PDA

Zobacz pełną wersję : ProShow Gold + płyta DVD



Sproqet
29-08-2007, 07:43
Witam,
Potrzebuje szybkiej i rzeczowej pomocy, ponieważ mam czas do piątku :)
Chciałem zrobić prezentację na DVD. Zrobiłem sobie w PSG całe menu - 4 wejścia, 4 prezentacje. Potem kliknąłem, ażeby stworzył płytę dvd i on mi utworzył na dysku twardym w 4 katalogi np.

c:\Dom_psdata\mpg2_720x480_29970fps_4578324bps_a1_ d1_c8000
c:\Kosciol_psdata\mpg2_720x480_29970fps_4578324bps _a1_d1_c8000
c:\Sala_psdata\mpg2_720x480_29970fps_4578324bps_a1 _d1_c8000
c:\Plener_psdata\mpg2_720x480_29970fps_4578324bps_ a1_d1_c8000

W każdym są pliki:
info.dat
navigationinfo.dat
VOBinfo.dat
vtsdata_01_data.VOB
vtsdata_01_patch.VOB
vtsdata_01_patchdata.VOB

I teraz moje pytania:
1. Jak mam wypalić płytkę DVD, żeby była ta prezentacja?
2. Domyślam się ze 720x480 to rozdzielczość. Jak mogę ją zmienić na wyższą?

LemonR
29-08-2007, 10:55
W Nero tworzysz projekt dvd video i kopiujesz te pliki do katalogu Video_TS. Audio_TS pozostaje pusty.

Sproqet
29-08-2007, 11:34
Czyli jak dobrze rozumiem mam stoworzyć na dysku katalog VIDEO_TS i do niego przegrać wszystkie pliki z prezentacji.?

A może nero automatycznie sam stworzy taki katalog? Jak uruchomiłem "Wypal pliki DVD_Video" to sie otwiera okno dodawania plików. I faktycznie jest tam możliwość dodania plików VOB. No i teraz mam dodać wszystkie pliki ze wszystkich prezentacji?
A nie ma znaczenia, że te pliki w każdej prezentacji sie tak samo nazywają? Nie powinno sie zmieniać ich nazw?
W każdej prezentacji mam :
info.dat
navigationinfo.dat
VOBinfo.dat
vtsdata_01_data.VOB
vtsdata_01_patch.VOB
vtsdata_01_patchdata.VOB

mkwiek
29-08-2007, 12:08
Zrobiłem sobie w PSG całe menu - 4 wejścia, 4 prezentacje.
możesz mi napisać jak zrobić menu w tym programie? nigdzie nie mogę znaleść
a nero samo w oknie programu stworzy potrzebne katalogi jak dasz opcje dysku DVD-Wideo

Sproqet
29-08-2007, 12:18
Zaraz co napisze tylko muszę zainstalować triala :)

Art Mag
29-08-2007, 12:38
Wypal to w PSG ! Przecież to oczywiste.

Sproqet
29-08-2007, 12:42
1. Tworzysz sobie np. 2 prezentacje
- pakujesz zdjęcia na dolny pasek
-Tworzymy pierwszą
2. Executable – zakładka MENUS
- tam wybierasz sobie tło do menu
- Ilość miniaturek , w naszym wypadku 2 (two thumbnails center)
3. Executable – zakładka SHOWS
- z prawej strony masz set menu thumbnails
- i masz opcje
- slide from show
- image from file
Tutaj wybierasz miniaturki do menu. Albo będą pokazywane ze wszystkich zdjęć – pierwsza opcja, albo wybierzesz plik na stałe.
- wybierasz miniaturkę do jedne z prezentacji.
4. Dajesz CREATE
5. Naciskasz NEW i on się zapyta czy przed zamknięciem zapisać gdzieś przygotowaną prezentację. Wskazujesz mu dowolne miejsce.
6. Tworzysz drugą prezentację dokładnie tak samo jak pierwszą pkt 3-5
7. Jak masz już zapisane wszystkie prezentacje na dysku otwierasz dowolną z nich
8. EXECUTABLE – SHOWS i dodajesz drugą. Przesuwając góra dół może ustawić kolejność w menu
9. Dajesz CREATE i on tworzy 1 z dwóch – scala je
10 Koniec

11 Dajesz DVD disk i on tworzy to co ja napisałem w poście
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Wypal to w PSG ! Przecież to oczywiste.

