PDA

Zobacz pełną wersję : 30D teraz, czy zaczekać na 40D w nadziei, że 30D będzie teńszy ?



krzysiek_m
16-08-2007, 13:13
Witam!

Jak w temacie, mam taki dylemat. Zamierzam kupić aparat EOS 30D i nie wiem czy kupić go teraz czy zaczekać. Myślę, że jak pojawi się EOS 40D to troszkę poleci cena 30D. Nie będzie on jednak tańszy niż 400D, dlatego też nie wiem co zrobić. EOS 30D jest teraz w dobrej cenie i CANON zwraca 390 zł.

Proszę o rady.

himi
16-08-2007, 13:21
Poleci poleci. Sądzę, że po 40d wyjmiesz go za 2500, okazyjnie może nawet taniej.

MacGyver
16-08-2007, 13:22
A to nie lepiej było zapytać tutaj:
http://canon-board.info/showthread.php?t=14434&highlight=kiedy+nast%EApca+30D
zamiast zakładać nowy wątek dywagacyjny i to w dodatku w nieodpowiednim podforum ?

tombas
16-08-2007, 13:34
Witam!

Jak w temacie, mam taki dylemat. Zamierzam kupić aparat EOS 30D i nie wiem czy kupić go teraz czy zaczekać. Myślę, że jak pojawi się EOS 40D to troszkę poleci cena 30D. Nie będzie on jednak tańszy niż 400D, dlatego też nie wiem co zrobić. EOS 30D jest teraz w dobrej cenie i CANON zwraca 390 zł.

Proszę o rady.

...eeee... chyba już nie zwraca...:(

gwozdzt
16-08-2007, 13:36
Zamierzam kupić aparat EOS 30D i nie wiem czy kupić go teraz czy zaczekać. Myślę, że jak pojawi się EOS 40D to troszkę poleci cena 30D...
najlepiej poczekać jeszcze z półtorej roku, aż wyjdzie 50D.
Wtedy 40D będzie tańszy, a 30D będą dodawać do kolorowych czasopism...

Michał Majchrzak
16-08-2007, 13:42
Ja kupiłem wczoraj. Długo się nad tym zastanawiałem, ale w końcu zamiast siedzieć i czekać, trzeba zacząć robić zdjęcia! Nawet jeśli na tym stracę, bo za chwilę jeszcze stanieje, to i tak radość zabawy moją "30" mi to zrekompensuje...

krzysiek_m
16-08-2007, 14:19
Nie zamierzam czekać półtorej roku tylko ewentualnie miesiąc, bo słyszałem, że 40D ma wejść we wrześniu, dlatego się zastanawiam...

M.I.K
16-08-2007, 14:27
Po co czekać.... kup nowego Nikona albo Sonacza :/
Btw, zwrot jest teraz tylko za 400D
Zrób jak radzi gwozdzt, to będzie najlepsze rozwiązanie :/ Kup kolego 30D i ciesz sie fotami, a nie zastanawiaj sie czy czekać miesiac czy pol roku

olekbuszka
16-08-2007, 14:35
W www.fotobasia.pl 30D kosztuje 2999zł.
Czy 30D może kosztować mniej? Ile? Zobaczymy...

A póki co to mój wysłużony 300D padł i też zamierzam kupić jakieś nowe body. Mógłbym poczekać i zobaczyć co Canon wsadzi do 40D, jednak gdybym miał aparat już teraz, to w sobotę i niedzielę zrobiłbym kilka fajnych fotek pewnie...

Dlatego plan jest taki:
- kupić 30D wysyłkowo, dostawa kurierem do soboty,
- zrobić fotki w sobotę i niedzielę,
- oddać 30D sprzedawcy w ciągu 10dni od daty zakupu, :twisted:
- kupić 40D

Oczywiście żartuję. Ja nie czekam - kupuję 30D, a za resztę kasy jakieś szkiełko.

emisiaczek
16-08-2007, 14:39
zaraz zaraz co to znaczy kup 30d i ciesz sie fotami bo nie rozumiem ... kupi sobie chlopak body albo body i 18-55 i nie liczac jog dial to nie wiem czym tu sie cieszyc ...

gwozdzt
16-08-2007, 14:51
zaraz zaraz co to znaczy kup 30d i ciesz sie fotami bo nie rozumiem ... kupi sobie chlopak body albo body i 18-55 i nie liczac jog dial to nie wiem czym tu sie cieszyc ...
To znaczy konkretnie co proponujesz?

