PDA

Zobacz pełną wersję : [AmigoGD] Pierwsza sesja



AmigoGD
27-03-2005, 01:58
Witam serdecznie wszystkich! administratorow, stalych bywalcow forum jak i nowych gosci:)
Jestem tutaj nowy, 100-%owy amator. Od pewnego czasu jestem posiadaczem Canona 300D. Troszke czasu minie zanim zaczne pisac posty i na niektore odpisywac, duzo tutaj jeszcze mam do czytania i uczenia sie. Wiec moze na poczatek dla przelamania tremy wrzuce jedna z fotek z pierwszej mojej nazwijmy to "sesji":)

http://www.jarczyk.com/usta.jpg

Pozdrawiam serdwcznie
Amigo

Tomasz Golinski
27-03-2005, 02:04
Witam i na wstepie mała uwaga techniczna http://canon-board.info/viewtopic.php?t=26 (chodzi o tytuł wątku)

JEśli chodzi o zdjęcie to ciekawe, troche zbyt żółte na mój gust

muflon
27-03-2005, 02:28
Podobnie jak Tomek - pomysł fajny, ale raz że trochę za żółte, dwa, że zbyt mało podkreślona jest ostrość na tym środkowym obiekcie (cokolwiek to jest :) )

AmigoGD
27-03-2005, 02:52
Powiedzmy ze to winogrono w... mandarynce:)
Obecnie posiadam tylko obiektyw Canon 18-55 wiec poszalec nie idzie ale i tak jestem zadowolony ze sprzetu. Zamierzam sie na nawy obiektyw ale chyba zaczne od czytania a nie ocenania obiektywu na podstawie cen:) Jest to moja pierwsza lustrzanka i juz widze ze duzo sie da z tego sprzetu wyciagnac.
Kolorki takie wyszly gdyz zalezalo mi na duzym kontrascie z czarnym tlem, poszalalem wiec chyba troszke za mocno z balansem bieli. Nie chcialem obrabiac tej fotki graficznie bo pomimo tego ze grafika w fotografi sie przydaje to nie zawsze jednak o to chodzi.

Amigo

Tomasz Golinski
27-03-2005, 02:55
Nie rozumiem co ma kontrast do WB? Mozesz sprecyzowac?

AmigoGD
27-03-2005, 03:00
Tyle co pamietam WB mialem ustawione na oswietlenie dzienne, przy halogenie dawalo to wlasnie taki kolor "czerwono-zolty" obiektu. Przy innych WB wszystko wychodzilo ... "mdle" czyli malo kontrastowe.

AmigoGD
27-03-2005, 03:11
Chyba zle uzylem slowa" kontrast":) mialem na mysli kolory, czarny i czerwony. Moim zdaniem to kolory kontrastowe chociaz kazdy moze powiedziec ze kazdy inny kolor do czarnego tla tez bedzie kontrastowy:) Wyobraz sobie Tomku ze zdjacie jest w naturalnych kolorach - skora i owoc. Kolory chyba by w takim przypadku wypadly o wile mniej kontrastowo... hmmm tak mysle:) ale moze sie myle:)

muflon
27-03-2005, 11:02
Tyle co pamietam WB mialem ustawione na oswietlenie dzienne, przy halogenie dawalo to wlasnie taki kolor "czerwono-zolty" obiektu. Przy innych WB wszystko wychodzilo ... "mdle" czyli malo kontrastowe.
Bo do takich rzeczy to panie RAW służy ;-)

zabol
29-03-2005, 10:48
no... no... całkiem całkiem. Popracuj jeszcze troche nad ostrością. Jak dla mnie to żółte światło nadaje ciepły kilmat fotce. mi sie podoba :)

Jurek Plieth
31-03-2005, 00:11
Powiedzmy ze to winogrono w... mandarynce:) ...
Powiedzmy :wink:
Gdańsk pozdrawia Gdańsk :mrgreen:

AmigoGD
09-04-2005, 03:45
Witam ponownie, a Gdansk szczegolnie:) Panie Jurku my mamy ten przywilej ze kiedys mozemy spotkac sie przy piwku i porozmawiac o naszym hobby:)
Ale wracajac do tematu, nowa sesja:) Tym razem nocna....
http://www.jarczyk.com/noc.jpg
EOS 300D, obiektyw KIT, goraca noc, piekna kobieta i troszke Photoshopa:)
Pozdrawiam wszystkich i zycze milego spokojnego weekendu!

Tomasz Golinski
09-04-2005, 09:22
Nieźle wyszło, ale ja bym trochę inaczej ciachnął oraz zrezygnowałbym z tych cyfrowych śmieci-pasków.

SenioR
09-04-2005, 19:59
fakt, te paski troche psuja fotke . Mozna bylo zastosowac troszke inny filtr, lub zmniejszyc efekt w tym filtrze. Ale to jest kwestia gustu , pozdrawiam. :)

gonzo44
10-04-2005, 18:42
wracajac do winogrona w ustach, IMHO przydalaby sie wieksza glebia ostrosci. Teraz ostra prawa strona przykuwa cala uwage, mozna powiedziec ze ciezar zdjecia lezy po prawej stronie.