB.

nagor
02-09-2007, 20:18
no jak na tyle w odludzi eto zrozumiałe.. ja czasem jak jechałem na całodniową impreze to w olku miałem tylko 256 mb wiec bylo mało i wtedy kupiłem dysk z funkcją OTG (czyli zgrywania z karty zdjęć0 i chyba to jest bardzije niezawodnie niz jedna wielka karta (tak jak pisze Vitez)

Olszewski
02-09-2007, 20:45
Ja sobie np. połowicznie chwale Digimate III, ma we wszystkich egzemplarzach niezbyt dopasowane wejście do ładowarki przez co bateria szybko się niszczy bo czasami przestaje ładować i dopiero po dotknięciu lekko wtyczki zaczyna, ale komfort użytkowania w podróży. Jednak jeśli ma się w założeniu jakieś pojedyncze imprezy gdzie za moment się jest w domu to rozwiązanie Viteza jest świetne.

Ja kupiłem 4GB w jednym kawałku z racji na pracę. Nie chciałbym mieć na ślubie sytuacji że robię plener i na przysiędze pojawia mi się komunikat "full CF" tak jakby to się mogło zdarzyć w przypadku karty 1GB :) Dlatego wybrałem 4GB :) Ale to każdy musi dostosować się do potrzeb, do własnych oczekiwań.

nagor - to nawet nie na odludziu, nawet jak byłem w górach to czasami jechać do centrum Zakopanego po to, żeby zrzucić fotki itd. itd. jest dla mnie bezsensem i traceniem czasu, cennego czasu jaki można wykorzystać tam na focenie :)

KMV10
02-09-2007, 20:55
Kup 2x4GB albo nawet 4x2GB. Jak ci ktoras padnie to bedziesz mogl focic dalej i/lub stracisz tylko polowe fotek. 8GB... 400D to nie wiem ale 5D ma z nia problemy - trzeba formatowac spod kompa bo sformatowanie spod aparatu zmniejsza jej pojemnosc do 4GB.
To chyba nie tak - karty CF 12 GB i 16 GB sformatowane przez 5D widoczne są jako max. 8GB. I wówczas jest niezbędna interwencja komputerowa (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=23142).

Ośmiogigabajtowy CF jest obsługiwany przez 20D, 30D, 5D i formatowanie w korpusie tutaj niczego nie zmienia.

400D był do niedawna jedynym EOSem obsługującym nominalnie CF do 16 GB.

Vitez
02-09-2007, 22:09
No pomylilem 16GB z 8GB :oops:

bartoszsowa
03-09-2007, 07:30
Mój kolega do 400D ma Sandiska 1x8gb i mu śmiga bez żadnych problemów ;)

wojkij
03-09-2007, 09:15
Jesli nie bedziesz formatowac karty w aparacie to bedzie dzialac nawet i 32gb. A ze pare procent wolniej to do mnie raczej nie przemawia :D

Piasek1989
03-09-2007, 23:01
z tego co sie orientuje to 8GB jeszcze podejdzie ale z 16GB juz ma jakieś problemy może teraz te szybsze będą jakieś lepsze

robgr85
04-09-2007, 13:11
no jak na tyle w odludzi eto zrozumiałe.. ja czasem jak jechałem na całodniową impreze to w olku miałem tylko 256 mb wiec bylo mało i wtedy kupiłem dysk z funkcją OTG (czyli zgrywania z karty zdjęć0 i chyba to jest bardzije niezawodnie niz jedna wielka karta (tak jak pisze Vitez)


generalnie zwykłe dyski twarde mają elementy mechaniczne, i z tego powodu są dużo mniej bezpiecznymi nośnikami danych (a karty operujące na pamięci flash to jedne z najbardziej trwałych i niezawodnych nośników).

