PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr UV,tulejka ocencie moj wybor,doradzcie



johny
24-03-2005, 22:14
Witam wszystkich forowiczow
Po dlogim przegladaniu stronek z akcesoriami do cyfrowek,wkoncu wybrałem tulejke i filtr UV do S1 IS
oto one:
www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/1870

filtry do wyboru bo roznica cenowa jest niewielka:
www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/720
lub
www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/745
Zerknijcie na to okiem i napiszcie co o tym myslicie.

Mysle tez nad jakimis "szkiełekiem"do zdjec makro,ale na tym to sie wogule nieznam,moze mi ktos podpowie co kupic i jakiej marki?Moze to byc na tej stronce co podałem linki (jezeli wogole cos takiego sprzedaja) Kupilem u nich aparacik i jestem zadowolony z ich usłóg :D :D

Mysle tez nad statywem i niewiem jakiej wysokosci wybrac,bo sa rozne?I czy do zdjec makro bede potrzebował takiego mini statywu(domyslam sie ze tak,ale wole zapytac :) )

Drodzy koledzy prosze sie nie denerwowac moimi pytaniami(zwłaszcza ty Tomku :P ,jestem poczatkujacy i za bardzo sie nie znam na takich sprawach.no a do kogo mam sie zwrocic jak nie do was,czytam wasze posty i wiem ze sie znacie Bede wdzieczny za pomoc
z gory dziekuje :) :) :D :D

Tomasz Golinski
24-03-2005, 22:35
nie denerwuje się, wątek trafia do forum dla początkujących.

Anonymous
24-03-2005, 23:06
Moze sie myle,ale wydawało mi sie ze sie znasz na fotografi?Widocznie mi sie tylko wydawało bo ty nic poza przenoszeniem postow chyba nie potrafisz?
:twisted: :twisted:

tpop
24-03-2005, 23:21
Moze sie myle,ale wydawało mi sie ze sie znasz na fotografi?Widocznie mi sie tylko wydawało bo ty nic poza przenoszeniem postow chyba nie potrafisz?
:twisted: :twisted:
http://canon-board.info/viewtopic.php?t=2632

Tchórz.
Zablokujcie moze mozliwosc pisania postow przez niezarejestrowane osoby bo tu juz zaczyna sie robic wolna amerykanka.

Tomasz Golinski
24-03-2005, 23:32
To sam Johnny. Przynajmniej ten sam IP.

tpop
24-03-2005, 23:34
ban?

Tomasz Golinski
24-03-2005, 23:38
Eee, nie ma za co. Na razie.

Johny, zapamiętaj sobie dobrze, jeśli chcesz korzystać z tego forum: NIKT NIE MA OBOWIĄZKU CI ODPOWIADAĆ!

Vitez
25-03-2005, 06:33
Zablokujcie moze mozliwosc pisania postow przez niezarejestrowane osoby

Vote yes

johny
25-03-2005, 08:40
Witam drogich kolegow!
Widze ze te forum to raczej zjebanie kogos za cos czego nie napisał,drogi tomku dla twojej wiadomosci pod tym samym IP smiga okolo 200 osob i ciagle ta liczba rosnie,bo jakby nie bylo troche sie na tym znam.Wiec niewiem jak ty mozesz stwierdzic ze to ja napisałem skoro pod tym samym adresem IP pracuje ponad 200 osob(komputerow)nie wliczajac lewe rozbiecia sygnału,a takowe sa.
Zapewne jakbym to ja napisal to nie jako gosc,bo taki to nie jestem.
A jezlei dla was to ciezka robota zerknac na to co wybralem to spoko,wystarczy ze pozostawicie to bez odpowiedzi.( a propo ten "Moderator len i cham" to chyba do Ciebie pasuje Tomku) chodz zdjecia robisz fajne,stwierdzajac po tym jednym co jest link.ale po tym co robisz na tym forum ta jak najbardziej trafny opis.
To chyba wszystko ,niema sensu cos wiecej pisac bo to chyba wkoncu forum o fotografi a nie o jakis pierdołach.
Chodz chce zaowazyc ze tylko sie o rade zapytałem a cala reszta to olała i wolała mnie zbluzgac niz napisac cos sensownego.
No ale to juz tak jest Polak Polakowi :cry:

Aszu
25-03-2005, 09:54
filtry do wyboru bo roznica cenowa jest niewielka:
www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/720
lub
www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/745
Zerknijcie na to okiem i napiszcie co o tym myslicie.

NIEPOLECAM TYCH FILTRÓW.

Miałem filtr HAMMA i HOYA UV 72mm za 80 PLN.

Badziewia straszne, czasami przez te filtry nieostrzy szkło, przyciemnia je.

Dla experymentu zrobiłem 2 foty. Z filtrem UV i bez filtru UV.
Z filtrem zdięcie wyszło - szaro, lekko przymglone, żeby jako tako wyglądało, trzeba było go przepuścic przez AutoLEvel w PSie.

Natomiast zdięcie bez filtra było ok, bez obróbki było dobre.

Niepolecam tanich filtrów. Testowałem na giełdzie komputerowej w stodole filtr jakiś na S, czy jakoś tam, za 350 PLN. Ten jest OK. Ale kosztuje.

Matias
25-03-2005, 16:02
zajżyj tutaj, zanim kupisz:


http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=6&e=2653

[ Dodano: 25-03-2005 ]

zajżyj tutaj, zanim kupisz:


http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=6&e=2653

hmmm.... dziwne ale zmienił się artykuł z powyższego linku :roll:

w takim razie możesz zajżeć tu :) http://canon-board.info/viewtopic.php?p=29864&highlight=#29864

Tomasz Golinski
25-03-2005, 16:39
johny, nie zbluzgałem cię. Ani nie zostałeś "zje***", bo do tego trzeba kontaktu fizycznego.

Co do IP, to z tego IP jest 8 postów, w tym 7 Twoich i jeden gościa. Na moje oko 99% szans, że to Ty, lub ktoś z Twojego komputera za Twoją namową.

Proszę unikać przytyków osobistych, wulgaryzmów oraz stawiania użytkownikom zarzutów, że nie odpowiadają. Recydywa skończy się ostrzeżeniem.


Tchórz
To również nie było eleganckie.

tpop
25-03-2005, 20:05
Tchórz
To również nie było eleganckie.
To bylo skierowane do kogos kto nie byl w stanie podpisac sojego posta. Tylko pod przykrywką "Gosc" potrafi namazac takie glupoty - wiec tchorz. Takie to bylo szczeniackie troche :?. Nie wiem kto to byl bo to juz raczej nie do okreslenia. A czy eleganckie? Moze i nie ale wiesz Tomek czasem nalezy nazywać rzeczy po imieniu.

Tomasz Golinski
25-03-2005, 20:14
tpop, wiem, ale ja mam tu moderować :)