PDA

Zobacz pełną wersję : Czy potrzebna kalibracja?



serbio
26-08-2007, 23:34
Witam
Jeśli obiektyw ma BF lub FF to jego wada jest caly czas i występuje na wszystkich zdjęciach czy tylko czasmi się pokazuje ?
Moje pytanie odnosi się do spostrzeżeń jakie mi się nasunely po obejrzeniu paru fotek konkretnie dwóch ( calej twarzy ) na których widać ostrość na ucho na drugim na pasek na ramieniu zamiast na twarz ,obiektyw to 50/1,8 II( ostrość ustawiona centralnie na twarz ).
Tak się zastanawiam czy to jest powód do kalibracji obiektywu , czy to wina puszki Canon 300 ( analog) ?
Przedtem takich sytuacji nie zauważylem.Fotek nie przesylam ponieważ zdjęć nie skanuje ponieważ brak u mnie takowego sprzętu.
Pozdrawiam

arturs
26-08-2007, 23:53
O ile mi wiadomo na analogu raczej nie wystepuje BF/FF - prędzej AF po prostu nie trafił (w Canonie 300 nie jest jakiś super).. Jeśli BF/FF występuje to jest na wszystkich zdjęciach z danej pary puszka/szkło i jest to efekt powtarzalny

Pozdrawiam
Artur

serbio
27-08-2007, 00:00
O ile mi wiadomo na analogu raczej nie wystepuje BF/FF - prędzej AF po prostu nie trafił

Dlaczego nie występuje ?
Jeśli tak jest to mnie uspokoileś ,wynika z tego że musialem popelnić gdzieś bląd.

arturs
27-08-2007, 00:05
Dlaczego nie występuje ?
Jeśli tak jest to mnie uspokoileś ,wynika z tego że musialem popelnić gdzieś bląd.

Nie wiem dlaczego nie wystepuje.. jedna z teorii głosi że dlatego iż zdjęć z analoga nie ogląda sie na monitorze z powiększeniem 100% :mrgreen: - ale generalnie jakby było coś nie tak to powinno być powtarzalne za każdym razem.. Jesli to sporadyczne to po prostu AF nie trafił

Pozdr
Artur

Fakungio
06-05-2008, 22:36
Czy warto wysyłać jeszcze na Żytnią, podobno stracili licencję.

I czy można wysłać tylko obiektyw bez body??


Ile to kosztuje???


pozdrawiam.

djcargo
06-05-2008, 22:42
opłaca ci się kita wysyłac?
I zapodaj jakieś zdjęcia, tylko błagam, nie linijek i murków...

miklo
06-05-2008, 22:46
Żytnia straciła autoryzację? Jakieś źródło tej rewelacji dasz?

Fakungio
06-05-2008, 22:52
Jeśli chodzi o autoryzację:

http://canon-board.info/archive/index.php/t-3764.html

djcargo: nie chodzi o KITA, chodzi o 28-105 USM.

Na przysłonie 3,5 jest dodatkowy problem - słaba ostrość.

Jak tutaj wstawić te sample bo się chyba coś pozmieniało.

RafalTK
06-05-2008, 22:57
Jeśli chodzi o autoryzację:

http://canon-board.info/archive/index.php/t-3764.html

...

Popatrz na date tego posta w ktorym pisza ze Zytnia stracila autoryzacje ...

Fakungio
06-05-2008, 22:59
Masz rację.

Przepraszam, ale nie taki jest temat posta..

Pomożecie??

wojkij
06-05-2008, 23:01
Kita Ci raczej nie skalibruja, przewaznie kaza wysylac obiektyw+body, koszt od 60 do 200zl.

Zadzwon do nich, tak bedzie najszybciej.

mssk
07-05-2008, 07:31
... nie chodzi o KITA, chodzi o 28-105 USM...
Fakungio - 28-105 to też KIT, ale dla analogów. Kitem nazywa się to co dodawane jest w zestawie (w jednym pudełku). Ja sam miałem do analoga taki obiektyw jako KIT. Obecnie od czasu do czasu używam go jako spacerzoom. Ale nie oczekuję od niego super jakości. To szkiełko jest budżetową optyką. Dobrze ostrzy przy pewnym domknięciu - niestety.


... Jak tutaj wstawić te sample ...
Najpierw umieść zdjęcie gdzieś w internecie (jeśli masz swoją domenę i miejsce na serwerze, to najlepiej tam), jeśli nie to na jakimś darmowym hostingu zdjęć (przykładowo: http://imagevenue.com/).

Nad polem tekstowym, w którym piszesz tekst są ikony jak w większości edytorów tekstu. Jedna z ikon (żółty kwadracik z górami) - naciśnij.
Wyskoczy okienko - komunikat, w którym jest miejsce na wpisanie adresu, pod którym jest zapisany plik. Pamiętaj, że mają znaczenie takie szczegóły jak choćby wielkość liter. Nie umieszczaj plików większych jak 700x700 (o ile pamiętam z regulaminu forum, jeśli się mylę, to sorry!).

Krzychu
07-05-2008, 08:03
Fakungio - 28-105 to też KIT, ale dla analogów. Kitem nazywa się to co dodawane jest w zestawie (w jednym pudełku). Ja sam miałem do analoga taki obiektyw jako KIT.

Nie jest - coś Ci się pomyliło. Kit do analogów był f/4-5.6 o ile dobrze pamiętam a to jest f/3.5-4.5 i on kitem do analogów nie był.

fret
07-05-2008, 08:55
Jeśli mnie pamięć nie myli, to byl kitem do EOS 5.

MacGyver
07-05-2008, 09:17
Owszem, był:
http://www.canon.com/camera-museum/camera/film/data/1991-1995/1992_eos5_qd.html?lang=eu&categ=srs&page=eos
... ale idąc tym tropem to 24-105/4 L IS USM jest kitem do 5D :-)
W umownej nomenklaturze obowiązującej na tym forum pod pojęciem "kit" rozumiemy tani plastikowy zoom, dokładany w podstawowym zestawie do lustrzanek klasy amatorskiej.

mssk
07-05-2008, 09:27
... W umownej nomenklaturze obowiązującej na tym forum pod pojęciem "kit" rozumiemy tani plastikowy zoom, dokładany w podstawowym zestawie do lustrzanek klasy amatorskiej.

OK! jeśli tak, to ten 28-105 nie jest KITem - sorki
ale czy warto go kalibrować? może zobaczmy z niego jakieś fotki?

fret
07-05-2008, 09:45
Czy warto kalibrować, to zupelnie inna historia. Najpierw trzeba sprawdzić, czy jest problem, a w analogu nie jest to ani proste, ani tanie. Fotki testowe kosztują. Może dlatego nie slyszalo się wtedy tylu narzekań? No i w portrecie nie ma czegoś takiego, jak ustawienie ostrości "ogólnie na twarz" :)

MacGyver
07-05-2008, 09:56
Fakungio daj sample jak chcesz opinii, wróżenie z fusów nie doprowadzi raczej do merytorycznych wniosków :-)
A czy warto ? Obiektyw wart jest 450 - 600 zł, spisuje się przyzwoicie zarówno z cyfrą jak i z kliszakiem (no, może poza dystorsją i skłonnością do winietowania na 28 mm) a jego czyszczenie, smarowanie i regulacja na Żytniej kosztuje 110 zł.