PDA

Zobacz pełną wersję : problem z AF



szpak121
12-08-2007, 18:46
wczoraj mój 350 D /ponad 2letni/ odmówił ustawiania ostrości w trybach manualnych/ P,Tv, AV itd/ Po naciśnięciu spustu migawki '"do połowy"od razu aparat wskazuje zablokowanie ekspozycji,ostrość musze ustawiać każdorazowo innym przyciskiem tj blokowanie ekspozycji- tym w górnej części tyłu aparatu poprawej stronie. Co ciekawe ta przypadłość nie występuje w trybach automatycznych , gdzie po na nqaciśnięciu spustu migawki "do połowy" następuje prawidłowe ustawienie ostrości. W czym jest problem ? Z góry dziękuję z fachowe porady

jeesoo
12-08-2007, 19:03
Witam.
Mam 300D - niestety już po gwarancji.
Problem polega na złym działaniu autofocusa. Chodzi o to że aparat powinien ostrzyć przy wciśnięciu spustu do połowy, a po wciśnięciu do końca powinien zrobić zdjęcie. U mnie wygląda to tak że po wciśnięciu spustu do połowy nie dzieje się nic, po wciśnięciu do końca aparat robi zdjęcie i na ułamek sekundy wcześniej próbuje wyostrzyć .... Generalnie autofocus jest o tyle sprawny że potrafi porządnie wyostrzyć przy serii kilku błyskawicznych wciśnięć spustu do końca ... Oczywiście kilka fotek niepotrzebnie przy tym zabiegu mi poleci ;/
Problem jest raczej niezależny od obiektywu - to samo na kilku modelach. Co ciekawe - raz na jakiś czas potrafi zadziałać poprawnie. ;/
Szukałem na forum ale nei znalazłem nigdzie podobnego problemu... Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Ew. udzielić informacji co jest przyczyną i ile orientacyjnie może to kosztować.
Dodam jeszcze że aparat był już 2 razy w serwisie z powodu zablokowanego lustra ...
Pozdrawiam i prosze o jakieś informacje.

bartoszsowa
12-08-2007, 19:25
wczoraj mój 350 D /ponad 2letni/ odmówił ustawiania ostrości

A custom functions sie nie bawiles :grin: jak tak to przestaw 4 funkcje na 0 :wink:

canon-sniper
12-08-2007, 19:51
Witam.
Mam 300D - niestety już po gwarancji.
Problem polega na złym działaniu autofocusa.

A sprobuj zrobic wyzwalanie z wężyka, schemat jest w tips&tricks będziesz wiedział czy to wina body czy zabrudzonego spustu.

szpak121
12-08-2007, 20:56
na pewno CF się "nie bawiłem " ale pomogło,dzięki

gwozdzt
13-08-2007, 07:53
Witam.
Mam 300D - niestety już po gwarancji.
Problem polega na złym działaniu autofocusa.Moim zdaniem wyrobiony spust migawki.

kosztów naprawy spróbuj poszukać w tym wątku:
http://canon-board.info/showthread.php?t=17120

a jesli nie znajdziesz, to zapytaj w serwisie:

Foto/Video
Centralny serwis Canon Polska
"Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video"
01-014 Warszawa, ul. Żytnia 15
tel.: (22) 862 41 38/39
fax: (22) 862 41 40
e-mail: info@e-csi.pl (info@e-csi.pl)
www: www.e-csi.pl (http://www.e-csi.pl/)

janmar
13-08-2007, 18:49
na pewno CF się "nie bawiłem " ale pomogło,dzięki

Za wyjątkiem zdjęć wykonywanych przy pomocy wężyka czy radiopilota Mam na stałe w Cfn4 włączone 01.Pozwala to na rozdzielenie pomiaru ostrosci od pomiaru swiatła.Indywidualizacja funkcji uzytkownika to cenna pomoc warto te funkcje poznac i przeanalizować.Pozdrowienia.:)

jeesoo
14-08-2007, 11:47
na pewno CF się "nie bawiłem " ale pomogło,dzięki

u mnie niestety nie pomogło to w ogóle więc chyba niepotrzebnie post został przeniesiony - chodzi o co innego ....
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
PS. wężyka nie posiadam :(

MacGyver
14-08-2007, 12:10
u mnie niestety nie pomogło to w ogóle więc chyba niepotrzebnie post został przeniesiony - chodzi o co innego ....!
PS. wężyka nie posiadam :(
To spróbuj pożyczyć gdzieś, albo zamów na allegro zamiennik (kosztuje około 20 zł i zawsze się przyda). Możesz też zrobić samemu (http://canon-board.info/showthread.php?t=10910.html).