PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Canonem A610



Hellios
26-08-2007, 05:13
Witam,
Problem polega na tym ze w trybie robienia zdjec na ekranie widoczne jest tylko osd a pozatym jest czarno i zdjecia wychodza calkiem czarne. Wszystko pozatym wydaje sie dzialac normalnie. Ekran nie jest uszkodzony bo wczesniej zrobione fotki moge bez problemu ogladac. Czy ktos z Was spotkal sie juz z czyms takim? Jest na to jakies w miare proste lekarstwo (poza serwisem bo aparat jest juz po gwarancji) ?

vesper
26-08-2007, 13:31
może wcisnąłeś i przytrzymałeś przycisk display ??

Hellios
26-08-2007, 15:47
Nie, osd jest widoczne, moge grzebac w opcjach itd. Nie wyswietla sie tylko to co aparat "widzi" :/

Fotos
27-08-2007, 17:10
Cos jakby problem z migawka, albo przeslona sie zamknela calkowiecie ( nie wiem czy to mozliwe, ale mozna sprawdzic na sloncu czy dziala od strony obiektywu ).
Moze tez byc ze zdechla matryca i dlatego nie przekazuje obrazu.

slawek_j
28-08-2007, 14:12
Taki objaw swiadczy bardzo czesto o uszkodzeniu matrycy. Nic nie kombinuj tylko oddaj aparat do serwisu Canona w Warszawie na ul. Żytniej na DARMOWA ekspertyze. Jesli bedzie uszkodzona matryca, to naprawia Ci to za darmo (nawet po okresie gwarancji).

dav_k
30-03-2008, 13:59
Witam,
Problem polega na tym ze w trybie robienia zdjec na ekranie widoczne jest tylko osd a pozatym jest czarno i zdjecia wychodza calkiem czarne. Wszystko pozatym wydaje sie dzialac normalnie. Ekran nie jest uszkodzony bo wczesniej zrobione fotki moge bez problemu ogladac. Czy ktos z Was spotkal sie juz z czyms takim? Jest na to jakies w miare proste lekarstwo (poza serwisem bo aparat jest juz po gwarancji) ?

Witaj Hellios, czy udało Cie się rozwiazac problem z a610? Mam identyczna sytuacje z moim aparatem. Jest juz po gwarancji i nie wiem ile moglaby kosztowac naprawa. Czy wogole warto go jeszcze naprawiac?

Juriko
30-03-2008, 18:06
Taki objaw swiadczy bardzo czesto o uszkodzeniu matrycy. Nic nie kombinuj tylko oddaj aparat do serwisu Canona w Warszawie na ul. Żytniej na DARMOWA ekspertyze. Jesli bedzie uszkodzona matryca, to naprawia Ci to za darmo (nawet po okresie gwarancji).
Nie jest tak, że Canon naprawia we wszystkich aparatach uszkodzone matryce za darmo.
Poniższy link zawiera spis aparatów w których zamontowano wadliwe matryce i w których serwis Canona wymienia je za darmo.
http://www.imaging-resource.com/badccds.html
W przypadkach wątpliwych warto skontaktować się z serwisem Canona:
http://www.e-csi.pl/serwis/

barto78
06-04-2008, 05:09
Matryca lub migawka, migawke mozna zobaczyc przy dobrym swietle patrzac od obiektywu, czy jest otwarta czy zamknieta. Mozna uzyc zoomu do przesuniecia elementu z migawka wewnatrz obiektywu blizej lub dalej. Jesli nie widac to popatrz przy wylanczaniu aparatu czy cos tam sie rusza. W momencie nacisniecia na off w pierwszej kolejnosci zamyka sie migawka, potem chowa sie obiektyw wiec widac czy cos sie tam przelancza. W przypadku migawki czasami obraz nie jest jednolicie czarny ale troche snierzy, choc nie zawsze. Jesli to migawka to czasem da sie naprawic bez czesci, jesli np poluzowaly sie jej poszczegulne elementy i wypadly ze swoich torow. Jesli matryca CCD to trzeba ja wymienic. Ciezko mi powiedziec jaki to koszt.

dav_k
06-04-2008, 07:28
W tym tygodniu oddalem aparat do serwisu w Warszawie i oddzwonili mi ze uszkodzona jest migawka i koszt naprawy to 200 pare zloty wiec nie ma sensu naprawiac tego aparatu. Kazalem odeslac go spowrotem. Zobacze moze znajde troche czasu i sam zajrze do srodka, chociaz watpie by to cos dalo. No coz dzieci beda mieli kolejna zabawke, bo lampa dziala :-)

Grzegorz G
25-08-2008, 18:07
Witam,
Problem polega na tym ze w trybie robienia zdjec na ekranie widoczne jest tylko osd a pozatym jest czarno i zdjecia wychodza calkiem czarne. Wszystko pozatym wydaje sie dzialac normalnie. Ekran nie jest uszkodzony bo wczesniej zrobione fotki moge bez problemu ogladac. Czy ktos z Was spotkal sie juz z czyms takim? Jest na to jakies w miare proste lekarstwo (poza serwisem bo aparat jest juz po gwarancji) ?

Witam
Udało Ci się naprawić a610?

gwozdzt
26-08-2008, 13:42
Witam,
Problem polega na tym ze ... zdjecia wychodza calkiem czarne....

Witam
Udało Ci się naprawić a610?

profil uzytkownika Hellios:
http://canon-board.info/member.php?u=12168
Ostatnio Aktywny: 29-08-2007 ...
czyli rok temu, więc raczej nie liczyłbym na odpowiedź...

@ Grzegorz - jeśli masz taki sam problem z aparatem, to go po prostu wyślij kurierem do serwisu. Jeśli nie działa, to i tak nie masz z niego żadnego pozytku, a sama diagnoza jest bezpłatna.
http://www.canon.pl/gdzie_serwisowac/fotovideo/

Grzegorz G
26-08-2008, 16:02
Tak zrobie

mje666
27-08-2008, 21:18
Miałem taki sam problem, dałem reset z menu i wszystko wróciło do normy.
Możesz sam spróbować, bo nie wiem czy to tylko u mnie tak.