PDA

Zobacz pełną wersję : Breeze Browser-dlaczego nie ostrzy po konwersji do JPEG



kołaj
01-08-2007, 05:20
Witam!
No właśnie, dlaczego brakuje wyostrzenia po konwersji RAW do JPEG? Suwak Sharpness testowałem w różnych pozycjach, tzn. od 1 do 7. Na podglądzie jest wszystko OK! Zresztą z pozostałymi parametrami też jest OK!
Zależy mi na pomocy, bo sam konwerter ma kilka ciekawych opcji.

Vitez
01-08-2007, 17:06
Na podgladzie masz mocniejsze wyostrzanie zapewne wlaczone - pobaw sie ctrl+Q (czyli High Quality) i zobaczysz roznice. Jesli chcesz miec wyostrzone tak jak na podgladzie z wlaczonym High Quality to zaznacz 'enable post processing', obok w settings wybierasz Sharpen Image , Method zmieniasz na HQ Mode i okolo 85-95.

kołaj
01-08-2007, 21:41
Dzięki Vitez! Jest OK!Tylko, czy jak używam HQ Mode, to wtedy suwak Sharpness nie działa? Nie ważne czy jest na zero, czy 7? Działa tylko na podglądzie? Jeśli tak, to po co jest? Natomiast działają pozostałe suwaki.

Vitez
02-08-2007, 02:31
Tylko, czy jak używam HQ Mode, to wtedy suwak Sharpness nie działa? Nie ważne czy jest na zero, czy 7? Działa tylko na podglądzie? Jeśli tak, to po co jest? Natomiast działają pozostałe suwaki.

Dziala, ale jego dzialanie zauwazysz tylko jak sie nim bawisz z wylaczonym HQ. Brakuje mi w Breezie zoomowania (moze w najnowszej wersji jest, nie iem, ponad rok temu kupowalem i nie upgrejdne teraz) by bylo lepiej zauwazalne zmienianie niektorych suwaczkow. Na szczescie ogromna wiekszosc wolan robie w ACR.
HQ mode to dodatkowe, dosc mocne wyostrzanie.

Jako eksperyment proponuje zrobic RAW+najwiekszy JPG (o ile twoje body ma taka mozliwosc) na Sharpness 7, wylaczyc w Breeze HQ mode, wywolac RAW z Sharpness 7 bez postprocessingu. Ostrosc powinna byc taka sama jak JPGa.

Shadow
02-08-2007, 20:04
kołaj ---> Taka generalna zasada jest żeby raczej niewyostrzać RAW-a ewentualnie bardzo delikatnie. Właściwa zabawa odbywa się dopiero w PS. Ale oczywiscie możesz eksperymentować.