PDA

Zobacz pełną wersję : czy warto zaryzykować



fijas
09-08-2007, 16:46
Jestem posiadaczem canona eosa 300 jestem z niego dość zadowolony wystarcza mi w zupełności i nie mam ochoty sie go pozbywać, jednak w dobie cyfrowej postanowiłem kupić coś z matrycą i znalazłem dość kontrowersyjną aukcje na allegro co o tym sądzicie?

www.allegro.pl/item220905182__canon_eos_300d_6mpix_body_gw_gratis .html


pozdrawiam fijas

danny
09-08-2007, 17:03
pewnie z tira wypadly....
"WYSTAWIONE 50 SZTUK W NALEPSZYM STANIE !!!"
a pozostale 33 katrony wpadly do rzeki.... :(

"[...] i są po tak zwanym "REFURBISHMENTingu" [...]"
czyli innemi slowy "bierznikowane opony" , "silnik po kapitalce" alternatywnie "zwloki po wulkanizacji".

kijem 3 metrowym bym tego nie tykal.

TomS
09-08-2007, 17:04
Jak dla mnie to trochę dziwne że koleś wziął ich aż 50. I że wszystkie są praktycznie w takim samym stanie. Ciekawe też ile mają fot na liczniku.

danny
09-08-2007, 17:10
to jak z golfem z 91 roku - a jaki przebieg by cie satysfakcjonowal?
... to zaraz nastawimy :)

Tomasz1972
09-08-2007, 17:11
Tutaj masz na temat aukcji z 350d : http://www.canon-board.info/showthread.php?t=24511

tpop
09-08-2007, 17:13
Tutaj masz na temat aukcji z 350d : http://www.canon-board.info/showthread.php?t=24511skądinąd tego samego sprzedawcy

Vitez
09-08-2007, 17:38
Odpowiadam na pytanie z tematu - nie warto. Warto wziac pozyczke czy dluzej zbierac byle nie kupowac tego typu sprzetu.

paweleverest
09-08-2007, 23:23
Odpowiadam na pytanie z tematu - nie warto. Warto wziac pozyczke czy dluzej zbierac byle nie kupowac tego typu sprzetu.


Zgadzam się z przedmówcą - doskładaj 1000 zł kup 350D masz sprzęt nowy sprawdzony na gwarancji i o wiele lepszej ergonomi i funkcjonalności niż 300D

3SA
10-08-2007, 07:01
Też uważam, że lepiej kupić nowy, ale jeśli się dalej upierasz to poślij maila do osób, które kupiły te aparaty i zapytaj w jakim są stanie i czy aby nie oszustwo.

MacGyver
10-08-2007, 08:40
...o wiele lepszej ergonomi...
No tu to już przesadziłeś... i to zdrowo :-D
Co nie zmienia faktu że ten sprzęt jest rzeczywiście mało pewny.

My Nick
10-08-2007, 08:48
Pasek gratis!

radlow
10-08-2007, 11:20
Więc ja posiadam aparat od tego sprzedawcy i jestem zadowolony. Na nowe lustro niestety nie było mnie stać, a w ten sposób udało mi się przesiąść z Photona 484 na upragnioną lustrzankę. Kupiłem używkę gdyż ten sprzedający jest moim znajomym i mogłem osobiście sobie wybrać egzemplarz z kilku. U mnie jedyną wadą jest to że matryce bym musiał wyczyścić. Z tego co się dowiedziałem miał chyba tylko jeden zwrot, a aparaty są przed wysyłką sprawdzane przez zakład fotograficzny . To tyle z mojej strony.

szymcik
10-08-2007, 14:43
hehehe radlow czyżby autoreklama...!?

dj_zibi
10-08-2007, 16:22
Z własnego doświadczenia wiem iż jest bardzo dużo ludzi z Ostrowa wlkp. jaki i Ostrzeszowa które ściągają dużo sprzętu komputerowego (karty graf, pł. gł, całe kompy) z Niemiec. Duża większość to leżaki magazynowe, wszystko OEM.

Nie wiem czy w tym wypadku jest podobnie ale może to być to.