Pozdrawiam,
Rober

P.S> mam kartę 4GB i moj 400d radzi sobie z nią bez problemów.

mxw
04-09-2007, 14:57
a karty operujące na pamięci flash to jedne z najbardziej trwałych i niezawodnych nośników
sorry, ale w czasach, gdy cięcie kosztów jest najważniejszym aspektem produkcji (czegokolwiek), to mówienie o trwałości i niezawodności (nośników) jest trochę nie na miejscu. ;)

wg mnie najlepiej mieć kilka mniejszych kart pamięci na wszelki wypadek. oczywiście dla każdego słowo 'kilka' i 'mniejszych' może mieć inne wartości optymalne. byle 'kilka' było większe od '1'.

robgr85
04-09-2007, 16:27
sorry, ale w czasach, gdy cięcie kosztów jest najważniejszym aspektem produkcji (czegokolwiek), to mówienie o trwałości i niezawodności (nośników) jest trochę nie na miejscu. ;)

wg mnie najlepiej mieć kilka mniejszych kart pamięci na wszelki wypadek. oczywiście dla każdego słowo 'kilka' i 'mniejszych' może mieć inne wartości optymalne. byle 'kilka' było większe od '1'.

niemniej porównując napędy oparte na dyskach twardych i nośniki pamięci flash (jak napisałeś wszędzie istnieje 'cięcie kosztów') te drugie niezawodnością miażdżą napędy mechaniczne.

oczywiście nie negowałem rozbijania danych na kilku nośnikach.

Pozdrawiam,

schuvi
31-10-2007, 22:13
Dzieki panowie za zaangazowanie watkiem, prawde mowiac zapomnialem o tym watku , a w miedzy czasie kupilem 4gb eIII, i jest wypasik.A jesli chodzi o to po co mi to, to tak jak juz ktos napisal, czasem lubie gdzies wyskoczyc na jakis czas i spie niemal z aparatem, a dostepu do kompa niema wiec lipka, jesli chodzi o sluby to w pierwszy dzien strzelam okolo 2000 fot (a potem siedze i gneram w nich zeby wybrac tych 400), a byla to moja jedyna 2gb karta, i wtedy musialem sie ratowac klaptopem qumpla. Teraz problem zniknal;) Dzieki za podpowiedzi i pozdrawiam

Dzidek75
04-11-2007, 15:52
Ja z 8 gb karta miałem problem w swoim 400d. Tragedia. Kup sobie 2 x po 4gb. Super chodzi

ecki74
04-11-2007, 16:43
Ja z 8 gb karta miałem problem w swoim 400d. Tragedia. Kup sobie 2 x po 4gb. Super chodzi

Myślę, że to najlepsze rozwiązanie. Ja też mam podzielone na kilka kart - większe bezpieczeństwo, bo jak padnie jedna karta to masz drugą ...

Makudonarudo
04-11-2007, 16:54
Ehh , 2GB , 4GB , 8GB . 16 GB.
Kiedyś miałem 128 MB i byłem bardzo szczęśliwy:P
to tak offtopując sobie troszeczkę

a jeszcze przy okazji - jeśli chodzi o większą ilość kart .
Jak to jest z tymi pinami w aparacie jak się żongluje tymi kartami?
Ja to chyba bym się bał tak wkładać i wyjmować (bez skojarzeń proszę:))

ecki74
04-11-2007, 17:03
Nie używam aparatu zawodowo , ale jak narazie nie mam żadnych problemów z "pinami" a powiem ,że mam co wymieniać i robię to dość często.
A z tego co czytałem w innych postach, zawodowcy często wyciągaja karty bo ściągają zdjęcia za pomocą czytników kart.

Makudonarudo
04-11-2007, 17:47
a to ja też wyciągam do czytnika ale karty SD .
Ale pewnie i z CeFkami będę postępował tak samo, aby jakieś złe prądy nie przepłynęły na aparat z kompa:)

Hatik
05-11-2007, 02:30
Karty Compact Flash wyjmowałem i instalowałem z aparatów już setki razy - wcześniej z A80, teraz z 350D - jak dotąd żadnych problemów (przy szacunku do sprzętu).

Teraz mam kartę CF 4GB Lexar Professional 300x i na czytniku za 20 zł osiąga transfery rzędu kilkunastu MB/s.

Link do strony z kartami Sandisk kompatybilnymi do 400D:

Product Compatibility Canon EOS 400D/Rebel Xti
http://www.sandisk.com/Compatibility/Device(8358)-Canon-EOS_400DRebel_Xti.aspx