PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zna ktoś fajne miejsca w Olsztynie?



jarod20
31-07-2007, 17:25
Witam i pozdrawiam wszystkich,
Jak w temacie, zna ktoś może jakieś fajne miejsca do focenia w Olsztynie, ew. w bardzo bliskich jego okolicach? Szukam jakiś fajnych miejsc do robienia portretów.

-MM-
31-07-2007, 22:53
Ach, wczoraj pod szeptałem kilka miejsc tu:
http://canon-board.info/showthread.php?t=12817
Jest tez takie jedno piękne miejsce na portrety, Arboretum Ośrodek Edukacji Leśnej.
http://lp.olsztyn.rdlp.gov.pl/kudypy/arboretum/ulotka%20Kudypy%202.pdf.
Od Olsztyna rzut granatem, 2km. Wejscie z tego co pamietam 5zl albo 2zl,
sesje weselne już 20zl, ale warto.
Gwarantowany sukces :wink: . Jest tam m.in. taki mostek w gestwinie... można szeleć :grin: .

Polecam

gwozdzt
01-08-2007, 07:34
Witam i pozdrawiam wszystkich,
Jak w temacie, zna ktoś może jakieś fajne miejsca do focenia w Olsztynie, ew. w bardzo bliskich jego okolicach? Szukam jakiś fajnych miejsc do robienia portretów.
ja tam się nie znam na portretach, ale wydaje mi się, że zamek może stanowić ciekawe tło:
http://www.zamkipolskie.com/olsz/olsz.html

jarod20
02-08-2007, 23:10
MM, topic, do którego link podałeś znalazłem już po zamieszczeniu posta, ale i tak wielkie dzięki. Arboretum na pewno odwiedzę. A co do zamku o którym pisze gwozdzt to szkoda że to tak daleko, od Olsztyna na Warmii, bo miejsce rzeczywiście świetne.
Jeszcze raz wielkie dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Piotrek

gwozdzt
03-08-2007, 07:35
szkoda że to tak daleko, od Olsztyna na Warmii,
Ha, ha...:lol: trzeba było od razu pisać o który Olsztyn Ci chodzi :-)
Ja jestem raczej z południa kraju, więc na hasło "Olsztyn" od razu przed oczami pojawiają mi się ruiny zamku z charakterystycznym "kominem" :-)

no ale fakt, jest jeszcze drugi (dla Ciebie zapewne pierwszy) Olsztyn na Mazurach, niestety nigdy tam nie byłem i w zasadzie nawet nie rozróżniam Warmii od Mazur ;-)

jarod20
03-08-2007, 08:12
Wstyd się przynać, ale ja też nie :)

inkah
29-08-2007, 17:46
jesli chodzi o odróżnienie Warmi od Mazur to w niektórych miejscach jest bardzo latwe.. sa kamienie które kiedys byly kamieniami rozgraniczającymi Warmie i Mazury i mozna sobie z czystym sumieniem stac jedna noga na Mazurach jedna na Warmi (na przykład na trasie Mragowo Reszel na wysokości Swietej Lipki) ..

Allensteiner
29-08-2007, 21:35
jeśli chodzi o ciekawe miejsca w Olsztynie to polecam starówkę, jest tam oczywiście zamek i trochę parków w okolicy, wszystko sto się nada jako tło do portretu, polecam połazić po zakamarkach starówki, jest tam parę ładnych murków itp. mogą służyć jako tło dla jakiegoś portretu sympatycznej pani ;)

jeśli chodzi o ścisłość to gwozdzt rzeczywiście słabo rozróżnia Warmię i Mazury ;), Olsztyn (ten duży, miasto woj., koło 180 tysięcy luda) leży na Warmii ;)

acha, obowiązkowo portret należy poczynić na kolanach Kopernika koło zamku :) [zamku biskupów warmińskich, nie krzyżackiego jak mówią niektórzy ;), Kopernik dowodził obroną przed Krzyżakami ;) ]

pozdrowienia