M@riusz
16-08-2007, 15:54
Zamierzam kupić aparat EOS 30D
No to kup.

Myślę, że jak pojawi się EOS 40D to troszkę poleci cena 30D.
No to nie kupuj i czekaj, aż cena spadnie.

Nie będzie on jednak tańszy niż 400D,
No to kupuj.

EOS 30D jest teraz w dobrej cenie
No to tym bardziej kup.

Proszę o rady.
http://www.wróżka.pl

słyszałem, że 40D ma wejść we wrześniu.
Na razie, to w ogóle nie wiadomo jak będzie wyglądał i jakie będzie miał bebechy (mimo, że niektóre newsy są takie, jakby już był ogólnie dostępny ;-) ). Żeby "wejść" najpierw musi "być".
Póki co Canon jeszcze go nie pokazał światu. Na razie jest jedynie pełno dywagacji dotyczących tego jaki będzie, co będzie miał, kiedy będzie, dlaczego będzie taki a nie inny, czy będzie tańszy czy droższy, czarny czy srebrny, większy niż 350D czy nie, itd... :wink:
Jeżeli chcesz kupić aparat tylko po to, żeby go mieć - czekaj. Jeżeli chcesz robić zdjęcia - kupuj teraz 30D, bo nie wiadomo ile czasu będziesz czekał na 40D.

M@riusz

Zemun
16-08-2007, 15:57
Nie ma sensu za bardzo czekać, bo cena 30D i tak już jest bardzo atrakcyjna i jeżeli jeszcze spadnie to naprawdę niewiele. Wystarczy sobie przypomnieć sytuacje jak wchodził 30D, cena 20D wcale nie poleciała drastycznie na dół.

McKane
16-08-2007, 16:07
Poza tym ile mozna czekac na wyjscie nowego modelu ... wyjdzie/nie wyjdzie 40D albo 3D. A jak wyjdzie moze sie okazac ze ma jakies problemy z AF np itd itp. Pytanie brzmi ile sie straci do tego czasu zdjec ? Bo chyba do tego ma sluzyc aparat - jesli nie to przepraszam nie bylo mnie tu :)

Bahrd
16-08-2007, 18:05
Poza tym ile mozna czekac na wyjscie nowego modelu ... wyjdzie/nie wyjdzie 40D albo 3D. A jak wyjdzie moze sie okazac ze ma jakies problemy z AF np itd itp. Pytanie brzmi ile sie straci do tego czasu zdjec ? Bo chyba do tego ma sluzyc aparat - jesli nie to przepraszam nie bylo mnie tu :)

Jeśli ktoś czeka, przypuśćmy pół roku, to tydzień czekania na specyfikację i dwa, trzy na pierwsze miarodajne opinie go nie zbawi.
Jeśli ktoś czeka miesiąc, to może i drugi.
Jeśli ktoś kupuje sprzęt na lata, to także ten miesiąc "nie zrobionych" zdjęć wielkiej różnicy nie sprawi.
Jeśli ktoś po raz pierwszy kupuje cyfrową lustrzankę, to zrozumiałe, że nie jest pewien, co robić.
Itd, itp... ;)
Ale zgadzam się - no ile można czekać!?

