PDA

Zobacz pełną wersję : Canon A95 - zdjęcia makro, filtr polaryzacyjny kołowy.



bibliotekarzID
27-03-2005, 14:24
Witam.
Czy ktoś może posiada taki aparat i mógłby polecić jakąś soczewkę/ konwerter w granicach do 100zł żeby móc robić zdjęcia makro?
Na razie rozważam coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=45978032

Pytanie drugie. Czy warto zainwestować w taki filtr polaryzacyjny kołowy J&D za 65zł? Czy naprawdę zwiększa kontrast zdjęć, eliminuje odbłyski z powierzchni niemetalicznych i wzmacnia intensywność kolorów?

Pozdrawiam.

Tomasz Golinski
27-03-2005, 14:49
Polaryzator warto, ale nie JD, bo to kieska sprawa. Minimum znośne to Hoya fioletowa. lepiej Hoya HMC lub SHMC

satriani
29-03-2005, 19:18
W kwestii tej soczewki to powiem ci szczerze : jak zamierzasz robić zdjęcia 1 groszówkom to ok, ale żuczki, listki i w ogóle przyroda to przy +16 odpada, sam eksperymentowałem z soczewkami hamy w lustrzance A były to +2, +4, +8 przy ósemce to były takie zniekształcenia optyczne że aż głowa boli, to ćwierćśrodek przy zdjęciach przyrody i raczej nie zawracaj sobie tym głowy po prostu szkoda twoich pieniędzy lepiej dołóż na porządny polar. Niestety te porządne cenowo zawsze kosztują najmniej ok 100 pln, Ja mam soligora i jestem bardzo zadowolony daje lepsze rezultaty niż hama za 70 , choć hama ma także w swojej ofercie polara za 200 pln. Bierz pod uwagę firmy znane i sprawdzone a nie jakieś odkryca dziesiącioleci na allego, gdzie poza sprzedającym nikt o czymś podobnym nie słyszał. Jeszcze pół biedy jak kupujesz uV-ła który traktujesz jako osłonę obiektywu.