No jakby to było takie oczywiste to bym się nie pytał :) Jak dałem zapis na DVD to mi stworzył pliki na dysku, a nie nagrał płytę.
Jak możesz kolego to napisz mi jak mam to zrobić

mkwiek
29-08-2007, 12:51
dzięki za krótkie info, zaraz będę próbował :)
w sprawie nagrania to jak zrobię jakąś małą prezentację to spróbuje :)

Art Mag
29-08-2007, 15:19
PSG stworzył pliki na dysku bo nie widzi nagrywarki (zakładam, że ją masz :)), może to być spowodowane tym, że PSG nie obsługuje tego modelu, lub jak są to WinXP, powinieneś zainstalować PSG, jako admin inaczej, nie bedzie gadał z nagrywarką. I już.

Sproqet
29-08-2007, 15:22
No problem w tym, że ją widzi.... Bo jak włączyłem zapisn na DVD to ją pokazał. Może trzeba tam coś jeszcze zrobić?Może coś wybrać?

dziala
29-08-2007, 15:39
Ostatnio robiłem prezentację złożoną z 4 innych (menu) i w zakłdace DiscBurning zamiast zapisu na DVD wybrałem ISO Image File, następnie zapis obrazu na DVD przy pomocy ImgBurn, zero problemów. Może warto spróbować?

heniek
29-08-2007, 16:40
1. Tworzysz sobie np. 2 prezentacje
- pakujesz zdjęcia na dolny pasek
-Tworzymy pierwszą
2. Executable – zakładka MENUS
- tam wybierasz sobie tło do menu
- Ilość miniaturek , w naszym wypadku 2 (two thumbnails center)
3. Executable – zakładka SHOWS
- z prawej strony masz set menu thumbnails
- i masz opcje
- slide from show
- image from file
Tutaj wybierasz miniaturki do menu. Albo będą pokazywane ze wszystkich zdjęć – pierwsza opcja, albo wybierzesz plik na stałe.
- wybierasz miniaturkę do jedne z prezentacji.
4. Dajesz CREATE
5. Naciskasz NEW i on się zapyta czy przed zamknięciem zapisać gdzieś przygotowaną prezentację. Wskazujesz mu dowolne miejsce.
6. Tworzysz drugą prezentację dokładnie tak samo jak pierwszą pkt 3-5
7. Jak masz już zapisane wszystkie prezentacje na dysku otwierasz dowolną z nich
8. EXECUTABLE – SHOWS i dodajesz drugą. Przesuwając góra dół może ustawić kolejność w menu
9. Dajesz CREATE i on tworzy 1 z dwóch – scala je
10 Koniec

11 Dajesz DVD disk i on tworzy to co ja napisałem w poście
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


No jakby to było takie oczywiste to bym się nie pytał :) Jak dałem zapis na DVD to mi stworzył pliki na dysku, a nie nagrał płytę.
Jak możesz kolego to napisz mi jak mam to zrobić
zanaczyłeś w dolnym oknie "dvd"?
po dodaniu zdjęć np z domu ustawisz przejścia, muzykę i robisz SAVE AS np "dom" :-)
dalej robisz tak samo z kolejnymi i za każym razem save as,
nastepnie create dvd i w zakladce "show" dodajesz zrobione prezentacje, dom, plener itp.
klikasz na inne zakladki ustawisz tlo , pal lub secam :-) i inne bajery
wkladasz plytę, klikasz create i i dziesz na piwo:-)
ja tak mam..

Art Mag
29-08-2007, 19:42
Zainstaluj PSG jako admin. Inaczej może ją widziećale nie ma do niej dostępu.

Sproqet
30-08-2007, 07:38
Kolejne spostrzeżenia dotyczące nagrywania płyt DVD :)
Wczoraj chciałem nagrać próbne prezentacje. Stworzyłem 2 z 3 zdjęciami każda i podłożyłem jakiś tam utwór. Wcisnąłem stwórz DVD i... wypalił. Sprawdzałem w stacjonarnym DVD i wszystko gra.
Uradowany postanowiłem nagrać całą moją prezentację. Jest tego około 800 zdjęć 20 utworów w 4 prezentacjach łączących się w jedną. Dałem wypal na DVD. No i się zaczęło zgrywanie prezentacji do plików (tak jak opisałem wyżej). Po zakończonym zgrywaniu prezentacja miała 2,5 GB więc na płytkę wchodzi.
Nagle wyskoczyło okienko:
DVD DISK FAILED
i nici z prezentacji.Chyba trzeba wszystko od nowa renderować.

W ustawieniach zmieniałem rozdzielczość na 1200x800, ale to chyba nie od tego zależy wysypanie się programu.