MMM
16-08-2007, 18:17
Poza tym ile mozna czekac na wyjscie nowego modelu ... wyjdzie/nie wyjdzie 40D albo 3D. A jak wyjdzie moze sie okazac ze ma jakies problemy z AF np itd itp.
Jakie problemy z AF w 40D? Przeciez dadzą to samo dziadostwo co w 30D ;-)

JaBlam
16-08-2007, 18:20
taaaa .. Tak samo wszyscy czekali, co bardziej napaleni tupali nogami ze juz juz juz jest.I co sie okazalo? Super aparat okazuje sie miec problemy !. (aparat za tyle kasy i okazuje sie nie teges!) Kupuj te 30D i nie marudz... albo jeszcze inaczej. Kup 350D bo przeciez 350D i 30 to to samo (wedlug wielu osob) :)) - oczywiscie zartobliwie to napisalem ) Jak ja kupowalem 5d to kosztowal 9 klockow za samo body. Raptem 3 miesiace i juz mozna kupic nawet 1400 zl taniej. Tyle ze przez te 3 miesiace zrobilem duzo fotek, zdokumentowalem kilkanascie koncertow i zrealizowalem kilka tematow. Uwierz ze nadal nie zaluje ze wlasnie wtedy kupilem a nie czekalem z nadzieja bo moze spadnie cena, a moze wyjdzie nastepca a moze nie wyjdzie, a jak wyjdzie to moj aparat juz bedzie taki lipny ze bede musial do kosza wywalic albo odsprzedawac bo musze miec nastepce. Pytanie tylko takie : masa ludzi pisze ze nie ma kasy ze to ze tamto, ze za drogo. Ile was bedzie w takim razie mialo tyle kasy zeby tego nastepce kupic juz w dniu premiery? Bo taki tani to zapewne nie bedzie. Bedziecie czekali zeby nastepca stanial? Troche bledne kolo!

Bahrd
16-08-2007, 18:20
A jak wyjdzie moze sie okazac ze ma jakies problemy z AF np itd itp.


Jeśli ktoś czeka, [...]


Jakie problemy z AF w 40D? Przeciez dadzą to samo dziadostwo co w 30D ;-)

Wiecie co? Spojrzałem jeszcze raz na tytuł wątku - jego Autora nie interesuje 40D i jego problemy, bo chce kupić 30D. A my tu - jak nakręceni - walimy swoje mądrości o przyszłości ;)

JaBlam
16-08-2007, 18:43
Wiecie co? Spojrzałem jeszcze raz na tytuł wątku - jego Autora nie interesuje 40D i jego problemy, bo chce kupić 30D. A my tu - jak nakręceni - walimy swoje mądrości o przyszłości ;)

Wydaje mi sie ze nawet jak wyjdzie 40 D to przeciez te ceny nie poleca znow tak na leb na szyje. Mysle ze to jest ryzyko ktorego trzeba byc swiadomym. Czy zydzimy 200-300 zl i czekamy w niepewnosci czy po prostu machamy reka, kupujemy i cieszymy sie z robienia zamiast pisac o tym co kupie jak to i to wyjdzie.

MMM
16-08-2007, 19:16
40D będzie pokazany już za kilka dni. Poczekaj więc na oficjalne info ze strony Canona i wtedy decyzja będzie łatwiejsza.

Bahrd
16-08-2007, 19:20
200-300 zl

To jest dobry plecak akurat na 30D...

McKane
16-08-2007, 19:24
Jakie problemy z AF w 40D? Przeciez dadzą to samo dziadostwo co w 30D ;-)

Hehe ja myslalem ze jak nowa puszka to i nowy AF powinien byc ... nowy czyli taki jak w 1dMkIII :) I problem gotowy ... wszyscy forumowicze z EF 500 mm i 300/2.8IS popadna w depresje :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Wiecie co? Spojrzałem jeszcze raz na tytuł wątku - jego Autora nie interesuje 40D i jego problemy, bo chce kupić 30D. A my tu - jak nakręceni - walimy swoje mądrości o przyszłości ;)

