PDA

Zobacz pełną wersję : Wystawa psów rasowych - jak to robić?



krecio
28-03-2005, 09:36
Jak wyżej... :shock: :shock: :shock:
Kumpel mnie napastuje abym mu zrobil fotki jego psa na takiej imprezie. Zupelnie nie mam pomyslu jak to zrobic, na co uwazac (oprocz ostrych klow uczestnikow :lol: ), jak ustawic aparat?

p13ka
28-03-2005, 09:41
Kumpel mnie napastuje abym mu zrobil fotki jego psa na takiej imprezie.
Z góry przepraszam za pytanie OT.
A kiedy i gdzie będzie ta wystawa?

krecio
28-03-2005, 09:58
10 kwietnia na Torwarze. :lol:

Tomasz Golinski
28-03-2005, 10:07
krecio, kiedyś wkleiła link do własnych porat focenia kotów http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=24122&postdays=0&postorder=asc&sta rt=0

moze tez sie nada, nie wiem.

krecio
28-03-2005, 10:54
Oooo :shock: :shock:
Dzieki, Tomek. Niby tez zwierzeta :lol:
Tylko co bedzie jak psiaki sie zorientuja, ze sa pstrykane wg. "kociej metody" :mrgreen:
pozdr.

Cychol
28-03-2005, 11:17
... no to możesz mieć problemy :lol: proponuję poduszkę wsadzić w spodnie :lol: :mrgreen:

krecio
28-03-2005, 13:41
Poduszka moze nie pomoc... Tam beda takie troche wieksze, co za jednym zamachem potrafia sobie z tym (tą) poradzic :shock: :mrgreen: :shock:

yogo65
29-03-2005, 09:53
Witam!
Przede wszystkim musisz robić zdjęcia tak, żeby nie "dekoncentrować" psów i właścicieli, Pies w ringu jest najważniejszy a wystawa nie służy gapiom, więc staraj się jak najmniej "rzucać się" w oczy i absolutnie nie możesz swoim zachowaniem prowokować psa, lub co czasem gorsze właściciela :D , to jest to ważne, tak dla psa jak i jego wyniku. Wystawcy przyjeżdżają na wystawy czasami setki kilometrów, więc jeśli gorszy wynik "spowodowany" miałby być przez fotografa, awantura gotowa, zwłaszcza, że nie można powtórzyć "występu". Jeśli piszesz o wystawie na Torwarze, to będzie to prawdopodobnie wystawa międzynarodowa, więc prestiż i nerwowość większa. Jak fotografować? Proponuję przed wystawą zajrzeć do katalogu i zorientować się w jakiej grupie pies będzie startował i z jakim numerem. Katalog powinien mieć Twój kumpel, a jesli nie, można je kupić przy wejściu. To pozwoli Ci zorientować się kiedy mniej więcej pies będzie w ringu. Potem podejdź do sektora, w którym będzie wystawiany pies kumpla i przyjrzyj się w jaki sposób się to odbywa. Każda rasa oceniana jest wg różnych kryteriów, więc jesli jest to owczarek niemiecki to będzie to wyglądało inaczej niż np. w przypadku chow-chow'a. Wszystkie psy w tej samej rasie są oceniane przez sędziego wg przyjętego przez niego schematu, więc nie ma niebezpieczeństwa, że sędzia Cię zaskoczy. Gorzej z psami :D Jeśli pies kumpla jest psem młodym, lub startuje w wystawie po raz pierwszy, masz czas, napewno nie będzie startował jako pierwszy, chyba że jest niewielka ilość psów z danej rasy. Ale na tego typu wystawie, gdzie startuje kilka tysięcy psów musiała by to być faktycznie bardzo rzadka rasa. Więc po prostu rzuć okiem jak się to odbywa, zajmij pozycję i...

krecio
30-03-2005, 17:49
Dzieki Yogo65 :lol: :lol: :lol:

Jurek Plieth
30-03-2005, 20:18
Jak wyżej... :shock: :shock: :shock:
Kumpel mnie napastuje abym mu zrobil fotki jego psa na takiej imprezie. Zupelnie nie mam pomyslu jak to zrobic,...
Rozumiem, że kolega nie byłby zadowolony :wink: ale dla mnie osobiście dużo ciekawsza od samych psów byłaby "otoczka" wystawy - reakcje właścicieli itp. Jednym słowem, typowy reportaż, a nie zdjęcia typu Animals.

krecio
30-03-2005, 20:52
Rozumiem, że kolega nie byłby zadowolony :wink: ale dla mnie osobiście dużo ciekawsza od samych psów byłaby "otoczka" wystawy - reakcje właścicieli itp. Jednym słowem, typowy reportaż, a nie zdjęcia typu Animals.

