PDA

Zobacz pełną wersję : Capture One 4 Beta



Soviet
30-08-2007, 18:29
Mam nadzieje że nie obudziłem się z ręką w nocniku :)
http://www.phaseone.com/4/

Pozdrawiam

[EDIT] Składnia.

mor_feusz
30-08-2007, 19:30
no i co jest napisane zejesli sie maLe ot upgradejest za Free - zaczal mi bardzo przypominac mojeog lightrooma - podoba mi sie

mathom
30-08-2007, 20:18
Na pierwszy rzut rawa wygląda całkiem fajnie ;) ma np. hdr :)

Soviet
30-08-2007, 20:51
Mi też się podoba, nie moge jak narazie znaleść ustawień przestrzeni barw. Może jeszcze nie ma w becie takich opcji. Zaliczyłem jednego crasha :-)

miklo
30-08-2007, 20:55
Właśnie ciągnę. Jako user 3.x nie mogłem się już doczekać 4 :-)

arturs
30-08-2007, 21:59
Ja sciągnąłem.. całkiem fajne..

Pozdr
Artur

Kreon
30-08-2007, 22:03
A ja sie nawet zalogowac nie moge :(

arturs
30-08-2007, 22:08
Trzeba po parę razy próbować... mnie się udało za 4 czy 5 razem

fotobaraba
30-08-2007, 22:17
A ja nie potrafię aktywować nawet one LE mimo że kupiłem niedawno extreme III
z kodem i coś nie wchodzi ten klucz.
Może coś robie źle albo tak jak pisze na kuponie było to mozliwe do 31marca2007.
jeśli da się coś zrobić dajcie znać.
dzięki

krecio
30-08-2007, 22:36
Mi też się podoba, nie moge jak narazie znaleść ustawień przestrzeni barw. Może jeszcze nie ma w becie takich opcji. Zaliczyłem jednego crasha :-)

Wszystko jest jak nalezy. Ustawiasz w zakladce "output" oznaczonej czyms w rodzaju kwiatka-sloneczka. Na pasku tuz pod paskiem glownym. Nawigacja faktycznie inna niz poprzednio ale moim zdaniem znacznie bardziej funkcjonalny i szybszy niz poprzednicy:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kreon
30-08-2007, 22:39
A u mnie sie nawet nie chce uruchomic (wykrzacza sie zaraz po kliknieciu na ikonke programu. Moze nie wspolpracuje toto z vista 64bity?

arturs
30-08-2007, 22:46
A u mnie sie nawet nie chce uruchomic (wykrzacza sie zaraz po kliknieciu na ikonke programu. Moze nie wspolpracuje toto z vista 64bity?

Hm... u mnie na viscie 32 bitowej hula.. = może odpal z prawego przycisku i daj tryb zgodności z XP - C1 w wersji 3.7.7 tak trzeba było odpalać

Kreon
30-08-2007, 23:02
A myslisz, ze nie probowalem?

miklo
30-08-2007, 23:27
Wszystko jest jak nalezy. Ustawiasz w zakladce "output" oznaczonej czyms w rodzaju kwiatka-sloneczka. Na pasku tuz pod paskiem glownym.
Ale nie można wybrać profilu dla poszczególnych aparatów.

Soviet
31-08-2007, 09:35
Wszystko jest jak nalezy. Ustawiasz w zakladce "output" oznaczonej czyms w rodzaju kwiatka-sloneczka. Na pasku tuz pod paskiem glownym. Nawigacja faktycznie inna niz poprzednio ale moim zdaniem znacznie bardziej funkcjonalny i szybszy niz poprzednicy:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak ale nie ma tak jak w poprzednich wersjach (przynajmniej nie doszedłem do tego jak to zrobić:? ), że można było ustawić trzy oddzielne ustawienia. Ja miałem zawsze [Image 1] ->TIFF 16 bit, [Image 2] -> jpg 25% sRGB.


Ale nie można wybrać profilu dla poszczególnych aparatów.

Może dlatego że to Beta jest...:?
Ogólnie podoba mi sie 4 jak narazie :)

miklo
31-08-2007, 10:08
Ale nie można wybrać profilu dla poszczególnych aparatów.
A można jednak. W zakładce quick.

grzbiet
31-08-2007, 10:39
Nie... no soft jest debest. Śmiga aż miło. Ciekawe, jaka bedzie ostateczna wersja... Funkcjonalność bardzo dobra, sporo funkcji auto (moim zdaniem niezbyt dobrze działających). I rzeczywiście, jest szybszy od poprzenich wersji... o reszcie, tzn. o samym wyglądzie nie dyskutuję, bo jeden woli blondynki, drugi brunetki, itd.