Nie no jasna sprawa ze chodzi o 30d ale spadek cen po wejsciu 40d to wielka niewiadoma. Za miesiac wyjdzie ... zanim trafi do sprzedazy zanim pojawia sie testy pokazujace ze jest to kolejny hit Canona wyrabany w kosmos bo ma odkurzacz i 4 przyciski direct print a nadal brakuje mu spota, iso, wirelessa, porzadnego af i uszczelek to 30d bedzie sobie nadal kosztowal te 3k zl bo czemu mialby spadac cenowo ?
20d uzywanych jest jeszcze sporo i chodza kolo 2,4k zl ... za tyle samo chodza nowe 400d (mniej wiecej nie chce mi sie dokladnie sprawdzac) wiec nawet jak spadnie to o 100 zl.
Przeciez te ceny jakie sa teraz to juz jest spadek zeby wypchnac zapasy magazynowe ...chwila chwila ... a co jak sie okaze ze po wejsciu 40d nagle zabraknie nowych 30d ? :)
Wtedy pozorna oszczednosc 100-200 zl zamieni sie w koniecznosc kupna 400d bo 40d ponizej 4k napewno nie bedzie kosztowal. I znowu depresja i znowu dylematy - uzywany 30d czy nowy 400d czy 40d ? :) I przyjdzie kupic 400d chociaz to nie tak zle bo zamiast kita bedzie mozna zainwestowac w cos co jest obiektywem :)

P.S. Troche przeedytowalem posta bo poplynalem z pisaniem zapominajac ze ktos to jeszcze musi zrozumiec :)

tom517
16-08-2007, 20:08
cena raczej juz nie bedzie za bardzo spadac, wystarczy porownac 20D ktory niewiele mniej kosztuje od 30D, fakt ze w tym interesie apetyt rosnie w miare jedzenia i jak sie bedzie mialo 30D to bedzie sie chcialo cos wiecej (przynajmniej wsorod tych ktorzy maja takie dylematy) , ale zawsze mozna sprzedac i niewiele sie straci, a jesli czekac na 40D to raczej jeszcze z pol roku poczekac niech inni potestuja i sie wypowiedza,

Thunder
16-08-2007, 20:23
Ja poczekalbym na oficjalna prezentacje a to juz nie duzo czasu, potem latwiej bedzie zadecydowac :)

scooter
16-08-2007, 21:12
bierz 30 do 40 wrzucą nie działający odkurzacz i matrycę 10 mpix ... i to tyle ....
szkoda czasu i zdjęć ...

akustyk
16-08-2007, 21:25
ja bym zbieral na 5D albo lepiej poczekal na jego nastepce. co FF to jednak FF, a APS-C to sie nie da ostrego zdjecia zrobic. ze nie wspomne o praktycznie niedzialajacym AF :)

Zemun
16-08-2007, 21:54
ja bym zbieral na 5D albo lepiej poczekal na jego nastepce.

hehe tak całe życie można czekać...

akustyk
16-08-2007, 22:06
hehe tak całe życie można czekać...

a to nie o to chodzi, zeby macac foldery i sledzic newsy w sieci?

wychodzi taniej niz kupic cos, co i tak nie bedzie uzywane, poza niedzielnymi piknikami z dzieciakami... 8-)

Zemun
16-08-2007, 22:18
a to nie o to chodzi, zeby macac foldery i sledzic newsy w sieci?

Czy oto chodzi to nie wiem, musiałbyś spytać osoby, które doradzają by poczekać na nowszy model "który zapewne będzie robił lepsze zdjęcia" ;)



wychodzi taniej niz kupic cos, co i tak nie bedzie uzywane, poza niedzielnymi piknikami z dzieciakami... 8-)

Ale będzie ładnie wyglądało na półce ;p

Kolekcjoner
17-08-2007, 01:43
40D będzie pokazany już za kilka dni. Poczekaj więc na oficjalne info ze strony Canona i wtedy decyzja będzie łatwiejsza.

Dokładnie :).

ja bym zbieral na 5D albo lepiej poczekal na jego nastepce. co FF to jednak FF, a APS-C to sie nie da ostrego zdjecia zrobic. ze nie wspomne o praktycznie niedzialajacym AF :)

Jasne w ogóle to przecież syf jest i malaria. Cud prawdziwy że w ogóle jakieś zdjęcia da się tym 30D robić :lol:.


