PDA

Zobacz pełną wersję : wiecej niż DDP



doman
09-08-2007, 07:57
Witam,
Proszę o radę. Robię zdjęcia w formacie RAW i conwertuje w DDP który otrzymałem wraz z zakupieniem 30D. Chciałbym kupić program który by oferował więcej w uleprzeniu zdjęcia niż DDP. CS3 jest docelowy ale dość drogi. Myslałem o Lightrroomie jest o połowe tańszy. Fotografie traktuje jako hobby.Przejrzałem forum dość uważnie - jaka jest róznica (cena -to wiem) pomiedzy CS3 a Lightroonem? A może coś innego? Dzięki za wszelkie podpowiedzi i rady.

gwozdzt
09-08-2007, 08:12
Robię zdjęcia w formacie RAW i conwertuje w DDP który otrzymałem wraz z zakupieniem 30D. Chciałbym kupić program który by oferował więcej w uleprzeniu zdjęcia niż DDP.
Żeby ktoś Ci podpowiedział konkretny program, to podaj przede wszystkim czego Ci brakuje w DPP oraz ewentualnie co Ci w nim nie odpowiada?

Dragunov
09-08-2007, 08:18
Proponuje pobrać trialową wersję CP1 z http://www.phaseone.com/
i trochę pobawić się, sporo osób używa tego programu wersji pro lub okrojonej LE.
Myślę, że najlepiej sprawdzić parę konwerterów, a później podjąć decyzję, który jest dla Ciebie najbardziej optymalny.

doman
09-08-2007, 09:22
Żeby ktoś Ci podpowiedział konkretny program, to podaj przede wszystkim czego Ci brakuje w DPP oraz ewentualnie co Ci w nim nie odpowiada?
Interesują mnie np. panoramy. W CS3 podobno ta funkcja jest i dobrze pracuje. Jest wiele czynników np. wszystko robić już w jednym programie???

gwozdzt
09-08-2007, 09:33
Interesują mnie np. panoramy. W CS3 podobno ta funkcja jest i dobrze pracuje.
OK, ale tworzenie panoram nie należy do zadań RAW conwertera, więc dlaczego oczekujesz tego od DPP?
W DPP wywołaj (skonwertuj) RAW do JPG, a potem już hulaj dusza w innych programach graficznych począwszy od najprostszych, a na CS3 skończywszy.


Jest wiele czynników np. wszystko robić już w jednym programie???
Może ja byc coś nie ten teges, ale ja nie rozumieć te zdanie.

M@riusz
09-08-2007, 12:31
Chciałbym kupić program który by oferował więcej w uleprzeniu zdjęcia niż DDP.
DPP, który z resztą wcale nie jest taki zły.

Interesują mnie np. panoramy.
No to na "fabrycznym" CD masz również program do tworzenia panoram (Canon PhotoStitch).

M@riusz

doman
09-08-2007, 18:51
OK, ale tworzenie panoram nie należy do zadań RAW conwertera, więc dlaczego oczekujesz tego od DPP?
W DPP wywołaj (skonwertuj) RAW do JPG, a potem już hulaj dusza w innych programach graficznych począwszy od najprostszych, a na CS3 skończywszy.


Może ja byc coś nie ten teges, ale ja nie rozumieć te zdanie.

Tak właśnie rozumiem jak napisałeś w pierwszej części. Wywoływanie /konwertowanie w jednym, przeglądanie/sortowanie w drugim, obróbka/odszumianie w nastepnym. Może ja nie ten teges, ale ja to tak to rozumiem.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.

No to na "fabrycznym" CD masz również program do tworzenia panoram (Canon PhotoStitch).

M@riusz[/QUOTE]
Dzięki, tego nie wiedziałem.