I jak to mam nagrać? Jak chce puścić pliki które on stworzył w nero to on ich nie rozpoznaje. Jak tworzyłem obraz płyty to nero również tego nie widzi.

Zbliża się klapa... a mam jeden dzień :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

zanaczyłeś w dolnym oknie "dvd"?
po dodaniu zdjęć np z domu ustawisz przejścia, muzykę i robisz SAVE AS np "dom" :-)
dalej robisz tak samo z kolejnymi i za każym razem save as,
nastepnie create dvd i w zakladce "show" dodajesz zrobione prezentacje, dom, plener itp.
klikasz na inne zakladki ustawisz tlo , pal lub secam :-) i inne bajery
wkladasz plytę, klikasz create i i dziesz na piwo:-)
ja tak mam..

W dolnym oknie? Na ekranie głównym mam po lewej stronie Drzewo katalogów + minaturki zdjęć, na dole mam zdjęcia, które są w danej prezentacji a z prawej strony mam podgląd prezentacji. I chodzi oto żeby w tym podglądzie zaznaczyć DVD? A czy to ma takie wielki znaczenie?
Program nie jest jakoś za bardzo skomplikowany. Rozgryzienie go zajęło mi około 2 dni. Potrafię zrobić dużo oprócz nagrania płyty :)

A tak na marginesie to czy można zmienić rozdzielczość? Czy 720x480 nie będzie za mała do oglądania na TV?

heniek
30-08-2007, 10:07
w pracy nie mam tego programu więc szczegółowo wszystkiego Ci nie opiszę ale jak chcesz pogadać przez telef. to zapraszam na priv, tak mogę pomoc.
720 x 480 wystarcza chyba że masz jakis lcd na scianie:-)
jesli masz do wyboru: cd, dvd lub exe to ma to znaczenie przy wyborze prezentacji.
program jest legal?

Sproqet
30-08-2007, 10:14
Nie mogę odpowiedzieć na ostatnie pytanie :)
Spróbuje to jeszcze raz dzisiaj wszystko poustawiać, ale jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to zapraszam do rozmowy...

Art Mag
30-08-2007, 10:47
Standard DVD ma 720 x 480 pix. Nie da się nagrać DVD w większej rozdzielczości. Może następna wersja będzie wspierać standard HD.

Sproqet
30-08-2007, 22:24
No to mam chyba ostatnie pytanie... Jak sie okaże że nie można rozbić tego co chce to kończy się moja przygoda z tym programem.

Stożyłem prezentację i dałem mu aby zrobił obraz płyty DVD. No i wszystko ładnie zrobił, powstały katalogi

H:\KIM\Prezentacja\Dom_psdata\mpg2_720x480_29970fp s_4578324bps_a1_d1_c8000\
H:\KIM\Prezentacja\Kosciol_psdata\mpg2_720x480_299 70fps_4578324bps_a1_d1_c8000\
i jeszcze dwa - w sumie 4.
No ale w końcowej fazie tworzenia obrazu zabrakło mu miejsca na HDD i pojawiło się okienko

DVD DISK FAILED

No i tera moje pytanie, od którego wiele zależy.

Czy można użyć stowrzonych przez program katalogów z plikami i stożyć tylko obraz płyty? Czy trzeba jeszcze raz czekać, renderować - trwa to kilka godzin.

jacekxyz
31-08-2007, 01:01
Standard DVD ma 720 x 480 pix. Nie da się nagrać DVD w większej rozdzielczości. Może następna wersja będzie wspierać standard HD.

Male sprostowanie "standard dvd" czyli PAL nie tylko dvd ale tez tV itd. ma 720x576

heniek
31-08-2007, 07:18
No to mam chyba ostatnie pytanie... Jak sie okaże że nie można rozbić tego co chce to kończy się moja przygoda z tym programem.

Stożyłem prezentację i dałem mu aby zrobił obraz płyty DVD. No i wszystko ładnie zrobił, powstały katalogi

H:\KIM\Prezentacja\Dom_psdata\mpg2_720x480_29970fp s_4578324bps_a1_d1_c8000\
H:\KIM\Prezentacja\Kosciol_psdata\mpg2_720x480_299 70fps_4578324bps_a1_d1_c8000\
i jeszcze dwa - w sumie 4.
No ale w końcowej fazie tworzenia obrazu zabrakło mu miejsca na HDD i pojawiło się okienko

DVD DISK FAILED

No i tera moje pytanie, od którego wiele zależy.

