PDA

Zobacz pełną wersję : Gdańsk - Co warto uwiecznic ?



esteper
05-08-2007, 14:07
Jako że 14 sierpnia jadę do Gdańska, mam do Was (głównie osób tam mieszkających) pytanie, co warto sfotografowac w Gdańsku ? Dokładnie będę urzędował w miejscu Gdańsk - Oliwa. Chciałbym jakoś tydzień czasu wypełnic zdjęciami :)
Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi :)

Pozdrawiam

brylas
05-08-2007, 14:42
Nie wiem co Cię najbardziej kręci ale ja polecam Ci zebyś się wybrał na Górę Gradową plus okolice stoczni najlepiej skoro świt:) no i oczywiście Jarmark Dominikański:) W Oliwie możesz sie wybrać do Doliny Radości zachaczając o Kuźnie Wodną, a w Gdyni to np. Klif w Orłowie.

esteper
05-08-2007, 14:55
Tym razem chcę uwiecznic troszkę więcej niż badyle na plaży, tak jak to zrobiłem podczas pobytu w Ustce :p
Serdeczne dzięki za podpowiedź co można zwiedzic/sfotografowac :) Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś ciekawe pomysły to chętnie wysłucham :)

minek
05-08-2007, 19:58
Tym razem chcę uwiecznic troszkę więcej niż badyle na plaży

To jakieś **** na paży pouwieczniaj...

Morfiko
05-08-2007, 21:06
Jak wspomnial kolega Brylas ktory jest Gdanszczaninem tak jak ja warto :
- Zrobic spacer po Dolinie Radosci
- -||- w Parku Oliwskim
- Pojechac do Gdanska Glownego , Jarmark Dominikanski , Stoczni Gdanskiej
- Poszukac kalendarzy imprez dla Trojmiasta poniewaz imprez w Trojmiescie ostatnimi czasy jest bardzo duzo.
- Pojechac do Zoo Oliwskiego

jotka
05-08-2007, 22:52
To jakieś **** na paży pouwieczniaj...

o to to brawo ten Pan :!:

januszP.
06-08-2007, 08:03
Napewno ZOO, Doline Radosci. Warto wejśc na wieżę Ratusza i zrobić panorame Gdańska. A jak juz nie bedziesz miał pomysłów to badziewny jarmark dominikański (ups!) jarmark św. Dominika. Tylko musisz mieć oczy dookoła głowy.(i to nie z uwagi na interesujace widoki):mrgreen:

Łukasz Unterschuetz
06-08-2007, 08:29
Esteper z matraxa? Może jakiś bronek?

esteper
06-08-2007, 09:55
To jakieś **** na paży pouwieczniaj...

Też to jest jakiś pomysł :]


Łukasz Unterschuetz - tak ten esteper z matraxa :p rozowa_chmurko :D

JerzyC
06-08-2007, 10:37
Na pewno twierdza Wisłoujście, jest to jedna z niewielu twierdz morskich w europie, warto ją zobaczyć i jest tam co pofotografować. Niestety najczęściej jest zamknięta, otwierają ją dla zwiedzających jak przypływa wycieczkowiec do Gdyni i pasażerowie zwiedzają ją. Z zewnątrz też jest ciekawa.

dickory dare
06-08-2007, 10:55
- Dolne Miasto - tylko uważaj na sprzęt bo to ciekawa dzielnica :-)
- Stocznia - proponuję wejść na teren a nie tylko z zewnątrz
- Bazylika Mariacka - podobnie jak z Ratusza ładne widoki a nawet wyżej bo najwyżej

- Gdynia - wokół budowy Sea Towers, które widać nawet z Gdańska, ale najładniej wyglądają z Basenu Prezydenta/Skweru Kościuszki
- w ogóle proponuje tramwaj wodny (tak z Gda jak i z Gdy) a obskoczysz od razu więcej miejsc i z innej perspektywy spojrzysz
- stare dobre Oksywie

miłego pobytu i udanych strzałów

januszP.
06-08-2007, 11:01
"Napisał minek Zobacz post
To jakieś **** na paży pouwieczniaj...
Też to jest jakiś pomysł "

jeżeli ten wątek będzie Ciebie interesował no to tylko Górki Zachodnie.
Dlaczego?:mrgreen: pojedziesz -zobaczysz

nor
06-08-2007, 11:10
No i jeszcze:
Gdynia - klif
Sopot - jakieś zawody windserfingowe
Gdańsk -
koniec Jarmarku - pokaz sztucznych ogni
widok z Koscioła Mariackiego
jak zwykle starówka - ale rankiem (potem tłumy)
stocznia - wodowanie - jak się trafi
mury - testy obiektywów :)
ul. Mariacka zasypana śniegem :)
...
no i hit sezonu letniego: portrety i grupy turystów przewalających się ulicami - najlepiej ul. Długa w Gdańsku i Monciak w Sopocie :)

Earl Grey
06-08-2007, 11:17
W terminie 17-19.08.2007 na Hipodromie w Sopocie odbędzie się konkurs skoków przez przeszkody, może warto się wybrać?

esteper
06-08-2007, 11:31
Ojj coś czuję że chyba będę miał mało czasu na to wszystko :)

januszP.
07-08-2007, 07:44
przed wyprawą zapoznaj się z zagrożeniami na jakie sie narażasz;-)
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.phtml?id_news=24105

esteper
07-08-2007, 09:44
Dziękuję bardzo za ten krótki artykuł :) Napewno zwrócę bardziej uwagę na kieszenie i plecak :)

Tak troszkę nieśmiało zapytam:
Czy jest ktoś z forumowiczów z Warszawy, kto mógłby pożyczyc jakieś UWA (które po cropie na szerokim nie przekroczy 20mm) ?? od 13.08 na tydzień czasu ? Lub ktoś w Gdańsku posiada i użyczył by na troszkę czasu ? :)