PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy firm niezależnych, a wspólpraca z Canonem



Yooreck
29-03-2005, 14:12
Witam.
Mam dylemat. nie stać mnie na dobrą optykę Canona. Wyroby takich firm jak Sigma czy Tamron lub Tokina sa tańsze, pytanie tylko jak dobrze wspólpracują z korpusami Canona. Kiedyś miałem EOS'a 3000N i kupiłem do niego Sigme 28-105 f4-5,6. Po jakimś czasie elektronika blokowała mi samowyzwalacz. Po otwarciu migawka nie zamykała się. Problem ustępował po wymianie obiektywu na np. Canona standard. Obecnie pracuje z Tamronem 28-105 i przy ogniskowej 28 nie mogę ustawić przesłony 4,0. Ustawia 5,6/ Przy lekkim obrocie pierścienia ogniskowania (o dosłownie 1 mm) wszystko wraca do normy.

Macie jakieś doświadczenia z innymi niz Canonowskie obiektywami ?? Co byłoby niezłym wyjściem?? Chodzi mi o ogniskowe własnie w zakresie 28-105, może 135.

Y

Pszczola
29-03-2005, 16:51
Na forum jest sporo kolegow co uzywaja niecanonowskich obiektywow do canonowskich puszek. Napisz jeszcze o jakie body dokladniej chodzi (cyfrowe, analogowe, model).

Yooreck
30-03-2005, 08:18
EOS 33. I dlaczego ten temat trafił do durnej kategorii ?? Nie jetsem początkujący, po prostu mam problem techniczny z obiektywami i to wszystko. Jakas paranoja

Parteq
30-03-2005, 09:52
EOS 33. I dlaczego ten temat trafił do durnej kategorii ?? Nie jetsem początkujący, po prostu mam problem techniczny z obiektywami i to wszystko. Jakas paranoja

Durnej ?
Pachnie kompleksem.. ? :twisted:
Tu szybciej ktos bedzie szukal podobnego zagadnienia, ale przy okazji chyba nikt nie ocenia Twoich umiejetnosci.. looozik :P

Pozdr,
Parteq

Tomasz Golinski
30-03-2005, 12:59
Yooreck, trafił do tej kategorii, bo pytanie zadane jest tak, że można go było zamknąć za duplikowanie/robienie szumu informacyjnego lub przenieść tu.

Yooreck
31-03-2005, 08:17
Skoro duplikowanie, to wskaż mi źródło gdzie mogę znaleźć odpowiedzi, a nie sil się na pouczanie.

Tomasz Golinski
31-03-2005, 08:30
Yooreck, nie mam ochoty, wyobraź sobie.

[ Dodano: 31-03-05, 08:31 ]
Od tego jest wyszukiwarka.

Vitez
31-03-2005, 12:01
Skoro duplikowanie, to wskaż mi źródło gdzie mogę znaleźć odpowiedzi, a nie sil się na pouczanie.

http://canon-board.info/search.php

Yooreck
31-03-2005, 15:32
Yooreck, nie mam ochoty, wyobraź sobie.

[ Dodano: 31-03-05, 08:31 ]
Od tego jest wyszukiwarka.

Jest takie przysłowie o kimś kto dużo ryczy amało mleka daje. Dzięki za pomoc. Jakbym znalazł, to bym nie pytał. I inne adresy wyszukiwarek tez znam, nie trudźcie się.

Parteq
31-03-2005, 15:43
Jest takie przysłowie o kimś kto dużo ryczy amało mleka daje. Dzięki za pomoc. Jakbym znalazł, to bym nie pytał. I inne adresy wyszukiwarek tez znam, nie trudźcie się.


Nie ma takiego przyslowia "o kimś kto dużo ryczy amało mleka daje".
To jest powiedzenie.
Z przyslow wyplywa moral np; "kto pod kim dolki kopie ten w nie wpada".
Rowniez czesta pomylka jest mowienie: "jak przyslowiowa mucha w smole".
Rowniez nie ma takiego przyslowia.
Jest powiedzenie; "ruszac sie jak mucha w smole".

Miś, wiecej luuuzu :P

Pozdrawiam,
Parteq

Vitez
01-04-2005, 09:09
Dzięki za pomoc.

Prosze 8)


Jakbym znalazł, to bym nie pytał.
A moze kiepsko szukasz?


I inne adresy wyszukiwarek tez znam, nie trudźcie się.

Twoja kolej potrudzic sie - po prostu uzyj tych znanych tobie innych adresow wyszukiwarek a dopiero potem pytaj.
Jesli kilka osob ci mowi ze to czego szukasz mozna latwo znalezc - to chyba powinienes sie nad tym troszke zastanawiac zamiast reagowac agresja na odsylanie do wyszukiwarki?

Nie umiesz szukac? - http://rtfm.killfile.pl/#zanim