PDA

Zobacz pełną wersję : zdjecia w formacie RAW....szybkie pytanko



Canon 350D
31-08-2007, 13:23
robiac w formacie RAW i zgrywajac zdjecia na kompa zapisuja sie w formacie CR2....ktorych PS nie chce otwierac ??? ......gdzie tkwi blad???.....pomocy!!!

tpop
31-08-2007, 13:29
pobierz i zainstaluj darmowy dodatek Adobe Camera Raw. Bez tego PS nie obsługuje rawow

Canon 350D
31-08-2007, 13:44
dzieki wielkie.....jak mi sie uda masz wirtualne piwo:-D
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
nie mozna wykonac polecenia poniewaz jest niewlasciwy typ dokumentu??? (po zgraniu Adobe Camera Raw).......???

strus_pedziwiatr
31-08-2007, 14:32
Na CD z aparatem masz DPP - użyj go do wywołania CR2 do formatu TIFF lub JPG, a potem w PS otworzysz już to poprawnie. Ja CR z PS nie używam, DPP jest dla mnie lepszym rozwiązaniem, ale to moje subiektywne zdanie...

Vitez
31-08-2007, 14:50
pobierz i zainstaluj darmowy dodatek Adobe Camera Raw. Bez tego PS nie obsługuje rawow

Pod warunkiem ze ma PS CS lub nowsze.

tpop
31-08-2007, 15:29
Na CD z aparatem masz DPP - użyj go do wywołania CR2 do formatu TIFF lub JPG, a potem w PS otworzysz już to poprawnie. Ja CR z PS nie używam, DPP jest dla mnie lepszym rozwiązaniem, ale to moje subiektywne zdanie...on sie pyta dlaczego nie moze otworzyc rawow w PS a nie jakim innym programem moze to zrobic czy tez co jest lepsze dla ciebie :???:

Pod warunkiem ze ma PS CS lub nowsze.
no tak. Blednie zalozylem ze PS to tylko CSy ;)

Canon 350D
31-08-2007, 15:56
hahaha.....juz dziala....naprawilo sie samo.....wielka moc maja wasze slowa...pobralo aktualizajce i jest git.......dzieki wielkie

Obiektyw
31-08-2007, 16:08
Na CD z aparatem masz DPP - użyj go do wywołania CR2 do formatu TIFF lub JPG, a potem w PS otworzysz już to poprawnie. Ja CR z PS nie używam, DPP jest dla mnie lepszym rozwiązaniem, ale to moje subiektywne zdanie...

oczywiscie jak chcesz olac wszystkie atuty uzywania formatu RAW!
Po "splaszczeniu" do tiff nie pobawisz sie juz z surowym plikiem a o to wlasnie w RAW chodzi.

ewg
31-08-2007, 18:16
oczywiscie jak chcesz olac wszystkie atuty uzywania formatu RAW!
Po "splaszczeniu" do tiff nie pobawisz sie juz z surowym plikiem a o to wlasnie w RAW chodzi.

W PS też się nie pobawisz surowym plikiem. DPP jest równorzędnym rozwiązaniem co ACR.