Napewno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tyle, ze:

1. Jego kundel jest ogromny (bouvier)
2. W koncu to kumpel.... (na dodatek doktor osobisty)
3. Zupelnie chyba nie mam "zaciecia" do reportazy :oops:
4. Ja sobie pstrykam cos co szybko ginie (zapraszam na moja pierwsza strone)
:roll:

Vitez
30-03-2005, 21:14
Jeden dodatek - zdecydowanie odradzam focic psy wg metod na wystawy kotow. Zupelnie inaczej organizowane sa te wystawy, inaczej przebiegaja, inne gabaryty i roznice w wygladzie pomiedzy poszczegolnymi rasami u psow... inne reakcje, charaktery ... no prawie wszystko inne. Ja psow nie lubie dlatego ani sie nie wybieram ani nic wiecej nie poradze na temat focenia psow - tylko nie focic ich jak koty 8)

Czankra
30-03-2005, 23:53
nic wiecej nie poradze na temat focenia psow - tylko nie focic ich jak koty 8)

Jako wlasciciel i wystawca niezlej trzodki kotow :) potwierdzam to, co pisze Vitez - inna jest dynamika takich wystaw (koty - staty(e)cznie 8) , psy - duuuzo bardziej dynamicznie). Tu bym moze doradzal fotografowanie typu indoor albo outdoor sports - w zaleznosci od rasy. Bouviery to beda raczej outdoor :mrgreen:

qczak
01-04-2005, 09:01
Witam,

Byłem na wystawie psów na torwarze 2 lata temu i rok temu, wiec kilka rad/wskazówek od strony organizacyjnej:
- jest tam spory tłum, na który musisz sie przygotować psychicznie i fizycznie, mozliwe że będzie konieczne rozpychanie się łokciami ;)
- wiekszość wystaw znajduje się w auli głównej, ale są jeszcze chyba ze dwie mniejsze sale w których są po dwa ringi; 2 lata temu był też rozstawiony namiot obok budynku torwaru, w którym były wystawiane owczarki niemieckie i amstafy (a może i inne rasy) - musisz sie wiec dokładnie zorientować przed 'godziną zero', gdzie jest ring rasy bouvier i przepchać się tam ;)
- większość potrzebnych informacji udzieli Ci sam właściciel psa, popytaj się go o rzeczy które Cie interesuja... no chyba, że to będzie jego pierwsza wystawa
co do dynamiki to zależy od rasy: najgorsze ze wszystkiego są chyba jednak owczarki niemieckie które na wystawie muszą dość żwawo biec przed włascicielem właściwie ciągnac go; ogólnie im rasa wieksza i ruchliwsza tym napewno w ringu będą musiały poruszać się szybciej,
- sam przebieg wystawy wyglada mniej wiecej tak: na ring wychodzi 3-5 psów i każdy po kolei jest oglądany przez sędziego (w konkretnej pozie) i musi wykonąc demonstracyjny bieg w poprzek ringu, gdy wszystkie psy są ocenone biegną gęsiego dookoła ringu jeden za drugim,
- wystawa na torwarze jest przez 3 dni 8,9,10 więc możesz uda się przed występami pupila znajomego i obejrzeć jak to wygląda (niestety tamtej rasy chyba nie obejrzysz, gdyż każda rasa jest wystawiana w ciągu jednego dnia),
- ring jest ogrodzony i raczej Ci nie pozwolą do niego wejść pstrykać forki, ogólnioe mało miesca, brak swobody szybkiego przemieszczania się.

po chwili googlenia znalazłem galeryjke z wystawy bouvierów, może da Ci ogólne pojęcie
http://www.bouvs.org/wystawy/lodz2003.php


Pozdrawiam.

robson
01-04-2005, 18:37
Kto mi pozyczy jakieś tele :?: :mrgreen: Z chęcią bym się przeszedł, ale mogę nie "sięgnąć"...
Czy ktoś wie w jakich godzinach to będzie się odbywało?

krecio
02-04-2005, 09:11
Dzieki serdeczne "Qczak". Nigdy nie bylem na takich psich zawodach, tyle co widzialem u kumpla na jego filmach. Jakies pojecie juz mam co do okolicznosci na jakie nalezy byc przygotowanym. Mam tylko nadzieje, ze dostane sie jakos na sam wybieg bo zostane "przemycony" razem z wlascicielem i jego kundlem.
Jesli chodzi o sama wystawe to jedziemy tam na godz. 9.00. Od ktorej jest sama wystawa to nie wiem ale moge sie dowiedziec jesli to kogos interesuje.
Jeszcze raz wielkie dzieki za psia a takze "kocia" pomoc. PSY GORA!!!!!!

Pszczola
02-04-2005, 09:13
Mam tylko nadzieje, ze dostane sie jakos na sam wybieg bo zostane "przemycony" razem z wlascicielem i jego kundlem.

Jesli obiekt wystawowy jest zamkniety/ogrodzony to trzeba sie raczej liczyc z niewielka oplata za wstep.

robson
02-04-2005, 10:28
Krecio jak możesz to dowiedz się w jakich godzinach sie to odbywa i czy jest jakaś strona www poświęcona tej wystawie. Z góry dziiękuję.

krecio
08-04-2005, 09:31
Robson,
trzeba bedzie poczekac.. Przeniesiono wstepnie na lipiec ale dokladnej daty jeszcze nie nie ustalono. Podam, jesli bede ja znal.

robson
08-04-2005, 12:01
Dzięki, Krecio. Może to i dobrze: do lipca powinienem kupic lampę i może jakąś dłuższą lufę :)