PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba do fotografów z Trójmiasta



Kraszan
22-08-2007, 12:32
Na zlecenie organizatora Trójmiejskiego Forum Gospodarczego muszę wykonać kilka fotek typowo industrialnych do wydawanego z tej okazji katalogu...
Interesują mnie obiekty w stylu:
- rafineria (w tle zbiorniki, dużo stali)
- Nowy Port ze składem celnym (morze samochodów)
- budynek Intela w okolicy lotniska
i tego typu obiekty.

Czy możecie mi podpowiedzieć kilka pomysłów, gdzie się udać, by sfocić podobne obiekty?

popmart
22-08-2007, 12:44
egh?

pod rafinerie, do nowego portu, albo w okolice lotniska ?

nie bardzo rozumiem ?

Kraszan
22-08-2007, 12:52
No dobra - to inaczej:
ZLECENIE:
Proszę dostarczyć "trochę" zdjęć przemysłowego Trójmiasta. Tak żeby było widać technologię, wielkość, otwartość, nowoczesność.

Rafineria, Nowy Port, lotnisko to takie moje pomysły... pytam o podpowiedź, bo może ktoś ma lepsze... Niestety nie ma czasu na załatwianie pozwoleń, wejściówek itd...

Earl Grey
22-08-2007, 14:29
Możesz focić do woli bez pozwolenia z terenu publicznie dostępnego, pytanie tylko, czy uzyskasz interesujące Cię kadry. Musisz sam przejechać się w kilka miejsc i to sprawdzić.

januszP.
22-08-2007, 14:42
Możesz focić do woli bez pozwolenia z terenu publicznie dostępnego, pytanie tylko, czy uzyskasz interesujące Cię kadry. Musisz sam przejechać się w kilka miejsc i to sprawdzić.
A pamiętasz te wielka tablicę z przekreślonym aparatem jak byliśmy na plenerze przy porcie północnym:mrgreen:
pozdrowienia
Janusz

Earl Grey
22-08-2007, 14:45
No baaa, nawet zdjęcie mam ;)

januszP.
22-08-2007, 16:10
No dobra - to inaczej:
ZLECENIE:
Proszę dostarczyć "trochę" zdjęć przemysłowego Trójmiasta. Tak żeby było widać technologię, wielkość, otwartość, nowoczesność.

Rafineria, Nowy Port, lotnisko to takie moje pomysły... pytam o podpowiedź, bo może ktoś ma lepsze... Niestety nie ma czasu na załatwianie pozwoleń, wejściówek itd...

Proponuje żebyś pojechał w kierunku Górek Zachodnich za Stogami masz zbiorników rafinerii do woli. W samych Górkach z plaży możesz chwycić Port Północny. (raczej dłuzsza ogniskowa). W powrotnej drodze skręć na Westerplatte. Tam pokręcisz sie i możesz focić Stocznie, Port Gdański, bazę promową, fosfory, port północny.

kris75
24-08-2007, 14:56
No dobra - to inaczej:
ZLECENIE:
Proszę dostarczyć "trochę" zdjęć przemysłowego Trójmiasta. Tak żeby było widać technologię, wielkość, otwartość, nowoczesność.

Rafineria, Nowy Port, lotnisko to takie moje pomysły... pytam o podpowiedź, bo może ktoś ma lepsze... Niestety nie ma czasu na załatwianie pozwoleń, wejściówek itd...

w Nowym Porcie z zabytkowej latarni morskiej masz mniej wiecej cos takiego: http://blog-fotograficzny.blogspot.com/2007/02/latarnia-morska-w-nowym-porcie.html
bilety sa po pare zlotych

mysle ze most Jana Pawła II: http://blog-fotograficzny.blogspot.com/2007/01/most-jana-pawa-ii.html

w Gdyni na wybrzezu francuskim moze stoi jakis prom http://blog-fotograficzny.blogspot.com/2006/12/stocznia-gdynia.html

poza tym nowe biuro rafinerii, galeria madison od srodka?

pmagdalena
24-08-2007, 15:01
Proponuje żebyś pojechał w kierunku Górek Zachodnich za Stogami masz zbiorników rafinerii do woli. W samych Górkach z plaży możesz chwycić Port Północny. (raczej dłuzsza ogniskowa). W powrotnej drodze skręć na Westerplatte. Tam pokręcisz sie i możesz focić Stocznie, Port Gdański, bazę promową, fosfory, port północny.

Dokładnie górki zachodnie to dobry pomysł. Tam jest masa zbiorników dobrze widocznych i można dośc blisko podejść. Po za tym kawałek dalej jest port jachtowy tez super miejsce do fotografowania.

MacGyver
24-08-2007, 15:03
Możesz focić do woli bez pozwolenia z terenu publicznie dostępnego...
Na Rafinerii wszędzie wiszą tablice z przekreślonym aparatem. Oczywiście można się wykłócić z ochroną, ale czy to są dobre warunki do robienia zdjęć ?

...pytanie tylko, czy uzyskasz interesujące Cię kadry. Musisz sam przejechać się w kilka miejsc i to sprawdzić.
W Rafinerii te co ciekawsze instalacje widać dobrze wyłącznie od środka. Z zewnątrz to w zasadzie tylko zbiorniki.

Mac
25-08-2007, 12:05
Zadzwoń do Rafinerii i dogadaj się na zdjęcia na terenie zakładu w zamian za fotki, które im zostawisz. Tak dogadywaliśmy się w Wawie w zajezdni tramwajowej i Muzeum Kolejnictwa, działa. Poza tym ciekawe widoko powinieneś mieć z hotelu Heveliusz lub Navimoru. Poza tym polecam widoki portu w Gdyni zrobione z mostu na trasie Kwiatkowskiego. Może jeszcze jakaś panorama z okolic Szadułek.