PDA

Zobacz pełną wersję : Blade klory



jusiek
18-08-2007, 12:52
Witam serdecznie

Właśnie wróciłem z wczasów i ku mojemu zdziwieniu zdjęcia robione G6 są jakieś blade i kolorki nie wyraźne. Poprawki w kompie dają efekt ale chyba nie o to chodzi. Kolega robiący jakimś kompakcikiem 3mln pix ma o wiele lepsze kolory /mocniejsze, wyraźniejsze/niż ja. Dodam, że zdjęcia były robione zarówno przy ustawieniach auto jak i ręcznych ale efekt jest ten sam. Co innego przy użyciu lampy wieczorem. Zdjęcia są takie jak powinny być. Proszę o radę gdzie leży problem.

jinks
18-08-2007, 21:34
Proponuję 3 opcje:
1) sprzedać G6 i kupić taki sam aparat jak ma kolega
2) ustawić w aparacie parametr nasycenia na wyższą wartość
3) obrabiać zdjęcia na komputerze

nie wiem, czy do g6 był dołanczany program DPP od canona, ale także darmowy irfan view ma jakieś tam przetwarzanie wsadowe plików więc obróbka nie zajmie dużo czasu. Najlepiej jednak zrobić sobie akcję w fotoshopie robiącą autolevels i podbicie nasycenia o 10 % i będzie dobrze

opiotr
20-08-2007, 07:42
To chyba jasne, że w większości mniej zaawansowanych kompaktów dla uzyskania ładnych fotek 'prosto z aparatu' takie parametry jak kontrast i ostrość jest podbita maksymalnie. Jak Ci się podoba takie coś to też ustaw w menu wszystkie parametry na max. Jednak jak kolega wcześniej napisał najlepiej RAW -> jakiś konwerter -> zabawa suwakami do uzyskania pożądanego efektu.