PDA

Zobacz pełną wersję : #50 Kolejny softbox/przedłużacz lampy błyskowej.



micles
29-08-2007, 20:27
Zafascynowany wyczynami forumowiczów z zewnętrznymi xxxEX stwierdziłem, że z wbudowaną lampą też da się coś zrobić. No i zrobiłem : (serwer na którym mam zdjęcia nie obsługuje hotlinkowania - trzeba skopiować link do zdjęcia i wkleić go na pasek adresu w swojej przeglądarce internetowej...)

Zdjęcia ustrojostwa :
www.micles.cba.pl/softbox/mIMG_0659.JPG
www.micles.cba.pl/softbox/mIMG_0660.JPG

Wycięte z brystolu, boczne ścianki pokryte folią aluminiową spożywczą, przednia ścianka kwadratowa o boku ~9cm, widać również czerwoną taśmę izolacyjną gdyż wymodelowanie z brystolu mocowania do wbudowanej lampy jest dość trudne.

TEST 1 - zamknięta łazienka - prawie idealna ciemnia
Bez : www.micles.cba.pl/softbox/mIMG_0656.JPG - cienie za kartonem
Z : www.micles.cba.pl/softbox/mIMG_0655.JPG - brak cieni
TEST 2 : moneta stojąca na szybie - światło "pokojowe" (zastane)
Bez : www.micles.cba.pl/softbox/mIMG_0658.JPG - cienie pod monetą
Z : www.micles.cba.pl/softbox/mIMG_0657.JPG - brak cieni

Jak widać softbox sprawdza się w dwóch rolach na raz : zdjęcia "normalne" i zdjęcia makro.

Mam jeszcze pewne obawy co do zastosowanego materiału mianowicie softbox błyska tak : www.micles.cba.pl/softbox/mIMG_0654.JPG . Na papierze widać zgrubienia(zaciemnienia). Prawdopodobnie wymienię przednią ściankę na kartkę papieru do drukarki.

EDIT :
1. Później może przerzucę na jakiś inny serwer, ten był pod ręką więc na razie są tam.
2. Jak wróci mój A95 od cioci z wycieczki nad morze to zrobię ustrojostwo na puszce.

Mutt
29-08-2007, 21:32
Zamiast kartki od drukaki wstaw kalkęt techniczną.

W moim mam podwójna warstwę.

minek
30-08-2007, 01:10
TEST 1 - zamknięta łazienka - prawie idealna ciemnia
Bez : www.micles.cba.pl/softbox/mIMG_0656.JPG - cienie za kartonem
Z : www.micles.cba.pl/softbox/mIMG_0655.JPG - brak cieni


Te cienie za pudełkiem na drugim zdjęciu nie nazwał bym brakiem cieni...
No ale to kwestia gustu.
Cień jak by nie było jest sprawą naturalną i być musi jeśli jest światło. Problem tylko skąd światło i jakie.

Kubaman
01-09-2007, 20:40
pokolorowałem i wytłuściłem dla nieuważnych

micles
01-09-2007, 20:45
Te cienie za pudełkiem na drugim zdjęciu nie nazwał bym brakiem cieni...
Wiem, właśnie się wahałem czy użyć takiego sformułowania, ale chciałem żeby to sformułowanie było takie samo dla obu testów. No i napisało mi się.
No ale to kwestia gustu.

Cień jak by nie było jest sprawą naturalną i być musi jeśli jest światło. Problem tylko skąd światło i jakie.Wiem, ale sam powiedz że efekty są zadowalające (bynajmniej dla mnie)...

Vitez
02-09-2007, 17:52
(serwer na którym mam zdjęcia nie obsługuje hotlinkowania - trzeba skopiować link do zdjęcia i wkleić go na pasek adresu w swojej przeglądarce internetowej...)

SOA #1 - u mnie dziala click, nie musze kopiowac. Wiec pewnie uwaga dotyczy tylko uzytkownikow IE bez blokowania javascriptu.

gabor
03-09-2007, 10:08
Do 300D mam gotową do wydruku siatkę takiego soft boxa (projektowany do macro - ekran rozpraszający pochylony nad opiektywem). Wystarczy wydrukować (2 kartki A4), wyciąć, pozaginać i posklejać. Mocowanie do lampy bez żadnych taśm klejących.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to wystawię namiary skąd można ściągnąć.

http://www.grawlik.republika.pl/SoftBox1.jpg
http://www.grawlik.republika.pl/SoftBox2.jpg

gabor
10-09-2007, 15:06
Linki do pobrania uzupełnione i jeszcze parę słów uzupełnienia:
Instrukcji nie ma bo budowa prosta jak cepa.
Małe elementy to wzmocnienie głównej konstrukcji w miejscu mocowania do lampy.
Oryginał zrobiłem ze srebrnego sztywnego kartonu (do kupienia w sklepach gotowe arkusze A4) i odpadł w związku z tym problem wyklejania w środku folią.

illy
27-09-2007, 11:34
mozna poprosic o wrzucenie ponowne samego schematu
bo tamten chyba sie wyczerpal
dzeikuje

lucas_yas
29-04-2009, 10:57
Ryzykując posądzenia o archeologię przyłączam się do prośby przedmówcy. Można jeszcze raz ten schemacik softboxa do 300D?

pafek
21-04-2011, 11:29
Niestety wszystkie linki już się wyczerpały, czy można o reupload ?

micles
17-05-2011, 16:03
Moje działają, tylko trzeba przeczytać całą treść posta zanim się będzie bezmyślnie klikało w linki.

klosin
20-07-2011, 12:59
"Prawdopodobnie wymienię przednią ściankę na kartkę papieru do drukarki."

W zeszłym roku też miałem takie ustrojstwo o wymiarach 20x20 właśnie z przednią ścianką zbudowaną z kartki od drukarki. Mimo monstrualnych gabarytów bardzo fajne efekty dawało.

Pozdrawiam