PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyc lampkę w 30D?



Joshec
11-08-2007, 17:27
Szukałem ale nie znalazłem. Poradźcie koledzy jak wyłączyć migotanie lampki w 30D w trybie samowyzwalacza w programach manualnych? Nie posiadając wężyka do foto nocnych korzystam z samowyzwalacza i strasznie mi to przeszkadza:neutral:

Kubaman
11-08-2007, 17:29
lampki samowyzwalacza nie możesz wyłączyć

mrek
11-08-2007, 18:06
Szukałem ale nie znalazłem. Poradźcie koledzy jak wyłączyć migotanie lampki w 30D w trybie samowyzwalacza w programach manualnych? Nie posiadając wężyka do foto nocnych korzystam z samowyzwalacza i strasznie mi to przeszkadza:neutral:
Tak przy okazji ktos wie, po co ona taka mocna?

solti
11-08-2007, 18:56
Tak przy okazji ktos wie, po co ona taka mocna?
Bo ją można też ustawić w taki tryb, żeby przy robieniu zdjęć z lampą służyła do redukcji efektu czerwonych oczu. Nie próbowałem tego, więc nie wiem, jak skutecznie i czy w ogóle to działa.

Joshec
11-08-2007, 19:02
OK. Dziękuję. Zatem pozostaje wężyk lub wyzwalanie radiowe

steku
11-08-2007, 19:23
Albo czarna tasma klejąca

BelYaal
11-08-2007, 20:51
A jest mozliwosc wlaczenia tej lampki tak aby doswietlala AF-owi obiekt?

rallus
11-08-2007, 21:59
Do wspomagania AF służy sama wbudowana lampa błyskowa lub emiter z zewnętrznej lampy. Patrz instrukcja obsługi. Funkcja indywidualna CF5.

Kubaman
11-08-2007, 22:05
Bo ją można też ustawić w taki tryb, żeby przy robieniu zdjęć z lampą służyła do redukcji efektu czerwonych oczu. Nie próbowałem tego, więc nie wiem, jak skutecznie i czy w ogóle to działa.

oj nie jestem pewien czy mas rację. Wbudowana lampa ma oprócz palnika taką właśnie mini lampkę, którą o ile dobrze pamiętam właśnie doświeca oczka.

Olej
11-08-2007, 23:52
a czy ktos wie jak w 30D skrocic czas samowyzwalacza z 10 s na np. 1 s ??

solti
12-08-2007, 00:47
oj nie jestem pewien czy mas rację. Wbudowana lampa ma oprócz palnika taką właśnie mini lampkę, którą o ile dobrze pamiętam właśnie doświeca oczka.
Chyba jednak Ty się mylisz.
Str. 14 instrukcji obsługi Canona 30D, rozdział "Elementy budowy i obsługi". Na rysunku korpusu są opisane dokładnie wszystkie jego elementy, a przy odnośniku dotyczącym owej diody tkwi objaśnienie: "Redukcja 'czerw. oczu'. Kontrolka samowyzwalacza (str. 104/50)".
Na str. 104 jest dokładnie opisane jak włączyć redukcję, jednak tam już nie ma rysunku samej diody.
Także wg instrukcji jasno wychodzi, że to nie wbudowana lampa ma minilampkę, tylko to właśnie ta dioda ma służyć do redukcji czerwonych oczu.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

a czy ktos wie jak w 30D skrocic czas samowyzwalacza z 10 s na np. 1 s ??
Nie da się.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Znalazłem jeszcze coś takiego.
Str. 98 instrukcji, rozdział "Blokowanie lustra w górnym położeniu", 3 uwaga od dołu strony: "Gdy działa blokowanie lustra w górnym położeniu i samowyzwalanie, to po naciśnięciu spustu migawki 'do końca' zdjęcie wykona się z opóźnieniem 2 sekund od podniesienia się lustra."
Ja to rozumiem w ten sposób, że włączając MLU uzyskujemy 2 sekundowy samowyzwalacz. Nie polecam próbować w pełnym słońcu:mrgreen:
A tak w ogóle to najlepiej używać pilota/wężyka. Będzie to najwygodniejsze.