Ja bym poczekał zwłaszcza, że moim zdaniem warto :mrgreen:. Natomiast 30D nie stanieje, bo cena 40D zapowiada się - przynajmniej na początku - dość sporo wyższa od obecnej ceny 30D. Sądzę że będzie oscylować w okolicach 5 kzł. I sądzę że będzie się jakiś czas utrzymywać na tym poziomie. Myślę też że wzorem poprzednich puszek - 30D będzie jeszcze długo dostępny w sprzedaży także decyzję bedzie można podjąć "na spokojnie" :D.

sal
17-08-2007, 01:50
wychodzi taniej niz kupic cos, co i tak nie bedzie uzywane, poza niedzielnymi piknikami z dzieciakami... 8-)
Masz coś przeciwko niedzielnym piknikom z dzieciakami? :-)

Bahrd
17-08-2007, 01:55
Masz coś przeciwko niedzielnym piknikom z dzieciakami? :-)

Pewnie AF mu nie nadąża :mrgreen:

krzysiek_m
17-08-2007, 11:58
Wielkie dzięki za opinie i pomoc :) Jestem przekonany i kupuję 30D teraz :)
Dziękuję :)

akustyk
17-08-2007, 12:06
Masz coś przeciwko niedzielnym piknikom z dzieciakami? :-)

zalezy. nie znosze piknikow wsrod smierdzacych potem i walacych "radyjkiem" na caly regulator wspolplemiencow

natomiast wyjazdy w gory z dzieckiem i aparatem jak najbardziej :) aczkolwiek to nie jest moje uzasadnienie topienia budzetu rodzinnego w elektronike :)

MMM
17-08-2007, 14:53
ja bym zbieral na 5D albo lepiej poczekal na jego nastepce. co FF to jednak FF, a APS-C to sie nie da ostrego zdjecia zrobic. ze nie wspomne o praktycznie niedzialajacym AF :)

AF to nawet w jedynkach nie bardzo chce działać, a co tu mówić o serii dwucyfrowej. Wiadomo że jeden wielki szjas i dziadostwo, nic nie działa, zdjęcia nieostre, banding, szumy, AF strzela pare metrów obok celu, pełno hot pikseli, na wyświetlaczu nic nie widać a do tego zdjęcia plastikowe i bez "duszy". NIE KUPUJ! ;-)

M@riusz
17-08-2007, 14:55
Wielkie dzięki za opinie i pomoc :) Jestem przekonany i kupuję 30D teraz :)
Baw się dobrze :D

M@riusz

c42
17-08-2007, 15:32
AF to nawet w jedynkach nie bardzo chce działać, a co tu mówić o serii dwucyfrowej. Wiadomo że jeden wielki szjas i dziadostwo, nic nie działa, zdjęcia nieostre, banding, szumy, AF strzela pare metrów obok celu, pełno hot pikseli, na wyświetlaczu nic nie widać a do tego zdjęcia plastikowe i bez "duszy". NIE KUPUJ! ;-)

hehe dobre! ja dodam jeszcze od siebie ze nie bedizesz mial tak pieknej winiety jak w 5d :D

akustyk
17-08-2007, 15:57
AF to nawet w jedynkach nie bardzo chce działać, a co tu mówić o serii dwucyfrowej. Wiadomo że jeden wielki szjas i dziadostwo, nic nie działa, zdjęcia nieostre, banding, szumy, AF strzela pare metrów obok celu, pełno hot pikseli, na wyświetlaczu nic nie widać a do tego zdjęcia plastikowe i bez "duszy". NIE KUPUJ! ;-)

nie no... nie o ten wniosek mi chodzilo!

chodzilo o to, ze to co w przyszlosci jest zawsze lepsze i ze zawsze nalezy czekac na kolejne modele, ktorych ficzery "juz na pewno pozwola robic dobre zdjecia".

najzupelniej logiczne przy tym by bylo nie kupowac w ogole, bo w koncu po co topic kase w czyms co juz za 2/3/5/10 lat bedzie przestarzale. ale z drugiej strony, na cos przeciez trzeba wydac forse, i najlepiej kiedy to cos nie jest specjalnie potrzebne, ale jest zaje... trendi

/cynizm & robienie beki z onanizmu mode off :mrgreen:

Kolekcjoner
17-08-2007, 17:12
(....)/cynizm & robienie beki z onanizmu mode off :mrgreen:

Szkoda a tak ładnie się ten wątek zaczął rozwijać
https://canon-board.info/imgimported/2006/12/naughty-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/naughty.gif).