PDA

Zobacz pełną wersję : 400D i klin optyczny.



remol71
11-08-2007, 23:12
Czy ktoś posiada?? Podobno było coś kiedyś do 350D. Może daje się coś przerobić ze starego aparatu, np zepsuta Prakitica??

Pozdrawiam

arturs
12-08-2007, 00:10
Spytaj kolegę andee'go. Ja mam od niego matówkę z klinem i liniami super jasną do 350D, powinna pasować i do 400D

Bieda
12-08-2007, 14:54
Czy ktoś posiada?? Podobno było coś kiedyś do 350D. Może daje się coś przerobić ze starego aparatu, np zepsuta Prakitica??

Pozdrawiam

na pewno się da, trzeba tylko mieć stara matówkę o podobnej grubości do tej w Twoim aparacie (koszt około 50zł). Następnie wyjąć standardową matówką i szybke z narysowanymi polami Af. Następnie przyciąć matówkę z klinem do odpowiedniego rozmiaru i włożyć do aparatu - należy sprawdzić, czy ostrzy w punkt i ewentualnie wyregulowac dystans.

Ja co prawda zrobilem to w cyfrówce z innej stajni (kolega z forum opracował i sfotografował całą procedurę, więc było prościej)), ale na pewno się to da zrobić ze wszystkimi, które mają wymienną matówkę. Trzeba tylko uważac, żeby nie porysować matówki, bo bardzo łatwo o to.

Tylko zastanów się czy wizjer w 350d nie jest zbyt mały i ciemny do ostrzenia ręcznego (nawet z matówką) no i jakie szkła będziesz podpinał. Bo jak szkło ciemniejsze niż f4-5,6 to matówka będzie Ci ciemnieć i generalnie jest to mniej wygodne.

pzdr