PDA

Zobacz pełną wersję : a może kolejna zagadka 50 czy 30???



zabol
25-03-2005, 15:33
Używał ktoś może kiedys tych dwóch modeli??
jest znaczna róznica w "osiągach" tych body?? (foto ślubna, przyroda)
Prosze podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

[ Dodano: 25-03-2005 ]
pomijam kwestje OCZKA (50e - 33)

Krzychu
25-03-2005, 16:02
Używał ktoś może kiedys tych dwóch modeli??
jest znaczna róznica w "osiągach" tych body?? (foto ślubna, przyroda)
Prosze podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

[ Dodano: 25-03-2005 ]
pomijam kwestje OCZKA (50e - 33)

30/33-ka jest czarna a 50e beznadziejnie srebrna - to jest IMHO największa różnica ;-)
Generalnie różnice w osiągach są niewielkie, 30/33 będzie chyba trochę cichszy i szybszy...
W ślubnej to zupełnie bez znaczenia, w przyrodzie już bardziej...

Leprekan
26-03-2005, 00:09
Witam.
Proponuję nową wersję 30v/33v. Posiadają E-TTL II co przy zdjęciach z błyskiem ma duże znaczenie.

Matias
30-03-2005, 13:37
podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

jestem w posiadaniu 50e i nigdy mi niczego w nim nie brakowało, no może po za matrycą cyfrową ;) 30stkę co prawda miałem tylko raz w rękach, a zdjęć nią żadnych nie robiłem, ale jeśli miałbym jeszcze raz kupować analoga to brałbym 50tkę


30/33-ka jest czarna a 50e beznadziejnie srebrna

no 50tka nie jest najpiękniejsza, ale nieźle leży w rękach (mały palec tylko lata pod spodem), pokrętełka są bardziej praktyczne niż guziki (imo oczywiście), autofokus wspomaga w miarę dysktretną czerwoną lampką, a 30 (chyba) lampą błyskową, co jest strasznie wku... eee denerwujące ;)
nie wiem z czego body jest zrobione, ale sprawia wrażenie solidnego a nie jest zimne. Kupiłem ostatnio 10d i on jest zimny prawie non stop.


Posiadają E-TTL II co przy zdjęciach z błyskiem ma duże znaczenie.

co prawda nie zrobiłem jeszcze wielu zdjęć z lampą (jakoś nie mogę się przekonać do tego użądzenia ;) ), ale trochę było. Używałem lampy z A-ttl em i wszystko było ok, więc myślę że zwykły E-ttl tymbardziej wystarczy


pomijam kwestje OCZKA (50e - 33)

chciałeś pominąć, ale powiem Ci, że "oczokontrol" to bardzo fajna rzecz, jeśli nie chcesz używać tylko centralnego pkt AF. Przyzwyczajony do tego wynalazku, gdy cykam teraz bez niego nie raz łąpię się na tym że wpatruję się np.: prawy pkt AF i nie mogę ogarnąć dlaczego po lewej ostrzy :D

adamek
30-03-2005, 13:49
Tak dla usystematyzowania - oczkokontrol jest w 30, nie 33. :)

zabol
30-03-2005, 14:00
mam 50'tke i też jestem z niej zadololony. Chciałme tylko się dowiedzieć czy 30/33 jest aż tak inniwacyjną konstrukcją że warto byłoby sie nad nią poważnie zastanowić. Ale wygląda na to ze 50'tka stara ale jara :mrgreen:

Matias
30-03-2005, 14:15
mam 50'tke i też jestem z niej zadololony. Chciałme tylko się dowiedzieć czy 30/33 jest aż tak inniwacyjną konstrukcją że warto byłoby sie nad nią poważnie zastanowić. Ale wygląda na to ze 50'tka stara ale jara :mrgreen:

i brakuje Ci czegoś w niej? jak nie to po co zmieniać? a jeśli wiesz czego brakuje, to już nie tak trudno chyba znaleźć coś dla siebie :)

zabol
31-03-2005, 10:38
i brakuje Ci czegoś w niej? jak nie to po co zmieniać? a jeśli wiesz czego brakuje, to już nie tak trudno chyba znaleźć coś dla siebie :)

nie raczej nicego mi nie brakuje w 50'tce, szkoda tylko ze nie ma podświetlanego wyświetlacza (tego z ilością zrobionych klatek i innymi duperelami) no i najgorsze to to ze jest przeraźliwie pstrokata :!: Tak poza tym jestesm zadowolony

ps. mogły by być czasy rzędu 1-2min :D

Matias
31-03-2005, 11:36
hmmm, no w sumie rzeczywiście podświetlenie rzadko bo rzadko ale by się przydało :)
czasy- trzeba się w wężyk zaopatrzyć i na B robić. wydaje mi się że wszystkie eosy mają czasy do 30 sek a potem już tylko B

zabol
31-03-2005, 12:11
co do wężyka to sobie looknij na to http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/wezyk.jpg
dobre co :?: :!: :lol:
W czasach B najgorsze jest obliczanie i przeliczanie czas vs przysłona :( ale to chyba juz nie ten wątek....

Matias
31-03-2005, 12:38
hehe, widziałem już wcześniej, niezły jest.
a co do obliczeń, to ja takich nie miałem okazji przeprowadzać, bo powyżej 30 sekund wychodziłem tylko w czasach zenita, a tam to po ciemku i tak trzeba było na czuja robić bo światłomierz odmawiał współpracy. Zdjęcia nocne z regóły....prześwietlałem :)