Art Mag
31-08-2007, 10:58
Szybciej wczytuje podglady, suwaki jak to w C1 płynne, ciekawa opcja podnoszenia cieni i gaszenia świateł, taki HDR na etapie wywoływania RAW. Ciekawa cena 99$.

miklo
31-08-2007, 11:07
Akurat ten niby HDR nie jest nadzwyczajny - jak dla mnie. Krzywe + levelsy + dotychczasowe suwaki i w można osiągnąć dobry efekt wyglądający nawet bardziej naturalnie. Albo jeszcze nie umiem z nich korzystać :-)

Dla mnie po zabawie nie ma szału. Szybciej jednak chodzi poprzednia wersja. Przynajmiej u mnie. Zobaczymy co będzie w wersji komercyjnej LE. Jeśli będzie obracanie o dowolny kąt - to się przesiadam. Bo tego mi brakowało :-)

heniek
31-08-2007, 14:43
nie mam LE, mam C1, warto sciagnąć?
da się bez LE uruchomić?

grzbiet
31-08-2007, 14:46
Heniek:

nie mam LE, mam C1, warto sciagnąć?
da się bez LE uruchomić?
Tak.

mkwiek
31-08-2007, 15:46
mnie na razie rozwalił interfejs tego programu, dla mnie beznadziejny.

mathom
31-08-2007, 16:04
A ja nie potrafię aktywować nawet one LE mimo że kupiłem niedawno extreme III
z kodem i coś nie wchodzi ten klucz.
Może coś robie źle albo tak jak pisze na kuponie było to mozliwe do 31marca2007.
jeśli da się coś zrobić dajcie znać.
dzięki

Może fake nabyłeś ? ;)

grzbiet
31-08-2007, 16:37
Interfejs mi się podoba, niemniej jak dla mnie litery mogłyby byc większe. Poza tym za małe możliwości indywidualnego ustawienia preferencji, co mz było także bolączką poprzednich wersji. Ale ogólnie nieźle...

mirhon
31-08-2007, 18:26
Mnie się wogóle nie odpala :-( mam cały czas ten komunikat. Może to kwestia procka, który jest dość leciwy: AMD Duron 1GHz.

heniek
31-08-2007, 18:52
u mnie chodzi bez problemu, moim zdaniem lepiej gdyby dołożyli klika suwaczków do tych co są w LE i interfejs ciekawiej by wyglądał, obsługa chyba również..
ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

ripek
31-08-2007, 18:55
Buu nie ma winiety w programie - bede musiał odpalać photoshopa specjalnie do tego :/

Czemu nie ma kopiowania ustawień miedzy zdjęciami w jakiś sensowny sposób (czyt. menu kontekstowe po kliknieciu na zdjęcie)

Pirx
31-08-2007, 20:14
Czemu nie ma kopiowania ustawień miedzy zdjęciami w jakiś sensowny sposób (czyt. menu kontekstowe po kliknieciu na zdjęcie)

Ależ jest. W zakładce "Adjustments" robisz "Copy" na wysmażonym już zdjęciu, pokazuje się lista zmian z opcją ich selekcji. Potem zaznaczasz zdjęcia do których chcesz wkleić ustawienia i "Apply". Prosto i skutecznie.

Mnie się bardzo podoba - tylko literki i suwaczki cholernie malutkie. Dobrze, że po najechaniu kursorem na suwak działa kółko w myszce - tego nie było w 3.7.7 LE.

ripek
31-08-2007, 20:17
No tak ale to jest w zakładce. A powinno byc IMO pod prawym klawiszem. Policz ile km wiecej myszką zrobisz przy takim rozmieszczeniu.

arturs
31-08-2007, 22:47
Mnie nie podoba się to że cache z preview jest trzymane w folderach ze zdjęciami a z kolei wynikowe pliki do kupy wrzucane do jednego folderu - i nie widzę gdzie to można zmienić..
Po paru przerobionych folderach dysk zapełni się od cache'u z C1

Kreon
01-09-2007, 00:18
Mnie się wogóle nie odpala :-( mam cały czas ten komunikat. Może to kwestia procka, który jest dość leciwy: AMD Duron 1GHz.

