PDA

Zobacz pełną wersję : d60



zdzislawd2208
30-08-2007, 12:11
Problem z d60.Lampa wyzwala zanim lustro sie odchyli widze blysk w wizjerze . Ma ktos jakis pomysl.Poprawka do spostrzezen - wbudowana lampa wyzwala sie zanim matryca zostanie poddana naswietleniu. moze ktos mial taki problem?

akustyk
30-08-2007, 12:33
jaka lampa?

nagor
31-08-2007, 01:09
jeśłi widzisz w wizjerze błysk to moze to tylko przed błysk a normalny jest też?

gwozdzt
31-08-2007, 07:30
Problem z d60.Lampa wyzwala zanim lustro sie odchyli widze blysk w wizjerze . Ma ktos jakis pomysl.Poprawka do spostrzezen - wbudowana lampa wyzwala sie zanim matryca zostanie poddana naswietleniu. moze ktos mial taki problem?
Wbudowana lampa błyskowa (oraz zewnętrzne obsługujące E-TTL) wyzwalają przedbłysk i to własnie widzisz w wizjerze.

Cały cykl działania lampy wygląda mniej więcej tak:
- przedbłysk pomiarowy
- podniesienie lustra
- otwarcie migawki
- błysk zasadniczy
- zamknięcie migawki
z tym, że dzieje sie to tak szybko, że możesz widzieć tylko jeden błysk.

Napisz dokładnie jaki masz z tym problem? czy otrzymujesz niedoświetlone zdjecia? a może falstart lamp studyjnych synchronizowanych na fotoceli?

zdzislawd2208
04-09-2007, 21:34
to prawda nie widze przedblysku ale ewidetnie brak jest synchronizacji w zupelnie ciemnym pomieszczeniu lampa wyzwala ale klatka jest czarna zadnego naswietlenia nawet najmniejszego

piatek77
20-09-2007, 10:59
Witam.
Ja też mam taki objaw w swojej d60, fotki z lampą wychodzą dokładnie tak jakby jej nie było. Chetnie cos bym z tym zrobił.

gwozdzt
20-09-2007, 11:19
Witam.
Ja też mam taki objaw w swojej d60, fotki z lampą wychodzą dokładnie tak jakby jej nie było. Chetnie cos bym z tym zrobił.
a coś wiecej?
z jaką lampą?
w jakich warunkach?
jakie ustawienia aparatu (tryb, korekcje, etc.)?
mozesz też pokazać jakieś przykładowe zdjęcie (z EXIF)

piatek77
24-09-2007, 01:50
[QUOTE=gwozdzt;367954]a coś wiecej?
z jaką lampą?
w jakich warunkach?
jakie ustawienia aparatu (tryb, korekcje, etc.)?
mozesz też pokazać jakieś przykładowe zdjęcie (z EXIF)[/QUO

z wbudowaną lampą nawet w auto w kazdych warunkach :(

gwozdzt
24-09-2007, 10:19
z wbudowaną lampą nawet w auto w kazdych warunkach :(
wiesz co, skoro tylko w ten sposób potrafisz opisać swój problem, to ja jestem w stanie powiedzieć tylko tyle, że na 'auto' zdjęc z lampą się NIE ROBI!
(w ogóle się na 'auto' nie robi, ale to temat na inną dyskusję)

Jeśli postarasz się dokładniej opisac swoje problemy, to ja albo ktoś inny postara się wytłumaczyć Ci więcej. Ale musisz też dać coś z siebie...

Kolaj
24-09-2007, 10:26
wiesz co, skoro tylko w ten sposób potrafisz opisać swój problem, to ja jestem w stanie powiedzieć tylko tyle, że na 'auto' zdjęc z lampą się NIE ROBI!
(w ogóle się na 'auto' nie robi, ale to temat na inną dyskusję)

Jeśli postarasz się dokładniej opisac swoje problemy, to ja albo ktoś inny postara się wytłumaczyć Ci więcej. Ale musisz też dać coś z siebie...Tomek, przesadzasz. Czy na auto się robi, czy sie nie robi to insza inszość ale to nie jest prawidłowe zachowanie aparatu, żeby w tym trybie z włączoną lampą widział tylko ciemność. Sprawa raczej do serwisu. Kwestia tylko, czy koszt takiej naprawy nie przewyższy wartości, bądź co bądź, trochę już leciwego sprzętu.

piatek77
24-09-2007, 10:46
wiesz co, skoro tylko w ten sposób potrafisz opisać swój problem, to ja jestem w stanie powiedzieć tylko tyle, że na 'auto' zdjęc z lampą się NIE ROBI!
(w ogóle się na 'auto' nie robi, ale to temat na inną dyskusję)

Jeśli postarasz się dokładniej opisac swoje problemy, to ja albo ktoś inny postara się wytłumaczyć Ci więcej. Ale musisz też dać coś z siebie...

Uważam że nie ma potrzeby się rozpisywać na temat tego aparatu czy wysyłać fotki sprawa jest na tyle banalna a pytanie proste. Po prostu znalazłem post kolegi który ma taki sam objaw w swoim aparacie i postanowiłem napisać. Nie zależy mi bardzo na lampie ale jestem ciekaw czy ten problem da się rozwiązać.
A co do technik fotografii to pewnie jesteś mistrzem, a ja tylko laikiem i pstrykam z lampą na AUTO.:mrgreen:

gwozdzt
24-09-2007, 11:08
Uważam że nie ma potrzeby się rozpisywać na temat tego aparatu czy wysyłać fotki sprawa jest na tyle banalna a pytanie proste. Po prostu znalazłem post kolegi który ma taki sam objaw w swoim aparacie .
ale jaki w końcu jest ten objaw? bo po prostu nie rozumiem co to znaczy , że "fotki z lampą wychodzą dokładnie tak jakby jej nie było"
wychodzi zupełnie czarna klatka?
zdjęcia w pomieszczeniu czy na zewnatrz?
czy zdjęcia bez lampy wychodzą ok?

Czy nie widzisz, że normalnie chcę Ci pomóc, a Ty konsekwentnie unikasz odpowiedzi na pytania pomocnicze:evil:


Nie zależy mi bardzo na lampie ale jestem ciekaw czy ten problem da się rozwiązać.
Najlepiej kupic zewnętrzną, ale skoro Ci na lampie nie zależy to i pewnie kupować nie warto.


A co do technik fotografii to pewnie jesteś mistrzem,
Nie wiem, nie mnie to oceniać, ale kilka moich zdjęć tu i ówdzie można zobaczyć (link w stopce)


a ja tylko laikiem i pstrykam z lampą na AUTO.:mrgreen:
tego też nie wiem, żadnych zdjeć nie chcesz pokazac.