PDA

Zobacz pełną wersję : Kompresja JPG w aparacie



bluszczy
30-07-2007, 23:09
Czesc

Ostatnio zacząłem bawić się RAWami. Zdjecia robie w RAW i JPG. Mam pytanie w zwiazku z JPGami z aparatu. Czy można wywołać RAWa na kompie tak zeby byl tak samo skompresowany i przetworzony jak robi to aparat (mam 400d)?
Jakie trzeba ustawic parametry kompresji?

Bartek

arturs
30-07-2007, 23:54
Teoretycznie chyba DPP tak powinien robić.. tylko pytanie podstawowe brzmi - po co? w kompie jest po prostu lepiej bo ma "trochę" wydajniejszy procesor i nie musi się tak streszczać jak aparat (te parę kl/s w końcu musi zrobić) - mnie nie przeszkadza że C1 robi jpga z RAWa kilka/kilkanaście sekund a plik zajmuje około 4,5 Mb - bo jest po prostu lepszy niż ten z aparatu..

Pozdrawiam
Artur

Tomasz Golinski
31-07-2007, 00:13
W Rawie już masz ukrytego jpga "przetworzonego jak robi to aparat".

ewg
31-07-2007, 16:55
Ustawienie kompresji JPG na 8 w DPP powinno dać identycznego JPGa jak z aparatu! (Pod warunkiem, że plik .CR2 nie był modyfikowany wczęsniej w DPP a jeśli był należy w DPP przed konwersją na JPG przywrócić go do stanu pierwotnego za pomocą polecenia "Revert to shot settings" lub Ctrl+Shift+Z)

A nie byłbym taki pewien czy procesor w aparacie nie jest w tym (jpeg) jednak szybszy od przeciętnego kompa...

Program DCRAW (polecenie: dcraw -e *.cr2) wyodrębbnia z .CR2 zaszytego JPGa (o którym wspomniał wyżej kol. Tomasz Goliński). W trybie RAW ten JPEG bedzie miał wymiary ok. o połowę mniejsze niż w trybie RAW+L.

innymi słowy: http://canon-board.info/showpost.php?p=325295&postcount=12

sail0r
31-07-2007, 21:16
podlacze sie... a jak to jest z tym zapisywaniem zmian w raw-ach przez dpp... czy jak sobie cos tam pozmieniam to on zapisze to w rawie i do wersji z rawa jaka wyszla z aparatu nie mozna juz wrocic? czy rowniez po zapisaniu rawa w dpp funkcja "Revert to shot settings" przywroci plik do pierwotnego stanu?

Tomasz1972
31-07-2007, 21:19
podlacze sie... a jak to jest z tym zapisywaniem zmian w raw-ach przez dpp... czy jak sobie cos tam pozmieniam to on zapisze to w rawie i do wersji z rawa jaka wyszla z aparatu nie mozna juz wrocic? czy rowniez po zapisaniu rawa w dpp funkcja "Revert to shot settings" przywroci plik do pierwotnego stanu?

Przywróci . Zapisanie zmian z DPP powoduje ze otwierając ponownie masz tak jak ustawiłeś . Zawsze możesz wrócic do ustawień aparatu , lub ustawień zapisanych .