PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw Manfrotto - prosze o szybka opinie



Teoysta
27-07-2007, 17:42
WItam!
Jestem zainteresowany kupieniem tego

http://allegro.pl/item218178971_statyw_manfrotto_tripod_055_b_jak_no wy_195_cm.html

statywu. Wydaje mi sie ze jest to starszy model, chcialbym prosic o opinie o nim, czy jest on wart zakupu. Chce na niego przeznaczyc ok 400zl. Bede wdzieczny za szybka odpowiedz!
Pozdrawiam!

Nemeo
27-07-2007, 17:45
Nie zapomnij o tym że musisz jeszcze dokupić głowicę.

Teoysta
27-07-2007, 17:49
Jasne ;-) Pytam o sam statyw

APP
27-07-2007, 18:36
To w końcu 400pln na statyw, czy na statyw i głowicę?
Bo jeśli te 400pln stawiasz jako limit na TEN (osobiście zdziwiłbym się), to nówki 190PROB i PROBX można trafić po niewiele więcej. O szczegółach już kiedyś pisałem, widać temat ma kontynuację Teoysta ;-) I jak zwykle.. schodzi na frotki :razz: ;-)
Jeśli za taką cenę, za jaką stoi teraz, to kawał statywu (zakładając, że faktycznie mechanicznie stan idealny). Przemyśl jeszcze raz tylko zastosowania / kwotę / ew. ryzyko takiego zakupu.
(tak, to jest starsza wersja - minimum dwie generacje od X)
Udanego zakupu!

EDIT:
"Zakończona" ... "Pomylenie" (?)

EDIT 2:
I od nowa... teraz już "Aukcja prywatna" i "Kup teraz = 380pln" -za tą kwotę IMO nie warto, chyba, że ktoś ma wybitnie nieelastyczny budżet i bardzo jasno sprecyzowane wymagania (wie na co się godzi, co chce zyskać i z czego rezygnuje).

EDIT 3:
"Konto zawieszone"... ohoho, chyba to pomylenie nie wyszło "panu" na dobre.

rallus
28-07-2007, 08:40
Porównywanie statywów z serii 190 i 055 nie bardzo ma sens. Statywy z serii 055 są wyższe i cięższe a przez to bardziej stabilne. Osobiście nie kupiłbym statywu z serii 190 bo dostałbym garba. Używam statywu 055CB od kilku lat i nie narzekam. Statywy z serii PRO mają tylko taką zaletę, że można w nich nogi wyprostować pod kątem 90 stopni co umożliwia położenie statywu płasko na podłożu. Tylko nie każdy tego potrzebuje.

APP
28-07-2007, 09:19
Seria PRO ma też tą zaletę, że można położyć w nich kolumnę (no i poziomiczka oczywiście ;-)), a w PROX, to nawet nie trzeba w tym celu kolumny "demontować".

Porównywanie 190 i 055 ma sens jeśli się nie wie czego się dokałdnie szuka (powtarzamy się ;-)). 055 jest wyczuwalnie stabilniejszy i wyższy, ale też większy w transporcie i cięższy, do tego właśnie kwestia zwykły/pro (i pieniążki). Nie będę się dalej powtarzał, bo Teoysta zna już moje zdanie na ten temat, a my nadal nie wiemy do czego dokładnie to będzie statyw.

No i z tym garbem to bym nie przesadzał -tutaj pytanie dla Teoysty o wzrost i czy robił już przymiarki do innych statywów o jakichś konkretnych wysokościach, bo tu w pewnym zakresie (wzrost/wys.statywu) rozrzut opinii jest spory, każdy ma swój styl pracy i swoje wymagania, dla niektórych faktycznie to priorytet.

Ja w każdym razie tego aukcyjnego egzemplarza za 400pln bym nie kupił, a już po trzykroć "nie" jeśli to ma być statyw "do wszystkiego".