Czy można użyć stowrzonych przez program katalogów z plikami i stożyć tylko obraz płyty? Czy trzeba jeszcze raz czekać, renderować - trwa to kilka godzin.
zrob sobie w tym, mniej opcji, ale prosty w obsłudze:
http://www.idg.pl/ftp/pc_5966/FotoOffice.3.0.html

Sproqet
31-08-2007, 07:41
zrob sobie w tym, mniej opcji, ale prosty w obsłudze:
http://www.idg.pl/ftp/pc_5966/FotoOffice.3.0.html
Powiem ci, że program jest naprawdę fajny. Nie jest jakoś specjalnie skomplikowany w obłsudze. Mam kontakt z trochę bardziej rozbudowanymi - nie mówię o MS WORD, który jest nieprzewidywalny :). Największą jego wadą jest czas... Jak robie małe prezentacje, i nagrywam na dvd to po pierwsze trwa to 10 minut, a po drugie jak sie wywali to za 10 minut mam następną.
Gorzej jak robie prezentację, która trwa 1h. Całe renderowanie trwa ok.3h. Nie ma problemu. Mogę czekać. Tylko że jak po 3 godzinach czekania dowiaduję się, że np.zabrakło miejsca na dysku i cały proces się nie powiódł, to mnie trafia. Wydaje mi się, że powinna być możliwość wznowienia od jakiegoś momentu.
Drugi przykład z wczoraj - przerenderował i przy zgrywaniu do ISO zabrakło miejsca. I pojawił się problem, bo (tak mi się wydaje), znowu trzeba renderować!!! Jak by nie można było użyć tego co sam stworzył.

No ale co tam. Ważne żebyśmy byli zdrowi...

c42
31-08-2007, 07:52
nie szukalem jeszcze wiec nie bic... ale gdzie w polsce mozna kupic legalnego proshowa? i czym sie zasadniczo rozni proshowgold vs proshowproducer...

Sproqet
31-08-2007, 08:02
zrob sobie w tym, mniej opcji, ale prosty w obsłudze:
http://www.idg.pl/ftp/pc_5966/FotoOffice.3.0.html
No faktycznie trochę prosty ten programik :) To tak jak porównywanie PS i Painta. Problemem tego programu jest limit zdjęć - 15 w wersji HOME. Kto robi prezentację z 15 zdjęć :)

ps.
Limity czasowe są straszne ...

heniek
31-08-2007, 10:08
trochę widzę kombinujesz.., w sklepach jest dostępny(inne też) bez problemu, żal Ci wydać 100 pln na full wersję?

Sproqet
31-08-2007, 10:17
Oj nie. Oczywiście ze nie żal. Jak najbardziej mam zamiar kupić pełną wersję. Chciałem tylko coś bardziej rozbudowanego, ażeby za jakiś czas nie zmieniać na "większy kombajn" I w tym przypadku PSG spełnia moje oczekiwania.
Chciałem tylko sprawdzić jak działa program.

Vitez
31-08-2007, 13:50
Największą jego wadą jest czas... Jak robie małe prezentacje, i nagrywam na dvd to po pierwsze trwa to 10 minut, a po drugie jak sie wywali to za 10 minut mam następną.
Gorzej jak robie prezentację, która trwa 1h. Całe renderowanie trwa ok.3h. Nie ma problemu. Mogę czekać. Tylko że jak po 3 godzinach czekania dowiaduję się, że np.zabrakło miejsca na dysku i cały proces się nie powiódł, to mnie trafia. Wydaje mi się, że powinna być możliwość wznowienia od jakiegoś momentu.

A mi sie cos wydaje ze powinienes zainwestowac w szybszy komputer i pojemniejsze dyski HDD zamiast narzekac na program.


nie szukalem jeszcze wiec nie bic... ale gdzie w polsce mozna kupic legalnego proshowa? i czym sie zasadniczo rozni proshowgold vs proshowproducer...

Zamawiasz u nich na stronie i dostajesz przesylke. Dostawa na caly swiat.

Sproqet
31-08-2007, 14:03
[QUOTE=Vitez;358956]A mi sie cos wydaje ze powinienes zainwestowac w szybszy komputer i pojemniejsze dyski HDD zamiast narzekac na program.

Jak zwykle konstruktywna uwaga.

donald7000
05-05-2008, 22:52
Żeby nie "malować" nowego wątku to zapytam tutaj:
Czy da się w ProShow Gold zrobić tak, żeby mając np. 5 chapterów ze slajdami i przy wyborze 1 lub 3 po zakończnieniu nie wracał do menu głównego tylko dalej odtwarzał odpowiedni 2 lub 4 ?
Co powinienem zaznaczyć ?

donald7000
25-06-2008, 20:08
odświeżam