Witam w klubie. Na ich forum (http://forum.phaseone.com/viewforum.php?f=8) pelno watkow o tym problemie.
(http://forum.phaseone.com/viewforum.php?f=8)

mkwiek
01-09-2007, 09:35
Mnie nie podoba się to że cache z preview jest trzymane w folderach ze zdjęciami a z kolei wynikowe pliki do kupy wrzucane do jednego folderu - i nie widzę gdzie to można zmienić..
Po paru przerobionych folderach dysk zapełni się od cache'u z C1
a u mnie zapisuje do folderu ze zdjęciami zarówno folder "cache" jak i "settings".
jest także główny folder "cache" ustawiany w programie.

arturs
01-09-2007, 12:59
a u mnie zapisuje do folderu ze zdjęciami zarówno folder "cache" jak i "settings".
jest także główny folder "cache" ustawiany w programie.

A możesz napisać gdzie się to ustawia - przeszukałem chyba wszystko i nic nie znalazem

mkwiek
02-09-2007, 13:07
A możesz napisać gdzie się to ustawia - przeszukałem chyba wszystko i nic nie znalazem
ale ja nic nie zmieniałem

arturs
02-09-2007, 14:22
ale ja nic nie zmieniałem
Chodzi mi o to:



jest także główny folder "cache" ustawiany w programie.

Może nie zmieniałeś ale chociaż znalazłeś gdzie to się ustawia..

mkwiek
02-09-2007, 14:34
Chodzi mi o to:




Może nie zmieniałeś ale chociaż znalazłeś gdzie to się ustawia..
mój błąd - w nowej wersji BETA nie ustawia się tych folderów. pomyłka zaszła, bo mam zarówno wersje 3 jak i 4 zainstalowane na raz. i mi się pomyliło. po małych próbach - już bez pomyłek: wersja 4 zapisuje cache miniaturek i ustawienia zmian w folderze gdzie znajdują się obrabiane RAWy. nigdzie indziej. tylko tu. mi się to podoba, bo nagrywam RAWy z plikami zmian i cachem i nie muszę nagrywać osobno wywoływanych JPG :) przepraszam za pomyłkę

arturs
02-09-2007, 14:56
Coś tam już znalazłem..
W zakładce LIBRARY po prawej stronie nazwy zakładki jest mały plusik - tam można zmienić folder output na jpg'i
foldera cache'u nie znalazłem, opcji czyszczenia cache'u też nie

Pozdr

mkwiek
02-09-2007, 15:05
Coś tam już znalazłem..
W zakładce LIBRARY po prawej stronie nazwy zakładki jest mały plusik - tam można zmienić folder output na jpg'i
foldera cache'u nie znalazłem, opcji czyszczenia cache'u też nie

Pozdr
ale cache możesz sobie wyczyścić "ręcznie". wchodzisz do folderu gdzie masz zdjęcia - tam masz folder [Capture One], w nim dwa: [Cache] i [Settings]. Wywalasz [Cache] i gotowe. to dużo ułatwia według mnie niż wspólny Cache dla programu. Tu masz osobno dla każdego folderu.

arturs
03-09-2007, 00:09
ale cache możesz sobie wyczyścić "ręcznie". wchodzisz do folderu gdzie masz zdjęcia - tam masz folder [Capture One], w nim dwa: [Cache] i [Settings]. Wywalasz [Cache] i gotowe. to dużo ułatwia według mnie niż wspólny Cache dla programu. Tu masz osobno dla każdego folderu.

W teori Masz rację.. ale praktycznie dla mnie to gorsze rozwiązania.. ale cóż.. co kto lubi...

Pozdrawiam

piszczal
03-10-2007, 09:38
Wczoraj pobrałem wersję beta i działa dość dobrze. Jestem właśnie w trakcie przesiadki na 40D i szukam nowego softu do wywoływania RAW. Do tej pory pracowałem na Rawshooterze, wczoraj testowałem Lightrooma i C1 4Beta.
LR i C1 maja więcej możliwości edycji niż RS, nie mogę jedynie w C1 znaleść wsadowej korekty (pewnie słabo szukałem) oraz nie wiem jak na stałe zmienić ustawienia wartości wyostrzenia i redukcji szumów, bo wolę jednak ostrzyć w PS.
Ale obydwa programy wyglądają bardzo zachęcająco.
Czy C1 wersja beta ma jakieś ograniczenia czasowe jeśli chodzi o działanie na komputerze?