Wg, mnie jeśli chcesz kupić to lustro to zapewne da się dogadać by wysłać aparat na ,żytnią celem sprawdzenia przebiegu. Mówię to z doświadczenia kilka razy kupowałem sprzęt komp. od panów z wyżej wymienionych miast (towar z Niemiec) i zawsze była pełna kultura.

Jednak ja bym dozbierał i kupił coś nowego:)

radlow
10-08-2007, 16:23
Nie ja tym nie handluje. Napisałem tylko jak sprawa wygląda. Wiadomo że jest to sprzęt używany i kupując go podejmuje sie ryzyko wieksze lub mniejsze. Broń boże nie namawiam nikogo do zakupu, tak nic z tego bym nie miał :) .

canon-sniper
12-08-2007, 19:54
Raczej ciężko zrobić sporo zdjęć i mieć body w perfekt stanie, sam kupiłem używane 300D z przebiegiem 6k fot, osobiście napstrykałem już 11k, póki co działa idealnie. Za 800zł idealny do nauki i pozniejszego wyboru docelowego sprzętu.

fijas
14-08-2007, 14:43
Mimo wielu ostrzeżeń postanowiłem jednak zaryzykować może będę żałował oby nie. Teraz wypatruje listonosza i zabieram sie do sprawdzania.

DoMiNiQuE
14-08-2007, 15:01
Ja jestem z Ostrowa i jeszcze nie slyszalem aby ktos tu handlowal sprzetem na taka skale.

McKane
14-08-2007, 15:20
Eee przesadzacie nieco :)

Refurby sa i beda w cenach duzo lepszych niz nowe body. Jest gwarancja zakladajac ze uzytkownik nie jest oszustem mozna sprzet wymienic badz zwrocic w przeciagu 10 dni. W cenie badziewnego kompakta dostaje sie naprawde spoko sprzet o duzych mozliwosciach. Wiadomo ze lepiej uzbierac jeszcze 1000 zl albo i 10.000 zl ale sprawe trzeba rozpatrywac w konkretnych realiach.

Hehe ale i tak najlepszy jest tekst o lepszej ergonomii 350D :D

MacGyver
14-08-2007, 15:27
Mimo wielu ostrzeżeń postanowiłem jednak zaryzykować może będę żałował oby nie...
Jak już go będziesz miał i uruchomisz zdaj jakąś relację. Oferta tego człowieka, jeśli uczciwa, to wydaje się dość ciekawy sposobem do pozyskania pierwszego DSLR.

..Hehe ale i tak najlepszy jest tekst o lepszej ergonomii 350D :D
Wiesz, są tacy nawet co wolą kadrować "na zombiaka", wszystko zależy od punktu widzenia :-D

fijas
16-08-2007, 12:19
Listonosza się doczekałem, z dużym niepokojem otworzyłam ładnie zapakowany kartonik a w nim 300D BLACK, stan wizualny aparatu to jedno małe pękniecie plastiku na klapce od karty pamięci poza tym wygląda jak nowy żadnych rys czy zadrapań. Przystąpiłem czym prędzej do testów mimo ze była juz noc. Przetestowałem wszystkie tryby no i co tu mówić zdjęcia są ok nie ma żadnych smug aparat działa poprawnie chyba:) nie miałem jeszcze okazji przetestować go w plenerze może dziś po pracy mi sie uda.
P.S Pasek który jest gratis to tragedia nie wiem czy wszystkie 300-tki taki maja ale ten jest twardy szorstki i w ogóle nie jest miły dla skóry czym prędzej zamontowałem sobie ze straego eos-a.

banan82
21-08-2007, 21:08
ja kupielm niedawno laptopa naprawde dobre parametry IBM dla siostry, na polskie wyszlo to moze 1400zl i tez byl refurbished. przyszedl pieknie zapakowany, chodzil jak cacko i siostra cieszy jak dziecko odkad go dostala bo parametry naprawde swietne. Tak ze ogolnie zalezy co sie kupuje refurbished ale wydaje mi sie ze czasami warto. Nie zawsze to co uzywane jest zepsute...
gratuluje 300D:) mam nadzieje ze bedzie sie sprawowal dobrze i zaznasz radosci cyfrowej fotografii, a w koncu to lustro a w cenie kompakta