PDA

Zobacz pełną wersję : matryca w 20D i 1D Mark II



Chrup
25-03-2005, 21:22
Witam wszystkich. Mam możliwośc zakupu w porównywalnej cenie nowy 20D lub używany 1D Mark II - i jestem w kropce! Nie zależy mi na pancernym body 1dMk2, jakość wykonania, wielkość, szybkość też nie jest dla mnie istotną zaletą (nie używam aparatu zawodowo, nie robię długich szybkich serii) a używany aparat to trochę loteria, na dodatek bez gwarancji, a przy szybkich (nawet godzina!) oględzinach można to i owo przeoczyć (a poza tym jakość 20D nie jest taka zła :x ). Do obu się przymierzałem i niestety oba mi dobrze leżą w rękach :? . Istotną dla mnie różnicą mogą być właściwości matrycy:
- crop - 1dMk2 ma istotną przewagę (1.3) :!:
- szumy - porównywalne
- rozdzielczość i ostrość/miękkość - porównywalne
- wierność kolorów - porównywalne
- nigdzie nie znalazłem porównania dynamiki obu matryc - może ktoś coś wie :?:
A może jeszcze jest coś co należałoby uwzględnić w decyzji (poza oczywistościami typu zastosowania, waga, lampa, grip itp)?

sv
25-03-2005, 22:19
używany 1d mk II w cenie 20D? Najprawdopodobniej jest kradziony; odpuściłbym sobie taki zakup

srad
25-03-2005, 23:03
na pewno nikt o zdrowych zmyslach nie sprzedal by 1mk2 za 5 kola

Vitez
26-03-2005, 00:46
Podpisze sie pod powzyszymi... Nowy 20D to 5 tys zl... uzywany 1DMkII to jakies 9-10 tys zl minimum (nowy to min 12 tys zl).

Mozliwosci by uzywany byl w cenie 5 tys zl:

- kradziony
- uszkodzony
- zajezdzony (migawka na wymarciu, porysowany, od fotoreportera zawodowego)
- kogos naprawde przycisnelo (ale wtedy pewnie w ciagu 1 dnia by sprzedal)

Najbardziej stawiam na opcje nr 1 :? . Wez od sprzedajacego numery seryjne i porownaj z:
- http://sssf.krzyki.eu.org/
- zadzwon na Policje i spytaj czy ktos nie zglosil kradziezy takiego sprzetu, jesli sie nie boisz ze to ciebie za zlodzieja uznaja ;) (ale raczej nie, podasz namiar na sprzedawce po prostu)

Chrup
26-03-2005, 01:34
Takie ceny są na allegro, w sklepie ok. 6000, oferta na Marka to ok. 6500. Trochę drożej, ale to lepszy aparat... Też mam takie wątpliwości. Viteź, dziękuję za ten adres, nie znałem go - może być pomocny.
Jak w miarę szybko można sprawdzić stan migawki?
A wracając do tematu wiecie coś może o zakresie dynamiki - czy te matryce pod tym względem się istotnie różnią? Bo jeżeli nie, to crop 1.3 to jedyna rzecz, która mnie kusi (poza tym, że fajnie jest mieć 1dmk2 :D )

Vitez
26-03-2005, 02:25
Takie ceny są na allegro, w sklepie ok. 6000, oferta na Marka to ok. 6500.

Podaj jakies linki? Wlasnie wszedlem na Allegro i cos nie moge znalezc. A poza tym jestes pewien ze nie pomyliles 1D z 1D MkII ?
Za uzywanego 1D (bez MkII) to bylaby w miare normalna cena.


Viteź, dziękuję za ten adres, nie znałem go - może być pomocny.

Jestes pewien ze widzisz ź w moim nicku? (jakas plaga... drugi dzisiejszego dnia, a tyle miesiecy byl spokoj :roll: :evil: )


Jak w miarę szybko można sprawdzić stan migawki?
Tylko w serwisie za kilkadziesiat zl (chyba 60?).


Bo jeżeli nie, to crop 1.3 to jedyna rzecz, która mnie kusi (poza tym, że fajnie jest mieć 1dmk2 :D )

A mnie kusi to ze podpinam uszczelniana Lke i jade bez obaw na pustynie czy w amazonskie dzungle 8) i nawet jak mi w blocko upadnie to powinien pstrykac dalej.

Tomasz Golinski
26-03-2005, 02:32
Vitez, już nie "bufon"?

maku
26-03-2005, 02:33
Zajżyj może tu. http://www.photosig.com/go/users/userphotos?id=84304 Ten gość pracuje na 1dmk2 ale zdarza mu się też coś popełnić na 20D. Pewnie że to co można zobaczyć na tej stronie nie jest wymiernym wskaźnikiem możliwoci sprzętu ale zawsze jeszcze możesz napisać do niego i zapytać co o tym myśli.

Vitez
26-03-2005, 03:18
Vitez, już nie "bufon"?

Niestety... w porownaniu do was jestem zaledwie wannabe :( ;)

Chrup
26-03-2005, 17:28
Sorry VITEZ, nie zaważyłem, moja wina :oops:

[ Dodano: 26-03-2005 ]
Maku, dziękuję za link, coś niecoś znalazłem.