Pozdrawiam

Piszczał

arturs
03-10-2007, 13:10
Wczoraj pobrałem wersję beta i działa dość dobrze. Jestem właśnie w trakcie przesiadki na 40D i szukam nowego softu do wywoływania RAW. Do tej pory pracowałem na Rawshooterze, wczoraj testowałem Lightrooma i C1 4Beta.
LR i C1 maja więcej możliwości edycji niż RS, nie mogę jedynie w C1 znaleść wsadowej korekty (pewnie słabo szukałem) oraz nie wiem jak na stałe zmienić ustawienia wartości wyostrzenia i redukcji szumów, bo wolę jednak ostrzyć w PS.
Ale obydwa programy wyglądają bardzo zachęcająco.
Czy C1 wersja beta ma jakieś ograniczenia czasowe jeśli chodzi o działanie na komputerze?

Pozdrawiam

Piszczał

A działają Ci RAWy z 40D na C1 4 Beta?
Co do tego o co pytasz to w wersji 3 da się na 100% to i w czwórce też będzie chulać tylko w wersji beta nie ma wszystkich opcji w preferencjach..

sadaman
03-10-2007, 14:05
Niestety mi ani wersja Capture One LE 3.7.7 oraz wersja Beta Captore One 4 nie widzi rawów z 40D.
Czy ktoś z forumowiczów znalazł już rozwiązanie tego problemu?

Janusz Body
03-10-2007, 15:02
Niestety mi ani wersja Capture One LE 3.7.7 oraz wersja Beta Captore One 4 nie widzi rawów z 40D.
Czy ktoś z forumowiczów znalazł już rozwiązanie tego problemu?

Tak. Poczekać. :mrgreen:

Tak niestety jest z nowymi aparatami - zwykle to trwa od 3 do 6 miesięcy zanim pojawią się upgrady do ACR, C1 czy innych.

Vitez
03-10-2007, 15:50
Tak niestety jest z nowymi aparatami - zwykle to trwa od 3 do 6 miesięcy zanim pojawią się upgrady do ACR, C1 czy innych.

Ale sa chyba wyjatki od tej reguly... 40D dostepny w sklepach od mniej wiecej 1 wrzesnia a update do ACR wyszedl 14 wrzesnia.

Janusz Body
03-10-2007, 15:59
Ale sa chyba wyjatki od tej reguly... 40D dostepny w sklepach od mniej wiecej 1 wrzesnia a update do ACR wyszedl 14 wrzesnia.

Ano jak widać są. C1 od zawsze było w tym względzie na szarym końcu. Do 20D upgrade pokazał się po 7 czy 8 miesiącach. No Adobe to... swego rodzaju monopolista ostatnio, duża firma, której łatwiej jest wydostać od Canona mapę matrycy.

miklo
02-11-2007, 16:02
No i jak po dłuższych zabawach? Powoli zaczynam się przekonywać do v4. Choć na "dzień dobry" obrazek jest przyjemniejszy z v3.7. Nowa wersja daje większy kontrast i ciemniej jest w cieniach. Ale dobrze gmerając suwakami HDR i levelami można otrzymać to, co się chce :-)

Nie bawiłem się jeszcze odszumianiem. Mam nadzieję, że je poprawili. Sprawdzał ktoś?

kołaj
03-11-2007, 06:26
Witam!
Mi jakoś Capture One Pro 4 beta nie chce ugraźć moich RAW z 40D. Obraz jakiś porastrowany!:oops: Dlaczego, nie wiem zupełnie!

