PDA

Zobacz pełną wersję : Hoya Super HMC Pro1 - problem



Elandril
26-03-2005, 11:30
Zamowilem ten wlasnie filtr w pewnym sklepie internetowym. Wczoraj zadzwonila do mnie pani z poczty, informujac, ze jest przesylka. Ucieszony poszedlem na poczte i odebralem paczke. Oczywiscie otworzylem na poczcie.

A teraz problem... Patrzac pod swiatlo na filtr widac, jakby ryse, chociaz wydaje mi sie, ze nie jest ona na powierzchni, tylko miedzy powlokami. Najpierw sa takie jakby koleczka srednicy okolo 0,5 mm, pozniej przechodzi w waska linie, ledwo zauwazalna. Nie przeszkadza to w robieniu zdjec... Ale nie mam pojecia co z tym zrobic. Czy jezeli wysle z powrotem do firmy, to nie powiedza mi, ze to jest moja wina, bo to mechaniczne, or sth. Probowalem to wyczyscic, ale nie da rady.. Pomocy!

Tomasz Golinski
26-03-2005, 11:44
Nie przeszkadza to w robieniu zdjec...
Wiec możesz olać. A w sklepie wysyłkowym zawsze możesz w ciągu 10dni (nie wiem dokładnie) odesłać towar, byle był nie używany, ale bez podania przyczyn.

Elandril
26-03-2005, 11:50
Tyle ze filtr zdazylem zalozyc i pstryknac kilka fotek, by upewnic sie, ze nie przeszkadza w robieniu zdjec. No i zdazylem przetrzec kilka razy, zeby upewnic sie, ze to nie jest brod :?

Tomasz Golinski
26-03-2005, 12:13
a da się to zauważyc? spróbuj napisać do sklepu i spytać. ale pomyśl, czy to ma sens.

Elandril
26-03-2005, 12:24
Niestety skaza jest widoczna. Widac ja pod roznym padaniem promieni swiatla, choc w przy pewnym kacie "ginie". Napisalem juz do sklepu. Mam nadzieje, ze wymienia mi filtr.
Dziekuje za pomoc.

[ Dodano: 26-03-2005 ]
Odpowiedz ze sklepu:
Prosimy przesłać filtr do naszego Biura handlowego w Łomiankach, sprawdzimy go i wymienimy.

Borg_
02-06-2005, 22:45
Sprawa jest prosta: jeśli filtr ma rysę tzn że ma tzw. ukrytą wadę fizyczną. A zatem przysługuje ci prawo do zwrotu filtra i jego wymiany albo zwrotu gotówki. Powołaj się na rękojmię. Nawet jeśli sprzedawca nie daje na towar gwarancji to zawsze przysługuje konsumentowi rękojmia. Ona wynika z przepisów prawa cywilnego niezależnie od gwarancji. Ale trzeba się zdecydować czy powoływać się na gwarancję czy na rękojmię, gdyż jedno wyklucza drugie.
ps. oczywiście to jest "tylko" prawo. W praktyce jeśli zwrócisz towar a sprzedawca cie oleje, to oczywiście prawo masz - ale jego egzekucja (proces cywilny) to niezmiernia skomplikowana sprawa :))))))))))
Poland rules :)