PDA

Zobacz pełną wersję : IXUS czy POWERSHOT ???



hakan
28-07-2007, 19:31
Na jaki aparat sie zdecydować ??? mam do wydania 1500-1600 zł. Jakos tak w oko wpadły mi dwa modele Canona IXUS i POWERSHOT, tylko niewiem na który z nich konkretnie sie zdecydowac... bardzo prosze o porade. jestem zdecydowanie poczatkujacym w temacie fotografii cyfrowej, mój aparat ma służyć mi do robienia zdjec na rodzinnych imprezach, w domu i plenerze itp. ( aparat ma robić dobre zdjecia ruszajacym sie osobą lub zwierzeta i zeby takie zdjecia nie wychodzily zamazane...???)pozdrawiam i dziekuje za porady...

eternus
28-07-2007, 20:05
Ja bym bral Ixusa ze IS-em (stabilizacja obrazu).

TomS
28-07-2007, 20:17
A ja jestem za powershotem (IS też mają).
Miałem ich parę w rękach, niestety żadnego ixusa nie maiłem. Ale ze zdjęć aparatu widać że ma lepszy uchwyt.
Jak dla mnie to modele powershot są bardzo proste w obsłudze w przeciwieństwie podobnych modeli innych firm.

Mac
29-07-2007, 11:18
IXUS to solidnie wykonany mały kompakt, dobry na imprezy rodzinne i szybkie zdjęcia dokumentowe, właśnie do tego używam swojego IXUS'a 40. Natomiast absolutnie nie nadaje się ten aparat do dłuższego fotografowania (ergonomia) i bardziej zaawansowanego ustawiania ekspozycji. Do tego typu fotografowania zdecydowanie polecam PowerShota S5IS, gdyby jesszcze miał RAWy to bym pewnie go kupił jako mały aparat będący uzupełniem do mojego zestawu.

hakan
30-07-2007, 14:39
dzieki za porady, ale mam jeszcze jedno pytanie... mi osobiscie wpadł w oko aparat Digital IXUS 900 Ti cena około:1500 zł , ale czy warto wydawac tyle kasy na ten model, czy on jest wart tej kasy ???? a moze dołozyc troche i lustrzanke jakiegos kupic np. cos z serii eos... jak myslicie ???

APP
30-07-2007, 15:20
dzieki za porady, ale mam jeszcze jedno pytanie... mi osobiscie wpadł w oko aparat Digital IXUS 900 Ti cena około:1500 zł , ale czy warto wydawac tyle kasy na ten model, czy on jest wart tej kasy ???? a moze dołozyc troche i lustrzanke jakiegos kupic np. cos z serii eos... jak myslicie ???

No, tutaj to już strasznie grubą krechą ciągniesz - zakup minikompakt vs lustro, to coś, jak: "Kupić Corollę czy Landcruisera?"

900Ti.. to IMO trochę dziwna kombinacja - ani szerokiego kąta (niektórym nie przeszkadza), ani długiego zooma, ani stabilizacji (w aparatach typu "zombi" to IMO pomyłka). Porównując kompakty popatrz czym dokładnie się różnią i na ile te rzeczy mają dla Ciebie znaczenie - popatrz na 850IS, może nowszy 950IS... G6 (jeśli chcesz trochę pobawić się na manualu), może konkurencja (był jeden taki nawet ciekawy Panasonic...)? Jeśli jednak gabaryty mają drugorzędne znaczenie, to zdecydowanie coś z PowerShot'ów..S3, S5 -to już nieco inna półka i tak, jak napisano, wygoda i możliwości.

A lustro... Lustro to wielka przyjemność w kadrowaniu, inna jakość obrazu i wpływ prawie na wszyskto, RAW, szybkość, no i ten dżwięk migawki... ale koszty (szkło, akcesoria), gabaryty, brak możliwości kręcenia filmów i ogólnie "codzienna" poręczność to pewien kompromis, którego trzeba mieć świadomość. Aparat powinno się kupować "na konkretne potrzeby", a wnioskując z wstępnego opisu, nie masz chyba (przynajmniej narazie) parcia na poważniejsze podejście do robienia zdjęć, więc to chyba jednak będzie pudło. Myślę, że z PowerShot'a będziesz bardzo zadowolony i będzie to dobra okazja żeby sprawdzić czy te wszystkie manualne opcje Cię wciągają, czy też nie, bo na zupełny początek, to możliwości tego aparatu są bardzo duże i okupione względnie małymi kompromisami.

hakan
30-07-2007, 20:57
na 99% zdecydowany jestem na aparat Canon IXUS 950is, co o nim sądzicie ???

Tomasz1972
30-07-2007, 20:59
na 99% zdecydowany jestem na aparat Canon IXUS 950is, co o nim sądzicie ???

Moim zdaniem , jako podręczny , w pełni automatyczny kompakt jest bardzo udanym aparacikiem .

http://canon-board.info/showthread.php?t=24092

hakan
02-08-2007, 11:23
aparat zakupiony :)

eternus
02-08-2007, 13:15
To teraz w ramach rewanzu liczymy na to, ze podzielisz sie swoimi wrazeniami z uzytkowania 8)

hakan
03-08-2007, 10:37
no... aparat mam dopiero dwa dni i narazie w pełni jestem zadowolony... nadmieniam ze jest to praktycznie pierwszy aparat cyfrowy na jakim przyszło mi pracować... zdjecia robie narazie tylko i wyłącznie z ustawieniami auto (ale powoli juz czytam instrukcje...) i jestem bardzo zadowolony z ich jakosci... aparat jest wygodny i prosty w obsłudze... jako jeden minus, który zauważyłem, to moge wpisac że nie ma podświetlenia tzn. przyciski nie są podświetlane i w nocy przez to nie są widoczne (chyba ze nie umiem tego ustawic) ale są tak dopracowane ze łatwo jest sie poruszac po nich palcami z pamieci... bede pisał na biezaco jak odkryje co ray wiecej zalet i wad... pozdrawiam.