Wats0n
03-11-2007, 09:30
Najnowsza beta jest już na tyle miła, że mi się uruchamia.
Niestety, funkcjonalność nadal zerowa - nie dość, zę nie wyświetla zdjęć poprawnie, to przy próbie zmiany parametrów się wykłada.
Długa droga jeszcze przed panami z Phase One.

miklo
03-11-2007, 10:53
Kurcze - u mnie wszystko śmiga pięknie. Może tylko nieco zbyt wolno ;-)

Dilbercik
03-11-2007, 11:29
u mnie jedyne co sie wyklada to generowanie galerii. reszta smiga az milo.
tyle ze to na core2 duo +2GB ram...
bo na mini maczku z G4 i 1GB ram generowanie jpga z rawa trwa wiecznosc :( ok 40s gdy na c2d okolo 3-4s

arturs
03-11-2007, 11:35
A czy nie macie czasem procesorów AMD - coś mi się kojarzy (może błędnie) że poprzednie wersje C1 nie działały z AMD..

tomaj_2
03-11-2007, 23:03
No więc i ja się dopisze...generalnie to samo co u WatsOn-a :) czyli Beta1 wogóle się nie chciała uruchomić, a Beta2 owszem uruchamia się, ale co z tego skoro i tak nic nie można zrobić. RAW wczytuje się z charakterystycznymi ząbkami, po zabawie z wyostrzaniem jest poprawa...ale nagle po chwili wywala się aplikacja.
Fakt...mam AMD (Athlon XP 2,2GHz) na winXP i zainstalowany C1Le 3.7.6 :confused:

arturs
03-11-2007, 23:18
u mnie obie bety mnie śmigają na laptopie fujitsu siemens z vistą na centrino duo, mam też c1le zainstalowane i nie gryzą się..

miklo
03-11-2007, 23:24
Jest problem z AMD i betą C1. Wystarczy poczytać forum PhaseOne. Ja mam Intela i dlatego wszystko śmiga.

Brakuje jeszcze szybkości, skrótów klawiszowych (to była jedna z potęg 3.x) i paru funkcji. Ale obrazki z niego wyskakują niczego sobie. Dzisiaj dla testu zainstalowałem sobie DPP 3.2. I szybciutko wróciłem do C1 :D

mkwiek
03-11-2007, 23:56
A czy nie macie czasem procesorów AMD - coś mi się kojarzy (może błędnie) że poprzednie wersje C1 nie działały z AMD..
działały i...nadal działają. 4 też
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jest problem z AMD i betą C1. Wystarczy poczytać forum PhaseOne. Ja mam Intela i dlatego wszystko śmiga
nawet nie wiem nic o takich problemach. u mnie działa ok, a mam AMD.

arturs
04-11-2007, 00:27
Przyppomniałem sobie - chodziło mi o RSE a nie C1.. ale skoro coś faktycznie piszą na forum phase one to może coś w tym jest..

miklo
04-11-2007, 00:44
działały i...nadal działają. 4 też
nawet nie wiem nic o takich problemach. u mnie działa ok, a mam AMD.
Chodzi konkretnie o brak SSE2 (np. AthlonXP). Tak więc nie wystarczy mieć AMD, żeby być wykluczonym z zabawy betą C1 ;-)

pawelxx
04-11-2007, 13:52
CaptureOne nie dzialaja na Windowsach 64 bitowych (XP 64bit i Vista 64bit) - dopiero ta Beta 2 na nich dziala (na szczescie).

Programik smiga baardzo szybko o wieeele lepiej niz Lightroom.
Generuje bardzo ladne foteczki - nie mniej jednak brakuje mi zakladki z LR - HSL / Color / Grayscale.

krecio
04-11-2007, 15:26
CaptureOne nie dzialaja na Windowsach 64 bitowych (XP 64bit i Vista 64bit) - dopiero ta Beta 2 na nich dziala (na szczescie).


Chyba mijasz sie z prawda. Ja nie mialem i nie mam zadnych problemow.

pawelxx
04-11-2007, 17:08
Witam.

Ja zadnej wersji nie moglem odpalic na WinXP 64 bit. Dopiero ostatnia wersja sie bez problemu odpala.

albercikk
13-12-2007, 17:10
Kupiłem ostatnio Sandisk Extreme III 8GB i dostałem kod do C1 LE, i teraz zastanawiam sie nad następującymi kwestiami:
1.Czy mam zainstalować wersje 3.X.X i potem dokonać tego jednego darmowego upgrade ? - jak to jest ? mogę dokonać upgrade z np: 3.7.4 do 3.7.5 czy mogę od razu do 4.0 ? a może do wersji 4.0 już nie da rady ?
2.A może mogę zrobić tak że zainstaluje od razy C1LE 4.0 i będę miał jeszcze w zapasie jedną aktualizacje do którejś kolejnej wersji ? 4.X.... rozjaśnicie mi jak to jest i jak mogę postąpić ?

