PDA

Zobacz pełną wersję : Canon Powershot S3IS



vegas74
16-08-2007, 09:14
mam pytanko do posiadaczy S3IS - czy w waszych aparatach też coś grzechocze?

popniunia
16-08-2007, 09:42
w moim nic nie grzechocze :)

levybike
16-08-2007, 10:04
Ale napisz dokładnie o co chodzi, może masz grzechotnika i dlatego grzechocze :)

Na poważnie: napisz kiedy masz problem, czy np. gdy aparat jest włączony lub nagrywasz filmik itp.

vegas74
16-08-2007, 10:21
:)
"Na poważnie: napisz kiedy masz problem, czy np. gdy aparat jest włączony lub nagrywasz filmik itp.[/QUOTE]"

Może być wyłączony to niema znaczenia - kiedy nim potrząsne lekko - coś w środku lata - może jakaś śrubeczka się odkręciłą - może to jakaś kuleczka z mechanizu położenia aparatu - czy coś takiego

m1xer
16-08-2007, 23:13
:)
Może być wyłączony to niema znaczenia - kiedy nim potrząsne lekko - coś w środku lata - może jakaś śrubeczka się odkręciłą - może to jakaś kuleczka z mechanizu położenia aparatu - czy coś takiego

tak ma być, moje S3 tez tak ma ;] pamiętam ze ktoś sie juz pytał o to tu na forum. a to latające cos to je chyba od stabilizacji by aparat wiedział w jakiej pozycji sie znajduj. Jak sie mylę proszę mnie poprawić...

vegas74
17-08-2007, 08:04
tak ma być, moje S3 tez tak ma ;] pamiętam ze ktoś sie juz pytał o to tu na forum. a to latające cos to je chyba od stabilizacji by aparat wiedział w jakiej pozycji sie znajduj. Jak sie mylę proszę mnie poprawić...
dzięki m1xer :) - to żeś mnie trochę uspokoił (skoro w Twoim S3 tez tak jest), zastanawiałem się czy to nie jakaś awaria, która wystąpiła po letnich wypadach turystycznych - jakoś wcześniej się temu nie przysłuchiwałem, chociaż aparat posiadam od kwietnia br.

Nikawolf
18-08-2007, 13:19
przymierzam się do zakupu S3 lub S5 i w poszukiwaniu opisów -co do grzechotania znalazłem coś takiego: cytuję

co trzeba wiedzieć kupując S3 lub S5

Osobiście nie kupiłbym S5, alem mam nadzieję,że poniższe informacje pozwolą zaoszczędzić rozczarowań i nieco pieniędzy tym którzy myślą inaczej: **1** *W sklepie: Kupując poproś o włączenie aparatu. Daj przycisk Menu a następnie kursorem (w pierwszej zakładce) znajdź opcję "stabilizacja optyczna" i ustaw ją na "ciągła". Skieruj aparat w dół i kołysz nim tak jakbyś chciał sfilmować całą podłogę. Potem zrób to samo dla innych boków aparatu (lewy bok w dół, prawy bok w dół, normalnie i "do góry nogami"). Jeśli usłyszysz, lub poczujesz, że coś w środku przeskakuje to znaczy że trzymasz wadliwy egzemplarz, który po kilku (może kilkunastu) godzinach pracy stabilizacji się popsuje a gwarancja w rzeczywistości (przynajmniej w Polsce) nie obejmuje uszkodzeń tego typu, a 400zł piechotą nie chodzi.

inne:

W nowym S3 i S5 nie powinno nic przeskakiwać, gdyż oznacza to zużycie/wadę elementu stabilizacji co po jakimś czasie prowadzi do awarii obiektywu typu: głośne stukanie przy zoomowaniu, albo "błąd obiektywu" (aparat nie działa, można próbować go ocucić wkładając i wyjmując kilka razy baterie). Potwierdzam, że wyłączenie stabilizacji ciągłej znacznie wydłuża życie obiektywu i to jedyne co mogę poradzić. W razie awarii obiektywu proponuję udać się najpierw do nieautoryzowanego serwisu, bo autoryzowany najprawdopodobniej stwierdzi że to piasek załatwił mechanizm i (przynajmniej na fakturze) wymieni cały mechanizm obiektywu wliczając silniczek USM

dalej:

Wady produktu
*niesłychanie łatwo psująca się stabilizacja optyczna. Naprawa w autoryzowanym serwisie to 390zł (bez względu na to czy jest gwarancja czy nie) *

sam jestem w dalszym ciągu zwolennikiem kupna któregoś z wymienionych modeli - S3 lub S5 jeszcze nie wiem czy postawię na dodatkowe piksele i stopke czy też za mniejsze pieniądze S3 np. z dodatkową kartą pamięci chociaż muszę przyznać, ze te posty odnośnie stabilizacji trochę mnie zaniepokoiły

pozdrawiam

vegas74
18-08-2007, 13:49
dzięki Nikawolf - zrobiłem S3 od kwietnia br (z tym delikatnym grzechotaniem) około 3 tys fotek i wszystko jest ok - mam nadzieję, że w każdej regule są wyjątki (a może to chwyt "poniżej pasa" konkurencji)

PawelX
18-08-2007, 15:53
Grzechotanie: Instrukcja obsługi, str. 120. Powinno to być na pierwszej stronie albo lepiej na kartce przywiązanej do aparatu bo to jest stałe pytanie na różnych forach.

vegas74
18-08-2007, 20:27
no wiem, wiem..., ale sam wiesz jak to jest:)
dzięki PawelX

pkbiker
27-08-2007, 13:07
ja raz slyszalem grzechotanie ale mam nadzieje ze to mechanizm stabilizacji luc cos w tym stylu

stalowy_aniol
28-08-2007, 15:01
vegas, widze, ze temat "grzechotania" w S3 IS jest dosc popularny..., u mnie jest to samo; czujnik położenia wydaje tem uroczy dzwiek, wiec nie ma powodu do stresu:)

radioel
08-11-2007, 18:59
miałem taki sam problem wysłałem aparat na gwarancji do sewisu i powiedzieli ze jest to sprezynka od domykania baterii ale po przeczytaniu owych postów bardziej skałniam sie do tego co jest napisane na forum a serwis nie wiec sam co to jest lub sie myle. poza tym aparat pomimo owego grzechotania chodzi idealnie
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
przepraszam kozystam z konta kolegi. R.B.R.

don
10-11-2007, 01:11
nic nie powinno grzechotac w S3