PDA

Zobacz pełną wersję : Adobe CS2 - zapisywanie ustawień.



logger
29-08-2007, 17:58
Witam

Nie wiem czy ten temat będzie dobrze pasował do tego, o co chcę się zapytać, ale trudno.
Każdy z nas tworzy swoje właściwości narzędzi w PS. Ja osobiście mam sporo zdefiniowanych narzędzi Crop Tool są tam wprowadzone np. standardowe wielkości odbitek. Co w przypadku formatowania twardziela? Czy jest jakiś plik w którym zapisują się te ustawienia żebym nie musiał mozolnie wprowadzać tych samych ustawień po formatowaniu dysku?

Kożystając z okazji zapytam się jeszcze co znaczy ten komunikat. Pojawia się od momentu zmiany kolorów z sRGB na Adobr RGB.

Vitez
29-08-2007, 19:40
Każdy z nas tworzy swoje właściwości narzędzi w PS.

Ale ... jestes 100% pewien ze kazdy? Bo ja np nie i juz logicznie sie wysypalo twoje zdanie.


Co w przypadku formatowania twardziela?

A po co formatowac?
Backup&restore polecam (np Norton Ghost).


Kożystając z okazji zapytam się jeszcze co znaczy ten komunikat. Pojawia się od momentu zmiany kolorów z sRGB na Adobr RGB.

Gdzies tam w colour management przy profile mismatch zaznacz by nie askowal.

logger
29-08-2007, 21:49
Spoko spoko Vitez przycwaniakowałeś w pierwszym zdaniu... Z kolei ostatnie niczego nie wyjasniło. Jak nie będe chcaił żeby wyświetlał się ten komunikat to sobie zaznaczę Don't show again... Chodziło mi raczej co to znaczy dla mnie jako użytkownika?

Tak wyglądają moje ustawienia w Color Settings - czy powinienem coś tam waszym zdaniem poprawić?

Janusz Body
29-08-2007, 21:54
...
Tak wyglądają moje ustawienia w Color Settings - czy powinienem coś tam waszym zdaniem poprawić?


W Color Management najlepiej jest ustawić zachowanie profili (preserve embedded...). Wyłaczenie tego to... no coś w rodzaju harakiri. Można się spierać czy może lepiej byłoby zostawić "convert to working" ale każda konwersja jest niestety niszczaca. Zaznaczenie wszystkich asków jest conajmniej wskazane. Chyba warto wiedzieć ze otwierane zdjecie jest w innej niz moja robocza przestrzeni i zdecydowac co z tym zrobić. :)

Vitez
30-08-2007, 14:15
Z kolei ostatnie niczego nie wyjasniło. (...)

Tak wyglądają moje ustawienia w Color Settings - czy powinienem coś tam waszym zdaniem poprawić?

No przeciez napisalem zebys zaznaczyl by askowal. Masz na samym dole tego screenshota "Ask when..." i te aski pozaznaczaj. Moze za bardzo na skroty napisalem ale z pracy pisalem a tu nie mam PSa.