Pozdrawiam

MARANTZ
13-12-2007, 20:06
Ściągnij sobie betę za darmo. Kupon wykorzystasz do końca marca. On jest na wersję LE, a ta jest sporo gorsza.

Janczewski
14-12-2007, 12:28
Zarejestrowałem się, ściągnąłem betę, zainstalowałem, działa jak trzeba i.., ja to chyba jakiś dziwny jestem, ale mi bardziej pasuje DPP :)

albercikk
14-12-2007, 14:48
Ściągnij sobie betę za darmo. Kupon wykorzystasz do końca marca. On jest na wersję LE, a ta jest sporo gorsza.

Nie chce instalować pełnego C1 ponieważ jak zainstaluje wersje Pro to może mi się za bardzo spodobać a nie uśmiecha mi się wydawać takiej fortuny na ten soft, tym bardziej że kupiłem już Lightrooma więc jak na razie starczy wydatków na soft.

Chce tylko i wyłącznie C1LE, dostałem do niego klucz wraz z kartą, więc chce z tego skorzystać i mieć alternatywny w odniesienia do Lightrooma soft do rawów bo Camera Raw nie we wszystkich sytuacjach dobrze sobie radzi.

P.S. Więc jak z tym Sandiskowym C1LE ? bo nie wiem jak mam w końcu postąpić i jaką wersje mogę instalować ?

Pozdrawiam

Jerzy
16-12-2007, 08:54
Witam
Z Sandiska przysługuje jedynie UPDATE a nie UPGRADE.Jest to dokładnie wyjaśnione na Forum Phaseone,czyli tylko do wesji 3.7.8...
Po zabawie z Betą 4.0 mogę stwierdzić,że to najlepszy soft do Raw'ów.
Jerzy

oskarkowy
19-12-2007, 21:11
Zgłupiałem chyba albo oślepłem. Jak przekopiować ustawienia z jednego wymuskanego pliku do kolejnych? Nie ma tych samych guzików co w 3.7x.

To co opisuje Pirx w #28 u mnie nie działa. Zresztą to wszystko jakoś tak na około...
Ktoś jeszcze dostaje na szybko lepsze obrazki z 3.7 niż dłuuugo pieszczone pliki z nowej bety? Coś mi nie gra, szczególnie w aspekcie odszumiania i wyostrzania..

mark_solo
19-12-2007, 23:51
Witam
Z Sandiska przysługuje jedynie UPDATE a nie UPGRADE.Jest to dokładnie wyjaśnione na Forum Phaseone,czyli tylko do wesji 3.7.8...
Po zabawie z Betą 4.0 mogę stwierdzić,że to najlepszy soft do Raw'ów.
Jerzy

Przysługuje 1 Upgrade. Właśnie pobrałem wersję produkcyjna 4.0 i zarejestrowałem na stary numer. Podczas aktywacji należy podać numer + konto e-mail i hasło do konta na phaseone. Jest to wersja 4.01.

mkwiek
20-12-2007, 00:06
Przysługuje 1 Upgrade. Właśnie pobrałem wersję produkcyjna 4.0 i zarejestrowałem na stary numer. Podczas aktywacji należy podać numer + konto e-mail i hasło do konta na phaseone. Jest to wersja 4.01.
http://www.phaseone.com/4/
tu jest to potwierdzone :)

mark_solo
20-12-2007, 00:12
http://www.phaseone.com/4/
tu jest to potwierdzone :)

Co jest potwierdzone? Nie za bardzo rozumiem. Czy mam rację, czy też jej nie mam?

mkwiek
20-12-2007, 07:59
Co jest potwierdzone? Nie za bardzo rozumiem. Czy mam rację, czy też jej nie mam?

wystarczy przeczytać to co tam jest napisane


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img507.imageshack.us/img507/2817/c04ba7.jpg)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
p.s. Upgrade działa :)

mkwiek
20-12-2007, 11:22
aha, podstawa rzecz: kilka osób już pytało :)

Aby upgrade działał należy mieć aktywowany kod z LE. Nowe kody, nieaktywowane NIE działają!

miklo
20-12-2007, 11:24
Zgłupiałem chyba albo oślepłem. Jak przekopiować ustawienia z jednego wymuskanego pliku do kolejnych? Nie ma tych samych guzików co w 3.7x.
Musisz na zdjęciu docelowym w zakładce adjustments zaklikać, jakie ustawienia mają być skopiowane.


