PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 300d pakiet programów



wladbur
30-03-2005, 14:40
Od niedawna jestem posiadaczem nowego Canona 300D. Powoli zapoznaje się ze sprzętem, iz tym nie mam problemu ponieważ dysponuje instrukcją po polsku. Problem dla mnie stanowi dołączony pakiet oprogramowania do aparatu wraz z instrukcją w języku niemieckim, którego to języka nie rozumie. Czy mógłby ktoś z Was objaśnić do czego służą te programy i w jakiej kolejności należy je instalować( mój system w komputerze to WinXP Pro. A może ktoś dysponuje opisem tych progamów w języku polskim.

Pozdrawiam wladbur

eternus
30-03-2005, 14:50
Zasadniczo kolejnosc instalacji nie jest zupelnie istotna.

Adobe Photoshop Elements - to kombajn do obrobki zdjec - tam mozesz dokonywac cudow :)
File View - to zrzucania zdjec z karty - z wieksza iloscia funkcji (nieco bardziej profesjonalny) niz zoom browswer - ktory po prostu bez bajerow zrzuca z karty na kompa. Choc w XP-ku i to mozna obejsc.

Bedziesz potrzebowal tez innych programow - ale ich liste i opis znajdziesz na podforum - o software. Byl caly topic o tym.

wladbur
30-03-2005, 15:23
Jest jescze cos takiego jak Remote Capturei PhotoStich do czego to może służyć?

mario1275
30-03-2005, 18:44
RemoteCapture służy do zdalnego robienie zdjęć - podłączasz aparat do kompa, odpalasz program i możesz wyzwalać migawkę z poziomu komputera - możesz też zmienić kilka ustawień np przesłonę, czy czas otwarcia migawki- przydatne np przy robieniu zdjęć poklatkowych czy na długich czasach a zdjęcia wedrują prosto na dysk komputera
PhotoStich toprogram do łączenia zdjeć w panoramy - robisz np kilka zdjęć wokół własnej osi (lub osi statywu :) ) a progrem ten łączy je automatycznie w jedno - w opcjach jest też możliwe łączenie np skanów (acha jeśli chodzi o fotki zawierające exif - to program ten sprawdza z jakim zoomem było robione zdjecie i oczywiście jesli będziesz chciał połączyć zdjecia to muszą one być zrobione na takiej samej ogniskowej)

wladbur
30-03-2005, 20:14
OK dzięki za wszystkie odpowiedzi. A czy spotkaliście się ze spolszczeniami w/w programów

Pozdrawiam wladbur

eternus
01-04-2005, 16:42
OK dzięki za wszystkie odpowiedzi. A czy spotkaliście się ze spolszczeniami w/w programów


Nie. W sumie to nie szukalem zbytnio, ale tez nie kojarze, zeby sie ktos takowymi chwalil.
Ale poradzisz sobie :)

wladbur
03-04-2005, 02:49
OK dzięki za wszystkie odpowiedzi. A czy spotkaliście się ze spolszczeniami w/w programów


Nie. W sumie to nie szukalem zbytnio, ale tez nie kojarze, zeby sie ktos takowymi chwalil.
Ale poradzisz sobie :)

Dzięki za slowa otuchy. Dopiero zaczynam zabawę w fofografię i wskoczyłem odrazu na głęboką wodę, stąd moje pytania.

Pozdrawiam wladbur