PDA

Zobacz pełną wersję : lenspen sensor clear...wasze doświadczenie z tym



bazancior
21-08-2007, 13:06
Witam mam pytanko...i od razu mówie, że czytałem posty zawierajace skape informacje jak wchodziły te cuda na rynek... Jakie macie obecnie doświadczenia z tym...czy ktos tego używa do czyszcenia matryc CMOS ?? Mam Canona i waham sie miedzy tym http://www.allegro.pl/item224270036_super_czyscik_do_matryc_lenspen_sens or_klear.html, lub tym http://www.allegro.pl/item227037556_lenspen_sk_1_pioro_czyszczace_do_mat rycy.html a swabami i eclipse. Poradźcie prosze.
Pozdrawiam.

jadeit
21-08-2007, 13:13
mam tego pierwszego
uzywałem raz, dokładnie to do jednokrotnego czyszczenia
ale całą procedure powtórzyłem 2 razy: grucha, czyszczenie, grucha

matryca jest dość czysta, mi już odpowiada, na makro plamy nie wyłażą
natomiast kumpel używał mojego do 400d i poszło mu gorzej

pozdrawiam

bazancior
21-08-2007, 13:46
no ja mam 400D..i cos czuje, że chyba lepiej wybulić wiecej na cos sparwdzonego...myślę o SWABach i Eclipse...ale dzieki za cenne informacje.

levybike
21-08-2007, 17:21
takim "długopisem" jak mój brat czyścił matryce to zrobił rysę na matrycy nie mylić na filtrze, ale to chyba jego wina a nie tego wynalzaku

scooter
21-08-2007, 20:21
Ciekawe jak zrobił rysę na matrycy ??? Czyżby ją wyciągnął z aparatu ???

levybike
22-08-2007, 12:51
normalnie włącz sobie opcje podniesienie lustra i zobaczysz matrycę bez wyciągania jej z aparatu. Przed matrcycą jest filtr jak się nie myle 1 mm grubości jak on to zrobił on sam nie wie i ja nie wiem. W serwisie canona powiedzieli ze nic nie zrobi już z tym chyba że wymiana matrycy. Na zdjeciach obajwiam sie rysą od przysłony f/14

scooter
25-08-2007, 08:19
Czyli pewnie jest rysa na filtrze a nie na matrycy ...
... tylko serwis nie wymienia filtra, a całą matrycę ...

towersivy
25-08-2007, 14:38
normalnie włącz sobie opcje podniesienie lustra i zobaczysz matrycę bez wyciągania jej z aparatu. Przed matrcycą jest filtr jak się nie myle 1 mm grubości jak on to zrobił on sam nie wie i ja nie wiem. W serwisie canona powiedzieli ze nic nie zrobi już z tym chyba że wymiana matrycy. Na zdjeciach obajwiam sie rysą od przysłony f/14

Kto Ci takich bajek do głowy nawciskał??

Porysował filtr a nie matryce, chyba że nożyczkami ją czyścił.

Pzdr.

MaciekH
27-08-2007, 13:06
Na zdjeciach obajwiam sie rysą od przysłony f/14

Przed chwilą ot tak spróbowałem i mi sie nie obajwiłeś, mimo ze f22 nastawiłem :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted:

levybike
27-08-2007, 16:36
Bajek nikt nie opowiada w tym wieku. Byłem przy rozmowie jak serwisant z Canon'a mówił: "na matrycy są drobne mikroryski, które nie będą miały wpływu na zdjęcia. Jednak jedną największą będzie widać od większych przysłon. Wymiana filtra 100 zł wzięli nic nie pomogło ... na następny raz proszę nie udawać mądrego jak się nie wie i nie ma się racji.

levybike
27-08-2007, 16:38
Bajek nikt nie opowiada w tym wieku. Byłem przy rozmowie jak serwisant z Canon'a mówił: "na matrycy są drobne mikroryski, które nie będą miały wpływu na zdjęcia. Jednak jedną największą będzie widać od większych przysłon. Wymiana filtra 100 zł wzięli nic nie pomogło ... na następny raz proszę nie udawać mądrego jak się nie wie i nie ma się racji.

towersivy
27-08-2007, 21:34
levybike - ..bez takich wycieczek proszę, jakiego filtra?? Może poczytaj trochę na ten temat...

Pzdr.

Adam Kasprzak
27-08-2007, 21:56
jakiego filtra??

Zapewne filtra na matrycy...

towersivy
27-08-2007, 21:59
Zapewne filtra na matrycy...

To wiem, tylko jaki to filtr skoro jego wymiana kosztowała 100zł......a servis mówi jednogłośnie iż w przypadku zarysowania/uszkodzenia filtra AA znajdującego się przed matrycą, wymianie ulega cały zespół czyli matryca oraz filtr i wiąże sie to ze sporymi kosztami, dla tego pytam jaki to filtr skoro koszt wymiany wyniósł 100zł.

Dorn
28-08-2007, 06:58
Pewnie nic nie wymienili. Koledze "walneli" hasło o filtrze i skasowali 100.

Ogólnie ludzie uważają, ze serwis zawsze ma racje, bo tam specjaliści pracują i jak już coś powiedzą, to tak pewnie jest - bo się znają na tym co robia ;)
Jak jest to chyba ogólnie wiadomo ;)