Ktoś jeszcze dostaje na szybko lepsze obrazki z 3.7 niż dłuuugo pieszczone pliki z nowej bety? Coś mi nie gra, szczególnie w aspekcie odszumiania i wyostrzania..
Już się przyzwyczaiłem i mam lepsze efekty niż z 3.7. Ale na początku faktycznie 3.7 był górą. Aha - nie ostrzę w C1 i staram się nie odszumiać ;-)

Krzychu
20-12-2007, 13:44
aha, podstawa rzecz: kilka osób już pytało :)

Aby upgrade działał należy mieć aktywowany kod z LE. Nowe kody, nieaktywowane NIE działają!

Potwierdzam - mi zadziałał upgrade z LE. Rewelacja, bo dotychczas byłem skazany na DPP do 40D...

oskarkowy
20-12-2007, 13:59
Musisz na zdjęciu docelowym w zakładce adjustments zaklikać, jakie ustawienia mają być skopiowane.

Już się przyzwyczaiłem i mam lepsze efekty niż z 3.7. Ale na początku faktycznie 3.7 był górą. Aha - nie ostrzę w C1 i staram się nie odszumiać ;-)

Dzięki bardzo, powoli zaczynam dostrzegać zalety tego programu.
Obrazki powoli nabierają właściwych kolorów i detali.

Byłby miło, gdyby program sam potrafił choć trochę samemu dostosować (zaproponować) wstępne ustawienia. A na razie daleko mu choćby do właściwego ustawienia WB.

No i jeszcze mam nadzieję na to, że dodadzą skróty klawiszowe na lewą rękę, lub możliwość samodzielnego ustawienia potrzebnych skrótów.

miklo
20-12-2007, 14:07
No właśnie skrótów mi cholernie brak. To była moc wersji 3.x. Nie latało się po zakładkach, tylko pyk pyk <insert> i następne. To jest już wersja produkcyjna, więc obawiam się, że ze skrótami będzie kłopot.

Ciepły
20-12-2007, 18:20
Właśnie ukazała się wersja finalna Capture One 4

miklo
20-12-2007, 19:04
Właśnie ukazała się wersja finalna Capture One 4
Koledze gratulujemy refleksu :-)

Kolaj
20-12-2007, 19:18
aha, podstawa rzecz: kilka osób już pytało :)

Aby upgrade działał należy mieć aktywowany kod z LE. Nowe kody, nieaktywowane NIE działają!
A właśnie, że działają!

Właśnie przed chwilą wyjąłem z pudełka po Sandisku kod aktywacyjny, którego NIGDY wcześniej nie użyłem i Czwóreczka aktywowała się bez problemu. Z tego co czytałem, wnoszę, że skoro klucza użyłem dopiero do wersji 4 to wciąż przysługuje mi jeden darmowy upgrade.

Hallgerd
20-12-2007, 20:53
Chyba coś zrobiłam źle. Ściągnęłam wersję 4 (miałam wcześniej 3LE), otworzyłam, aktywowałam na starym, zarejestrowanym numerze, ale po otwarciu zdjęcia nic nie działa. Szare, nieaktywne.

sfw
20-12-2007, 21:12
Chyba coś zrobiłam źle. Ściągnęłam wersję 4 (miałam wcześniej 3LE), otworzyłam, aktywowałam na starym, zarejestrowanym numerze, ale po otwarciu zdjęcia nic nie działa. Szare, nieaktywne.

JPG czy RAW? bo jak JPG to nic dziwnego.

pzdr

Hallgerd
20-12-2007, 21:15
Rawy, można tylko przeglądać zdjęcia, reszta nieaktywna

Zibi1970
20-12-2007, 21:28
czy przypadkiem nie wczytales zdjec prosto z aparatu lub poprzez czytnik ??? u mnie w takich wypadkach program zachowywal sie identycznie.

oskarkowy
20-12-2007, 21:39
Powiem szczerze, trochę się zawiodłem. Głównie brakiem możliwości używania skrótów klawiszowych. Nawet zwykły insert nie działa.

Trzeba przyznać, że program działa przyjemnie szybko. 9s obrabia mi rawa z 5d, to duużo szybciej niż 3.7. Tylko co z tego, jeśli zaoszczędzony czas stracę na ciągłe klikanie myszką? Dlaczego nie można zaznaczać miniaturek hurtem z shiftem i controlem? Dlaczego jak kliknie się między miniaturami, to znika wszystko, co zaznaczone? To jest strasznie denerwujące..

