PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia w jednym folderze na karcie - jak?



himi
29-08-2007, 10:07
Witam, mam nadzieję, że nie dubluję wątku i trochę być może lamersko zapytam:
W mojej 20 d irytuje mnie, że na karcie foty grupują się w kolejnych podfolderach zmuszając mnie do wiecznego szperania. W 30d tego nie miałem. Można to jakoś zmienić?

strus_pedziwiatr
29-08-2007, 11:01
W mojej 20 d irytuje mnie, że na karcie foty grupują się w kolejnych podfolderach zmuszając mnie do wiecznego szperania. W 30d tego nie miałem. Można to jakoś zmienić?

A ile razy tak musisz szperać na tej karcie? :) I do czego to szperanie na karcie jest w ogóle potrzebne?
Przecież aby zgrać z karty na dysk można np. użyć Total Commandera, a w nim:
Alt+F7 - wyszukaj wszystkie pliki np. *.CR2 lub *.JPG we wszystkich podkatalogach,
potem wystarczy kliknąć na opcji "Wpisz do okna" i stamtąd jednym klawiszem (lub myszką) skopiować wszystko lub tylko wybrane pliki na dysk docelowy.

mxw
29-08-2007, 13:16
Przecież aby zgrać z karty na dysk można np. użyć Total Commandera......
albo jeszcze prościej - użyć starego dobrego darmowego fotoloadera:
http://canon-board.info/showthread.php?t=6462

i może w końcu powstanie nowsza wersja tego programiku? :twisted:

tpop
29-08-2007, 13:43
A ile razy tak musisz szperać na tej karcie? :) I do czego to szperanie na karcie jest w ogóle potrzebne?
jak zwykle duzo gadania i zadnej sensownej odpowiedzi. To juz chyba standard ze ktos na pytanie "jak mam zrobic..." dostaje w odpowiedzi "a po co ci to" ;).
A odpowiadajac na tytułowe pytanie: sprawdze wieczorem co mam poustawiane bo mam wrazenie ze moj zapisuje w jednym folderze.

rolaj
29-08-2007, 17:30
W mojej 20 d irytuje mnie, że na karcie foty grupują się w kolejnych podfolderach zmuszając mnie do wiecznego szperania. W 30d tego nie miałem. Można to jakoś zmienić?
O ile wiem, to 20D zapisuje do 100 zdjęć w jednym folederze i nie można tego zmienić. Trzydziestka więcej, do 999 czy nawet 9999 bodajże, pojęcia nie mam dokładnie ile. Wrażenie, że 20D zapisuje w jednym folderze powstaje przy przeglądaniu w aparacie, bo ów po skońceniu jednego foldera automatycznie leci do następnego. Co innego gdy otwiera się kartę w komputerze. Wówczas widać każdy folder osobno.

Vitez
29-08-2007, 18:16
A odpowiadajac na tytułowe pytanie: sprawdze wieczorem co mam poustawiane bo mam wrazenie ze moj zapisuje w jednym folderze.

No w jednym... DCIM, a w srodku 100CANON , 101CANON itd :p .

Nie da sie tego zmienic, chyba ze zmienisz body.
Tez mnie to denerwowalo do czasu gdy ktos na forum podpowiedzial mi skrot ctr+b w Total Commanderze :D

himi
29-08-2007, 18:35
Dokładnie 30-tka ma 9999, co bardzo mi odpowiadało. O skrócie wiem, ale nie zmienia to mojej irytacji.... - topo - dzięki za zrozumienie;)

elmalier
30-08-2007, 11:51
a w 350 ktos moze zmienial;? o wydaje mi sie ze kiedys mialem w jednym folderze.. bo teraz jak aparat jest wylaczony np to ona robi po wlaczeniu nowy folder sobie...