PDA

Zobacz pełną wersję : Padł punkt AF, co dalej?



himi
05-08-2007, 10:00
Szukałem, ale nie znalazłem więc piszę.
Zakupiłem body 20d. Wszystko pasuje, ale jest ,,ale''.
Po podpięciu 28-75 tamrona okazało się, że padł prawy skrajny punkt AF. Nie łapie ostrości. Wszystkie pozostałe ok.

Mam teraz tylko to jedno szkło i nie mogę sprawdzić z innym, dopiero w poniedziałek. Jest taka możliwość, aby była to wina szkła?

Jeśli jednak body (obstawiam ten wariant) to czy ktoś wie jak droga jest ta przyjemność na Żytniej?

roofman
05-08-2007, 10:13
himi, coś masz pecha do tych puszek... kupujesz, sprzedajesz, narażasz się na "podśmiehujki" przy ogłoszeniach i dodatkowo teraz jeszcze problemy...
Mnie się też wydaje że to problem z puszką, patrzyłeś dokładnie czy na punkcie pomiaru jakiś większy paproch nie usiadł? Podświetlanie punktu działa czy w ogóle jest martwy?

himi
05-08-2007, 10:14
Podświetlanie działa, właśnie czyszczę puchę gruchą....
Nie pomogło. Punkt podświetlony jak inne, dwa obok (góra i dół) łapią idealnie. Ten jeden powoduje ,,jeżdżenie AF'' tamrona i nie łapie za cholerę.

BTW - jaki pech? Sprzedałem system z 30d bo musiałem mieć kasę na spłatę kredytu - przykre, ale prawdziwe. Miałem brać kompakta, bo sądziłem, że odbudowa lustrzanego systemu potrwa z rok. Wziąłem nieopatrznie 350d z FJ - promocja. Szlag mnie z nim trafił (przesiadka z 30d na 350 - nikomu nie życzę) i kupiłem 20d za niezłą cenę. Ot cała historia. A co do ,,podśmiehujek'' jak piszesz - nie doszły do mnie. A gdyby doszły to bym je pewnie olał. Nikt z ,,podśmiehujących się'' nie zapłaci mi za body, szkła, etc więc - na drzewo z ,,podśmiehujkami''.

roofman
05-08-2007, 10:19
Wspomniałem o paprochu, bo sam miałem podobnie po foceniu rajdu. Okazało się że przy zmianie szkła w polu rozpocząłem przy okazji hodowle trawy w puszce :)
Przedmuchanie puszki otworem ustawionym do dołu dało efekt. Dmuchanie standardowe przeganiało tylko trawę z kąta w kąt.

himi
05-08-2007, 10:28
Roofman - dzięki. Wziąłem raz jeszcze ,, z sercem'', wydmuchałem i DZIAŁA. Dzięki stary. Pozdrawiam. Szkoda, że u nas na forum nie ma opcji ,,pomógł'', kliknąłbym za radę.

roofman
05-08-2007, 11:19
Chodziło mi o "podśmiehujki" przy ogłoszeniach zamieszczanych po drugiej stronie barykady ;)
Grunt, że jest już OK i wszystko działa :)

fyrste
05-08-2007, 11:29
fajnie, że wszystko się udało "naprawić". Ten topic powinien być jakoś mocno widoczny dla potomnych.

himi
05-08-2007, 11:29
A, o te. Te to olewam już całkowicie. Dzięki jeszcze raz za pomoc dzisiaj.