Kopiowanie ustawień między plikami też jakieś porąbane. Już nie mam złudzeń, że będę siedział na 3.7 najdłużej jak się da. A w wolnych chwilach będę się przyzwyczajał do tego porąbanego interfejsu..

miklo
20-12-2007, 21:45
Jarek - nie jest tak źle. Odpal pdf'a z manualem i na końcu są skróty klawiszowe (F1 z C1 go odpala). Skróty się zmieniły. Brakuje mi skrótów dla WB, Exp i kontrastu. Ale da się przeżyć. Zaznaczać wiele można. Są fajne warianty (widzisz na ekranie obok siebie kilka kopii tego samego zdjęcia z różnymi ustawieniami - Twoimi, nie jakimiś automatami). Można w ten sposób samego siebie przekonać, że dana wersja jest de best ;-) Kółko myszy błyskawicznie skaluje zdjęcia. Jeśli masz kursor myszy na jakimś suwakiem, to kółkiem przesuwasz go precyzyjnie i szybko (tego mi w 3.7 brakowało). Na prawdę można się przyzwyczaić. Ja już jakiś czas temu odinstalowałem 3.7 i jadę na 4 (wcześniej na becie). Jak klikniesz kilka miniaturek, to widzisz ich prevki obok siebie, lub nie - zależy, jaką opcję masz ustawioną. Na prawdę sporo się zmieniło. Po przyzwyczajeniu - na lepsze.

Aha - i to nie jest wersja PRO. To dopiero LE :-)

oskarkowy
20-12-2007, 21:55
Jarek - nie jest tak źle.
(...)
Po przyzwyczajeniu - na lepsze.


Dzięki, zajrzę do helpa. Dobrze, że ci od Adobe'a nie wpadli na pomysł zmieniania skrótów.. :twisted:
Czyli zabiorę się za przyzwyczajanie, ostatnie 3 sesje z tego roku zrobię jeszcze na 3.7, po Sylwestrze mam chwilę wolnego i postaram się uczłowieczyć ten program.

Na tę chwilę przekonuje mnie szybkość obróbki, w końcu zgrupowanie ważniejszych suwaków w jednym panelu i (to, co najprzyjemniejsze) gratisowy upgrade. Przy tylu plusach, to chyba warto się chwilę pomęczyć :mrgreen:

heniek
21-12-2007, 13:45
ja póki co to oglądam ich filmy instr. też myslałem że pójdzie z nim łatwiej :mrgreen:

michalab
21-12-2007, 23:31
Są fajne warianty (widzisz na ekranie obok siebie kilka kopii tego samego zdjęcia z różnymi ustawieniami - Twoimi, nie jakimiś automatami). Można w ten sposób samego siebie przekonać, że dana wersja jest de best ;-)
No właśnie to jest najfajniejszy feature. I jeszcze kopiowanie między zdjęciami
jest fajnie rozwiązane (to, że można zaznaczyć co ma się kopiować, a co nie).

Na razie mam Beta 2 i jedna rzecz mnie strasznie denerwuje.
W Beta 1 gdy zaznaczyłem wiele zdjęć i wcisnąłem insert (lub kliknąłem na
zębate kółko) to wszystkie lądowały w kolejce. W Beta 2 to mi nie działa -
można wstawiać do kolejki zdjęcia tylko pojedynczo - i z klawiatury i myszką -
fatalnie! Coś przestawiłem czy jakiś bug? (bo nie sądzę, aby specjalnie tak
zrobili) Też tak mieliście z Beta 2? Czy po zainstalowaniu final mi się
poprawi?

mkwiek
21-12-2007, 23:39
I jeszcze kopiowanie między zdjęciami
jest fajnie rozwiązane (to, że można zaznaczyć co ma się kopiować, a co nie).


To przecież stare rozwiązanie że hej :) W niektórych programach różniące się tym, że zaznacza się co się wkleja a nie co kopiuje :)

Czarek
22-12-2007, 23:06
Jest już pełna wersja CaptureOne 4. Można pobrać triala.

miklo
22-12-2007, 23:27
Jest już pełna wersja CaptureOne 4. Można pobrać triala.
:lol: Przeczytaj wątek za karę i policz, który raz pojawia się w nim ta informacja ;-)