PDA

Zobacz pełną wersję : D30 vs 300D



przemo_21
30-03-2004, 10:14
Witam
Wiem że D30 jest starą konstrukcją jak na lustrzankę cyfrową, jednak czy na tyle słabą by przegrać z 300D?.

D30 ma:kompresje błysku, trwalszą obudowę, iso do 1600, cf umozliwiające ostrzenie za pomocą "*"
-kolor czarny

300Dma: 7 punktów af, podświetlane, podświetlane lcd, nowsza konstrukcja i właśnie co jeszcze?

Nadmienie tylko, że ilość pikseli mi wystarzczy w zupełniości z D30 (3.24). Czy jest to prawda że przy zdjęciach 15x18 i przy 3.24 vs 6..0 mln. są widoczne różnice w szczegółach? Wiem że na monitorze to widać ale czy na zdjeciach?
Nie mam możliwości porównania w tych dwóch aparatach szumów i prędkośći af w słabym świetle dlatego pytam się Was o te problemy. Czy opłaca sie dopłacać ponad 1400zł i miec 300d.

Pozdrawiam Przemo

p.s. Jeśli gdzieś sie pomyliłem to proszę o poprawkę. Za wszelkie komentarze i doświadczenia dziekuję

Czacha
30-03-2004, 10:45
mozesz sciagnac sample z www.dpreview.com ... zrob z tego odbitki.. bedziesz wiedzial czego sie spodziewac po danym sprzecie

Mori
30-03-2004, 12:50
Ja wolałbym 300D, chociażby z tego powodu że można w razie czego coś większego zrobić.

Vitez
30-03-2004, 17:11
jednak czy na tyle słabą by przegrać z 300D?.
Raczej nie...


D30 ma: kompresje błysku, trwalszą obudowę, iso do 1600, cf umozliwiające ostrzenie za pomocą "*" , kolor czarny

Wymieniles dokladnie najwazniejsze zalety i przewagi D30. Powazne przewagi. Dodatkowo reczny wybor trybu ostrosci. Jedna uwaga: iso do 1600 to ne zaleta - 300D tez ma.
Dodatkowa zaleta: nizsza cena. Dodatkowa wada: jest trudno dostepny - w czasach gdy byl sprzedawany byl drogi jak cholera i malo go wypuszczono na rynek, wiec i malo kupiono. Nowych nie ma, uzywanych jak na lekarstwo i w roznym stanie (trwalosc migawki sie klania, pekniecia, rysy obudowy itp).


300Dma: 7 punktów af, podświetlane, podświetlane lcd, nowsza konstrukcja i właśnie co jeszcze?
7 pkt AF rzeczywiscie spora zaleta ale... gdyby ten AF byl nie tylko w trybie AI Focus AF :?
Podswietlanie-bajery. Co rozumiesz przez "nowsza konstrukcja" ? Oba sie trzyma podobno niezle, tyle ze 300D jest plastikowy, srebrny i nieco skrzypi przy mocniejszym chwycie... hmm rzeczywiscie nowsza konstrukcja ;)


Nadmienie tylko, że ilość pikseli mi wystarzczy w zupełniości z D30 (3.24).
Czacha ci ladnie napsial - sciagnij pelne sample z obu modeli, zrob odbitki rowniez i w wiekszych formatach i przekonasz sie dokladnie czy ci na pewno wystarcza 3 megapixele.


Czy opłaca sie dopłacać ponad 1400zł i miec 300d.
Za nowosc i wiecej pixeli - moze tak. Ale za jego ograniczenia - raczej nie.

Vitez
30-03-2004, 17:12
Ja wolałbym 300D, chociażby z tego powodu że można w razie czego coś większego zrobić.

A nie dlatego ze juz go masz? ;)

Mori
30-03-2004, 19:07
Nie. :) D30 mi nie leżał ze względu na matrycę, D60 dlatego, że nie było nowych, a nie lubię używanego kupować, bo za dużo niespodzianek jest, więc stanęło na 300D + dobre szkła. Jak dobrze pójdzie to wymiana na 10D, a docelowo mierzę w 1D MkII, ale to poczeka jeszcze dosyć długo. :)

Vitez
31-03-2004, 17:14
D30 mi nie leżał ze względu na matrycę, D60 dlatego, że nie było nowych, a nie lubię używanego kupować, bo za dużo niespodzianek jest
Witam w klubie, te same powody mialem do D30 i D60.
Dodatkowo 10D ma lepszy AF od D60.


więc stanęło na 300D + dobre szkła.
300D zbyt amatorski, ograniczenia straszne uzytkownika, brak Custom Functions (D30, D60 maja), brak kompensacji blysku (juz mialem 420EX i nie zamierzalem zmieniac lampy). Wiec sie zadzluzylem na 10D a szkla mam chyba dobre 8) (cmok cmok w kochanego Tamronika :mrgreen: ).


a docelowo mierzę w 1D MkII, ale to poczeka jeszcze dosyć długo.
Przy obecnym natezeniu nadgodzin itp itd ... to moze 1D MarkII za rok o ile stanieje do jakichs ~3600-3700 $ (nowy z USA). Tylko jeszcze nie jestem pewien czy taki sprzet jest mi potrzebny.

Mori
31-03-2004, 17:49
Tylko jeszcze nie jestem pewien czy taki sprzet jest mi potrzebny.

Kurde, mi napewno nie jest. :lol: :lol: :lol: Ale to nie o to chodzi - po prostu marzę o błyskawicznym AF o precyzji nieznanej klasie 10D. :) Pomijam nawet crop (chociaż miałbym wtedy 20.8mm na szerokim końcu!! Hurrah!), ale 45 pól AF do śledzenia jest ciekawe. :)

Vitez
31-03-2004, 18:59
marzę o błyskawicznym AF o precyzji nieznanej klasie 10D. :) Pomijam nawet crop (chociaż miałbym wtedy 20.8mm na szerokim końcu!! Hurrah!), ale 45 pól AF do śledzenia jest ciekawe. :)

Jedni wydaja krocie na body z cholernie szybkim AF, inni wydaja grosze na doskonale optycznie ale manualne obiektywy. Eh ta drozyzna elektronicznych nwosci 8)