c42
12-08-2007, 10:29
MZ ta lampka ma sluzyc jak latareczka do podswietlania w trudnych warunkach celu... niestety w canonie wykonanie jest tragiczne, w s3pro swieci 2 razy mocniej...

solti
12-08-2007, 11:25
MZ ta lampka ma sluzyc jak latareczka do podswietlania w trudnych warunkach celu... niestety w canonie wykonanie jest tragiczne, w s3pro swieci 2 razy mocniej...
Nic z tych rzeczy, mylisz się. Wspomaganie AF w 30D realizowane jest za pomocą wbudowanego flasha (błyski wspomagające AF poprzedzają błysk zasadniczy). Można to też tak skonfigurować, że wspomaganie flashem będzie działało także przy zdjęciach robionych bez użycia zasadniczego błysku. Sama dioda służy jedynie do sygnalizacji samowyzwalacza i ewentualnej redukcji efektu czerwonych oczu.

szandor
12-08-2007, 12:57
Jak przeszkadza to należy tę lampkę czymś "przysłonić", chyba nie ma innego wyjścia.

S.W.A.T
25-08-2007, 22:54
a czy ktos wie jak w 30D skrocic czas samowyzwalacza z 10 s na np. 1 s ??


hmm to chyba pozostaje tylko węzyk lub pilot... tak sądzę bo moze mozna to zrobic grzebiąc w sofcie

Thunder
28-08-2007, 15:28
A co zrobic zeby wbudowana lampa blyskowa sluzyla tylko jako wspomanaganie AF, a podczas wcisiniecia spustu migawki do konca nie blyskala? Czy jedynym wyjsciem jest zamkniecie lampy...?

PS: Czy ustawiajac w CF5 (2) osiagne pozadany efekt ? (akurat nie mam aparatu pod reka zeby sprawdzic)

BelYaal
28-08-2007, 15:59
Do wspomagania AF służy sama wbudowana lampa błyskowa lub emiter z zewnętrznej lampy. Patrz instrukcja obsługi. Funkcja indywidualna CF5.

To ja wiem, pytam czy daloby sie wykorzystac tez ta zamiast spawarki, czy tez wspomagania z lampy zewnetrznej

m24
28-08-2007, 16:25
A jest mozliwosc wlaczenia tej lampki tak aby doswietlala AF-owi obiekt?
Nie, ona sluzy tylko do redukcji efektu czerwonych oczu.

oranvag
30-08-2007, 12:23
a czy ktos wie jak w 30D skrocic czas samowyzwalacza z 10 s na np. 1 s ??

Patrzę i nie wierzę. Jak to?! jeszcze nikt nie odpowiedział: "Canon ustawił na 10 sekund i to jest ustawienie optymalne. Jakby Canon uznał, że zmienianie czasu samowyzwalacza jest przydatne, to by to umożliwił. Ale nie umożliwił, czyli nie jest. A tak w ogóle w czasie, kiedy ty się zastanawiasz, jak przestawić głupi czas głupiego samowyzwalacza inni chodzą i robią zdjęcia. Idź lepiej fotografować dekielki".

Oj, coś koledzy w słabej formie...

akustyk
30-08-2007, 12:43
A co zrobic zeby wbudowana lampa blyskowa sluzyla tylko jako wspomanaganie AF, a podczas wcisiniecia spustu migawki do konca nie blyskala? Czy jedynym wyjsciem jest zamkniecie lampy...?

PS: Czy ustawiajac w CF5 (2) osiagne pozadany efekt ? (akurat nie mam aparatu pod reka zeby sprawdzic)

C.fn. 7 moze?

Hladon
30-08-2007, 13:03
Witam.
W analogu (EOS500) właśnie ta lampka wspomagała AF i nie wiem czemu nie zastosowali tego patentu w cyfrówkach. Może błyski flesza są lepsze do wspomagania AF niż lampka.
I takie pytanie z tym związane.
Czy podczas ostrzenia ze wspomaganiem (30d) na pełnym manualu po wyostrzeniu aparat zrobi fotkę z lampą?
Myślę że jeśli mam ustawioną opcję bez błysku to aparat nie zrobi zdjęcia z błyskiem.
Wydaje się to oczywiste ale proszę potwierdźcie moje domysły.

Pozdrawiam:
Maciej H.