PDA

Zobacz pełną wersję : A520 problem



Mik99
27-08-2007, 10:28
Witam!
Mam Canona A520 od nowości.Przez ponad 2 lata wyśmienicie się spisywał, aż do momenty imprezy na której się popsuł??.Aparat ma zablokowany obiektyw a osłona soczewki jest otwarta.Obiektyw zatrzymał się jakiś 1cm od miejsca w którym powinien się znajdować po złożeniu.Naciskając przycisk power na wyświetlaczu nic się nie pojawia a po jakiś 10 sekundach słychać pi pi pi i aparat się wyłącza.Czy jest to objaw E18 czy raczej coś innego skoro nie działa wyświetlacz.Aparat mi nie spadł!!!jedynie co mogło się przyczynić do tego stanu rzeczy to potrząsanie nim.Teraz nawet aparat nie reaguje na naciśnięcie power.Wcześniej paliła się na żółto a lampeczka power a teraz nie!!

Ma może ktoś instrukcję jak rozebrać A520? bo ja tylko zdjąłem tylni panel a przedniego nie potrafię zdemontować.

banan82
02-09-2007, 13:00
serwis kolego tylko serwis, jak nie autoryzowany to podejdz do jakiegos dobrego serwisu foto w twoim miescie

barto78
16-09-2007, 05:29
Na poczatku wystapil blad obiektywu (niekoniecznie E18), po prostu cos sie musialo zablokowac i aparat nie mogac wysunac (badz wsunac) obiektywu sie wylaczal - nowsze modele wyswietlaja teraz napis o bledzie. Jesli teraz aparat sie nie wlancza tzn ze prawdopodobnie poszedl bezpiecznik, lub uszkodzila sie plyta glowna. Moga tez byc inne przyczyny, ale te sa najczestrze. Obawiam sie ze jesli przyszlo by wymienc plyte glowna i obiektyw naprawa jest nieoplacalna. Obiektyw od biedy jeszcze da sie czasem naprawic ( w zaleznosci od usterki, czasem to tylko np uszkodzne kolo zebate) ale plyty glownej raczej nie. Pozstaje wiec tylko wizyta w serwisie (po wycene) albo raczej w sklepie po nowy.